Кратки въпроси – бързи отговори

  • 350 677
  • 6 192
  •   1
Отговори
# 3 900
  • Мнения: 1 495
Лаптопът ми няма звук. Усилен е до край, но няма. Чува се почти непрекъснато прищракване ту от едната ту от другата колонка. Мога ли аз като обикновен потребител да направя нещо или да го карам на сервиз?
Имам проблем с връзката на лаптопа към интернета. Изключва се, а когато опитам да се свърже отново, изписва, че е невъзможно. Трябва да рестартирам компютъра, за да имам нет. Опитвала съм връзване към различни безжични мрежи, включително и чрез мобилен хотспот - няма промяна. Има дни без всякакви проблеми, но има дни, като започне едно непрестанно свързване, прекъсване, рестартиране...
Явно проблемът е в самия лаптоп (Леново), но какво и къде да търся. Ще съм благодарна за съвети и информация.
Махнете драйвърите на проблемните у-ва (wi-fi и звукова карта) през device manager (може просто да го напишете в старт менюто и ще ви го изкара) или дясно копче върху my computers -> properties -> горе в ляво device manger (диспечер на устройствата на бг)
Рестартирайте компютъра, по-новите windows сами ще засекат устройство без драйвери и ще намерят и инсталират наново. Ако това не реши проблема може да откриете каква точно зувкова/wi-fi карта имате чуквайки пълните данни на компютъра си в гугъл и да си изтеглите и инсталирате на ръка (внимателно и конкретно точните) драйвери. Ако това не помогне вероятно имате по-сериозен проблем и трябва да се погледне по-напреднал потребител.

Ако сте на нещо по-старо от win7 направо започнете от стъпката на ръка търсене на драйвери.

# 3 901
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
Благодаря!
Бях на уиндоус 8.1, вече съм с 10.

# 3 902
  • София
  • Мнения: 5 617
Какъв е вариантът паролата на Google акаунта и Фейсбук профила да ми бъде разбита? Паролите са ми сложни, с цифри и букви, малки и големи символи. Направила съм всички възможни защити с друг профил за възстановяване, както и известия на мобилния ми телефон. Постоянно следя и на кои устройства съм активна в социалната мрежа.
Въпреки това, профилите ми бяха разбити. Как е възможно?

# 3 903
  • Мнения: 1 495
Какъв е вариантът паролата на Google акаунта и Фейсбук профила да ми бъде разбита? Паролите са ми сложни, с цифри и букви, малки и големи символи. Направила съм всички възможни защити с друг профил за възстановяване, както и известия на мобилния ми телефон. Постоянно следя и на кои устройства съм активна в социалната мрежа.
Въпреки това, профилите ми бяха разбити. Как е възможно?
Най-лесно то е keylogger. Програма на твоя компютър записваща всеки клавиш, който натискаш. Така ще има достъп хем до пощата ти за потвърждение, хем до соц мрежите. Изисква да е имало физически достъп до компютъра ти. Другите варианти май не са лесни.
И все пак нотификацията през мобилното устройство не се сещам как се заобикаля. Може да има и keyloggers за телефони вече Confused

# 3 904
  • София
  • Мнения: 5 617
Не, от телефон е направено. Получих имейл на пощата.

# 3 905
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
И аз преди месец разбрах, че ми е влизано във фб профила. Получих имейл, че влизането е било от София, отделно бях получила и известие във фб. Бях доста шокирана, защото за фб съм си направила настройките, така че, когато влизам от някое друго устройство, което не е запаметено, да ми се праща код на телефона за потвърждение. В крайна сметка пак смених паролата.

# 3 906
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Да не е някакъв фишинг това? Дават ли ви някакви линкове вътре да ви искат данни нещо?

# 3 907
  • Мнения: 5 255
Какъв е вариантът паролата на Google акаунта и Фейсбук профила да ми бъде разбита? Паролите са ми сложни, с цифри и букви, малки и големи символи. Направила съм всички възможни защити с друг профил за възстановяване, както и известия на мобилния ми телефон. Постоянно следя и на кои устройства съм активна в социалната мрежа.
Въпреки това, профилите ми бяха разбити. Как е възможно?
Може да си въвела паролата там, където не трябва, тоест във фалшив сайт на Google или Facebook.

# 3 908
  • Мнения: 2 805
Имам въпрос свързан с фейсбук, не съм убедена,че точно това е правилната тема, но все пак ще попитам Simple Smile
Имам два ФБ акаунта, единият не е почти ползван и искам да го изтрия. Въпросът е обаче, че ще изтрие и месинджър. Засяга ли това и съобщенията ми от другия акаунт, които са в месинджър?
Т.е изтрива ли изцяло месинджър  със съобщенията и от двата акаунта?

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 14:06 от *Serendipity*

# 3 909
  • София
  • Мнения: 5 617
Не е фишинг със сигурност. Устройството, от което е влизано, е на човек, когото познавам. Сигурна съм, защото получих скрийншотове от чатове.
Уж следвам пътя на логиката, че при сменени пароли, излизане от всички устройства, както и защити с мобилен номер, не би трябвало да има неправомерно влизане в акаунтите ми, но уви.

# 3 910
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Значи ги е получил от този, с когото си чатила.

# 3 911
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
И при мен не беше фишинг. Устойството беше запаметено като влезнах в настройките. Grinning

# 3 912
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 055
Здравейте и благодаря за чудесната тема!От скоро имам една чуденка и нямам представа откъде идва проблема.Имам едни филми на копма,формат mkv по около 5,6,7 ГБ,обаче вървят с руско аудио,което си е доста дразнещо за американски филми примерно,поне за мен.Държа да ги гледам на телевизора и по принцип мога да им сменям аудиото от дистанционното,но ако гледам филма на N-ти брой пъти примерно,трябва всеки път да сменям аудиото.Това не е проблем,но нали съм си малко педант,затова реших с програми да махам руското аудио.Първо с MKVExtractGUI-2 разделям mkv-то на съставните му части.После пробвах да го мултиплексна с MKVmerge GUI v.4.9.1 ('lch will')-Portable,но впоследстие се оказа че видеото се разминава с аудиото.След това опитах с MKVToolNix GUI v.37.0.0 ('Leave it') 64-bit,но пък когато го пусна на телевизора аудиото не тръгва.Изписва ми "Неподдържан аудио кодек".А иначе оригиналното mkv си върви със звука.Та това е.

# 3 913
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Много често срещано явление е при такива прекодирания да се обърка нещо: или няма да има синхронизация между звук и картина, или едното от двете няма да тръгне. А, за съжаление, аз все още не съм намерил никъде нещо като лист по модели и марки телевизори с поддържаните от тях аудио и видео кодеци.
Повечето съвременни телевизори поддържат H. 264 за картина и AAC за звук, можеш да започнеш оттам, когато прекодираш.

# 3 914
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 055
Доколкото съм запознат прекодирването и мултиплексването(муксирването) са съвсем различни неща.В моя случай няма прекодиране на видеото или аудиото.Пък и с някои mkv ми се получават нещата,апък с някои не.Май с тези които са с по-големи размери нещо не става.

Последна редакция: сб, 15 авг 2020, 16:31 от alex_bg

Общи условия

Активация на акаунт