Кратки въпроси – бързи отговори

  • 352 075
  • 6 192
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 640
Как мога да запиша стрийм предаване (от телевизия) на компа?
Пробвала съм с VLC плейъра, но забива, а ми трябва нещо стабилно.

# 76
  • София
  • Мнения: 4 429
Как мога да запиша стрийм предаване (от телевизия) на компа?
Пробвала съм с VLC плейъра, но забива, а ми трябва нещо стабилно.

                                Ако още търсиш програма

  Кажи с какъв Уиндоус си! имам две, ще ти ги дам и ще ти подготвя подробни обяснения, как се работи с тях.

# 77
  • Мнения: 5 640
Уиндоус 7, но имаме и един комп с ХР. Не съм намерила още, благодаря ти!

# 78
  • Мнения: 1 292
Уиндоус 7, но имаме и един комп с ХР. Не съм намерила още, благодаря ти!
Ако някоя от машините ти е с поне nVidia GTX 660 можеш да използваш вграденото приложение на nVidia - Expirience...

# 79
  • Мнения: 5 640
Не, само лаптопа със седмицата има ATI Mobility Radeon HD 5470.

# 80
  • София
  • Мнения: 4 429
Защо ми забива мозилата като сменям клавиатурата с фонетична? Мозилата е от старите версии 18.0.2. Програмата с клавиатурата ли ми прави проблеми?Благодаря
Първото го улучи, извинявам се. Уиндоуса е XP, програмата за клавиатурата не е Флекс. Свалих някаква клавиатура, защото разбрах, че забива.
Сега имам друг по-голям проблем. На десктопа ми цъфна това   Помагайте

 Това е ВИРУС - ето тук е описано как да действаш

 http://botcrawl.com/remove-ctb-locker-ransomware-virus/

''CTB Locker вирус

Вирусът на CTB Locker (Curve-Tor-Bitcoin Locker вирус) е опасен зловреден софтуер и  cryptovirus  намерено в ransomware категорията на компютърни инфекции, подобни на вируса на ФБР . Повечето версии на тактиката работа с вируса на CTB шкафче, за да заключите компютърна система или интернет браузър и ще твърдят, че са криптирани файлове на компютъра, за да изплаши жертвите да платят глоба или откуп използване Bitcoin или други онлайн услуги.''


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 ДО: kati_v

 Кати, ще ти подготвя програмата и ще ти пиша  Hug

 

# 81
  • Мнения: 1 292
Проблема на това решение е, че реално не работи... Да, окей - можеш да махнеш CTB Cryptlocker-а и какво от това? Файловете са криптирани с DES/AES... можеш да забравиш да ги декриптираш в близките пет-шест години...

# 82
  • Мнения: 5 281
Проблема на това решение е, че реално не работи... Да, окей - можеш да махнеш CTB Cryptlocker-а и какво от това? Файловете са криптирани с DES/AES... можеш да забравиш да ги декриптираш в близките пет-шест години...
Да, ама не. В повечето случаи не криптира нищо, а само плаши. Тя щеше да разбере, ако са криптирани(снимките поне нямаше да се отварят).
Също така има една безплатна услуга за декриптиране на файловете(намиране на декриптиращия ключ). На много хора е свършила работа.
https://www.decryptcryptolocker.com/

# 83
  • Мнения: 1 292
Това ми е вече петият случай за тази седмица и повярвай ми криптира си съвсем добре. Програмата, която си показал работи за старият вариант, който не криптираше с DES, а с нещо 16 битово... Дано да няма много щети, но щети има със сигурност!

Най-човешкото решение беше за междинният вариант на тази напаст. При него в едно приложение се слагаха криптирана и некриптирана версия на файла и нещото смяташе известно време (от 20 секунди до около две седмици според зависи) и връщаше сравненият hash, който използваше за да ти декриптира останалите файлове... За съжаление това не работи с DES/AES защото ще ти трябват години за да стане...

P.S - погледни го от добрата страна... това е един от случаите в които е добре да ти е БАВЕН процесора Simple Smile

Последна редакция: сб, 27 дек 2014, 21:37 от гадняр

# 84
  • Мнения: 469
Защо ми забива мозилата като сменям клавиатурата с фонетична? Мозилата е от старите версии 18.0.2. Програмата с клавиатурата ли ми прави проблеми?Благодаря
Първото го улучи, извинявам се. Уиндоуса е XP, програмата за клавиатурата не е Флекс. Свалих някаква клавиатура, защото разбрах, че забива.
Сега имам друг по-голям проблем. На десктопа ми цъфна това   Помагайте

 Това е ВИРУС - ето тук е описано как да действаш

 http://botcrawl.com/remove-ctb-locker-ransomware-virus/

''CTB Locker вирус

Вирусът на CTB Locker (Curve-Tor-Bitcoin Locker вирус) е опасен зловреден софтуер и  cryptovirus  намерено в ransomware категорията на компютърни инфекции, подобни на вируса на ФБР . Повечето версии на тактиката работа с вируса на CTB шкафче, за да заключите компютърна система или интернет браузър и ще твърдят, че са криптирани файлове на компютъра, за да изплаши жертвите да платят глоба или откуп използване Bitcoin или други онлайн услуги.''


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 ДО: kati_v

 Кати, ще ти подготвя програмата и ще ти пиша  Hug

 

Свалих програмата, но не стана нещо. Има и друг проблем обаче. Някакви dll файлове липсват Изписва ми това

# 85
  • Мнения: 1 292
Виж... СПРИ СИ ВЕДНАГА КОМПЮТЪРА! Ясно? Спирай го веднага и след празници право на сервиз! Забрави тия половинчати фиксове през нета - право на сервиз и с подробно обяснение кой е вируса и защо са те пратили там... По-ясно от това не мога да го кажа!

# 86
  • Мнения: 270
mmtomova, най-удачното, което можеш да направиш е пълен формат и нова инсталация.

# 87
  • Мнения: 469
О'к. Спирам. Вие ме шашнахте тук.

# 88
  • Мнения: 1 292
О'к. Спирам. Вие ме шашнахте тук.
Виж не искам да те стряскам, но проклетото нещо е като руска рулетка - може да няма патрон, но може и да има. Вече имаш неща, които са криптирани и са отвъд спасение - въпроса е кои са те... ако са само системни файлове - смяна на windows ще реши проблема. Най-вероятно обаче повечето малки файлове в My Documents и повечето системи директории най-вероятно са криптирани. Ако компютъра ти все още е пуснат най-вероятно ще бъдат криптирани и нови такива...

# 89
  • София
  • Мнения: 4 429

 
 Вчера и аз лепнах същият ''бацил'', пет минути след като пуснах отговора си до mmtomova

Не знам от тук ли го прихванах или от сайтовете в които се рових да чета и разбера, какво е онова странно нещо, което се е появило на екрана й. И накрая и при мен  същото. Ама като съм толкова любопитна  ooooh! Всъщност, не е точно любопитство, просто исках да помогна.

Махнах браузъра с който бях тук, защото всичките му разширения спряха да работят изведнъж. Явно той го отнесе пръв.

После сканирах с каквото се сетя. Изчистих 4 бр вредни нещица, а надписа не изчезваше, но пък снимките в папките започнаха да изчезват - добре, че всичко съм съхранила на друго място, не само в компа. Изтрих почти всички, и здравите и тези които бяха станали бели, но оставих няколко, ако и те се повредят. значи онзи натрапник, още е тук.

Сега компютъра работи добре. При последното сканиране не отчита  нищо опасно - дано ми се е разминало, но пък ако се наложи, ще се преинсталира.

_________________________________________________

 До: kati_v

 Готова съм и с програмата  Hug, обясненията и нагледните материали, но тях на лична ще ти пратя, че е много нещо, а едва ли ще е интересно за останалите потребители  Rolling Eyes



Общи условия

Активация на акаунт