Ноктопластика

  • 3 409
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 044
danielad,много благодаря за съвета.Веднага ще го направя.

Пробвай и маслото за нокти на Икаров,българско е но е много добро,нанася се като лак на ноктите седиш малко и после си го втриваш в кожичките това което ти е останало,поне известно време гледай да не си го миеш Wink

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Четири години бях с ноктопластика - почти нон-стоп.
Фен съм, но стига ноктите да не са дълги. Слагах и режех - оставях по 3-4милиметра. Достатъчно, за да стои добре оформен и красиво нокътя, но без да съм като орел в ръцете.
Досадно е докато се слага - около 4 часа. Моите специално бяха с фибростъкло, а не от онези дето се пекат. Бяха много държеливи.
Вярно е, че ноктите се увреждат - спор няма. Аз и затова се отказах, а и подръжката ми беше много досадна. За последно бях на сватбата си. Може някой ден отново да сложа, но няма да е скоро, защото ме мързи  Embarassed

# 32
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Този гел само маникюристка ли може д ати го сложи?Става ли за домашни условия? Колко струваи дали се продава някъде? А колко струва услугата на  маникюристка? И ти от година и половина ли седиш с този гел? [/i]
Малко соленко ще ти излезне да си го слагаш сама, а и твърде вероятно е да си прецакаш ноктите ако нямаш нужните умения. Ще си позволя да ти направя една много груба сметка, на това което ти е необходимо: UV гел са ти необходими бял и розов, едната кутийка е 60 лева, общо 120, UV лампа за втвърдяване / най-евтината/ е 200 лева, хубава машинка за изпиляване на нокъта не можеш да намериш за по-малко от 100 лева, като сложиш и пилите и четките и течност за почистване и всичките му там джунджурийки и евентуално един курс да минеш, за да се научиш как да си го поставяш, който струва 200 лева за 2-3 дни.
И май най-добре си иди на маникюристка, леко по-евтино ще ти легне  Wink

АУУ АУ АУ... Заболя ме главата!! Ок!Разбрах... благодаряти беше повече от изчерпателна и мила



 smile3518 smile3506


 smile3521

# 33
  • Мнения: 3 248
И аз съм от миналата година, лятото с ноктопластика...много съм доволна, но си забелязвам, че отдолу моите нокти са си все така меки и огъващи се! Confused В крайна сметка те винаги са били такива...ЗА ноктопластиката съм! Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 3 271
Ноември месец и аз бях пуснала същата тема Laughing
Направих си - първо бях с удължител, сега съм само с гел - много съм доволна Peace Peace Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 4 966
Ноември месец и аз бях пуснала същата тема Laughing
Направих си - първо бях с удължител, сега съм само с гел - много съм доволна Peace Peace Peace

.....докато не го махнеш Mr. Green Laughing

# 36
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
То е ясно, че рано или късно гелът ще се махне, но поне годините в които ще сме с него, си спестяваме много грижи. Няма ми го това чупене на ноктите непрекъснато /аз навсякъде ходех с ножичка и пила  Sick/ Лакирах се ВСЯКА сутрин, защото лакът ми от предишният ден не приличаше на нищо. Беше досадно задължение, а сега е удоволствие да се грижа за тях!

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
(а аз ходя при нея от 6г.) с заболели нокти (нокътната плочка зеленясва, получават се гъбички, защото нокътя не диша).        Niama takava ne6to az sqm s noktoplastika ot 6-7 godini slagala sqm i gel i akril noktite mi sa perfektni vinagi laka mi sedi po edna sedmica i sem mnogo dovolna, vsi4ko zavisi koi ti pravi noktite                                  noktite moge da pozeleneiat ako ti gi sloji nikoia koiato za prqv pqt pipa pila, gqbi4ki ni moje6 da xvane6, i ako ne6to ne di6a to umira nili taka,kak si go predstavia6 4e ne di6at noktite

Както някой писа по-горе, от ноктопластика и гел, ноктите се увреждат, разликата е, че при гела този процес е по-бавен.
Естествено, че ако върху нокътната плочка има лепило и от горе ноктопластика, нокътя не диша. Все едно да ходиш 6-7г. с шапка на главата - зиме и лете, да се къпеш с нея и да очакваш, че косата ти няма да се увреди!

П.П.: Ако обичаш, пиши на кирилица!

# 38
  • Добрич
  • Мнения: 193
Ами ноктопластиката си е ноктопластика-едва ли някой ще каже ,че не се е харесвал така Mr. GreenНО после ноктите,че стават ужасни -стават,при всички! PeaceНали така........Аз вече предпочитам да си ходя на маникюр,да си поддържам моите си нокти. Hug

# 39
  • Мнения: 10 758
Преди време мислех да си направя ноктопластика, но се отказах точно поради тази причина, че после ноктите се развалят.

# 40
  • Мнения: 3 248
Добре де...взех, че се притесних за ноктите си! Blush
През колко време с добре да се прави "почивка" от ноктопластиката, за да нокътят диша? И колко време да трае тази почивка?
Не вярвам, че ноктите ми могат да станат по-зле от както са си...но поне да си спестя позеленяването, дишането, гъбичките и т.н. Blush

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Абе, момичета  Grinning
Вярно е, че нокътя се уврежда, но тези които са били или са с ноктопластика знаят, че изкуствения нокът не се слага до дъно, а поне три милиметра на горе. Т.е. естествения може да си "диша". Освен това нокътя расте постоянно. И съответно избутва нагоре изкуствения нокът, който ако не счупи щото площа на която се държи става все по-малко, то в един момент просто изрязваш докрай, защото истинския е израсъл напълно. Това ако не се прави поддръжка разбира се. Ако се прави, тя пак е от горе-долу средата на нокътя.

# 42
  • Мнения: 153
Вярно е,че нокътя се слага някъде по средата,може спокойно собствения нокът да диша.Вярно е,че е много хубаво докато имаш тези нокти.Маникюра е страхотен.Аз отначало ги поддържах по-дълги,но ми беше трудно да се справям с домакинството и децата и после ги намалих горе-долу като един обикновен маникюр.Проблема е сега,след като ги махнах.Изрязвам си ноктите почти до дъно,докато израсте изпилената част,защото постоянно се чупят,а и като сложа лак,изпилената част на нокътя стои много грозно-на черти.Добре поне,че вече почти израсна изпиленото. Sad

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
че изкуствения нокът не се слага до дъно, а поне три милиметра на горе. Т.е. естествения може да си "диша".

Така е, но останалите 3мм. се запечатват с гел Wink

# 44
  • Мнения: 2 653
Около година и половина съм била с ноктопластика- само за почивка по няколко дена съм била без.много е красиво, стига да я поддържаш, защото съм виждала жени- сложат си и после чакат да падне.Ноктите не са ми били унищожени по никакъв начин.И съвсем малко са пилили от тях- но това при акрилната ноктопластика-гелчето, което се пече.При обикновените плочки, които се лепят, наитина много се пили.И никога не бива сама да си я сваляш- може направо да се осакатиш.
 
.Проблема е сега,след като ги махнах.Изрязвам си ноктите почти до дъно,докато израсте изпилената част,защото постоянно се чупят,а и като сложа лак,изпилената част на нокътя стои много грозно-на черти.

Ако отидеш на маникюрист-добър- ще ти направят така маникюра, че да не личи.Или пък ти у дома първо си зпили ноктите да са горе-долу равни седна мека пила като гъбичка.След това като нанесеш основа, 2 пласта лак и топ лак-нокътя ще изглежда равен.Или пък си наплрави някаква декорация- ще има зрителна измама и няма да се личат неравностите.

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 23:03 от fiona

Общи условия

Активация на акаунт