Окръжна Болница Варна - тема 7

  • 167 718
  • 1 595
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Мнения: 6 769
Здравейте, мами,

Имам въпрос относно помпата за кърма, която смятам да си взема в родилното. Как я стерилизирахте, нея и шишето й при престоя си там?
Няма условия за стерилизация. Цедиш и хвърляш, може само да я измиваш с гореща вода.
Иначе има комплекти за студена стерилизация с едни таблетки.
Съветвам те да даваш на бебето да си суче от гърда. Помпата да ползваш само при нужда (втвърдявания, бебето не иска са суче в момента). Не е хубаво още в началото да му даваш с шише, освен ако нямаш някакъв проблем, който налага ползването на шише. Леко раждане Simple Smile

# 1 321
  • Мнения: 179
Здравейте, мами,
Имам въпрос относно помпата за кърма, която смятам да си взема в родилното. Как я стерилизирахте, нея и шишето й при престоя си там?


Няма къде да стерилизираш Simple Smile Освен, ако не си занесеш стерилизатор. Аз така направих, само ме е яд, че късно се светнах.  baby_neutral

# 1 322
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Здравейте, мами,
Имам въпрос относно помпата за кърма, която смятам да си взема в родилното. Как я стерилизирахте, нея и шишето й при престоя си там?


Няма къде да стерилизираш Simple Smile Освен, ако не си занесеш стерилизатор. Аз така направих, само ме е яд, че късно се светнах.  baby_neutral
Аз пък си носех електрическа кана за бързо нагряване на вода и така винаги си имах вряла вода. Е, не е стерилизиране, но все пак друго си е да полееш с вряла вода поне...

# 1 323
  • Варна
  • Мнения: 477
Понеже останах цяла седмица и аз си донесох стерилизатора. Там има стерилизирани шишета, които може да ползваш, аз съм пробвала на помпата на авент с шише на друта марка и успях да я използвам, но наистина електрическа кана ще е по лесно. Не разчитай на гореща вода от банята, ноември месец имаше само рано сутрин.

# 1 324
  • Мнения: 297
Да пораздвижа малко темата. Някоя мама наскоро родила ако намери време да сподели.

# 1 325
  • Мнения: 60
Аз раждах скоро там..Няма да коментирам акушерките и тяхното отношение ,особено на някои.Като начало 5 пъти не можа да ми нацели вената за абокат,след раждането понеже съм отрицателен резус фактор, трябва да се вземе кръв на детето и ако то е с положителен - да ми се бие ваксина до 72 час.през 4 часа питах готови ли са изследванията и отговора беше че като са готови ще разбера и така 3 дена и ми се караха всеки път- не била важна тази ваксина и тн,но аз съм мед лице и знам какво що е и накрая съпруга ми отиде да вземе резултатите- били готови предния ден сутринта,но кой да отиде да ги вземе от тях....
От педиатри и детски акушерки не видях лошо отношение.След визитации винаги идват и обясняват как е детето и ако имаш въпроси - отговарят.

# 1 326
  • Мнения: 297
Аз раждах скоро там..Няма да коментирам акушерките и тяхното отношение ,особено на някои.Като начало 5 пъти не можа да ми нацели вената за абокат,след раждането понеже съм отрицателен резус фактор, трябва да се вземе кръв на детето и ако то е с положителен - да ми се бие ваксина до 72 час.през 4 часа питах готови ли са изследванията и отговора беше че като са готови ще разбера и така 3 дена и ми се караха всеки път- не била важна тази ваксина и тн,но аз съм мед лице и знам какво що е и накрая съпруга ми отиде да вземе резултатите- били готови предния ден сутринта,но кой да отиде да ги вземе от тях....
От педиатри и детски акушерки не видях лошо отношение.След визитации винаги идват и обясняват как е детето и ако имаш въпроси - отговарят.


Благодаря.... аз има още време да мисля.

# 1 327
  • Мнения: 175
Родих там,Февруари миналата година.При мен беше обратно,бях доволна от всички освен,от детските лекари.Само един(Може би на 3-4тият ден)дойде наистина да ми даде информация.Всяка сутрин стоях пред бокса,виждах малкия и лекарите,които не ми казваха нищо освен че ще се оправи.Аз като всяка майка,исках да знам защо не ми го дават,какво се случва и т.н.т.Иначе на изписването бяха много любезни.В крайна сметка,всичко опира до късмет,познати или пари за да си доволен от всичко.Късмета ми беше този доктор,чието име не помня,но в последствие разбрах че бил познат на бабата на мъжа ми.Пепи,леко раждане и не го мисли. Hug bouquetВинаги има доволни и недоволни,мнения много Simple Smile

# 1 328
  • Мнения: 26
Здравейте!
Предстои ми раждане в ОКРБ другия месец (освен ако девойката не реши да излиза по-рано Simple Smile ). Ходих на ден на отворените врати и разбрах, че имат и самостоятелни стаи, но пропуснах да попитам какъв е редът да поискам да бъда настанена в такава стая. Някой би ли могъл да ми разясни? Благодаря предварително и извинете, ако въпросът е глупав Wink

# 1 329
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Здравейте!
Предстои ми раждане в ОКРБ другия месец (освен ако девойката не реши да излиза по-рано Simple Smile ). Ходих на ден на отворените врати и разбрах, че имат и самостоятелни стаи, но пропуснах да попитам какъв е редът да поискам да бъда настанена в такава стая. Някой би ли могъл да ми разясни? Благодаря предварително и извинете, ако въпросът е глупав Wink
Не знам какъв е редът, защото реших да не ползвам такава, но знам, че няма начин да си я резервираш предварително. Ако в деня на твоето раждане са заети, няма как да те настанят в такава. А тези стаи са само две.
Когато аз раждах, на 5-я ден попитах мога ли да се преместя в такава, за да влиза таткото, защото стана ясно, че скоро няма да ни изпишат. Не само, че бяха заети, ами ми обясниха, че и в двете стаи момичетата не са сами, а са по две, защото отделението е претъпкано и няма места. Т.е. плащаш си единствено за превилегията роднините ти да влизат по всяко време (без нощем де).

# 1 330
  • Мнения: 297
Родих там,Февруари миналата година.При мен беше обратно,бях доволна от всички освен,от детските лекари.Само един(Може би на 3-4тият ден)дойде наистина да ми даде информация.Всяка сутрин стоях пред бокса,виждах малкия и лекарите,които не ми казваха нищо освен че ще се оправи.Аз като всяка майка,исках да знам защо не ми го дават,какво се случва и т.н.т.Иначе на изписването бяха много любезни.В крайна сметка,всичко опира до късмет,познати или пари за да си доволен от всичко.Късмета ми беше този доктор,чието име не помня,но в последствие разбрах че бил познат на бабата на мъжа ми.Пепи,леко раждане и не го мисли. Hug bouquetВинаги има доволни и недоволни,мнения много Simple Smile
Благодаря, първото ми раждане беше там, но преди 13 години.... и наистина май всичко е до късмета!

# 1 331
  • Мнения: 1 256
Ако не дай се боже се случи нещо с бебчето, както се случи с мен, помощта им не беше достатъчно адекватна и се наложи да бъде преместено в АГ.  Ако бях родила в
АГ бебчето ми щеше да пострада по-малко.
И жените, които къпят бебетата са ужасни.

# 1 332
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Ако не дай се боже се случи нещо с бебчето, както се случи с мен, помощта им не беше достатъчно адекватна и се наложи да бъде преместено в АГ.  Ако бях родила в
АГ бебчето ми щеше да пострада по-малко.
И жените, които къпят бебетата са ужасни.
Мисля, че това е ясно на всички, които са се поинтересували преди да изберат в коя болница да раждат. По-тежките случаи, недоносени бебета, бебета с проблеми... винаги се местят в АГ. От Майчин дом също се транспортират в АГ...
Относно къпането, различни са - някои са ужасни, по-груби, по-отгоре-отгоре вършат нещата, други са мили, внимателни и въобще зависи коя акушерка ще се падне на смяна... Wink

# 1 333
  • Мнения: 297
Абе то ми е ясно, че няма да ми опънат червения килим и все ще има някой станал с Д-то нагоре, може и аз да съм  Mr. Green  Важното е да сме живи и здрави!

# 1 334
  • Варна
  • Мнения: 926
За ВИП стаите /продължава да ми е смешно, че ги наричат така/. Мога да кажа при планово секцио как е. Още когато си правех уговорката с лекаря, му казах, че искам да съм в такава стая. После като постъпих в болницата им напомних за желанието си. Не че това ти резервира стая, но поне ако се освободи си пръв в "списъка с чакащите"  Laughing
Колкото и да е пълно отделението, във вече заета такава стая не могат да настанят друг, без  първият да е съгласен.

Общи условия

Активация на акаунт