В къщи настана радост голяма, МАЙСКОТО бебче вече е в скута на мама

  • 32 323
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 048
Здравейте,
За ставите четях из разни публикации и обобщеният извод - като се кърми се извлича калции от тялото на майката, някои ги болят ръцете, други колената, трети зъбите...за това посегнах пак към витамините (взех си за кърмачки с допълнителен калции на прегнакеър)
За нощното хранене, бебето само си го изключи, но тези дни имаме май скок пак, и преди една вечер се събуди в 3:30 и яде, вчера пък в около 4:30 . Но и през деня си търси усърдно, така че на мен си ми прилича точно на скок Wink
За спането- до началото на юни спеше на страни, въртях я през ноща на другата страна. Сега обаче аз я слагам настрани, сутринта тя е по гръб. Първо я слагам с лице куп стената, после я завъртяна към решетките и понякога сутрин висят крачета  Joy
Да споделя - ние днес ходихме малко по спешност в токуда на очен. От вчера й сълзяха очите, днес имаше зеленикави гурелчета. Оказа се запушени слъзните канарчета, докторката ги понатисна леко, изписа капки. Ако не мине, ще ходим пак да ми покаже как аз самата да правя този масаж.
В понеделник сме се записали на ортопед и така Simple Smile поддържаме ритъма хаха
Трябва да се запиша и аз за АГ  newsm78  ей така профилактично, че още не съм ходила след раждането ( то аз веднъж се опитах, ама беше още твърде рано, сега пък съвсем се отплеснах Thinking)

# 16
  • София
  • Мнения: 529
Ние си правим две 4часови или една 5-6 часова пауза, но има дни с много силни колики когато не е точно така. Отказала съм се да му правя режим. Колкото повече се старая, толкова по ни ми се получава  newsm78

Мони, и ние имахме проблем с очето. Капахме капки без ефект, масажчето също не даде някакъв резултат. Една мама ми каза да пробвам с кърма в окото и мина за няколко дена. Преди това месец си ходи гурелясал. Не знам дали е от кърмата или се оправи от само себе си, но не пречи да се пробва.

Зелделина, не знам как ще успееш да го излъжеш да пие вода вместо да яде. Аз не мога да го излъжа една лъжица вода да пийне, ей така колкото да спре да хълца Crazy

# 17
  • Мнения: 1 048
Ами за сега докторката каза само почистване с преварена вода или физ р-р и капките. Честно казано още от масажчето в кабинета се видя ефект, може би защото бързо от реагирахме, знам ли...Прочетах, че до 6 месец голяма част от бебетата го минават този етап заради някакво хрющялче/ преградка.....или нещо такова беше...вече от скачане на тема в тема на моменти ми става каша Crazy

Канех се да ви питам как успявате да накарате бебчовци те да пият вода. Нашата стиска устата, става на 1 ст  Joy не ще и това е! Купихме чайчета за бебе на хип, уж да я увкуся малко...пак не...пийна веднъж малко в петък, като беше много жега Wink после устенцата й миришеха на анасон хихи все едно си беше пийнала узо Wink  hahaha

Така, ние се приспахме преди половин час, време е за вечеря и някое филмче за разтуха

Лека нощ от нас   bouquet

# 18
  • Варна
  • Мнения: 633


В болницата ми казаха, че трябва всеки ден да редувам страните на които лежи. Но от известно време започна да се върти сама и предпочита да спи надясно, аз я оставям на ляво и тя след малко сама се обръща надясно, опитах да я подпирам с одеяло, но тя се опитва да се обърне и като разбере, че не може започва да нервничи и да плаче. Вие как процедирате?
Отначало го местих на всеки три часа на една страна и си стоеше така, но от известно време постоянно се обръща по гръб и си мести главата наляво или надясно. и възглавничката-ограничител не помага  Simple Smile примирих се, както му е удобно така да си спи  Wink

# 19
  • Мнения: 1 557
И моята не иска и да чуе за вода. Докато бяхме на глюкоза пак се мръщеше, но някой път преглъщаше, но откакто и давам преварена вода не става. Даже спрях да и давам след хранене за да изплакна устата, защото и ставаше много гадно и повръщаше на всяко хранене. Страх ме е да не развие гъбички, но и повръщането не си е работа.

# 20
  • Мнения: 206
Ние пък много хaресвaме водaтa и си пийвaме достa aз и дaвaм минерaлнa нa бебелaн и чaя зa колики нa хип си го изпивa вонaги щом предлижa. При нaс е друг проблемa сегa от  коликите поне aз тaкa си мисля трудно се хрaни глaднa е и кaто зaпочнем дa ядем дръпвa няколко пъти и зa почвa дa плaче и дa си гърчи от тогaвa яде помaлко

# 21
  • Мнения: 417
Здравейте майчета  Hug
Заредуването на страните на мен още в болницата ми казаха на всяко ядене да ги сменям та и до сега с ММ само се чудим как е спал за последно е да го обърнем. Като се събуди само се извърта леко и застава почти по гръб. Но тогава вече почва да реве за ядене та не изкарва много в тая поза. Mr. Green
За очичките ние преди 2 седмици имахме секрети и слагахме капки Тобрекс и се оправиха.
Иначе за лъгането с вода през нощта...не знам какво да правим - ето тази нощ  яде в 12ч (24ч), после се събуди в 4ч яде и след това чак в 10ч. Та поне успях да подремна малко. Whistling
Добре че поне си пийва водичка. Сега малко и се мръщи щото няма захар вече в нея но аз като му вкарам  в устата го чакам да почне да пие. Мръщи се, опитва се да го изплюе и накая  си пийва. Някой път пък директно си пие без да се лъжем. Вчера взехме чай на Хип против колики ама нещо никак не му се кефи. Ама накрая след 1-2 опити в устата пак си пийва. Mr. Green
Но като цяло след тая уж безболезнена ваксина това дете вчера ми изпили нервите - цял ден рева, пищя и изобщо не спа. По едно време ми идеше да си изляза и да го оставя....както не бях спала напарво ми се опнаха нервите до предел. ooooh! А аккво ще бъде на другата ваксина направо не ми се мисли. От сега съм казала на ММ ако иска да си взима отпуска ли..не знам но другия път той ще се оправя с дребното. Crossing Arms Очертава се някъв кошмар #Crazy

# 22
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен, майчета!
Да се разпиша и аз, че отдавна не съм се вяскала.
zeldelina, благодаря за темичката, чудесна е!
И аз постоянно се чудя на коя страна съм я сложила при предишно спане, а и Димана редовно се обръща по гръб и само главичката ѝ е на ляво или дясно.
Вода не иска да пие. Пробвах с шише, пробвах с лъжичка, плюе, та плюе. Само на кърма сме и друго не дава да ѝ се сложи в устата. Давам на поискване и за сега спазва някакви часове, но има дни в които иска по-често /особено в жегите/.
През нощта прави дълга пауза от 5-6 часа, но не е по едно и също време. Примирила съм се с липсата на точен режим. С каката имах изграден такъв, но пък го закъсахме с кърменето и мина бързо на АМ. Тогава се подведох по съвета на тогавашния ни педиатър да дохранвам /че не е наддала 1 кг, а 700 гр. за месец/, да давам подсладена вода /да замествам с това нощно хранене/, да започна захранване от 4-ти месец със сокчета /ябълка и морков/ и т.н. и приключихме още в началото на 3-ти с кърменето. Сега пробвам друга схема, а именно моят инстинкт и реакциите на бебчето. Щом е спокойно, спи и наддава не се притеснявам, че не пие вода /за което роднините ми са в емоционален потрес/, че спи по-дълго и прескача хранене /то ще си навакса пропуснатото/, че повърнало след хранене /явно му е дошла в повечко лакомийката/.
На принципа съм, че ако мама е спокойна и уверена в себе си, независимо какъв начин на отглеждане е приела да прилага, бебче също е добре и доволно.
Коликите ни мъчат на периоди. Миналата седмица имаше 2 кошмарни дни, тази седмица пак влязохме в мини серия. Давам еспумизан Л, ама след 3 минути е изплют, а уж го гълта. Другото, което за сега си мисля, че помага е да пия чай от копър и анасон.
Относно безсънните дни и нощи, те тепърва ни предстоят /не искам да плаша никой, а и при всяко детенце е индивидуално /, ама след коликите идват зъбките, а според мен те са още по-неприятни като болка за бебенце. Но няма начин от тук се минава, лесното остана преди раждането.
Пожелавам много търпение и спокойствие на всички мами.  Hug
Днес сме на консултация, дано всичко ни е наред /поне така изглежда, но нека се произнесе педиатърката/   Wink

# 23
  • Мнения: 27
благодаря за новата тема  bouquet
Та и аз да се запиша.Чета редовно, но ръцете са ми все заети и не мога да пиша.
Вода,започнах да давам, въпреки, че е изцяло на кърма.А иначе съм против това, но когато бяха жегите се пречупих, а и той я харесва.От няколко дена я заместих с чай на Хип. Обръщам го все ощ=е, но полза няма, той си ляга по гръб и си върти главичката както му е удобно.Иначе го местя в леглото единият път на единият край, после на другият, за да е с лице към мен.От 3 дена го слагам денем да поспива в кошчето за кола, там е много спокоен и бързо заспива  Wink Сега пак там спи.вече се опитв да махне нощното хранене.Снощи напр.заспа в 12 и стана в 4.30, после в 7.30, а вчера се събуди направо в 6.30.Един аптекар ми приготви сироп п/в колики и сега е доста по-спокоен.И  да ви кажа това дете много ме учудва.От 8-ми ден забелязахме,че като е по корем, сам си изправя главичката, вече я държи доста по-стабилно.Освен това пък към 10 ден започна да се обръща от корем по гръб  Shocked Мисля, че това би трябвало да става в по- късен етап, забравила съм вече.А кога започват да гукат ? Нямам търпение да му чуя гласчето  Heart Eyes Забелязах и, че мие по-лесно с него отколкото с каката.А той е доста по-ревлив.много ми е спокойно. Явно са ми много закалени нервите  Mr. GreenДнеска ми е първият ден в който ще се гледаме сами, но за сега положението е спокойно Peace За сега това е от мен,ще се постарая да съм по-редовна вече  Hug

# 24
  • Мнения: 1 048
Здравейте и от нас   bouquet
Silk много добре казано  Hug и аз се старая да съм спокойна и се водя по бебето. Като че ли и на нея така й е по-спокойно, отколкото да й прилагам режим напр.
Днес май ще си стоим в къщи  newsm78 къде е лятото? Нали уж така ги планирахме бебоците, та лятото да ги разхождаме на слънце  Party
За съченете в жегите и при нас зачестява  Peace
Mimoletka  Hug радвам се, че сте добре. Като имаш време пак драсни някой ред
За обръщането -при нас е само амбиция за момента  Grinning завърта глава и я забива в матрачето. Док на прегледа в края на май ми каза, че е рано още, но може б така е при нас, че бебка нали се води с коригирана възраст  newsm78
Запис ах се в темата за захранване водено от бебето  bowuu да се подготвя овреме Simple Smile ще подпитам на следващия преглед док на каква вълна е по темата за захранване -дали е за 4 или 6 м

# 25
  • Мнения: 17
Честита нова тема

# 26
  • София
  • Мнения: 529
Мамите от варна - добре л и сте? А ние уж дойдохме да се разхождаме на въздух....

На мен взе че ми дойде цикъла  Shocked а уж сме само на кърма, без биби и други... Мм се бъзика, че съм готова да му направим на малчо сестричка. Точно се чудех как таща последните 2-3 дена едвам му стигат 2гърди, а обикновено кара с една и сега видях, че това намалявала кърмата около цикъл.

Аз не смея да я питам лекарката за захранването, че сигурно ще ме нахока защо не давам сок Joy

Мимолетка, нашият гука -говори ни много, мята ръце и крака и бие животните в активната гимнастика. Поставен по корем се вдига до гърди, но все оше не може да се обръща. Даваие индикации преди 10-15 дена, че ще успее, но не...може би килограмите му пречат - той добре се е ошишкал.

Силк, и аз не успявам да пробутам вода, чай, биба, шише - нищо.. За коликите минах на инфакол, че ужас. Тях ги приема, а и удобно се дозират. Ако искаш тествай.

# 27
  • Мнения: 17
Здравейте момичета,

Честита ни нова темичка. Много се смях на първите постове в нея, защото и ние първите дни минахме през същите проблеми с малката - с очичките, обръщането, водата, обривите... Четейки се успокоявам, че май всички майки минават през същите "препятствия".

Аз само искам да кажа за обръщането, че ние сме взели една магическа възглавничка (така се нарича) с две кръгли възглавнички и разделител помежду им. С нея бебчето не се обръща след хранене и спинка добре.

Относно водата, аз й давам само чай за колики за сега, вода още не сме давали.

Поздрави и надявам се да ми остава повече време за писане!


# 28
  • Мнения: 41
Привет и от нас!
С малката не ми остава и минутка време браво на мамите които са често във форума!
От няколко дни съм много притеснена ако можете моля ви дайте ми някакъв съвет!
Малката е на 30 дни бяхме на смесено хранене и тя се изхождаше по няколко пъти на ден но ми се случи неприятно нещо и както имах кърма стана на няколко капки и една сутрин просто нямаше и минахме от около седмица на Аптамил с капки Абоколикен и вече се изхожда по един път на ден и то с много плач чак аз почвам да плача с нея като се изходи се успокоява.
Иначе акото и е напълно нормално както преди.Не знам какво да правя нашата педиатърка казва че е нормално и ще го израстне но това не ме успокоява докато я гледам как плаче и се напъва!
Всеки съвет или пример ще ми е от полза!

# 29
  • Мнения: 206
Мaмитa мaи всички се рaдвaме нa хубaвото време (поне при нaс във Видин е хубaво) и темичкaтa ни невърви. Ние днес стaвaме нa един месец и утре сме нa първи преглед нямaм търпение. A мaлкaтa вече не и се получaвa спaнето през деня сaмо aко излезем спи в количкaтa но пък през нощa спи повече кaто я нaхрaня в 22:00 чaсa се буди чaк в 05:00

Общи условия

Активация на акаунт