В къщи настана радост голяма, МАЙСКОТО бебче вече е в скута на мама

  • 32 270
  • 741
  •   1
Отговори

Анкета

Какво да е заглавието на следващата ни темичка:

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 03 ное 2014, 14:10

# 30
  • Мнения: 206
Viktoria Atanasova и при мен беше тaкa изхождaше се много трудно и по 1 път дневно a някпй път и през ден но лекaркaтa кaзa че е нaпълно нормaлно зa бебе нa aдaпторaно мляко но aз неможaх дa издържa дa я гледaм кaк се нaпъвa и по съвет нa лекaркaтa смених млякото с нaн  че е с бифидус и сегa си aкa по 1 пaт но много лесно. Дa не зaбрaвя предишното мляко беше нa бейбилов с био продукти дето по форумите много го хвaлят но нa нaс не ни понесе

# 31
  • Мнения: 1 048
Здравейте, малко набързо, че май беба скоро ще се събуди
Viktoria Atanasova , ще споделя при нас как е- само на кърма сме, но от около месец акането стана  от самосебе си по 1 на ден. В началото беше с рев, дори имаше дни, в които прескачаше и след това доволно наваксваше. Правех й ето такива масажчета - при смяна на памперс с малко бебешко олио разтриват стомахчето по часовниковата стрелка 1-2 пъти през деня + масата след баня. Не натискам силно, по скоро поглаждам и тя самата леко се присвива. Но и като цяло с времето отшумяха болките и сега само доволно пълни памперса  hahaha а ние с ММ се радваме, че по добре да има отколкото да задържа с дни...
Щях да ти предложа също, ако бебчето се съгласява, може би да даваш допълнително водичка или чайче.
А и Djufinka e права, понякога е до ам марка
 Peace
Говорим за пълнене на памперс и чух познатия тромпетни звук  hahaha отивам да действам  bowuu

# 32
  • Мнения: 41
Благодаря ви момичета!
Някак си се пооспокоих че ще отмине, днес сутринта се изака доста добре пак с много плач а акото и е нормално нито рядко нито гъсто но забелязах друго реших да проверя памперса до къде е стигнала беше го напълнила добре и интересното е че като и го свалих продължи да ака но без да плаче сякаш не иска да го прави в памперса!
Вече не знам какво да си мисля!
А за водата иначе я харесва много всеки път като предложа си пийва и ако не и го дръпна ще изпие шишето. Не знам дали е от това но още щом се прибрахме и предлагам само чиста преварена вода без захар или глюкоза защото за късмет нямахме жълтеница че затова сигурно свикна с водата и я пие толкова.
Хубав и слънчев ден на всички мами!

# 33
  • Мнения: 206
Ние минaхме първият преглед вече сме 4400гр и 52см кaто ни боцнaхa си мислех че ще плaче много a тя милaтa сaмокaто я убодухa се обaди и после си продължи дa спинкa

# 34
  • Мнения: 1 048
Здравейте,

Viktoria браво, че пие водичка, при нас не се получава, успявам да дам глътка, която служи само за премиване на устата след хранене и най-често я изплюва.

За акането в памперс - не мисля, че е проблем, просто така се е улучил момента

За масажа днес попаднах натова клипче
Скрит текст:
, утре ще прилагам някои от идейките във видеото.
странното е., че тук масажират и самите стави - коляно, лакът, както и посоката обикновено трбява да е от периферия към торса...но ще подбирам и интерпретирам Simple Smile

Djufinka  Flutter браво за добрите показатели на бебка

Ние днес минахме през ортопед - вс е ок Simple Smile каза пак да отидем 6-ти месец за консултация и наставления по отношение на сядане и прохождане

лека нощ от нас   bouquet

Последна редакция: вт, 24 юни 2014, 00:05 от monicat

# 35
  • Мнения: 206
monicat четa и в темaтa нa aприлките зa тези прегледи при ортопе тa въпросa ми е лекaркaтa ли ви кaзa когa дa идете или вие си решихте.

# 36
  • Мнения: 1 048
djufinka педиатърката каза, че на прегледа на 30.06 ще ни даде направление за ортопед, но
аз не се стърпях и отидахме сега. Като отиден другия понеделник при нея, ще си "призная"  Blush и ще помоля да си използваме направлението за 6-ти месец, когато ортопедът каза пак да отидем на консултация (както по-горе споменах ще даде съвети за сядане и прохождане)

# 37
  • Мнения: 417
Здравейте майчета  Hug
Ние в неделя ходихме на молитва и след това погача. В църквата стана голямо закъснение а хем бяхме със записан час..но заради последните събития имаше молебен който почна точно когато отидохме и докато се освободи отеца...мина 1 час. Те гостите ми дойдоха а мен ме няма..абе всичко се обърка но поне сиизкарахме добре.  ura Всички го дондуркаха а той им се радваше.
Вече си има и люлка която му взехме в събота и да ви кажа е супер. Като го сложа и той се унася или поне е кротичък и си гледа рибките докато се въртят.
Скрит текст:
djufinka  на мен педиатърката ми даде направление още при първия преглед в кабинета( беше на 25 дена). До колкото знам обаче за 6-тия месец не дават направление за втория преглед при ортопеда, но може и да бъркам.
monicat тъкмо щях да те помоля за някое клипче за масаж а ти вече си го пуснала.   bouquet
Viktoria Atanasova и моя бебок ака веднъж на 1-2 дена но не плаче. В началото се шашках че се е запекал, че сме на смесено хранене, но винаги на нощно ядене добре оцветява пейзажа. Mr. Green Тая сутрин в 4 също след като 2 дена не беше доволно напълни памперса. Може твойто ббче да му е по болезнено самото дрискане и за това или от самите напъни . newsm78
Ние сменихме Абоколикена с Еспумизан и за сега е търпимо. Като му почнат коликите сутрин и вечр го слагам в люлката или му давам бибероната и това някак си малко го успокоява. Tired

Последна редакция: вт, 01 юли 2014, 17:57 от zeldelina

# 38
  • Мнения: 1 048
 newsm78 и аз самата не знам как стоят нещата с направленията, но...с идеята да питам доки, ако сега не си го ползваме, дали ще може около 6-ти месец...ако няма направление, не ми е болка Simple Smile предпочитам да се погрижа навреме по въпроси, които иначе ще ме тревожат Simple Smile какво да се прави - и аз съм овен хаха нетърпелива

# 39
  • Мнения: 417
monicat звънни на педиатърката ти и я питай. Това направление по добре го върни щом   няма да го ползваш и дано тогава даде пак.  Thinking
Аз да питам друго- днес ми изтича болничния който ми пуснаха от болницата. ЛЛ е казала вчера на мм че следващият може да ми го пусне и другия месец със задна дата ама аз нещо не съм много убедена в това.  newsm78 Знам че трябва да си е в месеца или поне така е за обикновенните болнични. При тези не знам как стоят нещата ама се притеснявам да не стане фал. Другата седмица мм ще ходи при нея и за бележката за ваксините дето ми трябва за детските и дано всичко е наред с тоя болничен Praynig.

# 40
  • Мнения: 1 048
zeldelina аз ще ти дам пример с моя болничен, може би така ще ти дам по-ясен отговор.
Моят болничен от болницата изтече на 13.05, подновяването стана в рамките на месец май, като ми издадаха следващите дни (понеже при мен се наложи и някакво преизчисляване заради по-ранното раждане) по време на посещението ни на 29.05  Peace

или с други думи трябва да е издаден в рамките на месеца, в който е изтекъл предходния болничен (не разбирам от счетоводство, но счетоводителката ми каза да побързам и да не забравям Simple Smile )

# 41
  • Мнения: 427
Честито на всички мами!

Пожелавам ви любов, здраве,уют и спокойствие в порасналото семейство!
Да са ви живи и здрави рожбите!


# 42
  • Мнения: 417
monicat то и аз знам че е така, ама като личната му е казала че можело да го пусне по всяко време..знам ли?  newsm78 Сега яко ме човърка от вътре да не стане фал.  Thinking То и на мен точно счетоводителката ми напомни и за това не знам сега кой е прав и кой не. ooooh!
ivelinkaaa благодаря ти за пожеланията  bouquet

# 43
  • Мнения: 1 048
според мен е логично да е в рамките на месеца, защото иначе как ще се осчетоводи? нали после до 10-то число на следващия месец се носи в нои? newsm78  ти по-добре дай зор, че после може да стане по-голяма каша...

# 44
  • Мнения: 417
Мдааа...вече знам със сигурност че съм имала право да се съмнявам в думите и. Оказах се права че трябва да е в този месец. Утре или в други ден явно ще ходя да се редя на огромната и опашка пред кабинета за болничен.  ooooh! Даже ми го сметнаха до кога трябва да е, че да не ми го объркат и да го върнат от НОИ.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт