В къщи настана радост голяма, МАЙСКОТО бебче вече е в скута на мама

  • 32 301
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 633
когато е много неспокоен го обръщам на една страна, за да не си перка ръцете. иначе спи предимно по гръб  Simple Smile

# 691
  • София
  • Мнения: 2 143
Марги спи и по гръб, и настрани. Така и не пожела да спи по корем за съжаление. Все я пробвам, за да не си ветрее толкова ръцете, но не би - вирва главата и започва да се нерви.

Вече не иска да лежи в шезлонга моето диване. Само се надига да сяда и се притеснявам да не се килне и да го обърне, пък и нали уж до 6-тия месец не е хубаво да седят. Rolling Eyes Голяма борба е постоянно, ей я и сега се опитва да се катурне. Crazy

# 692
  • София
  • Мнения: 1 544


Добро утро прекрасни Heart Eyes

Снощи ме изненада второ зъбче- изобщо не го очаквах, както и първото, защото нямаше никакви признаци. Малката фръцла е весела, хапва, спи и много си играе. В банята вечер киснем по 30-40 мин. И там пада голям екшън в коритото. Гони едно патенце и една гумена калинка и като отидат в долния край ги хваща с крака и си ги вдига към ръцете.  Joy само да има кой да и долива топла вода, може да си лежи с часове.
 За спането повечето пъти заспива легнала на една страна и по някое време се обръща по гръб.

Писи, голям мъж гледаш Hug Аз на 11.11 ще се радвам, ако малката е стигнала 6 кг.

Хубав ден на всички  bouquet

# 693
  • Мнения: 417
Добро утро майчета  Hug
Моя дребосъчко малко по малко преминава скока и отново става онова кротко и добричко бебче а не дяволчето което ме изтормози последните дни.  Crazy
За спането - обикновенно на дясно рамо спи . Така най му харесва, като сутрин като го метна на спалнята да си поспи пък винаги е на ляво рамо. Явно така му е най-удобно.  Mr. Green
За обръщането - от гръб по корем му е любимото и му отнема само стотна докато се врътне, но от корем по гръб - никакви ни няма.  Thinking
Иначе от известно време големи напъни да седне- то са едни коремни преси, едно пънене като го взема в мен само и само да седне. Вчера в люлката се чекна и накаря като видя че не може да седне  се подпря на лакти и почна да ме гледа лошо. hahaha Освен мераците за сядане имаме и огромни и за ходене. Няма търпение това дете  tooth
От вчера имаме парно и доста се постопли. Обаче събота вечерта май му е било хладно понеже нищо не бяхме пуснали и ....резултата е май че се разболява. Нещо си подкашля....ама пък в същото време хем кашля хем се хили...доста е жизнен напарво като зайче на прожинки...Уфф дано му мине, че пък другия вариянт е да ни работи по тоя начин..ама не знам. Тъпа работа -на вън не се разболя ами вкъщи.  ooooh!
Относно захранването - вкарала съм всички зеленчуци, даже в неделя си купих био пъщарнак и в понеделник врътнах 3 пюрета с него и морковче микс. Днес мисля да му дам каша за тест да видим дали ще я хареса. Ама като гледам какво си ми е добро прасенце и всичко си хапва - предполагам ще бъде ометена с апетит.   chef
Иначе мен ме е обзела една предколедна тематика..малко рано ама покрай първия сняг и една коледна темичка на която случайно попаднах от сега обмислям и преглеждам рецепти за сладки, соленки и разни други типични коледни ястия, вариянти за украса, напитки и общо взето всичко което е свързано с коледа. До сега не съм се вълнувала кой знае колко нито пък съм правела нещо специално, но сега заради малчо имам голямо желание - все пак ще му е първата коледа.  Heart Eyes
PS: Майка Зайка честито второ зъбче Simple Smile а закуската и кафенцето идват точно навреме

# 694
  • Мнения: 1 557
Добро утро и от нас!

Аз съм си все така болна, стоя си по цял ден с маска, която ме дразни ужасно, но нали се опитвам да предпазя малката Crazy.
Вчера взе, че ни пристигна Пентаксим-а, който бях поръчала в една аптека, след дълго обикаляне и откази от всички аптеки, ми приеха поръчката в най-близката до нас Mr. Green и вече е в хладилника. Сега пък не смея да я поставим заради мен и ММ да не я заразим. Не знам колко време ще се наложи да я съхраняваме, много ми е притеснено и съм сложила един термометър в хладилника до нея и периодично ходя да я проверявам #Crazy.
За спането, спи единствено и само по гръб, иначе през деня често лежи на една страна и си гони краката, обръща се от гръб по корем, но не може да си извади ръката, която остава под нея и почва рев, като я изкарам настава радост, от корем по гръб не прави изобщо опити да се обърне.
Елена също много иска да седи, постоянно се пъне да стане или прави мостове, като я изправя да седне пада голям кеф, седи почти сама, от време на време се олюлява и аз я прикрепям Heart Eyes.

Майка Зайка, благодаря за закуската!

PISSSanka, голям мъж си отглеждаш!

osinko,miglena_v, радвам се, че се разписахте, отбивайте се когато имате възможност  bouquet!

Хайде, ще намина по-късно, че малката се събуди!

# 695
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Привет и от нас Simple Smile
Тъкмо се връщаме от консултация, Шишко е станал  67см и 7.700кг. Казаха че бая е похапвал от предишната, която беше преди месец и половина.
За захранването педиатърката нищо не ми каза, ако не бях започнала на своя глава, сигурно от 8 месец щяхме да се захранваме  Crossing Arms Нямам алтернатива за друг лекар, иначе веднага щях да я сменя. Тази поне дава направления без (много) да я ръчкаш и слага ваксини навреме. Иначе друго ме учуди - попитах я кога да давам плодови пюрета на бебока и отговора беше "Много ти е бяло бебето, което значи че е предразположен към алергии, за това 8 месец чак" Shocked Ок, разбирам че иска да го предпази, но не знаех че цвета на кожата определя това дали ще си алергичен или не. Баща му е бял като сирене, аз също съм бяла, но и двамата не се оплакваме от нищо. Луда работа...  ooooh!

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Здравейте  Hug
И ние се връщаме от ДК.Малката е наддала едва 100гр.,което ме изуми.До последно чаках педи да каже,че кантара не е нагласен или развален,но не.7кг. тежи и е пораснала с 1,5см.,което пак е малко.Предните месеци качваше по килограм или по 900гр.,а сега голяма изненада.Сложиха ни Пентаксим 5 валентна,пристигнал за пет деца и ние в това число.Аз исках да го отлагаме,че Катето е със сополи от три дни,но педи прецени,че нищо и няма и я боцнаха.Вероятно сополите били от зъби,тъй като венеца и е много подут и прозира беличко.Сега ще съм няколко дни на тръни,дали всичко ще е наред.
Това с бялата кожа и алергиите нещо не ми се връзва.
мишка оздравявай бързо.Нас всички ни врътна един вирус.
За спането-по гръбче спи и сама се обръща по корем да спи,така и харесва.

# 697
  • Мнения: 1 048
Здравейте,
ха сега да пиша, ха после и ...пак изтървах края  #Crazy
За спането - от два месеца спи по гръб, но напоследък забелязвам , че замята крак и се извърта на страни към стената на леглото  Flutter
skandity това пък за първи път го чувам за алергии и кожа  Shocked честито за хубавите мерки и теглилки

Di сигурно нещо не е било читаво в кантара...пък може да дръпне, те бебоците нали малко на периоди растат.  Дори преди няколко дни по тв доктор коментираше, че бебе трябвало да се мери веднъж седмично, а не всеки ден, защото има дни, в които има "скок"

Дръжте фронта и не се предавайте на вирусите  #2gunfire

За захранването - до колкото съм чела, само в началото е с по-бавни темпове. От как мина 1,5 месеца, захранвам всичко за по 3 дни и така на седмица съм с по 2 нови продукта. Само пилето го давах малко по-дълго. Пак така прочетах, че първото месо се дава в период от 10 дни (2 дни месното пюре, 1 ден зеленчук), за следващите меса може и 5 дни...и така...

Към момента режимът съм го настроила 12:30 обяд, 18:30 плодово пюре, като утре след ваксината 18:30 ще бъде заместено от каша с плод, а 16:00 ще давам 1/2 плод пюре (другата 1/2 с кашата по-късно)

 newsm78 тук си гледам записките - 9м се вкарва 3-то основно...значи закуската остава за тогава (9-10 м), като предполагам че и по това време ще ни кажат да даваме глутен (тук съм си записала 7-9м глутен)

Ще видим утре на срещата с педиатъра...да не забравя и да питам за крем за лице, че тоя вятър не е мн приятен за нежната кожа, предполагам

Тъй, отивам да видя дали още спи...сутринта си пуснах вода за кафе...забравих я  #Crazy добре, че става въпрос за термо кана, иначе ако беше на котлона, до сега да съм стопила джезвето хахаха...после направих кафето, дойде време за пюре, сън...аз да ям...и сега го пия  #Crazy
много съм икономична хаха с едно кафе цял ден се мотам хаха
айде изчезвам, до скоро

въпрос
какви са тези бисквити плазмон?

# 698
  • Мнения: 57
Добро утро майчета, аз като не влизам хич не влизам, ама като започна немога да се спра  Joy
Честити месеци на всички сладки бебоци и честити зъбки Simple Smile
Гледам сте писали че тиквата някои не я харесват или доста време я давате, а нашия мъж само тиква иска да яде, любима му е всичко останало е със зор по няколко лъжички или нищо. А от тиквата още 2-ия ден изяде ядеше по 80гр.
Ние спим само по гръб, не се обръща все още само на една страна, завърта се от гръб по корем но ръчичката му остава отдолу, още не се сеща как да я извади  Grinning
Мишка оправяй се бързо, а аз ще минавам от време на време Simple Smile
Зелделина сега като гледам че си сетила за Коледа, и се сетих миналата година по това време пак колко ни беше Коледно, сигурно заради бременността, а сега вече си имаме малки бебчета  Rolling Eyes
Моникет аз съм много доволна от млякото за тяло на Нивея, и с него му мажа и личицето и изобщо не му изсъхва.
Ди не се притеснявай, нашия в началото качваше доста по 800-1000 гр., сега по малко по 500гр. макарче пак не е много малко лекарката каза че е нормално, и каза че сега компенсира за преди това Simple Smile Другия месец ще качи повече Simple Smile Пък и тя нали е дама, пази форма  Rolling Eyes
А аз захранването го карам по бързо пробвам 2 дена едно пюре, първия ден малко, втория колкото изяде, обикновенно не ги иска и ако не иска минавам на друго следващия ден, ако го яде си му го давам и 3-ия ден примерно, после друго. Ние за сега сме само на зеленчуци и каши. Кашите много ги обича, но не знам защо дозата която дават за 4мес.бебе не го нахранва, после го дохранвам с мляко. Вие как сте с кашите?
Майчета за сега ви оставям, че нашия принц сигурно ще се събуди, днес ще го пробвам с грах и ориз... Joy да видим ще яде ли или пак ще е на мляко Simple Smile

# 699
  • Мнения: 1 048
За момента мажа със стелатрия ( бяха ни я изписали лятото заради обрив по лицето, после я мушнах в хладилника и сега я ползвам, че е по-плътна като крем)

Иначе количеството изядено пюре е не по малко от 1/2 на хранене. Ще не ще си го изяжда ( до сега само на пилето с морков и картоф се пънеше, но и с него свикна)За кашите още не знам   ooooh! като тестваме ще пиша...
  bouquet честити зъбки Simple Smile феята да продължава да стъпва тихо и незабелязано Simple Smile

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 556
То смешното беше,че педи като видя Катрина и в първия момент каза:"Леле какви бузи имаш!По-големи от на всички!"-и като я сложи на кантара-нищо.Аз се притесних разбира се.Явно кърмата не е хранителна вече.И през нощта яде,а нищо не е качила.
Аз от много четене съм се спряла на две каши.Едната на Хумана с ябълка безмлечна,другата на Хип с елда и плодове пак безмлечна.Но първо да започнем със зеленчуковите пюрета.
Вярно ли е,че не трябва да се въвежда нова храна след ваксина?Спазвате ли три дни,или няма значение това?
И как варите зеленчуците?Аз мислих една кошница за варене на пара да взема,която се слага на дъното на тенджерата.И купичка нямаме,нищо не съм подготвила за захранването.Само две лъжички имаме,едната силиконова,другата пластмасова.За Стили едно време бях купила доста неща,но всичко изхвърлих.

Последна редакция: ср, 29 окт 2014, 15:49 от Di83

# 701
  • Мнения: 1 048
Да, минимум 3 дни преди и след ваксина не давам ново, и доки така каза (без да съм коментираха предварително пред нея) . Идеята е да се проследи, ако има реакция от ваксинята, да не се обърка с алергия към продукт  Peace

# 702
  • София
  • Мнения: 1 544
Моникат, бишкотите на Плазмон са няколко вида. От 4 м. са за млякото-разтварят се идеално. Другите мисля че се водят от 6.м. и стават и за ръфане, но въпреки, че са хрупкави, бебче не може да се задави, понеже като се намокрят, омекват веднага. Аз слагам по една бишкота в млякото вечер и джуджана спи определино повече. Има с глутен и без глутен. Ето: http://www.plasmon.bg/index.php?m=320&lang=1&id_prod_gru … gory=11&pc=11


Ди83, не се притеснявай за качването. И Али на последната консултация беше качила само за 300 гр., но доки каза, че е нормално и ще навакса. Hug

# 703
  • Мнения: 1 048
Mайка Зайка мерси  Hug тук мамите в квартсала все казват "плазмон това, плазмон онова", а аз като в небрано лозе хаха невежа мама Simple Smile ще разгледам линка, отново благодаря

# 704
  • София
  • Мнения: 2 143
Di83, зеленчуците ги варя в точно такава кошничка за пара. С плодовете пак така ще процедирам като им дойде времето. Купичка ползвам от нашите, хич нямам намерение да купувам пластмасови този път. Simple Smile
Кърмата си е хранителна, не се притеснявай. Peace Просто бебета имат периоди на по-усилено наддаване и периоди на застой. Пък и така или иначе вече ще го захранваш, и да не достига нещо, ще си го навакса с пюретата и кашите.

Това с кожата и алергиите ви изненадва, но си е така. Светлите деца (много бяла кожа и светли очи) са предразположени към атопичен дерматит, алергични ринити, бронхити и други такива хубавини. Важен е обаче и наследственият фактор. Ако двамата родители нямат алергии и дерматити, най-вероятно и детето няма да има, нищо че е светло.

Общи условия

Активация на акаунт