В къщи настана радост голяма, МАЙСКОТО бебче вече е в скута на мама

  • 32 325
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 10
 Здравейте майчета,
честити месечинки на всички. Ние имаме едни ботушки и няколко обувчици, които обуваме когато е официална Grinning,а иначе слагам плетени терличета върху чорапите

# 676
  • София
  • Мнения: 2 148
Нямаме обувки още, стои или по чорапи или както си е с ританки или гащеризонче. Вчера загледах едни страхотни ботички,  но за момента не виждам смисъл, защото космонавтът покрива целите крачета.

Genni, честита месечинка на Лили! Не се притеснявай, че още не се надига или обръща. Ники ми беше така - научи се да се обръща на 5 или 6 месеца, а да сяда чак на 9. След това обаче навакса и на 11 вече ходеше. Wink

# 677
  • Мнения: 1 048
Здравейте,
минавам за секунда да метна един полезен линк
Скрит текст:
и бягам при гайдата Simple Smile

# 678
  • Мнения: 741
Момичета здравейте! Аз съм доста болна и сега ММ гледа бебчето, дано да не го заразя,че няма да си простя.  Sad
Та вися си тука на компа и си мисля,че бебо става на 6 мес. след седмица и искам да ви питам за месото. Пюрета ли давате или добавяте домашно, какви, по колко ей такива въпроси ми се въртят в главата. Аз досега съм дала картоф,морков,тиква,ориз,ябълка,круша до тука спрях, разболях се, а ММ отказва да дава пюрета  #2gunfire Joy..ставало мазано...
Нямям търпение да си гушна пак малкият шишко,  исках почивка- на ти почивка...Сега си искам при бебче!  Heart Eyes

# 679
  • Мнения: 206
  bouquet Здравейте   bouquet 
Ние вече 3 ден сме непоносими не знам какво му стана на това дете преди спеше много спокойно цяла нощ сега спи но е супер неспокойна не се буди но мрънка нещо и се мята насам натам. В неделя е акала 7 пати но не беше много рядко което за нея е много по принцип 2 пъти най-много, а и игрите нещо не са и като преди играе 20 мин и почва нещо да се сърди да сумти с носле, никога не е била такава мислех си че нещо не и е ден но пък вече 3 ден е така.
И сега един въпрос вашите деца спят ли по ребро?

# 680
  • Мнения: 1 557
Здравейте!

Честита месечинка на Кари и Лили, малко със закъснение  bouquet!

Genni, ние имаме едни сладки ботушки, но още не сме ги пробвали, слагам и плетени терлици върху чорапките и завивам с одеялце(не че остава дълго време завита Laughing). За жълтъка педи каза от другия месец, като отидем на консултация ще ни обясни как. За обръщането, ние започнахме да го правим често от около седмица

tartaleta123, браво за напредъка в захранването, иначе съм бакалавър по Бизнесадминистрация.

Pancake_86, съчувствам ти Hug. Аз също съм болна от 3 дни, боли ме гърлото само, но си гледам бебка, просто няма кой друг. ММ е болен от седмица, той пък е с кашлица, която вече отминава. Много ме е страх да не я заразим, макар че съм цял ден с маска, ММ също стои с маска, когато се занимава с нея. Цяло чудо ще е, ако не се разболее, но все пак се надявам Praynig.

# 681
  • Мнения: 417
djufinka да не те плаша но при нас е същото...мрънка, не може да заспи сам, яде по често, все да го гледаш в очите и как спре да те вижда реввв, реввв .....направо е непоносим и това почна точно като беше на 5м и 4 дена и до сега е така само с малки подобрения. Това е някъв скок или нещо такова обаче се е превърнал в малък дразнител . smile3511 Вече почи успява сам да заспи а не в люлката, а нуждата от повече ядене отмина за 2-3 дена. Дано стане като преди че направо на луда ме прави и нищо не мога да свърша от него вече 10 дена  #2gunfire

# 682
  • Мнения: 1 048
Здравейте,
  bouquetчестита месечинка на малките съкровища
Mishka честито и на теб  Hug мерси за виртуалната почерпка
Обувки имаме едни подарък, но съм ги обувала само веднъж за красота. През деня е с чорапки , ританки (чорапогащи) и панталонче-терлици опитвам, но ги събува. Зимното яке долната част е като ританки, така че едва ли ще вземам други обувки  Peace
Тъй като разлях кафето, отивам да направя друго  Blush
Болните мами бързо да се оправят и да не се разболяват бебоците Heart

# 683
  • Мнения: 57
Здравейте майчета, ние отдавна не сме се появявали...изобщо не ми остава време да влизам, и сега малкия спи, свършила съм си домашната работа, времето е лошо за разходки и реших да видя какво правите Simple Smile Ние сме добре, гледаме се , сега започнах захранването...доста е трудничко не иска да яде много от нещата, но го мъча пробвам се  Joy Малки сме още на 4 месеца но нали е на сухо мляко, та сега започнах каши и зеленчукови пюрета. Вие как сте, има ли други мами с капризни бебчета или всички са такива  Laughing
Хубав ден на всички и като ми остане време пак ще ви посетя  Hug

# 684
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Здравейте мамчета благодаря на всички за милите и успокоителни думи, да се похваля днес бяхме на ваксинация, втори прием на шествалентната. Лили беше герой, дори не ревна само съвсем малко на второто краче направи физиономия. На 5 мес и 1 ден сме 67см. и 7975гр  Joy доста сме едрички май, но пък от два дена, нещо не иска да яде както преди. Днес ми казаха да й даваме месо newsm78 мисля, че е рано. Казаха ни да и даваме пастет #Crazy някой чувал ли е това в БГ. Мисля да започнем с жълтък тия дни, месо май ще и го отложа. Дадоха ни и четка за зъби с паста  Joy още нямаме зъбчета, но щели скоро да дойдат Joy
Питах ви за обувките, защото нашата има тук някакви подобия, които не са за ходене естествено, но забелязвам, че норвежците въобще не слагат, пък и ние все по чорапи я извеждаме(тя просто полудява като има нещо на краката й) та да обменя опит с БГ  Laughing
Хубава вечер на всички и да се оправят болните мамчета, ние тук изкарахме грипа с тати, а малчо дори не усети. Sunglasses

# 685
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
Здравейте момичета,
Аз да се похваля - след провала с картофа, малкият от 3 дена похапва тиква. Днес даже искаше да изяде половин бурканче, но мисля че е рано да му давам по толкова. До Хелоуин сигурно ще е на тиква, после ще видим нататък. Впрочем да попитам - кога въведохте плодовите пюрета, защото ако въвеждам по зеленчук на седмица, сигурно до догодина няма да е опитал нищо сладко?
Иначе дребния преди 4-5 дена се научи да седи, а днес се изправи прав в кошарата сам-самичък и поседя към минута Shocked ММ се шегува, че след още седмица може и професионална шофьорска книжка да извади  hahaha

# 686
  • София
  • Мнения: 2 148
До Хелоуин сигурно ще е на тиква
Съвсем тематично. Mr. Green И аз започнах да въвеждам тиква днес. Първоначално реакцията беше тотална погнуса, чак до позиви за повръщане се стигна, въпреки че беше смесена с картоф, който й харесва. Crazy Следобед пак пробвах и омете всичко.

# 687
  • Мнения: 49
Здравейте майчета,

отдавна не съм писала, но ежедневно ви чета-  обикновено докато трамбовам по улиците и мъничето спи успявам да преглеждам през телефона, но до компютъра все не ми стига времето да пиша.  Добре, че застудя , че да драсна и аз някой ред Simple Smile Много сте ми полезни за което благодаря, че ви има Simple Smile
Ние сме добре, започнах от вчера да я захранвам с оризова каша. Като за първи хапки мисля, че и допадна. Днес продължавам, дано  си хапне с охота. И водичка започнах да и давам...пийва си сякаш. Зъбки все още няма, но промрънква нощем , неспокойна е, дъвче всичко и най вече ръцете си..така, че може би скоро ще се покажат. Сънят през деня доста намаля, вечер на всеки 2 часа се събужда, понякога и по често...доста недоспала съм Sad За сядане има големи мераци, набира се на пръстите ми и сяда...вкарва страхотна усмивка и пада като гюленце, следва рев...Поне за сега през деня се заиграва сама и аз имам свободно време да свърша малко домашна работа.
Това е от нас мами, ще се постарая да съм по редовна с писането. Целувки за всички мъничета от нас Simple Smile

# 688
  • Варна
  • Мнения: 633
Здравейте, мамички!
Имам малко свободно време и аз да се разпиша Simple Smile
Да си похваля момчето, хапва си зеленчуково пюренце на обяд и не го кърмя после. Само моркова не му хареса засега.
skandity аз на 3тия ден от захранването дадох половин бурканче тиква, на 4ти другата половина и после вече цяло Simple Smile Плодове още не сме въвели, а за зеленчуците - аз не ги въвеждам по цяла седмица, само  тиква яде толкова дни, после му дадох тиква с картоф, но не я хареса, тиква с морков, само морков, морков с картоф, картоф с тиквички и днес тиквички с царевица. Общо взето по 2 дни яде едно и също пюре.
Genni как така пастет???? Аз не смея да ям, пък какво остава да го дам на детето си.... Да не би да са имали в предвид да пюрираш до консистенцията на пастет? и спокойно не сте толкова едрички. ние на 5м бяхме 9,700кг и 73см  Simple Smile

На въпроса за обуването - събува всичко и остава по чорапи.  Laughing
Ох, а за събуждането през 2 часа какво да кажа, вече повече от месец е така. А сега и със смяната на времето е още по-зле. Не стига, че постоянно се буди, ами и в 5ч е наспан  ooooh! По тоя повод реших да му дам оризова каша за вечеря - т.е. преди да заспи, като след това и го кърмя. Уж да се засити повече, но няма ефект, пак се буди. Иначе кашата много му харесва Simple Smile
 
djufinka какво значи по ребро? newsm78
а за обръщането - не се обръща нито от корем по гръб, нито обратното  Simple Smile тежи му дупето сигурно  Laughing

# 689
  • Мнения: 206
PISSSanka става въпрос дали спинка настрани или само по гръбче, питам защото ние спим само по гръб и се чудех при вас как е  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт