В къщи настана радост голяма, МАЙСКОТО бебче вече е в скута на мама

  • 32 299
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 2 143
Внимавай с крушата, че запича,аз я мешам с ябълка обикновено.   bouquet
Крушата по принцип я дават от разхлабващите храни.

miglena, а педиатърката защо не одобрява кашите? Казвала ли ти е конкретна причина?

Аз мисля към края на другата седмица да въведа оризовата каша. Преди това ще въведа тиквичката, за да имам с какво да мешам ориза, че иначе е доста безвкусен като е чист.

# 721
  • Мнения: 417
Здравейте майчета Simple Smile
Честити месечинки на всички бебоци ( макар и на патерица)   bouquet
Моето диване лежи до мен и се опитва да изяде постелката на активната гимнастика  а аз ползвам момента, че поне се занимава сам и реших да  проверя как сте  Hug
Сутринта му напарвих 3 пюрета от тиква  и едно от круша и днес ще го тествам да видим дали ще му хареса. Ама като го гледам какво си ми е прасчо - най вероятно ще бъде ометена за нула време  Mr. Green  Крушата обаче много течна ми стана. То верно и самата тя беше супер сладка и мека ама след като я направих на пара направо се втечни. chef
Pancake_86 това буйстване при хранене и при нас го има понякога. Имам чувството, че го правят когато не са достатъчно гладни но и същевременно с това и се разсейват от звуци, светлина и всичко останало.
stef79  аз още не му давам месо но след 2 седмици ще почна до препоръка на педи. Съответно от сега разпитвам познати и приятели за домапно зайче, пуйка, пиле...телешко0 общо взето каквото изпадне. Иначе ако не си намеря домашно си имам 2 магазинчета където знам със сигурност че месото е супер прясно и не е третирано с разни химикали като в големите вериги и мисля от там да взимам. То реално в едно купешко пюре месото е едва 8%...а в същото време струва колкото половин кило месо  #2gunfire
Лек ден от мен  Flutter

# 722
  • Мнения: 1 048
здравейте,

месото е малко, за да може да се дава дори и да е всеки ден
иначе в другите теми имаше майка, която беше купила пюре само с месо и дала на детето за първи път 1/2 бурканче "щото му харесало"..на следващия ден писа, че е повръщало цяла нощ и др й обясниха, че му е натоварила стомахчето
ох, аз така малко накратко и за бързо...че вчера след ваксината падна сукане за ядене и за успокоение и днес съм с хиперлактация и търся консуматора за помощ  baby_neutral че напрежението не се трае Rolling Eyes
айде, чакаме 50 стр и да се месстим в новата тема Wink

# 723
  • Мнения: 206
Кaкво му стaнa нa моето дете не знaм вече 6 ден е толковa нервнa че все едно се е вселил някой демон в нея  Grinning изобщо не преличa нa детето от преди 1 седмицa не се хрaни кaкто трябвa не спи сaмо мрънкa и реве все едно е нa 1 месец, aко я зaведa до прозорецa дa яде пердето сaмо тогaвa  е доволнa. Вчерa прaвихме 40 дни нa дядо ми и я бяхме остaвили при свеки женaтa се е видялa в чудо с нея кaзa че и до вц  не е смялa дa иде

# 724
  • Мнения: 741
Соник- Знам,че я дават разхлабваща крушата,но при мен имаше обратен ефект. Малкият снесе много трудно след пюрето и си беше твърдо доста, а иначе много лесно си ходи и без проблем. Моя позната по същия начин и даже на лекар ходили, запекло се яко детето. Аз казвам от опит, ако мога да съм полезна.
djufinka- Имат си периоди на кризи бебоците, при всички ни е така. Ще мине след има-няма седмица.  Joy
 miglena-Кашите обикновено са комбинирани по най-здравословния възможен начин и в съответствие с нуждите на бебето и са полезни. Не знам, защо не ги одобрява педи-то ти. Знам,че "помпат", но ако се прекалява.
mishka88- Надявам се жирафа да е оцелял след смъртоносната хватка.  bash За щипането съчувствам и се надявам, да си оздравяла вече.  Hug
zeldelina- Аз като ми стане течна крушата  я слагам в кашата, или я смесвам с ябълка,ако даваш,пробвай.

# 725
  • София
  • Мнения: 529
Привет, да се разпиша и аз днес.

Djufinka, и ние сме в някакъв такъв период. Днес вече е малко по-добре. Зелделина и тя беше споделила, че Матео е крив. Явно си имат такива кризи. Към годинка-две ще им мине  Laughing

Соник, аз я пробвах тая оризова каша и е пълен отврат. Малкият обаче е на друго мнение. Хареса му повече от всичко досега. Пробвах с мляко да я направя - еми не му се стори толкова добра.  newsm78

Мишка, ако се засища от 90гр, не виждам смисъл да даваш повече. Макс изяде вчера 100гр, чак ме изуми и беше наяден. Разбира се, той е като кученцата и никога не отказва мляко след това - установих малко по-късно след като повърна млякото...  ooooh!

Миглена, много ми е странно това за кашата. А тя препоръчва ли кисел? Щото са ми много странни как десерти, които са без грам хранителна стойност дават, а каши - не?

Стеф, нормално е вече по-малко да качват. Стискам палци всичко да е наред  Praynig

За домашните пюрета - за мен ако нямаш собствена продукция е по-добре да се купуват готови пюрета. За съжаление наистина хубавите пюрета са сравнително скъпи. От друга страна е уж с гарантиран произход, готово, дозирано - отваряш и яде. Иначе мен ме притеснява особено пилешкото дето е тъпкано с антибиотици и какви ли не боклуци. Аз домашно нямам нищо, освен круши и яйца и тук таме някой заек. Но си мисля, че все 2-3лв мога да отделя, за да яде детето ми хубаво био пюре.



# 726
  • Мнения: 57
За кашата обяснението беше че нямало полза от тях, децата само пълнеели и ставали болнави. Каза че тя не ми ги препоръчва избора си е мой естествено, но ако ги давам да е с лъжица да свиква. Аз му давам сега оризова, но тя е сладка мляко с ориз, много я харесва но количеството 100гр. вода с 25гр. каша изобщо не го наяжда, при вас как е, и с банановата беше същото, трябва или да му давам повече или да го дохранвам с мляко. И нашия беше станал един келяв, ревеше дереше се всяка вечер, не успях да разбера на какво се дължи, за сега се кротна надявам се да не става пак така, че нямаше мирясване, нито на ръце нито нищо не спасяваше положението...та те си имат явно келяви моменти, дано бързо да минават. Някоя от вас дала ли е кисело мляко?
Тарталета  мен  ми казаха за тази чистата оризова да слагам плодово пюре и ставала плодова Simple Smile Но той като ти я  яде, няма смисъл Simple Smile И не не препоръчва кисел, само мляко и пюрета и то картоф морков тиква, леки зеленчуци, е днеска ми каза грах да не давам.
По късно ще си допиша че Дани взе и той да пише Simple Smile

# 727
  • София
  • Мнения: 529
Е добре, тя тогава какви въглехидрати ви препоръчва? То си има нужда и от тази хранителна група - зърнени. Не може да живее детето на моркови и мляко.

А за киселото мляко мисля, че е рано. Първо се въвежда масло, сирене и тогава кис. мляко. Тоест при нас ще се падне към 8ми месец

# 728
  • Мнения: 1 048
Киселото и прясното мисля да отложа за след годинка, а когато 9м се въвежда кравето масло и сиренето, ще започна да давам седмица преди това 1ппрцион дневно ам - така съм го намислила  Peace
Току що пробва 1/3 синя слива пюре...Еми, не я впечатли, но я изяде хз вчера бяхме с ваксина, но реших да пробваме синя слива-все пак е нормален плод за нашите гш  Blush)

# 729
  • София
  • Мнения: 2 143
Моят опит с кашите пък изобщо не показва, че помпали детето. Ники плющеше каши до 3 годишен на закуска, а винаги е бил супер кльощав. Като бебе единственото, което харесваше, бяха кашите, затова съм давала и за сутрешна, и за следобедна закуска.
Този път съм супер надъхана да правя сама кашите. Във ФБ групата някой беше постнал статия за готовите каши и изводът горе-долу беше, че за да ги направят инстантни, са толкова рафинирани и обработени, че кажи-речи всичко полезно е заминало. Та по този повод онзи ден си купих кафемелачка, за да мога сама да мелям зърната и да варя брашното на каша. А в един Биомаг видях, че продават и доста готови брашна от най-различни култури. Остава само и дреб да ги яде. Crazy

Ходих до Ганчев за памперси с тайната надежда хип-ските пюрета още да са на промоция, но не би. Вече са по 2.15 малките бурканчета.

# 730
  • Мнения: 1 557
Pancake_86, жив е жирафа, той е свикнал на терор.

Вземам готови месни пюрета, нямам нищо домашно, което да използвам, та заради това не виждам смисъл. Зеленчуци също нямам домашни, бяха ми дали домашни картофи и реших да и правя пюре, остави, че колкото и да пасирах винаги оставаха парчета, пък и накрая тя яде 2 лъжици и не искаше да го погледне повече.

Към нашата оризова каша прибавям 1/3 бурканче плодово пюре и така много и харесва. Утре ще въведа слива, досега съм въвела ябълка и круша и се чудя с какво да продължа праскова, кайсия или пък банан newsm78. Трябваше да въведа и кисела, но още се ослушвам, днес четох как да си го приготвям домашен и мисля другата седмица да се пробвам.

# 731
  • Мнения: 417
Като гооворим за пюрета - да похваля дребус тъкмо хапна за първи път плодово - круша и мноооого му хареса. За малко и лъжицата да изяде.  Joy За утре имам още малко от него и пак ще дам.
Лошото е че към 14ч му дадох най накрая сиропа дето му предписаха - Стодал, после хапна и спа до 18ч и като се събуди забелязах 3-4 малки пъпчици по бузите.  Thinking И сег асе чудя дали да му дам пак или не. ooooh!
mishka88 по добре изчакай с банана понеже се води алерген. Давай му по добре други плодове.
Такаа малчо докато спеше аз направих фенер от една тиква и след малко отивам да му облека котшкото костюмче и да му щракна няколко тематични снимки като за Хелоуин  Misc Ghost

# 732
  • Мнения: 1 048
За банана вижте това
Скрит текст:
Аз днес също се рових по темата, но за сега ще отложа
До момента съм давала ябълка и круша. Днес опита синя слива. Следващото мисля да е кайсия , след това праскова и едва тогава имам един микс ябълка-банан (80:20)  Peace
 Тъкмо щях да мрънкам, че сме зациклили на 49 стр и хоп!

# 733
  • София
  • Мнения: 529
Точно го изкъпах дреби и видях, че по коремчето има ситни пъпчици. И сега не знам какво да правя. Нямам ново въвеждано днес нищо. Цялото му меню днес беше от неща, които е ял поне по 10 пъти без реакция.
Вчера беше 3ти ден на една круша и вчера татито го къпа, та може от тогава евентуално да е, но предните дни нищо такова нямаше.
Не съм сменяла прах за пране, дрехите са 100% памук. От крушата ли е? Или от нещо друго? Идеи  newsm78

# 734
  • Мнения: 1 557
Вярно, че бананът е алерген, голям съм заплес smile3555, а хем съм си направила едни файлове с кое, от кога и защо,по принцип мислех да въведа сливата и след това да въведа няколко зеленчука и тогава кайсия, праскова и евентуално банан.


Общи условия

Активация на акаунт