Отслабване с тиреоидит на Хашимото

  • 53 969
  • 171
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 437
Камелот, точно това имах предвид - че могат да се правят различни изследвания, но че не могат да покажат точно това, което е важно в случая. Глутенът има много силна връзка с автоимунните заболявания на щитовидната жлеза, особено Хашимото, но съществуващите изследвания не откриват проблем, защото не са адекватни на тази ситуация.

# 151
  • Мнения: 2 603
Някой попита какво да закусва безглутеново - има няколко варианта на палачинки без глутен - рецепти ще намерите в гугъл
бананова палачинка - вкл. намачкан банан +яйце
разновидност на тоскансите палачинки Necci - кестеново брашно + вода
или бадемово/ кокосово/ кестеново / нахутено брашно + яйце и вода
http://www.-spam152-/bg/2014/recepies/палео-кокосова-палачинка/
http://blog.jchongstudio.com/2013/09/blueberry-banana-pancakes.html
http://bakecookeat.blogspot.com/2009/09/low-carb-almond-pancakes-gluten-free.html
http://www.onegreenplanet.org/vegan-recipe/mediterranean-chickpea-bread/
http://sugarmouse.club/2013/04/25/necci-italian-chestnut-crepes/

Непоносимостта към глутен най-добре се установява както го е описала hjkl; - по метода на елиминацията
hjkl; леле толкова храни си успяла да премахнеш, че наистина започвам да се чудя как успяваш и какво ядеш.
Аз понеже съм вегетарианец най-ми е трудно да премахна млечните  Tired

# 152
  • Мнения: 1 273
Сега се чудя как съм живяла преди с глутен и млечни. Но преди година и аз се вайках. При мен нещата станаха поетапно. Първо глутена, след няколко месеца млечните, по-късно зърнените, защото вече не ги харесвах. Вкусът се променя. Имах проблем - много ме стягаше гърлото, имах проблеми с гласа, болки в гърлото, насочих се към алтернативно лечение за хашимото и здраве на щитовидна жлеза. Така се насочих към палеолитната диета и не съжалявам. Междувременно много близка кръвна родственица си откри силна глутенова непоносимост, цял живот живурка с автоиумунни проблеми.

Но преди година и на мен ми се виждаше невъзможно да ги махна. Перспективата за рак на правото черво и хашимото, например, не е никак розова. Сега въобще не ми липсват тези храни. Ям много зеленчуци и разнообразявам кореноплодните. Купувам доста замразени зеленчуци и зеленчукови мискове, защото ме улесняват, храня се с меса, риба, яйца, морски дарове, много зеленчуци, ядки и тахани, плодове тук-там, от най-черния шоколад, кисело зеле, воден кефир (зърната му се ядат), авокадо и маслини - редовно, кокосови стърготини, консумирам качествени мазнини колкото ми се яде (доста), зелен фасул, зелен грах.

# 153
  • София
  • Мнения: 408
Здравейте, момичета. Много сте ми ценни и ви следя с интерес. Нахлувам в темата за да ви се оплача. От година вече съм диагностицирана с хипофункция на ЩЖ. Приемам си елтироксина, но до този момент не успявам да овладея едни 20 килограма, които без да усетя си лепнах и ужасно ми тежат. От шест месеца спрях храните с глутен, но как пък тия килограми не мръднаха надолу  Embarassed Не искам да се успокоявам, че поне килограмите не са "хукнали" пак нагоре, защото правя толкова усилия по отношение на храненето, а  лишения не дават нужните резултати. Оплаках ви се, мрън. За сега не съм спряла млечните защото киселото мляко ми е основната храна, но сирене и кашкавал избягвам. Ям извара, която си права сама, както и киселото мляко. Нещо не успявам да намеря инфо за палео диета и ще ви бъда благодарна на линк.   bouquet Бъдете здрави!

# 154
  • Sofia
  • Мнения: 29 540
от месец не ям сладки храни,шоколад и тестено...и започнах да свалям goodscaleразбира се и се движа повече,плувам...надявам се до август да съм във форма,свалила поне 15кг. Praynig

# 155
  • Мнения: 1 273
Нещо не успявам да намеря инфо за палео диета и ще ви бъда благодарна на линк.   bouquet Бъдете здрави!
Търси в нета "палеолитна диета"
Също има информация малко по-назад в темата.
Успех!   bouquet

# 156
  • Мнения: 2 576
от месец не ям сладки храни,шоколад и тестено...и започнах да свалям goodscaleразбира се и се движа повече,плувам...надявам се до август да съм във форма,свалила поне 15кг. Praynig

Продължавай все така и със сигурност ще постигнеш желаните килограми  Peace

# 157
  • Мнения: 21 021
Корнелия, не зная дали да спираш млечните, но захарта, картофите и ориза не е лошо.

# 158
  • София
  • Мнения: 408
Корнелия, не зная дали да спираш млечните, но захарта, картофите и ориза не е лошо.
Благодаря ви, момичета.
Lemy, захар, ориз и картофи от месец не са в храненето ми. Спрях и плодовете, но си позволявам по една малка зелена ябълка на ден, дано това не е проблем. От днес ще намаля размера порциите и дано килограмите мръднат надолу.

# 159
  • Мнения: 21 021
А с какво се храниш основно?

# 160
  • София
  • Мнения: 408
А с какво се храниш основно?
Риба, пилешко, телешко и зеленчуци, кисело мляко, ядки и приготвям хляб от безглутеново брашно. Това е основната ми храна. Картофите съм заменила с целина, а оризът ми е от настърган карфиол. Включвам и елда и киноа в приготвяне на определени ястия, но това е много рядко. От днес ще намаля и мазнините, ползвам само зехтин. Даже и масло не си позволявам в менюто  Tired Продължавам борбата с килограмите, няма да се дам  Simple Smile

# 161
  • Мнения: 6 437
Безглутеновото брашно може да бъде доста въглехидратно и сигурно то пречи. Peace Не намалявай мазнините, а махни безглутеновото брашно, елдата и киноата.

# 162
  • София
  • Мнения: 408
Безглутеновото брашно може да бъде доста въглехидратно и сигурно то пречи. Peace Не намалявай мазнините, а махни безглутеновото брашно, елдата и киноата.
Cioccolata, благодаря Ви за включването. Спирам ги от днес. Тук получавам толкова много и ценни съвети, а JP-то нито за миг не ме подкрепи до сега за ниско въглехидратната и безглутенова диета.
Не само сте ми ценни, вие сте  безценни!   bouquet

# 163
  • Мнения: 6 437
Дано това да подейства! Hug Безглутеновите брашна се правят от царевично, картофено, тиквено, кестеново и подобни нишестета, а те са доста въглехидратни и само влошават положението. Вярно е, че са удобни за приготвяне на хляб, когато човек е свикнал да го консумира, но за отслабването не помагат изобщо...

# 164
  • София
  • Мнения: 11 198
Здравейте!
Темата доста замря и ще я раздвижа с инфо и въпрос.  Wink
Започнах прочистване с ленено брашно, което пише, че действа и за отслабване, някой правил ли го е ?
Днес ми е първи ден и нямам представа какъв ще е ефекта, но са надявам минимум на редовен стомах. Simple Smile

Схема:
Три поредни седмици приемайте за закуска:
- І седмица - 1 супена лъжица смляно ленено семе със 100 мл кисело мляко;
- ІІ седмица - 2 супени лъжици смляно ленено семе със 100 мл кисело мляко;
- ІІІ седмица - 3 супени лъжици смляно ленено семе със 150 мл кисело мляко.

http://beauty.fashion.bg/article/10656/32/Prochistvane-na-organizma-s-leneno-seme

Общи условия

Активация на акаунт