ОУ "Добри Чинтулов" Варна 2014

  • 8 297
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 319
Здравейте!

Отварям тази тема, за да споделяме мнения, отзиви и всякаква полезна информация относно ОУ "Добри Чинтулов" - гр. Варна.
Надявам се, темата да бъде полезна за родителите, чиито деца ще учат или вече учат в това училище.

# 1
  • Мнения: 347
И аз тук!Синът ми ще бъде във втори клас в Чинтулов и отсега се чудя какво ще го правя,като нямат занималня!

# 2
  • Мнения: 319
И аз тук!Синът ми ще бъде във втори клас в Чинтулов и отсега се чудя какво ще го правя,като нямат занималня!
[/quote

Здравей!

Имаш ли някакви идеи за занималня, аз го мисля този проблем, въпреки че ние ще сме първокласници. Има ли в Трошево частни занимални и дали имаш някакви отзиви за тях. Това, че няма занималня е много неприятно честно казано. Доволна ли си от качеството на обучение през първата година? Много са ми неизвестните и въпросите, но откровено казано се надявам детето да попадне на добър класен ръководител и на добри съученици, защото и това е от значение.

Някой дали има някакви отзиви за г-жа Ася Николова, нищо не ми говори това име, всъщност аз не знам нищо за почти никой от преподавателите.

# 3
  • Мнения: 319
Никой ли няма да сподели нищо за Добри Чинтулов? Rolling Eyes

# 4
  • Варна
  • Мнения: 72
И моят син ще бъде първи клас в това у-ще при г-жа Мария Димова.Ще ми бъде полезна и на мен всяка информация

# 5
  • Мнения: 6 297
Аз съм учил в това скапано училище до 7 клас, изключително прости съученици имах, от целия клас май само аз можах да продължа в елитна гимназия. Момчетата всеки ден се биехме, и също псувахме като хамали, особено в четвърти клас чак и родителска среща имаше по въпроса, защото и хамалите и дъртите моряци имаше какво да научат от нас. Повечето деца бяха от много прости семейства, а учителите бяха ужасно посредствени.
Беше пълно с хулигани и действаше принципът на грубата сила. В сряда момчетата ходехме да си купуваме един спортен вестник, мисля, че май "Старт" се казваше, имаше снимки на футболисти и по-големите момчета ни причакваха и ни го вземаха. Всеки ден или ядеш бой, или ти биеш някого, друг начин нямаше. Отвратително училище с отвратителни хулиганчета, това е Добри Чинтулов.
Учителите колко бяха посредствени, думи нямам просто. По математика беше една дебела Христова, просто отвратителен човек и нулев педагог. По физическо имаше един Вълков, който биеше децата и окото му не мигваше. И аз съм ял шамари от него. Че бях виновен - бях, хвърлях снежни топки по прозореца му, ама като излезе и като ме гепи и такива шамари изядох, че още ги помня. А все пак бях на 10 години тогава, голямо геройство да биеш дете. По български също, една Нейкова беше, доста посредствена работа. На другите учители и имената им не помня.
Ако само на 10% е каквото беше, не си давайте децата там!

Надявам се да са се променили нещата - това, за което говоря, беше преди страшно много години. Училището беше просто ужасно. В същата сграда имаше и едно друго училище - "Бачо Киро", не знам дали съществува още.

Е, понеже бяха други времена, не сме пушили, не сме пили алкохол, а пък за наркотици не бяхме и чували. Обаче хулигани бяхме един път. И гамени, и хулигани. То не можеше да бъдеш възпитано дете, щото веднага другите ти се подиграваха и го отнасяш.

Последна редакция: чт, 19 юни 2014, 15:05 от Татко Мецан

# 6
  • Мнения: 319

Здравейте,

благодаря за информацията, понеже не е много "вдъхновяваща" и оптимистична прогнозата, мога ли да попитам преди колко години сте били възпитаник на училището?
Да, горещо се надявам ситуацията към момента да е много по-различна.
Относно хулиганите, много се надявам до четвърти клас да не успеят да прерастнат в такива, защото не възнамерявам детето ми да продължи обучението си там след това.
Надявам се да попаднем на добри деца, защото това наистина  е не по-малко важно от добрите преподаватели.



Аз съм учил в това скапано училище до 7 клас, изключително прости съученици имах, от целия клас май само аз можах да продължа в елитна гимназия. Момчетата всеки ден се биехме, и също псувахме като хамали, особено в четвърти клас чак и родителска среща имаше по въпроса, защото и хамалите и дъртите моряци имаше какво да научат от нас. Повечето деца бяха от много прости семейства, а учителите бяха ужасно посредствени.
Беше пълно с хулигани и действаше принципът на грубата сила. В сряда момчетата ходехме да си купуваме един спортен вестник, мисля, че май "Старт" се казваше, имаше снимки на футболисти и по-големите момчета ни причакваха и ни го вземаха. Всеки ден или ядеш бой, или ти биеш някого, друг начин нямаше. Отвратително училище с отвратителни хулиганчета, това е Добри Чинтулов.
Учителите колко бяха посредствени, думи нямам просто. По математика беше една дебела Христова, просто отвратителен човек и нулев педагог. По физическо имаше един Вълков, който биеше децата и окото му не мигваше. И аз съм ял шамари от него. Че бях виновен - бях, хвърлях снежни топки по прозореца му, ама като излезе и като ме гепи и такива шамари изядох, че още ги помня. А все пак бях на 10 години тогава, голямо геройство да биеш дете. По български също, една Нейкова беше, доста посредствена работа. На другите учители и имената им не помня.
Ако само на 10% е каквото беше, не си давайте децата там!

Надявам се да са се променили нещата - това, за което говоря, беше преди страшно много години. Училището беше просто ужасно. В същата сграда имаше и едно друго училище - "Бачо Киро", не знам дали съществува още.

# 7
  • Мнения: 6 297

Здравейте,

благодаря за информацията, понеже не е много "вдъхновяваща" и оптимистична прогнозата, мога ли да попитам преди колко години сте били възпитаник на училището?



Просто като видях името на училището и не се стърпях:) Опитах се да си изтрия поста, но не ми дава. Не се подвеждайте по това, което написах. Чиста истина е, но беше отдавна, в едно друго общество и при друга реалност - масово населението на квартала бяха току-що станали варненци пришълци от околните села, които бяха дошли да работят в ЗДД Васил Коларов, в Радиозавода и в Елпром - те са в квартала /макар че вече сигурно ги няма/.

Всичко наистина беше така, но става дума за 1974 до 1980 година:) Но наистина всичко беше така и дори и още по-зле. Нищо хубаво не мога да кажа за училището- за съжаление, защото седем години от живота ми са минали в него.

# 8
  • Мнения: 319

Здравейте,

благодаря за информацията, понеже не е много "вдъхновяваща" и оптимистична прогнозата, мога ли да попитам преди колко години сте били възпитаник на училището?



Просто като видях името на училището и не се стърпях:) Опитах се да си изтрия поста, но не ми дава. Не се подвеждайте по това, което написах. Чиста истина е, но беше отдавна, в едно друго общество и при друга реалност - масово населението на квартала бяха току-що станали варненци пришълци от околните села, които бяха дошли да работят в ЗДД Васил Коларов, в Радиозавода и в Елпром - те са в квартала /макар че вече сигурно ги няма/.

Всичко наистина беше така, но става дума за 1974 до 1980 година:) Но наистина всичко беше така и дори и още по-зле. Нищо хубаво не мога да кажа за училището- за съжаление, защото седем години от живота ми са минали в него.

Не се притеснявайте, няма нужда да триете коментара си, заради това че сте споделили истината, макар и тя да не звучи добре Wink

Относно това, което споделяте аз вярвам, че е било точно така, макар че в интерес на истината живея отскоро в този район, преди съм живяла в централната част на града и даже не бях чувала да си призная за кв. Трошево Embarassed. Сега вече имам сформирана някаква преценка за района и живеещите в него и да, това което казвате за другото общество и реалност донякъде наистина е така, според мен, но разбира се все още се усеща това  "наследство" на първите заселници -работниците, които споменавате. Нищо лошо не искам да кажа за квартала, аз вече свикнах с него- тих, спокоен за разлика от това, което е към центъра.
За училището със сигурност мога да кажа, че от това, което чувам и виждам, не е това, което е било по вашето време, но не мога да знам отсега, дали ще съжалявам или  не, че записах детето си там. То имаше желание да учи в това училище, аз просто се съобразих с неговото желание, поради причината, че със сигурност след 4 -ти клас нямам намерение да продължи там обучението  си. Имам други планове и намерения за бъдещето му, и оставането в това училище не се вписва в тях.

Все пак благодаря, че се включихте в темата и споделихте вашето мнение.

Последна редакция: чт, 19 юни 2014, 16:48 от Kasmetliyka

# 9
  • Мнения: 6 297
Скрит текст:
Все пак, сега, когато мина през Варна, винаги гледам да мина през Трошево и да си видя и училището...Simple Smile Спомени:) Но средата беше такава. Тогава имаше домови книги и като идваше баба ми на гости, беше задължително да се впише, беше ми любопитно и я разглеждах веднъж. И образованието пишеше вътре на обитателите, през комунизма всичко трябваше да са знае. Е, единствените хора с висше образование във входа бяха родителите ми. Блок 12 на "Карл Маркс" беше. . Отдавна не живея във Варна и само комунистическите имена на улиците помня, сега мисля, че са казва "Владислав Варненчик", а тогава градът свършваше малко зад "Добри Чинтулов". Цялото Възраждане и Младост ги нямаше, там бяха гори и лозя, ходили сме на екскурзия там.Имаше една сладкарница "Космос" на спирка Михаил Иванов и там ходехме да пием боза, по 4 стотинки беше малката, а 6 стотинки голямата.

# 10
  • Мнения: 319
Скрит текст:
Все пак, сега, когато мина през Варна, винаги гледам да мина през Трошево и да си видя и училището...Simple Smile Спомени:) Но средата беше такава. Тогава имаше домови книги и като идваше баба ми на гости, беше задължително да се впише, беше ми любопитно и я разглеждах веднъж. И образованието пишеше вътре на обитателите, през комунизма всичко трябваше да са знае. Е, единствените хора с висше образование във входа бяха родителите ми. Блок 12 на "Карл Маркс" беше. . Отдавна не живея във Варна и само комунистическите имена на улиците помня, сега мисля, че са казва "Владислав Варненчик", а тогава градът свършваше малко зад "Добри Чинтулов". Цялото Възраждане и Младост ги нямаше, там бяха гори и лозя, ходили сме на екскурзия там.Имаше една сладкарница "Космос" на спирка Михаил Иванов и там ходехме да пием боза, по 4 стотинки беше малката, а 6 стотинки голямата.

Скрит текст:
Grinning Спомените са хубаво нещо!

# 11
  • Мнения: 250
Здравейте.
И аз съм майка на първокласник в Д.Чинтулов.Ако някой може да сподели нещо за г-жа Радка Николова и Светлана Караджова ще съм благодарна.
И да попитам има ли униформи за Д.Чинтулов,за всички училища ли са задължителни?
Надявах се занималнята да е до 4-ти клас. Crazy
Благодаря предварително.

# 12
  • по морето
  • Мнения: 188
Аз съм учил в това скапано училище до 7 клас, изключително прости съученици имах, от целия клас май само аз можах да продължа в елитна гимназия. Момчетата всеки ден се биехме, и също псувахме като хамали, особено в четвърти клас чак и родителска среща имаше по въпроса, защото и хамалите и дъртите моряци имаше какво да научат от нас. Повечето деца бяха от много прости семейства, а учителите бяха ужасно посредствени.
Беше пълно с хулигани и действаше принципът на грубата сила. В сряда момчетата ходехме да си купуваме един спортен вестник, мисля, че май "Старт" се казваше, имаше снимки на футболисти и по-големите момчета ни причакваха и ни го вземаха. Всеки ден или ядеш бой, или ти биеш някого, друг начин нямаше. Отвратително училище с отвратителни хулиганчета, това е Добри Чинтулов.
Учителите колко бяха посредствени, думи нямам просто. По математика беше една дебела Христова, просто отвратителен човек и нулев педагог. По физическо имаше един Вълков, който биеше децата и окото му не мигваше. И аз съм ял шамари от него. Че бях виновен - бях, хвърлях снежни топки по прозореца му, ама като излезе и като ме гепи и такива шамари изядох, че още ги помня. А все пак бях на 10 години тогава, голямо геройство да биеш дете. По български също, една Нейкова беше, доста посредствена работа. На другите учители и имената им не помня.
Ако само на 10% е каквото беше, не си давайте децата там!

Надявам се да са се променили нещата - това, за което говоря, беше преди страшно много години. Училището беше просто ужасно. В същата сграда имаше и едно друго училище - "Бачо Киро", не знам дали съществува още.

Е, понеже бяха други времена, не сме пушили, не сме пили алкохол, а пък за наркотици не бяхме и чували. Обаче хулигани бяхме един път. И гамени, и хулигани. То не можеше да бъдеш възпитано дете, щото веднага другите ти се подиграваха и го отнасяш.

Е, това са неща от преди много много години, на две смени бяхте с Бачо Киро плюс това у-ще отдавна го няма, а и с такава атмосфера нищо чудно че Рилски редовно ви биеше на футбол Laughing  Wink  Peace

# 13
  • Мнения: 6 297
Те и Рилски да не падаха по-долу, такива хулигани бяха и там, че...имах доста приятели от там:) бе не помня да са ни били на футбол, ама...Рилски и той там, на спирка Михаил Иванов се казваше, същата среда, не ми го хвали...така ми се оплакваха от една учителка Мартаян, по български, макар че арменка:)
Абе Добри Чинтулов си ми е родното училище, там израстнах:)

# 14
  • по морето
  • Мнения: 188
 Joy

Общи условия

Активация на акаунт