НВ-ВМХ, част 80

  • 36 512
  • 739
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 472
Качих вече книгата в линка, който е в края на първа страница. Simple Smile Камелот, благодаря!  bouquet

Колкото за яйцата като добавка - да, варените яйца могат да се добавят към всякакъв зеленчук и си придават завършеност на ястието. Sunglasses

# 151
  • Мнения: X

файла е 90Мб и не иска да мине през пощата
пробвай така
http://file.bg/c293059soXTj

Много благодаря за споделеното! Винаги е интересно да се прочете още една гледна точка относно проблемите с наднорменото тегло.

# 152
  • Мнения: 1 273
В тази нова книга, за която говоря, много ми допада идеята, или хипотезата на автора, че всьщност метаболитния синдром изначално не е заболяване, а важен и полезен приспособителен механизьм, който е разпространен широко в животинския свят и вьзникването му е от жизнена необходимост при видове, които трябва да преживяват големи периоди без храна поради различни причини, защото им позволява да натрупват значително количество резервни мазнини. И основен тригер за вьзникването му са предимно простите вьглехидрати и особено фруктозата, която стимулира синтезата на триглицериди, независимо от нейната калорийна стойност. И най-честия им източник са добре узрели плодове (  Simple Smile щото нали някои хора твьрдят, че само от плодове нищо не може да ти стане.)
Сега си спомням, че четох, че гладуващите африканци масово били със затлъстял черен дроб. Но все пак, можем да се запитаме с какво се хранят. Дали не е въглехидрати + евтино олио? Това налага някои изводи за нискокалорийните диети. За щастие, черен дроб се оправя с билки, бял трън и други.

# 153
  • Мнения: 10 957
Дали някой може да ми обясни цялата истерия с ГМО? Че от доста време чета, чета и не мога да формирам категорично мнение. Та ще ми е любопитно да споделите вашето  Peace

# 154
  • Варна
  • Мнения: 280
За съжаление не проработи и линка на Херцен. Ще гледам да си намеря компютър тези дни. Благодаря ви за помощта  Hug

# 155
  • Мнения: 1 167
Вярно ли е, че месото и яйцата карат тялото да отделя слуз, за да се пречисти?  Shocked

За млякото знам, че е слузообразуващо, ама за другото  Thinking

# 156
  • Мнения: 1 273
Джия, по принцип всяка храна е токсична по един или друг начин, но при нормални обстоятелства организмът се справя с нея. Дали ще са оксалати, фитини или ще е кадаверин, хистамин, путресцин, или друго, няма напълно безвредна храна.
http://link.springer.com/article/10.1007%2Fs00217-006-0530-7#page-1

По отношение на ГМО, ако една храна има гени инсектициди, насочени да убиват живи организми, няма как да се отрази добре. Независимите проучвания доказват, че увреждат вътрешните органи. Това се наблюдава и при животните, хранени с тях.

Понеже тук се спомена маслото от вечерна иглика, бих искала да споделя, че в конопа също има ГЛА, заради която е така известно това масло. И не, в конопа няма фитини.

# 157
  • SA
  • Мнения: 3 489
hjkl, аз не че имам поглед вьрху всички гладуващи африканци, но доколкото знам масово ядат разни брашнени каши. Имат тук едно такова ядене, пап се нарича - нещо подобно на качамак, което го поливат с разни сосове. Но основата си е тесто. Даже го продават и в някои вериги за бьрзо хранене. Яде се и много джьнк, хляб, картофи, сигурно и евтини маргарини и олио.
В резултат - не знам доколко гладуват, но чернокожите жени масово са затльстели, особено вьв вьзраст след 25-30 годишни. И най-вече на корем и задни части ( чак се удивлявам понякога от размерите им  Simple Smile).
За нарушени чернодробни функции действително има много полезни билки и билкови екстракти, но специално за случаите на чернодробна стеатоза ( което е най-често срещано), не се ли премахне алкохола , фруктозата и голяма част от вьглехидратите в храната, не мисля че билките ще имат голям ефект.
За ГМО - доколкото ми е известно, подозира се, че тези организми произвеждат различни белтьчини, непознати и неестествени за човек и това може да доведе до разни алергии и автоимунни заболявания. Дали така се случва обаче, не зная. Не сьм и аз много запозната с вредите от ГМО.

# 158
  • Мнения: 1 167
В гърлото ми се е насъбрала слуз и ми е много некомфортно. Трудно дишам. И очите ме болят, но не го усещам като настинка.

# 159
  • Мнения: 6 472
Джия, сигурно е настинка или нещо вирусно. Наистина някои хора усещат, че образуват слуз от млечните, но за месото за първи път чувам такова нещо. А и ти досега щеше да си разбрала дали реагираш по такъв начин. А иначе може и някаква алергия да си проявила.

# 160
  • SA
  • Мнения: 3 489
Джия , ако остро и внезапно се е появила тая слуз, наистина по-вероятно да е нещо вирусно.
Иначе на мен млечните ми предизвикват слуз, не само млякото, но и сирена, кашкавали, даже напоследьк установих че и маслото. А комбинацията резен масло с кашкавал ... не искам да ти описвам.
За месото и яйцата не сьм чувала да са причина.

# 161
  • Мнения: 6 472
Като говорите за слуз от млечните, какво точно усещате? Embarassed

# 162
  • Мнения: 8 582
Като говорите за слуз от млечните, какво точно усещате? Embarassed

Скрит текст:
усещането е, че все едно ще отхрачваш нещо от гърлото

# 163
  • SA
  • Мнения: 3 489
Скрит текст:
Аз усещам слуз, която ми се струва, че се стича от синусите и носогльтката . И не е само усещане това, де.

# 164
  • Мнения: 1 167
Благодаря момичета  Hug

Общи условия

Активация на акаунт