Созопол - мнения, впечатления и препоръки - 3

  • 144 791
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 520
Да. Апартамент 301. Ние ще сме от 23.08.  На вас за колата какво ви казаха? На мен ми казаха, че при тях няма паркинг, но до тяхната къща има свободно място и ако решим може да я  оставим там.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 273
 PeaceДа, един двор до хотела е. И ние там паркирахме. Малко кофти се влиза, защото е тясно, номъжа ми се справи. То след паркирането из София човек свиква на всичко  Hug
Ние сме в същия апартамент, но си тръгваме седмица преди вас. Като отидем ще ти пиша с актуална информация  Peace

# 17
  • Мнения: 36
Здравейте!Искам да ви попитам, хубав ли е плажа на Каваци?Запазила съм апартамент в Южна Перла.От доста години почиваме само в Гърция, но тази решихме да изберем Созопол.Надявам се да останем доволни Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 1 402
Плажът на Каваци е най-хубав в района. Той е огромен, затова може да го обходите и да си намерите местенце, което Ви устройва. Първата зона е в самото начало, там има и най-много свободни места, но обикновено е по-замърсено (това е от летуващите). Следва зоната пред самия къмпинг Каваци, след него е зоната пред къмпинг Смокиня, след него е зоната на Грийн Лайф, и накрая е зоната пред бившия къмпинг Веселие. Цялото това е плаж Каваци. В различни години, на различни места е имало поява на повече водорасли. Общо взето засилването им е август месец, когато водата е много по-топла и замърсена от самите хора (кремове против слънце и др.). Заведенията по плажа са също приятни. Има едно в зоната на Грийн Лайф, което е с чудесна кухня и сервират директно на плажа. Забравих как се казва. Пред зоната на къмпинг Каваци мога да препоръчам бар Sweet. Обикновено заведенията отварят изцяло в края на юни, началото на юли. До тогава плажът е райски навсякъде, защото няма много хора. От последните наводнения видях, че зоната на Смокиня е пострадала, но до максимум 10 дни ще изсъхне всичко.

Хотелът, в който ще бъдете, се намира отзад на плажа - пресичате пътя и попадате в зоната на Каваци, която е пред бившия къмпинг Веселие. там обикновено е много спокойно и има обширна свободна зона. В съседство е зоната на Грийн Лайф. Имам много снимки от Каваци, когато намеря време ще кача, за да добиете представа.

# 19
  • Мнения: 134
Здравейте! Вчера се завърнахме от Созопол. Бяхме в комплекс "Созополи", който е близо до къмпинг "Златна рибка". Пристигнахме там в петък и ясно видяхме последствията от придошлата вода. На няколко места пясъкът беше прокопан, за да може да се отведе водата към морето. При разходката ни по плажа успяхме да наближим към "Градина", но не посмяхме да пресечем една от "рекичките". Водата беше мътна и изглеждаше доста дълбоко. При положение, че не ни е ясно какво носи тази вода, предпочетохме да не правим опити да минаваме. По целия плаж ясно личеше, че първия ред чадъри и шезлонзи е бил във вода. Вчера /неделя/ вече беше много по-спокойно. Вода се оттичаше само от една "река", но вече доста по-малко и съвсем нормално се преминаваше. Поради калната вода и цветът на морето е по-кафяв, но към къмпинг "Градина" водата е направо кристална. Като цяло вече всичко е спокойно, само в новия град покрай главния път продължават да стоят по тротоарите чували с пясък, за да препречват пътя на водата към хотелите и магазините. Хората не смеят да ги приберат, като се имат в предвид досегашните дъждове. 

# 20
  • Мнения: 779
djan , а плаж хармани как е ? става ли за летуване или има някакви поражения ?

# 21
  • Мнения: 134
Не мога да отговоря със сигурност, но почиващи в съседния апартамент споделиха, че са ходили там на плаж. Не казаха да има големи поражения. Пък и хората там постоянно работят и оправят плажовете, чадърите и заведенията. Все пак се подготвят за активния сезон. Дори да е имало поражения, те най вероятно вече почти не си личат.

# 22
  • Мнения: 779
  Heart EyesБлагодаря !

# 23
  • Мнения: 6 309
Независимо, че вече направих първото море за това лято, запис да следя нещата в Созопол. Бях в Обзор и нещата си бяха съвсем нормални. Водата в морето около 23-24 градуса. От 7 дни почивка направихме 4 плажа. Имаше и дъждове, но пясъка съхнеше бързо и не беше проблем. Още повече, че бяхме с вкл. шезлонги на плажа, което беше от полза дори при влажен пясък сутрин по-рано. На юг е дори по-топло, така че смятам, че нещата бързо ще се нормализират. Приятна почивка на всички през лятото!

# 24
  • Мнения: 36
Дао, много благодаря за изчерпателния отговор!Надявам се да е хубаво и чисто морето Simple Smile
Пожелавам на всички спокойна и релаксираща почивка!
Като се върнем ще напиша отзиви Sunglasses

# 25
  • Мнения: 568
Здравейте! Simple Smile
Ми, аз ви пиша от Созопол в момента, защото избрахме тази година да почиваме тук, в къща за гости "Скамния". Къщата е в Стария град, непосредствено до къща "Морски скали" и с фантастична гледка към морето. Нямам претенции към квартирата, почистват абсолютно всеки ден, хазаите са симпатични и отзивчиви. Много ми харесва, че прозорецът и вратата към терасата, са всъщност като витрина - от тавана до пода, така че когато си лежиш на леглото, виждаш безпроблемно морето през пръстите си. Има климатик и интернет, който използвам и в момента.
Въпреки, че дойдох с надеждата за спокойна почивка, поне що се отнася до юни - тц, ядец. Срещу квартирата ни се намира художествената галерия и всеки ден от 8:30ч. започва бурна строителна дейност с рязане, пилене, блъскане, чукане, обилно гарнирана с викането на работниците. Дотук със спокойствието. Вечер, на отсрещния бряг, подозирам че заведението е някаква механа, неква певачка се дере с пълно гърло, сякаш ми пее на ухо - съвсем не преувеличавам, особено, когато вятърът се обърне и довее жарките ритми. Това продължава до късно през нощта - онази вечер, към 2ч още се дереше: "Наздраве", "Хайде на купона" и пр. апели. Днес, пардон, вчера вече...когато бе обявен ден на траур, мислех, че ще се поспре с данданията, но не би...Хубавото е, че като затвора прозореца, нищо не се чува - точка за хазяите.  Wink
 Пълно е с народ, най-вече руснаци, някои от които ужасно невъзпитани и нахални. Абе, готови са да ти стъпят на главата с хавлията си, ако може. Има цели организирани групи, идващи под строй на плажа. Ходим на Централния плаж, който е ужасно мръсен. Машините за почистване, явно скучаят, знам ли, но до втора линия на чадърите е пълно с клечки, пера от чайки, фасове, камъчета и пр. боклуци, довлечени от морето през предните дни. Днес, гледам още влачеше "армагани" този път части от пластмаси, дървета, пликчета, части от памперси и всякакви гадости. За разкош е пълно с медузи, всякакъв калибър - от 5ст. монета до човешка длан. Чадърът струва 6лв., шезлонгът - също толкова. Една част от чадърите имат закрепена масичка - и за нея 2лв. Ако ползвате 2 шезлонга на чадър с масичка, олеквате с 20 кинта за удоволствието. Ако ли не - розовите чадъри, без масичка се таксуват, както вече споменах, 6лв.  Когато има много хора на едно място, не е трудно да срещнеш и турбо простаци. С дъщеря ми се снимаме до една стена, а някакъв дегенерат,  дойде на метър до нас, извади си пишката и почна да пикае. Shocked На същото действие станахме свидетели 2ч по-късно, докато вечеряхме край плажа, един буквално щеше да ни се изпикае на масата, размахвайки инструмента си от близикя храст! Sick УаУ! Дано не се натъквате на подобни гледки, на мене за един ден ми дойдоха множко.
Стария град е хубаво място с малките си улички и пролуки към морето. Тук  вечер, почти забравяш за останалите, арт атмосферата си я има, галерии, работилници тип hand made, приятни кафенета и ресторантчета, всичко това, наистина е много приятно. Днес се насладихме на едни улични музиканти, свирещи стари рок парчета, поседнахме в едно от кафенетата, абе, беше си хубаво. Почти като в доброто старо време - след 20г. с големи надежди тръгнах за това приказно място, но не мога да отрека, че съм леко разочарована. Не искам да си представям какво ще бъде по улиците и заведенията в топ сезона, щом отсега е яка навалица.....Сега разбирам, защо почти всичките ми приятели не ходят от поне 5г. на българското черноморие. Спокойната ваканция се превръща в мит.
...И така, мили мои...ако искате да питате нещо, питайте. Живот и здраве пътувам в петък за Сф. Дотогава съм на разположение тук. Simple Smile
 

Последна редакция: вт, 24 юни 2014, 01:30 от Ben_gy

# 26
  • Мнения: 610
Ben_gy, благодарности за изчерпателната информация. Hug

# 27
  • Мнения: 2
Здравейте,

Някой знае ли какво е състоянието на къмпингите около Созопол след наводненията? Интересуват ме бунгалата най-вече, защото мислехме да отидем там това лято, но почвам да се разобеждавам. Става въпрос за Каваците, Смокиня и Градина. Ако някой може да ми препоръча и алтернатива, ще съм много благодарен.

Мерси предварително Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=787813.new

# 28
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Здравейте, майчета Simple Smile
И аз следя тази тема с интерес, защото тази година нашата туристическа дестинация е Созопол. Разервирали сме нощувки в семеен хотел "Виктория" в Новия град. Дано да останем с добри впечатления, ще пиша когато завърши почивката ни. А тя е планирана за самото начало на м. септември. Съобразихме се с половинката, защото тогава цялата фирма, в която работи ще бъде в отпуск по график. Благодаря на тези от Вас, които вече почиват там и ми предоставят информация! Поздрави,   bouquet

# 29
  • Мнения: 993
Здравейте!

Някой може ли да ми даде информация от първа ръка за Южна Перла и за Блу Ориндж? Какви са предимствата и недостатъците на двата комплекса и кой бихте препоръчали за почивка с деца?

Предварително благодаря за отговорите!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт