Бихте ли се срещнали с "конкуренцията" ?

  • 22 318
  • 419
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 2 901
Тонка, не че те поставям отговорна, но съм била в твоята позиция на довереник - той те използва да ти се хвали с поредната бройка и развитието на сексуалния си живот, а ти освен от време на време да му казваш "еее, хехехе, прекаляваш вече, ще загазиш някой ден", едва ли не му звучиш като подкрепяща го или поне като доволна публика. За нещастие той въобще не осъзнава, че прави глупости. Чеше егото си и с многобройните си връзки и с теб.

Аз един ден се поставих в позицията на жена, на която изневеряват по този начин, а друга негова приятелка му се кефи по този безобиден начин на постиженията, и ситуацията въобще не ми хареса. Е, не, реших, че не искам някъде някой да се хвали с неуважение и унижение към мен и семейството ни, и да съм цирк за незасегнати приятелки. Та му казах "Знаеш ли, приятелството си е приятелство, но не ми харесва отношението ти към Нея и понеже не бих искала някога да съм на нейно място, моля те, не искам да чувам повече историите ти". Та така. Поне да го играя наистина неутралният човк, по-скоро неинформираният.

Извинявам се за отклонението.

# 391
  • Мнения: 802
ако жената знае и стои, то значи или е много отчаяна или е много зле ментално.

Подкрепям целия ти пост, и аз не мога да понасям такива типове, даже съм отвратена от подобно поведение, но само искам да добавя, че има още 1 вариант жена му да стои с него (ако знае, разбира се) - да е зависима финансово от него или да има друга изгода, което пак не прави картинката по-разбираема. Жал ми става и за хора като него, и като нея в такъв случай. Да му се не знае и градския бик!


Еми аз имам позната, която изневерява на нейния, имаше си и друга връзка успоредно с първата. Момчето знаеше, даже ходеше да я прибира от апартамента на любовника  Crazy Винаги знаеше,когато излиза с него. И пак й обясняваше, че много я обича и иска брак и деца и тн. И не,няма изгода да е с нея, нито има психически проблеми. Много добро и мило момче,винаги й помага в домакинството, прави й изненади,подаръци....толкова години така и не ги разбрах двамата. Единия си хойка и си го казва в очите на партньора, другия стои и търпи. Най-смешното е,че момчето не й изневеряваше, тя дори му казваше " няма проблем,ако искаш да си друга" тя е прекалено широкоскроена и нито го ревнува нито има проблем той да й изневери. Ненормално странна двойка  Whistling

# 392
  • София
  • Мнения: 23 098
Coming 2 life, не знам доколко си чеша егото, доверявайки ми се, при положение, че постоянно си правя гаргара с неговите любовни премеждия.  Mr. Green

# 393
  • София
  • Мнения: 2 901
Coming 2 life, не знам доколко си чеша егото, доверявайки ми се, при положение, че постоянно си правя гаргара с неговите любовни премеждия.  Mr. Green

ТОЙ си чешЕ егото - в случай, че не е било твоя правописна грешка, да поясня.  Sunglasses

Е ми, замисли се. Ти да си на мястото на жена му и мъжът ти да споделя на някоя, която ще си прави гаргара с премеждията му. Хич няма да ти е достатъчно като начукване на неговото канче и пак ще ти е терсене, че има такива жени, които не заемат твърда позиция - "да, давай смело, супер си" и "подобно поведение ме отвращава".

# 394
  • Мнения: 2 650
Аз пък имах приятелка, която  изневеряваше на мъжа си (обратен на тонка вариант). Споделяше ми и не само това - за да не ги засичат в квартала, защото бяха съседи, идваха  в моя квартал на гости уж при мен, после отиваха на хотел.Не ми беше приятно, въпреки,че приятелка ми беше тя, не мъжът й. Какво може да се постигне с казването,   че не ти е приятна ситуацията  - едва ли ще спре, по-скоро ще  намали споделянето, нищо друго.
Coming 2 life, съгласна съм с женската солидарност в такива случаи, особено ако си преживял такова нещо и не искаш да се случи на друг.Но когато  става дума за приятелски споделяния - нито набиване на канчето, нито дори великия форум би променил нещо освен ...това - "близкият ти" да спре  да споделя.

# 395
  • София
  • Мнения: 2 901
Да погледнем не само от страната на солидарността, ами и като приятели. Ако на този приятел няма кой в прав текст да му каже, че прави глупости, че се държи подло и не би му харесало някой да му го причини на него някой ден, и то от някой, на когото той много държи, тогава какви приятели сме. За този приятел подобни "премълчавания" са си подкрепа. Утре и с право може да каже "Ти като приятел защо нищо не ми каза?"

Не е нужно да сме се парили, за да бъдем принципни, нали?

На една... "позната" ще я нарека, защото не ми беше чак приятелка, един ден това й казах. Беше се чак жегнала, че един, който й споделяше авантюрата си, в един момент я "отприятелства" във ФБ и тя даже му писала "ама защо така?" и за нейна изненада й отвърна жена му "добре знаеш защо, нали така". Обясних й, че няма да й стане драго, ако се окаже, че утре е била за сеир на друга, която хем жали нея (като съпругаа), хем подпитва мъжа й "и кажи сега, как е новата любов", ОСОБЕНО след като се води еднакво близка с нея!!!

# 396
  • Мнения: 2 650
Така е, но обикновено и здравословно човек е принципен най-вече със себе си (до колкото може), с децата си (пак до колкото може), после е свободната воля да запазиш приятелството си с някой, който не споделя принципите ти , за познатите просто - свободата е още по-голяма. Да не говорим, че и личните ни принципи, дори да не се променят кардинално, варират някак през житейското ни сблъскване с чужди такива.
П.П. все пак дано запазиш твоите, защото  ми харесва точно тази позиция, колкото и да репликирам на нея  bouquet

# 397
  • София
  • Мнения: 2 901
П.П. все пак дано запазиш твоите, защото  ми харесва точно тази позиция, колкото и да репликирам на нея  bouquet

  bouquet Благодаря ти, че го написа. Имах такова усещане за репликирането ти, но друго си е да го каже някой.  Heart Eyes

# 398
  • Мнения: 2 927
Да погледнем не само от страната на солидарността, ами и като приятели.
Не мога да гледам от страната на солидарността в такива случаи. Не знам на кой какво му е вкъщи.

Последна редакция: пн, 07 юли 2014, 08:15 от Хърмаяни

# 399
  • Мнения: 702
Е, значи в този случай, жената си му е дала карт бланш. Тука няма жертви или лъжци. Мисля, че на нея й е пределно ясно, че той няма да седи цял живот на сухо.

Абе, да ви кажа, да се върнем на темата, не мога да си обясня защо пък има жени, които искат да виждат конкуренцията  newsm78 какво ще е това чесане на крастата, убеждаване в грозотата или красотата на другата  newsm78 защо изобщо ние жените сме толкова мазохистични същества?!
Знаем, че ще страдаме, но искаме ли искаме...
Другата пък голямо тържествува не, сякаш си е хванала не някой лъжец, а принц на принцовете! Голямо надуване, голямо чудо. Много са ми странни такива неща. И да не дърпам дявола за опашката, ама как пък при толкова свободни мъже, все има някоя да се влюби безумно във вече обвързан?! Комплекси ли са това? Доказване ли е някакво?
Не мога да погледна на мъж, който има жена, а и деца, като на обект на моите въжделения. Не ми се е случвало и се надявам да не се. Щом тоз човек е създал семейство, не искам аз да съм нито отдушник, нито светъл лъч за неговата душа. Той вече е избрал своите такива и не ми се вписва в идеалите и ценностите да се меся там. Дори и мъжът да иска, дори той да е инициатор, това даже още повече ще ме отблъсне от факта, че е долен лъжец и предател и с устата с която ще прави френска на някоя неначесана мастия по хотелите или кюшетата, после ще целува децата си! Бляк! Мерси! Не ща!

И все пак не искам да съдя никого, щот животът е много забавен и винаги ми праща нещата, които съм се затичала, че никога няма да ми се случат.  Joy

# 400
  • Мнения: 2 927
Е, значи в този случай, жената си му е дала карт бланш. Тука няма жертви или лъжци. Мисля, че на нея й е пределно ясно, че той няма да седи цял живот на сухо.

      Въпросът стои в това доколко е уместна приятелска критика и солидарност към "измамената" съпруга. Няма мъж, чието его да не пострада в горната ситуация. Всеки би предпочел да е кръшкач в очите на обществото, отколкото да признае, че е отхвърлен.
      И точно приятелите не знаят как стоят отношенията между двойката. От този момент нататък не се вземам отношение дори с намек в подобни ситуации. Не вземам страна, не проявявам солидарност и не ме интересува кой какво прави в интимния си живот, щом не ме касае пряко.
      ПП Изтривам историята, защото е чужда.

# 401
  • Мнения: 137
Авторке, абе трай си и се прави,  е не знаеш. 

# 402
  • Мнения: 1 663
Авторке, абе трай си и се прави,  е не знаеш. 

Да е правят още на глупачка ли?  Stop

# 403
  • София
  • Мнения: 23 098
В крайна сметка жената само с подозренията си ли остана или наистина има нещо по-така?

# 404
  • Мнения: 137
Авторке, абе трай си и се прави,  е не знаеш.  

Да е правят още на глупачка ли?  Stop

Що е с него още? Нека позная - защото не е от много обортните а този вероятно е свестен мъж. И естествено и други го искат.

Общи условия

Активация на акаунт