Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - 7

  • 45 247
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 105
Хммм,моята педиатърка твърди,че за изключително кърмено бебе и 300 грама намесец са добре.

# 16
  • UK
  • Мнения: 4 308
За бебе на 4-5-6 месеца е ок, за новородено на 1 месец са страшно малко 300 г. Друг е въпросът вече, ако говорим конкретно за бебето на Val, не знам как стоят нещата с недоносените бебенца. 

Карина стана на 3 месеца и вече 3та нощ въобще не се събужда да суче нощем. Заспива към 08:00 и чак в 06:00 става. Моля, споделете как и кога да цедя. Сега към 03:00 часа ставам и изцеждам колкото да почувствам облекчение, защото гърдите ми стават чак твърди.
При нас много често има такива нощи, от трети месец насам. Не цедя, спи при мен, така че към полунощ, когато си лягам и аз, и пробутвам гърда, много рядко отказва, дори не се буди, суче, докато спи. Ако не реагира, не я будя. Така паузата става ок, към 6 часа. Пробвала ли си така да предложиш? Вярно ще и мине, като я почнат зъбите.  Laughing
И ако се налага да цедиш, защо цедиш точно в 3? Защо не цедиш към полунощ, в колко си лягаш ти? Не ти ли е по-лесно да си легнеш малко по-късно, отколкото да ставаш нощем?

# 17
  • Мнения: 2 837
dejie, бебето е наддало 380 грама за 17 дни, т.е. за около половин месец.

# 18
  • Мнения: 6 764
И ако се налага да цедиш, защо цедиш точно в 3? Защо не цедиш към полунощ, в колко си лягаш ти? Не ти ли е по-лесно да си легнеш малко по-късно, отколкото да ставаш нощем?
Преди да спре да се събужда, ядеше към 00:00 часа и после задължително към 03:00 часа. Признавам, че съм така изморена, че в 00:00 съм заспала и ако тя не се размрънка не се събуждам. Но в 3, тялото ми е свикнало и ставам. Пробвам да я разбудя (спи си в кошарата), един път стана, но повече не, спи като пънче Joy Сега имаме друг проблем  Cry Много е хремава, дави се, стряска се и тази нощ си ставаше да суче. Като се оправи ще я видя как ще се държи. Тъкмо се напаснахме и кърмата се регулира и с тези паузи ми взе акъла. Стискайте палци да й мине бързо, че така се мъчи милото  ooooh!

# 19
  • UK
  • Мнения: 4 308
dejie, бебето е наддало 380 грама за 17 дни, т.е. за около половин месец.
Аз разбрах, постът ми е в отговор на горния преди мен, на Sianchys:
Хммм,моята педиатърка твърди,че за изключително кърмено бебе и 300 грама намесец са добре.

Radeva-87, дано се оправите скоро. Физиологичен разтвор и помпа, колкото често е нужно, за да суче спокойно и да не се дави от секретите. Моята постоянно е с хрема, нощното ми шкафче е заредено винаги, спрейове, помпи, прахосмукачката винаги е в готовност включена в контакта в хола.  Sad

# 20
  • Мнения: 52
Привет момичета, моля ви за съвет, кърмата ми намалява. Има ли някакви изпитани рецепти, нещо с което мога да стимулирам гърдите и да произвиждат повече кърма, тъй като искам да продължавам да кърмя. Благодаря предварително  Hug

# 21
  • Мнения: 105
dejie, бебето е наддало 380 грама за 17 дни, т.е. за около половин месец.
Аз разбрах, постът ми е в отговор на горния преди мен, на Sianchys:
Хммм,моята педиатърка твърди,че за изключително кърмено бебе и 300 грама намесец са добре.

Radeva-87, дано се оправите скоро. Физиологичен разтвор и помпа, колкото често е нужно, за да суче спокойно и да не се дави от секретите. Моята постоянно е с хрема, нощното ми шкафче е заредено винаги, спрейове, помпи, прахосмукачката винаги е в готовност включена в контакта в хола.  Sad



Да,точно това ми каза педиатърката - ако бебето е спокойно,ака и пишка нормално,жизнено е,не е притеснително да качи 300 грама.Средно беше към 500,нали?
Пък и зависи генът му какъв е - ако идвамата родители са по-дребни,не може да се очаква бебчето да е гигантче Simple Smile Важното е да е здраво.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 130
Привет момичета, моля ви за съвет, кърмата ми намалява. Има ли някакви изпитани рецепти, нещо с което мога да стимулирам гърдите и да произвиждат повече кърма, тъй като искам да продължавам да кърмя. Благодаря предварително  Hug

привет. По какво преценяваш че е намаляла. Ако е защото нямаш напрежение може би просто се е урегулирала.
Иначе можеш да я увеличиш с цедене след кърмене, кърмене на 2-3 часа. Има и храни които действат, имаш чайове за кърмачки. При мен много действа когато съм спокойна и когато мога да поспя на обяд поне малко.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 698
Кърменето на поискване, а ако много се забави бебето- на предлагане. Може да пиеш лактогонни чайове, да хапваш жито, повече вода, почивка винаги когато можеш, има и сминдух на хапчета.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 255

При мен напрежението изчезна още към 3-4 седмица от кърменето, пък вече толкова време си кърмя  Peace

# 25
  • Мнения: 15
Момичета , как смятате, нормално ли е наддаване от 500гр. за 26 дни на бебе, което скоро ще навърши 4 месеца? Той започна доста и да се движи и понякога памперсите му са малко по-сухи, но пък доста се и поти в жегите. Другото, което искам да попитам е ,  мислите ли , че ако теглиш преди и след кърмене, но не говоря за контролно, а за проверка за денонощие на почти всяко хранене везната наистина отчита точно колко е хапнало детето? Знам, че идеята с кантарчето се отхвърля по принцип, но все пак се престраших да попитам.
Иначе това, което споделяте за буденето, при нас пък малкия всяка нощ си мени режима и аз съм в шах дали да ставам да се цедя, защото е неприятно да проспя и да стане голяма пауза, а пък ми се е случвало точно като се изцедя да ме усети и да се размърда да суче, точно след като съм се изцедила.
Аз иначе  кърмя от двете гърди винаги и не смея да мина на кърмене от едната, защото се страхувам, че може да намалее количеството с по-големи паузи , тъй като ние до 2-и месец бяхме с добавка ,която отпадна.Какво мислите по въпроса?

# 26
  • Мнения: 2 837
А как е наддавало бебето досега? За да знаем дали е нормално, трябва да знаем малко повече - колко се е родило бебето, колко е наддавало, колко често суче, променило ли се е нещо в режима на детето в последно време...
Замерването може да  е полезно, дори еднократното, а ако се измери сукането за 24 часа, може да се види какво се случва с още по-голяма точност. Много майки на новородени го практикуват.
За съжаление бебетата на 3-4 месечна възраст вече доста мърдат на везната и това пречи на точното измерване.

# 27
  • Мнения: 436
Зд.равейте
предварително се извинявам, че пак ще питам,но не ми се рови в старите теми. Как беше сайта за съвместими лекарства и кърменето. Кръвното ми е 150/100 иглавата ми ще гръмне. Та ме интересува мога ли да пия допегит. Вземах го докато цях бременна и в нача.ото в родилното,докато се нормализират нещата, но знам ли сега.... newsm78

# 28
  • Мнения: 2 837
Зд.равейте
предварително се извинявам, че пак ще питам,но не ми се рови в старите теми. Как беше сайта за съвместими лекарства и кърменето. Кръвното ми е 150/100 иглавата ми ще гръмне. Та ме интересува мога ли да пия допегит. Вземах го докато цях бременна и в нача.ото в родилното,докато се нормализират нещата, но знам ли сега.... newsm78
http://toxnet.nlm.nih.gov/
http://e-lactancia.org/
Активното вещество на допегита е methyldopa. И според двата сайта е с ниска степен на риск.

# 29
  • Мнения: 436
Зд.равейте
предварително се извинявам, че пак ще питам,но не ми се рови в старите теми. Как беше сайта за съвместими лекарства и кърменето. Кръвното ми е 150/100 иглавата ми ще гръмне. Та ме интересува мога ли да пия допегит. Вземах го докато цях бременна и в нача.ото в родилното,докато се нормализират нещата, но знам ли сега.... newsm78
http://toxnet.nlm.nih.gov/
http://e-lactancia.org/
Активното вещество на допегита е methyldopa. И според двата сайта е с ниска степен на риск.
Благодаря много!

Общи условия

Активация на акаунт