Румяна Илиева - инструктор по фитнес и хранене - Тема 4

  • 59 243
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 485
Илима, Руми има програма за "пациентки" с проблемни колена. Тя знае ли за проблема ти, писала ли си й?
Също така, в подобни случаи тя пак препоръчва да се тренира, но без подскоци и аеробните й сесии.  Peace Има си аеробика, щадяща коленете, и в нета я има  Peace

Аз също съм с проблемни колена. Установихме го докато бях на тренировките за начинаещи.  Руми ми прати тренировки, щадящи колената. Отделно, ортопед също ми каза, че е важно да се тренира, че дори трябва да кача обиколката над коляното. Колкото по-стегнати са мускулите, толкова по-здраво ще държат ставите. Пия и ампули с колаген. Когато намеря хубав телешки джолан с кост, задължително си правя варено. Бульонът буквално се желира като изстине и е натурален източник на колаген.

# 706
  • София
  • Мнения: 1 731
Узи, каква хаймана такава си станала?
Мани, много ми се пие и много ми се яде онова-което-не-бива-да-се-споменава.
Като плюс отчитам, че почти без грешка успявам да преценя колко храна да си сипя, за да не преям. И ако съм много гладна гледам да има много салата.
Е, разбира се, има и издънки - онзи ден ходихме в Романса, както си седях и кротко си пийвах кафе, така изведнъж се оказах пред празна чиния от палачинка - само сметаната бях оставила. Идеше ми да умра, чак за вечеря помислих за храна.

# 707
  • София
  • Мнения: 11 696
И аз съм с проблемни колена, много ме боляха от нормалните тренировки за начинаещи, а правих по 1-2 кръга. Сега съм много доволна от тренировките за проблемни колена, които ми изпрати Руми. Пак правя по 1-2 кръга, но пък те се водят вече за напреднали. Само аеробната я издържам докрая, а иначе повтарям някое упражнение, което на натоварва колената.

Ето и една забавна картинка от мен

Скрит текст:

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 13:47 от Niya88

# 708
  • гр. София
  • Мнения: 395
Илима, Руми има програма за "пациентки" с проблемни колена. Тя знае ли за проблема ти, писала ли си й?
Също така, в подобни случаи тя пак препоръчва да се тренира, но без подскоци и аеробните й сесии.  Peace Има си аеробика, щадяща коленете, и в нета я има  Peace

Аз също съм с проблемни колена. Установихме го докато бях на тренировките за начинаещи.  Руми ми прати тренировки, щадящи колената. Отделно, ортопед също ми каза, че е важно да се тренира, че дори трябва да кача обиколката над коляното. Колкото по-стегнати са мускулите, толкова по-здраво ще държат ставите. Пия и ампули с колаген. Когато намеря хубав телешки джолан с кост, задължително си правя варено. Бульонът буквално се желира като изстине и е натурален източник на колаген.



Руми вече не ме следи и ми е неудобно да й пиша.
Нищо не съм тренирала, защото страшно много ме боляха коленете - едвам ходех. От няколко дена съм по-добре и правя дълги разходки. Не съм чак толкова компетентна, че да модифицирам упражнения. Заради това мисля да правя безопасните пилатес и каланетика.
Иначе и аз пия ампули с колаген.
Благодаря все пак за съветите Grinning

# 709
  • Мнения: 5 405
Пилатес и каланетика...  Tired Това е като да гледам часовника по време на часа по математика в училище - движи се като умрял охлюв  Joy Но, браво де! Важното е да се адаптираш според това, което можеш в момента. Определено не са моите тренировки  Mr. Green изказвам си мнението само, да не се засегнеш Simple Smile

много ми се яде онова-което-не-бива-да-се-споменава.
tooth tooth tooth thumbsup

Аз от 2-3 дни съм в абстиненция за онова-което.... на милка  Joy оня ден ометох половин кутия фурми  baby_neutral днес минах покрай рафта с онова (  Joy ), хвърлих половин око и го подминах  bowuu Мога да не го купя, но купя ли го ... замина  Whistling

# 710
  • София
  • Мнения: 1 731
От няколко дена съм по-добре и правя дълги разходки. Не съм чак толкова компетентна, че да модифицирам упражнения. Заради това мисля да правя безопасните пилатес и каланетика.

Моя приятелка има болки в ставите - не само в коленете. И каза, че само йогата й помага за болката.
Иначе и на мен ми се струват мудни каланетиката и пилатесът, но пилатесът ми допада заради разтягането. А два пъти в живота си съм била на йога, и двата пъти от спокойствието така се изнервих, че си тръгвах бясна.  Laughing

# 711
  • Мнения: 5 405
А два пъти в живота си съм била на йога, и двата пъти от спокойствието така се изнервих, че си тръгвах бясна.  Laughing
Разбирам те напълно  Joy Има и по-енергичнa йогa за хора като нас, само трябва да ги извадиш от дълбините в интернет Grinning

# 712
  • гр. София
  • Мнения: 395
Merry., не се обиждам. На мен по принцип ми допадат повече, но с тях резултатите не са така видими. Иначе идеално ми пасват на характера Grinning

# 713
  • Мнения: 1 546
 rotfImao
Ама направо сте ужасни. Чудя ви се, тука пред мене стои 1 боМбон от има няма 2 часа, хич не ме блазни, чудя на кого да го пробутам.   Stuck Out Tongue Winking Eye Едно хубаво стикерче имах на милка Да на шоколада за почивка! , ама ми заглушаваше колонките и го махнах.   tiptoe
Веднъж правих пилатес и нещо жестоко се повредих, та не можех да си врътна главата. 1 седмица ходих като робокоп като исках да погледна нещо настрани, та завъртах цялото тяло.
В офиса всички са на диета, шефа свали 20 кила, кара само на фрешове от лимон и грейпфрут поне 2 дни в седмицата, яде само на вечеря.  ooooh! Понякога! И се оплаква, че ако започне да яде ще надебелее. Иначе тренира.  Shocked
Пък другата сваля кила с Хербалайф, ходи на семинари всяка седмица, теглят я, мерят я, изчисляват й метаболитната възраст. Whistling И си купува прахчета - протеин, които замествали храненто. Даже ако може и 2 хранения дневно да заместиш с тях, най - добре казват!  Sick 70лв. месечно. Не тренира.
Имаме и представител на ежедневното-единствено-солетоядене.   Mr. Green
Вече все по - трудно намирам на кого да си пробутам бонбоните - почерпка.  Laughing

# 714
  • Мнения: X
Моля, моля!!!
Аз попаднах на такива класове по пилатес, че ми се взима здравето от зор! Често има дами, които явно са мислили, че са дошли на нещо кротко и спокойно и като видят за какво става дума, на 10- тата минута от тренировката си тръгват. Много зависи какъв точно пилатес се практикува, от инструктора- сиреч.  Peace Същото е и с йогата. Където ходя аз има две инструкторки- едната води супер часове, много раздвижени, другата е класически ориентирана и е голяма скука. Затова и не ходя вече при втората.  Peace
А това, че сте си схванали врата пак е дело на инструктора- не е предупредил групата коя позиция е правилна и как точно да се изпълнява упражнението.  Tired
Сега се сещам, че и Орифлейм имаха някакви чудодейни заместители на храна! Една особа преди време много упорито настояваше да ме зариби.  ooooh!

# 715
  • София
  • Мнения: 6 010
Suede, ама и на теб не ти е лесно  hahaha

Merry., ама и ти си една! Аз от теб научих за фурмите и познай... 1-2-3... 17 костилки лежат безжизнено до мен в момента!  Whistling

 hahaha Узи, йога, а?  Joy

# 716
  • Мнения: X
Само допълвам, че Румяна във видеата си има МНОГО упражнения, които правиш тук на йога и пилатес.  И то не при разстягането в края. Peace

# 717
  • София
  • Мнения: 1 731
За последно ходих на йога за бременни. Първо ме вбеси, че учителката непрекъснато разправяше как да си бременна е най-великото нещо. Аз повръщах и ми беше супер зле, и ме тресеше нервата, та въобще някак си не можах да й повярвам.
Но гвоздеят на програмата беше, когато една от групата взе да разправя за някакво видео в интернет как една жена раждала в къщи (чисто гола - това не разбрах защо трябваше да се подчертава) и докато раждала двете й по-големи деца идвали да сучат от нея.
И докато ги слушах тези простотии, трябваше да си представям някакви прекрасни неща за бебетата ми и да викам "Пуф". Само пистолети си представях и как застрелвам оня, който е снимал малоумното видео.
Лелее, пак се нервирах, като се сетих  #2gunfire

Много зависи какъв точно пилатес се практикува, от инструктора- сиреч.  Peace Същото е и с йогата.
Съгласна съм!

Едит: Тъкмо се завръщам от тоалетната, където направих 30 клякания. Много добре се разсъних. Утре ги почвам от сутринта.

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 15:56 от Узи

# 718
  • Мнения: X
Ужас!!! Е ти си била попаднала в някаква бЕсна секта направо!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 719
  • Мнения: 1 203
Ужас!!! Е ти си била попаднала в някаква бЕсна секта направо!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Направо се сещам и къде е било дори ...  Tired

Общи условия

Активация на акаунт