ЮНЧЕТА засмени, добре дошли в РОДЕНИ! - 1

  • 29 194
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19
Успех Магдаленна стискам палци  Praynig.Аз да се вклюлча днес направихме първата си разходка-не и хареса определено.При положение че в къщи е на пъно спокойствие в кошарата ту гука ту спи влизам само да я нахраня-това лангъркане в количкката и дойде в повече.Незнам как ще ходим по разходки ужас.Коликите ни подлудиха за няколко дни сменихме 2 вида капки докато не ми препоръчаха Колийф-наистина скъпички са но ни паснаха точно-сега спим и се будим само за манджата  Hug.Леко раждане на неродилите мами..Чакаме новини,,,

# 61
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Въпрос към ЛЛЛ
Здравейте, имам проблем с кърменето....бебето ми вече е на 22 дни, а все още зърната са ми много чувствителни, голяма болка е при кърмене, сменям позите и пак боли. Дохранвам и с АМ. От 4-5 дни имам по една голяма бучка в двете гърди. Пия лецитин 4х1, слагам бебето да суче, цедя с помпата, топли душове, топли компреси  и не се махат тези бучки. Мисля че на едната гърда имам блистер, на другата няма нищо но бучката седи.....След хранене гърдите омекват, остават само буците. Какво ще ме посъветвате? Благодаря ви предварително.

Здравей,
Би ли споделила малко повече за болката в зърната при кърмене и  дали е свързана с разраняване на зърното?
Описала си голяма част от методите, които се използват при наличието на запушени каналчета. Опитвала ли си в комбинация с тях да масажираш нежно втвърдените места? Би било добре да затопляш гърдата преди кърмене, а след кърмене да я охлаждаш. Провери за механично притискане, като например от тесен сутиен или сутиен с банели.
Споделям малко повече информация за блистерите:
Има различни причини за появата на блистери и е добре, ако може да се установи кои са те, за да се избегне повторното им появяване. Възможно е да възникнат в резултат на механичен натиск върху част от гърдата, както и може да е свързано с начина на засукване, ако се упражнява натиск върху каналите.
Обикновено възникват и в резултат на застояло мляко в каналите, като през  известно време достига до повърхността на зърното, сгъстява се, в резултат на това не може да излезе.
Може да обърнеш внимание, когато кърмиш, дали телцето на бебето е прилепнало добре до твоето тяло. Телцето на бебето не трябва да е отдалечено от твоето тяло, добре  е да го държиш по-близо до теб, като обичайно това подобрява поемането на гърдата в устичката на бебето. Добре е също така независимо от позата, бебето да е на височината на гърдата. Самото зърното да сочи между горната устничка и нослето, за да отвори по-широко устичка и да не поема плитко гърдата в самото начало. Може да опиташ  да смениш позите на кърмене, често това оказва добро влияние при запушвания.
Добре е да предлагаш на бебето първо засегнатата гърда- нека я изпразва по- често, за да не задържа мляко и да създава предпоставки за запушвания. След като бебчето ти изпразни добре и двете гърди, може да опиташ да го върнеш пак на проблемната гърда, за да може да изсуче възможно най-много мляко. Знаеш, бебето е най добрата помпа . Ако болката не е преминала все още, а бялата точка си стои и блистера не се е отпушил, опитай да изцедиш  внимателно гърдата колкото успееш.
Важно е също между кърменията зърното да не бъде притискано и търкано, от стегнат сутиен или неудобна дреха например. Едно от най-добре работещите неща при блистери са топли влажни компреси непосредствено преди кърменето или изцеждането. Може да опиташ да накиснеш в топла вода гърдите си или при възможност да си вземеш вана и после да дадеш на бебето да суче от засегнатата гърда.
Някои майки накисват проблемното зърно в подсолена топла вода непосредствено преди кърмене, за да може блистера да се разкисне, а бебето да го изсмуче.
Ако бебето ти с помощ от твоя страна не успее да се справи със запушването, накисването и компресите на гърдата не помагат, може да се опиташ да отвориш запушването, като внимателно пробваш да обелиш тапичката, за да изтече застоялото мляко. Вероятно от него ще изтече бяла по-гъста течност, може да е примесена с кръв. Това е нормално. След това мястото се третира както се третират разранени зърна: крем с ланолин или антибиотично кремче, предписано от лекар, зърната повече да са изложени на въздух и намазни с капки кърма. Ако нищо от изброените неща по-горе не помогне, би могла да помолиш лекар да отвори блистера със стерилна игла.

# 62
  • Мнения: 84
белисима да ти е жив и здрав малкия мъж..да ви радва и да бъде вашата гордост   bouquet
аз да питам мамите които са на изкуствено мляко  Rolling Eyes Rolling Eyes незнам дали има такива но аз да си питам какво АМ ползвате  Confused и дали засища бебче че на моята и давам фризолак от него я запича затова и давам и фризо вом смесвам ги . да ама като че ли 90 мл понякога не и стигат или не я захранват добре и след 2 часа пак иска да яде  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes често тоя номер се случва вечер след 12 знам че е рано да се опитвам да отбия вечерното хранене но тя яде по 2 пъти след 12  ooooh! ooooh! незнам какво да правя на 7ми се на лекар ама дотогава незнам.. дайте мнение за сухото мляко ЛАКТАНА ???  Thinking Thinking

Последна редакция: нд, 29 юни 2014, 22:32 от Love your Smile

# 63
  • Мнения: 165
червенокоса вещица  : обясниха ми че вероятно се е задавило и е попаднала течност в дробчетата, които в момента са с гъбички, но пневмонията е най малкия проблем според мен, просто покрай нея се откриха другите проблеми с които щяха да ме изпишат, поне аз така си мисля,общо взето нещата са няколко, забавено от упойката и доста тежко раждане (сложиха ми спинална упойка), бактерия предадена от мен и така, при всички положения трябваше да родя секцио, но както и да е, да не търся виновник, а само да се моля да си гушкам живо и здраво бебче Praynig

 Mometo* цедя се на три часа мила, само през нощта пропускам, започнах да замразявам кърмата Hug 

Последна редакция: нд, 29 юни 2014, 22:41 от Магдалена Величкова

# 64
  • Мнения: 72
Записвам се и аз в новата тема, много благодаря, Tyra   bouquet

Относно подсичането, ние не сме се подсичали за сега, но аз този Судокрем нещо не го харесвам. Много ми е сух някак си и не мога да го отмия добре. Аз мажа с един приготвен крем (не мога кажа с какво е) и Бочко със смрадлика.
За лющенето на мен много ми помогна преварен зехтин. Като се роди малката започнаха да ѝ се белят ръцете и краката. Педиатърката каза да мажа със зехтин и още от първия път се оправиха. Наистина помаха, опитайте.

# 65
  • Мнения: 144
Честито на всички с именници вкъщи Simple Smile
Маги стискаме палци всичко да се нареди добре. Много мъчно ми стана. Сетих се ние като бяхме в болницата. Макар и за два дена ми беше ужасно да я оставя.

Amilia това на гънките стои ли по- беличко? На нас педиатърката ни каза, че е млечница. При нас е едно матово бяло покриващо кожата и в единия край е тръгнало да се бели. Имахме и на дупето. Мазахме с Фунгостатин и кокосово масло.

Mary_Angel това за скока в растежа е мн интересно. А аз се чудех какво му стана на моето дете, че изведнъж взе да е такова ревливо.   Thinking

за ЛЛЛ
Благодаря за отговорите. Simple Smile
Зърната видимо изглеждат добре, но ги усещам много чувствителни, особено ако нося сутиен (нося рядко и за кърмачки, мисля че не е стегнат). Усещам болка и когато нещо се допира до зърната. Все едно иглички, които отиват от зърното навътре. Случва се да ме заболи и без допир и забелязах, че винаги след това спонтанно се появяват капчици кърма.
При самото сукане няма болка. Боли понякога при захапването, случва ни се да засмуква само зърното и после да издърпва част от ареолата.
Обикновено се кърмим легнали, сменям и двете гърди.  Малката обикновено заспива след 30 - 40 мин сукане преди да сменя с другата гърда или в началото на смяната. След това често суче спейки и не така активно.
Това за кърменето в полусънно състояние - да разбирам ли бебето да е не съвсем будно?
Иначе това с дъвкането и дърпането е по - скоро в началото на кърменето.

# 66
  • Мнения: 87
Магдалена, кураж!
Ние преживяхме нещо подобно. Не ми се изпада в много подробности,но с бебка преминахме по подобен път. Първо -късата пъпна връв, заради която бебка се е тормозила при контракциите, изпускала е мекониум и после с водите го е погълнала. В следствие - стоя под кислородна палатка един ден, докато не качи температура и изследванията показаха инфекция с много висок показател на С реактивен протеин - 130 при норма до 5. В кувьоз, докато я стабилизираха.
Антибиотиците й повлияха добре, .а в момента, в който я извадиха от кувьоза и ми разрешиха да я кърмя, показателите главоломно започнаха да се оправят.
Не е била на командно дишане, но е имала затруднено дишане .
Аз дори не можах да я гушкам изобщо, докато не я извадиха от кувьоза, тогава ми беше за първи път...
Та... Кураж!

Относно судокрема -и аз не мога да го отмия все още и мисля той изсуши кожата така, че почна да се бели. Скапана работа.
Тази вечер сложихме дефламол, ще дм отчет какъв ще е резултата.

Мирче, има нещо такова, че е по-бяло. Ама млечница по крачетата?

Дали да не сменим и памперсите? В момента сме на Памперс, но чета негативни отзиви. Вие какви ползвате?

Последна редакция: пн, 30 юни 2014, 03:49 от Amilia Pond

# 67
  • Мнения: 781
Мерси момичета   bouquet

Магдалена, при проблеми с дишането задължително минават и през пневмония. За да не плашим момичетата с такива постове, ако искаш да питаш нещо ми драсни едно Лс.Всичко ще бъде наред, мила. Нямаш представа колко здрави и борбени човечета са това.

Love your Smile , ние минахме през Фризо, Фризовом, Фризо смесено с Фризовом за реулиране на изхождането, Аптамил комфорт и от вчера сме на Лактана. От Фризото се запече. От Фризовома си изкара червата и огладняваше бързо. По принцип всички формули за проблемен стомах са по-леки и бебетата огладяват по-бързо. От Аптамила бях доволна, но реших да пробваме и така прехвалената Лактана. В момента от смяната на млеката го скъсва корема, така че отзиви ще мога да дам след няколко дни.
По препоръка на доктори от МД взехме капки за колики - Колинокс. Комбинация на сематикон и лактоза. Сега ги захващам тях, пък да видим.

Малчо днес се сдоби с електрическа люлка. Да видим дали ще ми се размине заспиването на ръце, че откакто малко дръпна и почна с цирковете.

Gaggi, честита годишнина. Дълги години да сте живи и здрави, да се обичате все така и поне още един подарък да си направите за някоя от следващите годишнини  Simple Smile  bouquet

# 68
  • Мнения: 471
Хайде да кажа 2 думи за скока в растежа: според книгата, която чета има скок в растежа между 10-я и 14-я ден, около 3-тата седмица, около 6-тата седмица, около 3-я месец и около 6-я месец на бебетата. Стават по-неспокойни, искат да сучат повече.
След ден-два-три нещата се нормализират.

# 69
  • Мнения: 2 343
Изпуснах старата тема поне да ес запиша в новата.

Никола вече има колики, но не е нещо кой знае какво, Инфакола му помага и като е навън спи като пън. Вкъщи малко трудно заспива и ме ползва за биберон, затова реших днес да му купя злъгалка, че зърната ми вече са доста чувствителни.

На 16 ден го водихме на преглед в родилното, качил е 600 гр. от изписването, пъпчето още леко кърви и му мием само дупето и леко поливаме с водичка тялото. Дупето в началото не мажех, но младежът се зачерви и вече слагам мас със невен там където дупето се търка.

И той си пребели ръцете и краката, сега вече е добре!

# 70
  • Мнения: 39
Здравейте,да се запиша и аз в новата тема.Благодаря на Tyra,че намира време за това.
 Дупето на малкият го мажа с Alantan крем.Същият използват в болницата и не се е подсичал.Обясниха ми,че трябва крема да е много мазен.А за зърната на гърдите акушерката ми препоръча Maltan крем,който спря болката.
 Аз също бях получила бучки в гърдите (под мишниците) и силна болка,и в отделението ми сложиха замразени зелеви листа,който ги държах ,докато се стоплят на мен и после се обливах с горещ душ.Това го правих преди кърмене и подейства бързо. newsm44
Дано всичко е наред с малкото,Магдалена.Стискам палци и аз! newsm17

# 71
  • Мнения: 166
И при нас имаше много тежко подсичане. Започнахме отначало със Судокрем, минахме през Бочко и още 2-3, които ни препоръчаха от аптеката. Единствено малка разлика се виждаше Uriage.
След това педиатърката ни даде рецепта за крем - за 2 дни се оправи и от тогава не сме имали проблем.


За АМ, някой беше питал - ние сме на Frizo HA, от болницата още това поискаха и си караме на него, но сега покрай коликите се чудя дали да не пробваме друго. Педиатърката уж каза, че нямало да има разлика, но знае ли човек..Коликите вече 2 дни започват от рано сутринта и продължават цял ден Sad

# 72
  • Мнения: 781


За АМ, някой беше питал - ние сме на Frizo HA, от болницата още това поискаха и си караме на него, но сега покрай коликите се чудя дали да не пробваме друго. Педиатърката уж каза, че нямало да има разлика, но знае ли човек..Коликите вече 2 дни започват от рано сутринта и продължават цял ден Sad

Защо сте на НА формула ? Тя е за бебета с алергия. Има разлика при смяната на млеката, защото се приемат различно. Лошото е, че при всяка смяна се засилват малко коликите за няколко дни, докато се нагоди стомахчето. Всички препоръчват да се продължи с млякото, с което са хранени в болницата, но аз не съм много съгласна, защото там обикновено дават най-ниския клас млека.

# 73
  • Мнения: 471
За АМ не мога да се включа. Кърмим се.

Amilia Pond, за памперсите: ползвам Памперс белите опаковки - доволна съм. С дъщеря ми съм ползвала само Памперс - в началото белите пакети, след 2-3 месец зелените - никога не съм имала проблем. Но като стана на 2 години и изпиваше по 1 кофичка кисело мляко на нощ (е, тук малко се замотах с махането на нощното хранене и си платих Twisted Evil ) марката Памперс започна да протича и тогава минах на Либеро - бяха супер, не пуснаха и капка.
Иначе не съм чела новите излияния по въпроса в нета.

# 74
  • Мнения: 1 153
Благодаря ви за пожеланията  Hug

Gaggi, честита годишнина. Дълги години да сте живи и здрави, да се обичате все така и поне още един подарък да си направите за някоя от следващите годишнини  Simple Smile  bouquet
Мерси мило   bouquet
След това раждане ще изчакам доста за второ  Laughing Crazy

Дадоха ни час за очен чак за сряда и то платен, защото още си нямаме ЕГН за талон  ooooh! дано поне се оправи очето от първия път.

Последна редакция: пн, 30 юни 2014, 10:47 от Gaggi

Общи условия

Активация на акаунт