Обвързани с МЪЖ ОВЕН

  • 73 802
  • 809
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 365
Цялото ми семейство е водни зодии, с водни асценденти. Само баба ми и мъжа ми са овни(неговите роднини също до един са водни знаци). Техния овнешки инат винаги ми се е струвал по-особен от нашия си...нашият инат, водният, той е принципен и е въпрос на чест да си го прилагаш до край и освен това често се случва да е неаргументиран, понеже понякога единственият аргумент на водното жЪУотну е интуицията му, пък обяснения от сорта на "Постъпвам така въпреки, че знам, че не е логично, защото така го чувствам" не се приемат от представителите на другите елементи като аргумент. Тоя, овнешкия инат е особен - рядко се проявява и на мен лично ми се струва,че съвсем нарочно се заинатяват, понеже им скимва така...принципно са равнодушни към нашите инати..известно време няма проблем, особено ако се разтръшкаш като риба на сухо..и изведнъж им хрумва да се заинатят за нещо, което е отдавна уредено и се е утвърдило като рутина. Овцата всяка сутрин си излиза от обора и си тръгва със стадото на паша - като нормална овца. Току на някоя овца и хрумне, че баш днеска, не се знае защо, няма да излезе и ще се опъва до край - няма обяснение...или пък не иска да даде такова. Ей в такива моменти изпитвам първичен гняв, като все едно че реалността не съвпада с това, което трябва да е по моето усещане за реалност..и се налага с още повече тръшкане да постигам нещата да си ми отговарят на усещанията. И сега след тези метафори,човек би се замислилил - защо на един овен ще му пука, че някаква риба се мята на сухо пред него - ами сигурно не му пука..най-вероятно в крайна сметка огладнява и решава да излезе от обора.

# 91
  • Мнения: 408
Цялото ми семейство е водни зодии, с водни асценденти. Само баба ми и мъжа ми са овни(неговите роднини също до един са водни знаци). Техния овнешки инат винаги ми се е струвал по-особен от нашия си...нашият инат, водният, той е принципен и е въпрос на чест да си го прилагаш до край и освен това често се случва да е неаргументиран, понеже понякога единственият аргумент на водното жЪУотну е интуицията му, пък обяснения от сорта на "Постъпвам така въпреки, че знам, че не е логично, защото така го чувствам" не се приемат от представителите на другите елементи като аргумент. Тоя, овнешкия инат е особен - рядко се проявява и на мен лично ми се струва,че съвсем нарочно се заинатяват, понеже им скимва така...принципно са равнодушни към нашите инати..известно време няма проблем, особено ако се разтръшкаш като риба на сухо..и изведнъж им хрумва да се заинатят за нещо, което е отдавна уредено и се е утвърдило като рутина. Овцата всяка сутрин си излиза от обора и си тръгва със стадото на паша - като нормална овца. Току на някоя овца и хрумне, че баш днеска, не се знае защо, няма да излезе и ще се опъва до край - няма обяснение...или пък не иска да даде такова. Ей в такива моменти изпитвам първичен гняв, като все едно че реалността не съвпада с това, което трябва да е по моето усещане за реалност..и се налага с още повече тръшкане да постигам нещата да си ми отговарят на усещанията. И сега след тези метафори,човек би се замислилил - защо на един овен ще му пука, че някаква риба се мята на сухо пред него - ами сигурно не му пука..най-вероятно в крайна сметка огладнява и решава да излезе от обора.
Хахахахах,е много ме разсмя.Ами така е май.Аз съм стрелец с асцендент овен,мъжо е овен.Говоря за себе си-като се заинатя-тръшкам се,рева,беснея...докато не реша да @изляза от коларата".Така беше и като не исках да уча таблицата за умножение-1 седмица инатене,накрая един ден "излязох от кошарата" и я научих,защото така си бях решила.

# 92
  • Мнения: 465
Момичета, не се стърпях да се включа и аз по тази тема. Simple Smile Само да кажа, че у дома сме Близнаци (аз) и мъжът ми (Овен), и по традиция вкъщи не е никак скучно.
Винаги съм казвала на баща си (също Овен, и с който винаги сме били като куче и котка), че един ден като се омъжвам няма да взема такъв мъж, който така да ме влудява ..., е взех си, почти същото рогато добиче. Simple Smile До толкова прилича на баща ми, че има моменти, в които сякаш имам дежаву говорейки с мъжа ми, а сякаш чувам и виждам баща ми пред мен !
Истина е, че за 8 год. заедно думата : "Извинявай" съм я чула на пръстите на едната си ръка ..., те не обичат да се извиняват- за тях това е проява на слабост. Едно момиче написа, че обичат да "замажат" ситуацията с мил жест, подарък или нещо такова- и това мога да го потвърдя.
Моят Овен е работохолик, енергията строи от него, супер припрян- за него нещата трябва да се случват "за вчера", не обича да чака- никак, и много мрази някой да се скатава. Като запали моторетката обаче .... огън и жупел, не се седи около него ! Най- зле става, ако е болен или гладен, е тогава наистина му се показват рогцата Simple Smile, но нашата комбинация е взривоопасна- той огън, а аз въздух и като почне една спаринг среща помежду ни стой, та гледай ... Той се пали, нарежда те за 5 мин. и после ни лук ял, ни лук мирисъл, а на мен ми държи влага с дни ! През целият си живот не съм срещала човек, който така да ме привлича и отблъсква (на моменти) едновременно ! Но не мога да си представя живота без той да е в него, колкото и да има способността да ме вади от кожата ми, в същото време знае как да ме накара да се почувствам глезена, обичана и желана. Винаги знае как да ме изненада, какво обичам и ми харесва. Правил е безброй неща- изненадваща екскурзия с приятели на някъде, запазва ми часове за козметик, масаж, праща ми подаръци и букети по куриер къде ли не ... просто знае как. Честно, не само за моя Овен го казвам, но наистина не случайно са първи в зодиака, мъжа Овен е алфа мъжкар от всякъде- през необузданият характер, до това, че този мъж обикне ли те и планина може да премести, просто са си такива ... буйни и напористи !

# 93
  • Мнения: 408
Момичета, не се стърпях да се включа и аз по тази тема. Simple Smile Само да кажа, че у дома сме Близнаци (аз) и мъжът ми (Овен), и по традиция вкъщи не е никак скучно.
Винаги съм казвала на баща си (също Овен, и с който винаги сме били като куче и котка), че един ден като се омъжвам няма да взема такъв мъж, който така да ме влудява ..., е взех си, почти същото рогато добиче. Simple Smile До толкова прилича на баща ми, че има моменти, в които сякаш имам дежаву говорейки с мъжа ми, а сякаш чувам и виждам баща ми пред мен !
Истина е, че за 8 год. заедно думата : "Извинявай" съм я чула на пръстите на едната си ръка ..., те не обичат да се извиняват- за тях това е проява на слабост. Едно момиче написа, че обичат да "замажат" ситуацията с мил жест, подарък или нещо такова- и това мога да го потвърдя.
Моят Овен е работохолик, енергията строи от него, супер припрян- за него нещата трябва да се случват "за вчера", не обича да чака- никак, и много мрази някой да се скатава. Като запали моторетката обаче .... огън и жупел, не се седи около него ! Най- зле става, ако е болен или гладен, е тогава наистина му се показват рогцата Simple Smile, но нашата комбинация е взривоопасна- той огън, а аз въздух и като почне една спаринг среща помежду ни стой, та гледай ... Той се пали, нарежда те за 5 мин. и после ни лук ял, ни лук мирисъл, а на мен ми държи влага с дни ! През целият си живот не съм срещала човек, който така да ме привлича и отблъсква (на моменти) едновременно ! Но не мога да си представя живота без той да е в него, колкото и да има способността да ме вади от кожата ми, в същото време знае как да ме накара да се почувствам глезена, обичана и желана. Винаги знае как да ме изненада, какво обичам и ми харесва. Правил е безброй неща- изненадваща екскурзия с приятели на някъде, запазва ми часове за козметик, масаж, праща ми подаръци и букети по куриер къде ли не ... просто знае как. Честно, не само за моя Овен го казвам, но наистина не случайно са първи в зодиака, мъжа Овен е алфа мъжкар от всякъде- през необузданият характер, до това, че този мъж обикне ли те и планина може да премести, просто са си такива ... буйни и напористи !
Съгласна Simple Smile

# 94
  • София
  • Мнения: 310
И аз не мога да се стърпя и да не споделя. Аз съм овен..., съпруга ми е овен, баща ми е овен и свекър ми е овен. А като се съберем и с други приятели овни е те тогава е много весело. Още "по-весело" става, когато започнем да се караме с мъжо- тогава казват, че се къртят стените... Не съм сигурна дали има разлика между мъжете и жените Овен, но като цяло общите черти са, че не обичаме да ни нападат, не сме търпеливи и когато нещо не ни се стори редно палим много бързо. Като цяло сме големи добряци и за останалите правим и чудеса, но държим да ни се отвръща със същото внимание. Понякога си живеем в наш си свят и даже си имаме правила невидими за другите. Имаме много силна интуиция за някой неща и рядко споделяме мислите си.
Мъжете овни наистина са мъжкари и много рядко може човек да ги види смазани, просто си имат много добра система за самосъхранение, като отричат всичко и всеки и го принизяват до нивото на нищото, а всъщност те самите се чувстват точно така.
За тези, които мислят да се обвързват с Овен, мога само да ги посъветвам ( защото овена обича да съветва) да бъдат естествени и да дават за него с пълни шепи, защото "овена стъпва по земята, но може да ви хвърли във въздуха" Simple Smile

# 95
  • Мнения: X
Скрит текст:
Скрит текст:


Изобщо, моят Овен е точно обратното на "егоист, злобар, комплексар, избухлив, инат, флиртаджия, неподреден, неотстъпчив, лъжец, горделив...".


Ауу, кой ги е казал тия неща?!?! Аз не прочетох цялата тема.
Изобщо не са верни!  Naughty
Всичките "мили" определения са на последната страница, в последните 6-7 поста.    Laughing
Тъй като темата е за овните, ще се включа с мнение за тях. Избухливи, своенравни, егоисти, инати. Дори и да има нещо хубаво в някоя от тези черти, комплексарщината им е в повече. Искат постоянно да бъдат четкани........
Егоисти, инати, но и злобари, избухливи, прекалено неотстъпчиви и абсолютно далеч от реалността, относно собствената си природа!
Цитат
author=mama-sarda господарка в замъка на безгрижието link=topic=788852.msg31799269#msg31799269 date=1444990291]
 Моите впечатления за мъжа Овен са, че е мъж с главно М. Работохолик, авантюрист, флиртаджия, горд до безобразие, Аз е второто му име. не са много подредени у дома.......................

 Mr. Green
Love!, очевидно има изключения и твоят мъж е доказателство.
Дотук никой друг освен теб не се изказал толкова ласкаво за мъж Овен.
Щастливка си, браво!
Да не е роден на границата с друга зодия /Риби или Телец/? Не мирясвам, направо не е истина това, което пишеш, мисля че трябва да има някакво обяснение. Може пък асцендента му да е Рак, Риба или друг грижовен и любвеобилен домошар, за когото близките са целия свят. Разсъждавам на глас...
Не е на границата, на 05.04 е.    Laughing  Баш в центъра на "вихъра"...
Асцедента му не го знам...

# 96
  • София
  • Мнения: 310
Love! моя е на 04.04 и доста от нещата, които казваш за твоя ги откривам и при моя с изключение на караниците и тона. Мисля, че не е от зодията, а от възпитанието. Абеее при всички положения овните са си яки Grinning

# 97
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Цветята по куриер май са им запазена марка  Grinning.

# 98
  • Мнения: 465
'Кафе с мед', явно така излиза,  че ползват и едни и същи похвати, за да впечатляват половинките си. Simple Smile
Не може, обаче да им се отрече изобретателността- винаги намират нов и впечатляващ начин, за да изразят своята оригиналност !

# 99
  • Мнения: 408
Когато се събрахме да живеем с него,докато правихме ремонта,намерих разпечатани извадки от нета,нещо от рода"Как да я впечатлим" и "Оригинални СМС-и за свалка". JoyТа явно се образоват хахахах

# 100
  • Свищов
  • Мнения: 874
Моят Овен също е чуден - внимателен, всеотдаен, добряк в пълния смисъл на думата, весел, усмихнат, лоялен и верен до край, подреден до степен, която на моменти ме изнервя, даже ако някой го похвали или му направи комплимент му става леко неудобно. Само инатът му ми напомня коя зодия е. И е по средата на знака - 11.04. Вече 11 години се чудя на късмета си с него. Асцендент везни е.

Ама и аз не съм типичната жена-близнаци. С течение на времето се напаснахме чудесно и живея в страхотна хармония с него и със себе си.

# 101
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Моят понеже е с асцендент Лъв и вероятно затова огнените изблици са му малко свръх. Аз пък съм вода с вода и става.... Mr. Green

# 102
  • Мнения: 262
Здравейте момичета,

аз съм на 34, и от 2 месеца имам връзка с мъж Овен на 34 също. Той ми е колега с който работя от 2 години. Много е хубав, но студен и никога никой не е поздравявал. За това и никога не сам го харесвала. Последните 8 месеца той си решил, че иска да е с мен и много ме наблюдавал и разучавал. Покани ме на кафе, но аз отказах. Мислех, че си прави майтап с мен. Отказах, уж защото времето е лошо.

и така 2 месеца затишие....И излязох на кафе и кафетата станаха много. Той ми отваря вратата на колата, носи ми цветя. Иска и иска да прекарвам всяка минута с него. Иска да ми помага, казва ми, че ме обича.

Аз съм козирог. Тъкмо започнах много важен курс за мен, който чакам от 2 години. Работя и ходя на курс вечер. Спя по 5 часа. Той е минал този курс, иска да ми помага, но не разбира, че аз имам само уикенда, за да уча, спя и да бъда с него....и вече започнаха проблемите.

Аз по принцип знам, как да се справя с тази ситуация......но за първи път съм така омаяна от мъж. И се чудя, това само началото ли е, на споровете ни......има ли успешни двойки Козирог с мъж Овен....аз се интересувам от зодии и зная, че ние направо сме забранена комбинация, заради егото и борбата за надмощие. На тази възраст съм и малко безкомпромисна.....дали да се боря, или ние винаги ще се борим?


Споделете ми опит моля ви.

Хубав ден ви желая.

# 103
  • Мнения: 465
_velvet_, от своя личен опит със съпруга ми вече- Овен, а аз Близнаци мога да ти кажа, че рядко има лесни отношения с Овен. Simple Smile Не го казвам, за да те отчайвам- напротив. От това, което описваш картинката ми изглежда позната ... Мъжът Овен обикновено не обича да си дели сцената с никой, т.е. те ревнуват, ако вниманието ти е насочено към нещо друго, с не към него. Овните обичат вниманието, и когато наистина обичат се отдават напълно на партньора си, като очакват същото насреща си. Поне при нас е така. Съпругът ми винаги иска точно това- да знае, че вниманието ми е изцяло в него- това го прави истински щастлив. Може би и твоят Овен иска същото- да види, че той е всичко за теб и цялото ти внимание е отдадено само на него.
Дано съм помогнала. Simple Smile

# 104
  • Мнения: 4 270
Има ли мъж, който доброволно да се съгласи да дели сцената с някого? Използвам израза на Фортуна. Колкото и да не е ревнив, едва ли ще примира от кеф съпругата/приятелката му да насочи вниманието си към друг в негово присъсттвие. По мои наблюдения Овенът е с огромно самочувствие, силно его, инат, неприемащ чуждо мнение, често рязък в изказванията си без да си дава сметка как се чувства човекът срещу него. С лека ръка нагрубява, не умее да се извинява, неговият начин е да се прави, че нищо не се е случило. Често с инфантилно държание,...много мога да изброявам. Имах връзка с такъв човек. Не бих обвързала живота си с мъж от тази зодия.

Общи условия

Активация на акаунт