Автоимунен тиреоидит на Хашимото (34)

  • 63 799
  • 738
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 273
Отклоняваме се от темата, но ракът се храни със захар. Така че пак опираме до ВМ НВХ, палео, като превенция на рака. Също е добре да се консумира, например, зелен чай редовно.

# 631
  • Мнения: 2 459
Привет, с Хашимото съм от доста години, но досега хормоните ми бяха в норма. Сега ТСХ ми е 5.82 , а фт4 11.68. Антителата не съм ги изследвала сега. Не съм правила ехография на жлезата от доста време. Бихте ли ме посъветвали къде да отида? За София е въпросът и цени ако може.
Притеснява ме това, че наистина от известно време не се чувствам добре.

# 632
  • Мнения: 2 453
Отклоняваме се от темата, но ракът се храни със захар. Така че пак опираме до ВМ НВХ, палео, като превенция на рака. Също е добре да се консумира, например, зелен чай редовно.

за зеления чай не съм съгласна докато човек не знае кой тип имунен дисбаланс има при него по-добре да не употребява зелен чай. Ако някой се интересува какво имам предвид да потърси инфо на английски за TH1 и TH2 баланс при автоимунните заболявания

# 633
  • Мнения: 1 273
Зеленият чай се препоръчва като противораково средство, поне за някои видове рак. За ЩЗ действително може да не е подходящ. Има и други подправки, билки против рак.

# 634
  • Мнения: 2 453
Не казвам че не е подходящ за някой може да е много полезен за други точно обратното затова ако не знаете със сигурност кой тип сте по-добре да се избягва.Прочети за TH1 и TH2 мисля че ще ти е интересно. Аз искам да си направя такъв тест но малко се затруднявам да намеря къде се прави. Ако някой е правил и има инфо да сподели.

# 635
  • Мнения: 1 273
Започнах да търся инфо, но трудно се ориентирам. Би ли могла да дадеш някой линк? Предварително благодаря.

# 636
# 637
  • Мнения: 11 784
Ох, момичета, помагайте! Бях на лечение с метизол, после метизол+еутирокс, после само еутирокс и от февруари месец Начев ми спря лекарствата. Миналия месец ТСХ беше 1.71, а този месец е 0.091 (0.27-4.20). Какво следва оттук нататък?
А аз си пусках тия два месеца редовно изследвания, че имах разни неразположения - виене на свят, замайване, причерняване, високо кръвно, сърцебиене. Други хормони не съм пускала, само кръвна картина  Tired Tired Tired
Или изследване на ФТ4 и ФТ3 и според резултата от хормоните, ехография, и преценка на ендокринолога се изчаква, или се започва отново терапия - естествено ендокринологът ще прецени пак на база ехографски преглед, засилен кръвоток в жлезата, възпаления, и хормонални изследвания.
ТРАК колко беше при спиране на терапия?

# 638
  • София
  • Мнения: 240
Момичета да знаете дали мултивитамините са подходящи за хащимото. Купила съм си ALIVE мултивитамини

# 639
  • Мнения: 3 064
Merelenda, благодаря ти, че се включи по моя въпрос! Hug
ТРАК всъщност е TSH-R-Ab или TRAb, нали? Ако е така, при спиране на терапията ми е било 0,78 (в норма), а днес е 2,1 - високо (0-1,75 са границите). Начев засега ме остави пак без лечение, с проследяване. ФТ3 е в норма, а ФТ4 е на горна граница  Tired

# 640
  • София
  • Мнения: 10 705
Момичета да знаете дали мултивитамините са подходящи за хащимото. Купила съм си ALIVE мултивитамини
Не близвам ситнетични витамини,вредни са и за хора без хашимото.
Само фолиева става за прием, иначе плодове и зеленчуци.

# 641
  • Мнения: 11 784
Merelenda, благодаря ти, че се включи по моя въпрос! Hug
ТРАК всъщност е TSH-R-Ab или TRAb, нали? Ако е така, при спиране на терапията ми е било 0,78 (в норма), а днес е 2,1 - високо (0-1,75 са границите). Начев засега ме остави пак без лечение, с проследяване. ФТ3 е в норма, а ФТ4 е на горна граница  Tired
Да, ТСХ рецепторните е ТРАК. Не е скочил много, а е по-скоро граничен, което и при автоимунен тиреоидит с хиперфункция се среща. Хубаво е, че доктор Начев те е оставил на проследяване засега.  Hug

# 642
  • Мнения: 471
Момичета да знаете дали мултивитамините са подходящи за хащимото. Купила съм си ALIVE мултивитамини
Не близвам ситнетични витамини,вредни са и за хора без хашимото.
Само фолиева става за прием, иначе плодове и зеленчуци.

Само че Whole Food Alive не са синтетични витамини.

Не мога да разбера защо винаги се пита "може ли да се взема това и това при Хашимото", сякаш това е някаква коварна смъртоносна болест? Хашимото е обикновено автоимунно заболяване, което се стреми да унищожи щитовидната жлеза, а не да отнеме човешки живот. Хашимото може да разруши тъканта на ЩЖ до 80%, (останалите 20% са генетично защитени) и с това мисията му приключва. Приемът на изкуствени хормони левотироксин компенсира недостига на такива в организма и човек е в състояние да води нормален живот дори и без активна щитовидна жлеза. Единственото ограничение при приема на л-тироксина е да не се съчетава с прием на соя, понеже соята пречи на усвояването на изкуствените хормони. Дори могат да се приемат и соеви продукти, но това трябва да става няколко часа след приема на л-тироксина.  

Друг е въпросът ако все още се надявате да спасите щитовидната жлеза и да възвърнете нормалната й функционалност. Това обаче е почти невероятно при Хашимото, понеже когато се открие заболяването по-голямата част от жлезата вече е необратимо увредена.

# 643
  • Мнения: 3 064
Merelenda, благодаря ти, че се включи по моя въпрос! Hug
ТРАК всъщност е TSH-R-Ab или TRAb, нали? Ако е така, при спиране на терапията ми е било 0,78 (в норма), а днес е 2,1 - високо (0-1,75 са границите). Начев засега ме остави пак без лечение, с проследяване. ФТ3 е в норма, а ФТ4 е на горна граница  Tired
Да, ТСХ рецепторните е ТРАК. Не е скочил много, а е по-скоро граничен, което и при автоимунен тиреоидит с хиперфункция се среща. Хубаво е, че доктор Начев те е оставил на проследяване засега.  Hug
Да, и аз се поуспокоих, въпреки че имам доста оплаквания, за пръв път така осезаеми, а Хашимотото го лекувам от 2010г.

# 644
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Ох, момичета, помагайте! Бях на лечение с метизол, после метизол+еутирокс, после само еутирокс и от февруари месец Начев ми спря лекарствата. Миналия месец ТСХ беше 1.71, а този месец е 0.091 (0.27-4.20). Какво следва оттук нататък?
А аз си пусках тия два месеца редовно изследвания, че имах разни неразположения - виене на свят, замайване, причерняване, високо кръвно, сърцебиене. Други хормони не съм пускала, само кръвна картина  Tired Tired Tired
И аз съм като тебе. Ту в хипо, ту в хиперфункция. И аз бях на метизол, после метизол с л-тироксин .След това бях 8 месеца с хормони в норма без лекартсва.Сега последно от днес пак започвам Л-тироксин, защото ТСХ ми е 6.

Общи условия

Активация на акаунт