Автоимунен тиреоидит на Хашимото (34)

  • 63 728
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 23
Почти никакъв опипа и разгледа колената,после ме натисна в лакътя и рамото и реши ,че най вероятно имам реактивен артрит.А реактивният артрит каза че е в следствие на някакво друго възпаление в тялото и назначи разни изследвания.Изписа са ми противовъзпалителни прахчета фламексин,защото много силно ме болеше китката на едната ръка тогава.От мазилата съм доволна от Дийп рилийв гел.

# 676
  • Мнения: 14 478
Мишле,
Аз съм с Хашимото от 7 години и в началото започна със страхотни болки и подуване в ставите. Така се бях подула в лактите и китките, че не можех да си обличам дрехите. Наложи се да ми слагат инжекции в ставите. Инжекциите ми ги прави проф. Рашо Рашков. Ходих при него и той ми пуска тогава всякакви изследвания-ва лупус, за ревматизъм, само хормоните на щит. жлеза не се сети да пусне. Тогава и диагноза не ми постави-реши, че е от преработване.
След инжекциите се оправих, но за кратко.  Минаха две години с различни други болежки и симптоми (освен ставните) докато случайно се разбра че имам Хашимото.
Като почнах да си пия хапчетата ставите спряха да ме болят като с магическа пръчка.

# 677
  • Мнения: 20 213
Аз съм с Базед, но и мен ме боляха ставите. Минаха ми след като започнах да пия вит.Д3. А тъкмо вече се бях засилила да ходя на ревматолог, че не се издържаше.

Последна редакция: нд, 07 сеп 2014, 16:35 от Lemy

# 678
  • Мнения: 272
Зднаете ли, сега се замислих. Аз съм с хипофункция и преди да почна Еутирокса, почти всяка зима имах адски периоди на болки в ставите, главно коленете и китките. Хм, никога не съм го свързвала с щитовидната жлеза.

# 679
  • Мнения: 23
Благодаря на всички ви   bouquet.Ортопеда ми пусна и изследвания за реактивен протеин и още два други,които са си в норма,така че явно всичко иде от щит. жлеза. Ще видим  Embarassed какво ще излезе накрая Sad.

# 680
  • София
  • Мнения: 1 734
И аз съм с Хашимото и ставни болки. Пия еутирокс от 7 месеца, но не виждам подобрение. Не мога да кажа и че се чувствам по-добре като цяло 😔 Хормоните са ми добре, антителата са ми в пъти над нормата.

# 681
  • Мнения: 471
Здравейте!Нахлувам в темата,защото се чувствам доста зле.Вчера си взех резултата от изследването,което ми пусна личния.Резултата е следния ft4 e 165,29 ,tsh  e 1.20.Не съм ходила до сега на ендокринолог.Това хашимото ли е какво е ?Ако някой може да ми каже няколко думи ще съм много благодарна.

С това FT4?! И аз мисля, че става въпрос за грешка в запетаята - най-вероятно е 16,52. Иначе кръвта ти е направо отровена от щитовидни хормони...

# 682
  • Мнения: 23
Оххх... ,много ми се иска и на мен да е грешка  Cry.
10.08 FT4     резултат165.29   единици pmol/l   реф. стойност 12-22
10.09 TSH   резултат 1.20         mu/l                    реф. стойност0.27-4.2
Това пише на листа с изследването Confused.Знам ли тея да са толкова заплющени,то всичко е възможно де. Ще пиша като ми пуснат други изследвания.Ще ви питам още нещо аз съм от провинцията и много се чудя дали да ходя тук или с този резултат да тръгвам за СФ направо.На първата стр. прочетох за лекари от ,които сте доволни и си мислех за спец. болница в майчин дом по ендокринология.Ако някой може да ми каже как процедират там в смисъл ако ида сутринта ще може ли да ме види лекар и в същия ден да станат и изследванията и да се назначи лечение.

# 683
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Обади се и си запиши ден за преглед. Там за съжаление се чака...влиза се по реда на отиване пред кабинета...  Twisted Evil Един има нужда от 10 мин.преглед, но има и хора по час ги преглеждат. Лично аз, ако се наложи пак да посетя ендокринолог няма да е там, точно заради това безумно чакане.

# 684
  • Мнения: 3 060
Ако отидеш в Ендокринологията в Майчин дом при Начев, трябва да си там преди 8, за да може да минеш от първите, той ще те види, сигурно ще те върне за още изследвания, има лаборатория точно срещу Майчин дом, където резултатите могат да са готови за 2 часа, да ги вземеш след тия 2 часа и пак да се върнеш при Начев вече с новите резултати. Хубаво е да не си яла и пила кафе поради вероятността да ти поиска нови, допълнителни изследвания. На мен лично тази лаборатория ми се стори по-скъпа от Бодимед, в която аз ходя обикновено. Ето сайта за ориентация: http://prolabor.bg/index.php?m=8d8a83818b9b4d247d503851056d042a7 … a6f3145047d316447
Общо взето ще ти отиде половината ден в чакане, ако си се насочила към Начев.

# 685
  • Мнения: X
Здравейте момичета. При мен всичко е в нормите. Надявам се и вие да сте така с хормоните.   Hug

# 686
  • Мнения: 1 273
Тези, които сте с Хашимото, ставни болки, артрити - първопричината е една и съща - автоимунна.

Махнете алергените, на първо място глутен. Може да пробвате и млечни продукти как понасяте. Други проблемни храни най-често са: захар, соя, царевица, фъстъци, яйца. Най-лесно се установява непоносимост като се извади една храна за три седмици и после се вкара обратно.

# 687
  • Мнения: 11 763
Най-лесно се установява непоносимост като се извади една храна за три седмици и после се вкара обратно.
И аз го споменах преди време, но получих неприятни коментари по мой адрес, и че имало тестове, които можели да докажат непоносимост към дадени храни, а моите методи били измислица (не цитирам, а говоря най-общо казано). Нищо че не са "мои" методи, а препоръка от доктор.  Wink

# 688
  • Мнения: 2 102
Даммммм.....ставните болки са типичен симптом на автоимунните заболявания! Търсете си и хронични възпалителни заболявания , лекувайте и ограничавайте инфекциите.

# 689
  • Мнения: 20 213
Тези, които сте с Хашимото, ставни болки, артрити - първопричината е една и съща - автоимунна.

Махнете алергените, на първо място глутен. Може да пробвате и млечни продукти как понасяте. Други проблемни храни най-често са: захар, соя, царевица, фъстъци, яйца. Най-лесно се установява непоносимост като се извади една храна за три седмици и после се вкара обратно.
Подкрепям. След като махнах глутена и захарта, болките изчезнаха след около половин година, а от както почнах вит. Д-то отшумяха и последните в челюстта, които ме мъчеха.

Общи условия

Активация на акаунт