Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 277

  • 34 435
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 34 235

Скрит текст:
Ето, че най-после изгледах и последния 13 епизод с превод на КПА. Време е и аз да
обобщя видяното през "зоркия" ми поглед  и как изглежда пречупено през моята призма.
Няма да правя анализ, имаше достатъчно, а само мнение, което няма задължаващ елемент,
 а уведомителен. Joy Joy Joy

Още в самото начало споделих, че нямам големи очаквания и съм от тия, които гледат,
за да се разтоварват от реала, а не да се натоварват допълнително. Не, че ми е безразлично
какво гледам, но не драматизирам, ако не съм очарована. newsm09

В интерес на истината, аз не съм разочарована. През целият сезон следих сериала с желание.
Само гледането на последния епизод с превод осъществих със закъснение, затова чак сега
вземам отношение.

Нищо не реално не видях. Всичко показано може да се случи в живота, дори да не ни харесва.
Има разбира се недоразумения, разминавания в дати и несъвършенства, но нямащи фатално
значение.

Ние сме свикнали във филмите да виждаме или идеализирани образи или границата между
положителните и отрицателните герои да е видима и голяма. Ако пък победи доброто става
просто идеално. Grinning Но, уви. Тук сценаристките са решили, че в живото почти няма съвършени
хора и ни показват героите с положителни и отрицателни черти в характерите, без оглед
на това дали са бедни или богати.

Ето защо има неудовлетворени момичета, които казват, че в това или онова няма логика,
че така или иначе не бива да постъпва уж, разумна жена, като Елиф или пък комисар, като
Йомер, или някой друг персонаж.

Бих искала да попитам  -  коя от нас е била съвършена, безупречна и безгрешна през целият
си живот?   Далеч съм от мисълта за престъпни грешки. Нима винаги постъпваме правилно?
Не се ли учим от грешките си ?

Тогава защо искаме Йомер и Елиф да са идеализирани, а не земни и грешни, като нас?

Ние живеем в динамично време. Всички са забързани и задъхани в своето ежедневие.
Затова и нещата вече не се случват, като някога, дори и в любовта. Намерихме, че много
бързо ги вкараха в леглото, но защо не се огледаме наоколо.
И този двусмислен намек, уж за девственост, въобще не се отнася за това според мен.
Тя е на 31 години, живяла в Европа, имала Марко Валентини и сега девствена -смешки. Joy
Та тя първа потегли към леглото, като го съблече, знаейки много добре какво прави.
За новото поколение сексът има друго измерение. Виждате ,че масово живеят без брак.
Не можем да върнем времето назад. Истанбул не е Турция, а действието се развива там.
Нека бъдем реалисти. Не гледаме любовта между Ромео и Жулиета.

В интерес на истината, намирам Туба много убедителна в любовните сцени. И на двамата
им се получават и целувките и милувките. Joy Joy Joy

Според моето скромно мнение, всичко си е на място за пишещи се  и снимащи се за една
седмица двучасови епизоди от сериал. Simple Smile Grinning

Единственото, което не ми хареса и не очаквах е убиеца да бъде Хюсиен. Жестоко решение,
но не мога да пренапиша сценария и трябва да го приема, тъй като не е нито невъзможно,
нито невероятно да е той.

До какви обрати ще доведе това, не мога дори да гадая, защото, ако бяхме познавали
какво ще се случва, нямаше да има изненади и напрежение, а нали гледаме криминале.
Ето защо с нетърпение очаквам септември, за да продължа да гледам сериала. Естествено е, че всички в темата го гледат заради Енгин. Нали затова следим творчеството му.
Толкова дълго чакахме да го видим на екран. В МСП му писахме отличен за образа на Тек.
Какво ще напишем за  Йомер ще знаем догодина. Оценките се поставят след финала.
Аз желая на Енгин успех, щом е направил този избор и го подкрепям безрезервно.
newsm51

С нетърпение очаквах становището ти.  Болднатото подкрепям напълно.
И нещо за тонус:

# 46
  • Мнения: 1 097

Още един Керим, щастлив,макар и малко притеснен младоженец, когото много обичам.

# 47
  • Мнения: 23 361


Марица  Two Hearts за зодиака ...

Съвпадение или не ... аристократка  Grinning



Комет  Two Hearts много хубаво "уведомление"  Hug

И на мен ми загорча, че Хюсеин е двойният убиец, но пък ще е интересна и неговата история - защо? го направи ...

Метин също е противоречив образ - престъпник, пък с нежно и любящо сърце  ooooh!

Относно "намека" също съм на мнение,че въобще се отнасяше за девственост. Въпросът е толкова директен - щото и отговора беше такъв. Отношенията им след тази нощ са на съвсем друго ниво. Я си спомнете Керим и Фатмагюл - не смееха да се погледнат на сутринта / но там ситуацията е коренно различна  от тук /.

Най- смешно двусмислени бяха когато се изпращаха - ама дали е рано, дали е късно, ама да се разходим, дали пък да не пием чай някъде щото е студено ... и накрая си мислят за едно и също   Grinning

Добре, че поне споделиха  любовта си, защото като нищо могат да си останат само с този спомен.

Втори сезон ще предложи май повече крими истории, отколкото любовни.

Аз понеже съм любителка  и на  двете сюжетни линии - също си чакам с нетърпение продължението.  newsm51

# 48
  • Мнения: 1 285


Марица  Two Hearts за зодиака ...

Съвпадение или не ... аристократка  Grinning



Комет  Two Hearts много хубаво "уведомление"  Hug

И на мен ми загорча, че Хюсеин е двойният убиец, но пък ще е интересна и неговата история - защо? го направи ...

Метин също е противоречив образ - престъпник, пък с нежно и любящо сърце  ooooh!

Относно "намека" също съм на мнение,че въобще се отнасяше за девственост. Въпросът е толкова директен - щото и отговора беше такъв. Отношенията им след тази нощ са на съвсем друго ниво. Я си спомнете Керим и Фатмагюл - не смееха да се погледнат на сутринта / но там ситуацията е коренно различна  от тук /.

Най- смешно двусмислени бяха когато се изпращаха - ама дали е рано, дали е късно, ама да се разходим, дали пък да не пием чай някъде щото е студено ... и накрая си мислят за едно и също   Grinning

Добре, че поне споделиха  любовта си, защото като нищо могат да си останат само с този спомен.

Втори сезон ще предложи май повече крими истории, отколкото любовни.

Аз понеже съм любителка  и на  двете сюжетни линии - също си чакам с нетърпение продължението.  newsm51


Поздравления от рицаря за аристократката.
Понеже не съм по криминалетата, ми се иска да бъде застъпена повече другата сюжетна
линия. Нямам предвид обаче само Елиф и Йомер, а искам  и нови любови да се заформят.
Ще бъде интересно.
Мисля, че Марица писа, че в турските сериали има задължителни сцени
и перипетии за героите, като напиване, болница, затвори, то ние не сме видяли още всичките.
Има поле за действие. Така, че сме в очакване  да видим по добър втори сезон, а за мен
специално силно застъпена любовна сюжетна  линия. Joy Joy Joy

# 49
  • Мнения: 1 007
Тази ли актриса - Merve Boluğur, спрягат за роля в КПА?

# 50
  • Мнения: 1 097

Надничаме.
Аурелия,тази е актрисата.

# 51
  • Мнения: 23 361


Специално за Милка  Two Hearts - Керим/Йомер ...

Предложение към всички -  работещите по офиси   и работещите в къщи

Време е за кафе-пауза


Скрит текст:

# 52
  • Мнения: 1 097

Нашият изтънчен аристократ.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 34 235


Ще видим какво следва....

# 54
  • Мнения: 477


Относно "намека" също съм на мнение,че въобще се отнасяше за девственост. Въпросът е толкова директен - щото и отговора беше такъв. Отношенията им след тази нощ са на съвсем друго ниво. Я си спомнете Керим и Фатмагюл - не смееха да се погледнат на сутринта / но там ситуацията е коренно различна  от тук /.



Нормално ли е мъж в Турция да попадне на 2 поредни жени, които да са девствени над 30г?  newsm78

# 55
  • Мнения: 4 157
Здравейте,
Понеже аз не зная как, ако може някой да публикува снимка от момента, в който Елиф казва: "Замълчи, комисарю! Колкото по-вече говориш, толкова повече затъваш" - по памет.

Това ще ни дава отговор на всички въпроси и чуденки. Явно хората си знаят / или искат героите да бъдат такива - несъвършени, недоразбрани и т.н.

И зная, че е много нахално, но дали да се надявам за превод на филма за филма МСП.
  bouquet

# 56
  • Мнения: 1 097

Чай с Керим и нещо за похапване.
Дива Ойка,за Турция не знам,но у нас и на 15г. е като да улучиш шестица от тотото, не че е много важно,като факт.

# 57
  • Мнения: 477
А, за у нас знам. Чух един разговор в трамвая - две момичета си говорят. Едната пита "Ти имаш ли вече цикъл?", другата казва "Не още" и първата философства - "Значи можеш да правиш секс, без да забременееш"  smile3537

Но за Турция ми е странно. Че на 30г една жена си е зряла, да не кажа изтървала влака за източните традиции.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 34 235


Ganaila, предполагам че питаш за превод на видеото "Зад камера". Универсалките бяха писали, че ще го направят. До момента няма все още такъв. Преди малко напомних на Чътъ Пътъ за обещанието. Нахално или не, чакам да видим какво ще ми отговори. Направят ли го, веднага ще се заемем.

# 59
  • Мнения: 1 097

Няма нужда от думи.Вгледайте се в лицето му, в очите му,това е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт