Име със значение на "Живот".

  • 5 870
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, мили мами!
Братовчедка ми чака бебче през август, а с половинката й все още изпитват заруднения с избор на подходящото име. Търси се такова, което да съдържа живота в себе си.
Понеже бабата се казва Живка, обсъждани бяха какви ли не варианти на нейното име - до консенсус така и не се стигна, защото в този си вид го намирали за старомодно, особено с "ка"-то накрая. А и не желаели значението да бъде толкова очевидно. Живомира, Живослава и всякакви подобни намират за изкълчени и претенциозни..
Ева и Зоя са моделите, които ги грабнаха, но предпочитат да разгледат и други предложения.
Ще бъдат благодарни на вашата креативност и знания в посока различни култури като арабската и прочее, братовчедка ми е много запалена на тема арабски имена.
Вие сте!  Hug

# 1
  • Мнения: 6 365
Атанасия, Анастасия- това са християнските.

Зоя- по-общо, гръцки вариант.

Ева, Хава- прекалено еврейско. Забрави за арабското (Аиша)- не върви да е Айше:)

Или да го кръстят на дядото...

# 2
# 3
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Живодара,Дара,Дария,Божидара,Анастасия

# 4
  • край морето
  • Мнения: 44
Първо и аз се сетих за Ева и Зоя.
Вивиан
Виталия - от италиански - жизнена, енергична
Лив - от скандинавски - живот

# 5
# 6
  • Мнения: 3
Доста добри предложения, благодаря от нейно име!
Жената няма да има достъп до компютър цяла седмица, защото бил в ремонт, а се притеснява, бърза..има още време до термина, но тя е страшно трудна с решенията и колкото по-рано научи каквото и трябва, по-полезно е за всички около нея. Предадох й вашите имена и много я зарадвах.   bouquet

# 7
  • Мнения: 4 569
Аз съм за Ева.
Дано не изберат Живка. Хубаво име, с много силно значение, но остаряло.

# 8
  • Мнения: 5 259
И на мен Ева най-много ми харесва.
Ако изберат по-дълъг вариант, примерно Евгения, даже може да ѝ казват Жени, което и по друга линия се доближава до Живка. Това е единственото име, което хем по звучене, хем по значение може да е близо до Живка.

Иначе Зоя и Вивиан не ми харесват много. Лив е прекрасно, но за България не е много подходящо.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
Жизел

# 10
  • край морето
  • Мнения: 44
Сетих се за Евелина, което е производно от Ева и пак значи живот, даряваща живот.

# 11
  • Sf
  • Мнения: 978
Ако ще е на баба Живка, нещо като Жана или Жозефина ми изглежда по-подходящо. Жени също. Иначе Ева на баба Живка не се връзва, каквото и да е значението.

# 12
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ливия.

Ариана (арабското име означава "пълна с живот")

Хаят (пак арабско женско име, означаващо "живот"). Но това не мисля, че е подходящо за име на християнско дете.

# 13
  • Мнения: 11 747
Евгения няма нищо общо с живот (както и с Ева).

# 14
  • Мнения: 5 259
Да, Евгения и Ева не са едно и също име, но на Евгения често ѝ казват Ева, а и раждането все пак има нещо общо с живота  Wink ако ще им гледаме значенията.
Аз този казус с баба Живка бих го решила точно така - детето Евгения, на кратко Ева, което по значение е същото като името на бабата или Жени, което по звучене се доближава или поне е със същата буква.

Общи условия

Активация на акаунт