Цветолечението на д-р Бах – 8

  • 143 262
  • 769
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7 048
Благодаря ви за насоките! Реших да поръчвам от аспен.бг, поради повечето информираност, която получих, но после видях че почиват до 29ти август, звъннах на сайта на д-р Пашкулев, разясниха ми и поръчах от там. Надявам се да съм преценила правилно необходимите за мен цветя, ако ли не-ще се обърна към вас за помощ вече с конкретната ми история(което може би трябваше да направя и сега, но вече е късно Wink
Междувременно днес изчетох настоящата тема и понеже е време за нова, забелязах някои неща, които ще са полезни на нови читатели.
Доста от линковете на първа страница са неактивни. "Ценоразписът" на д-р Пашкулев също е често коментирана тема, а и не присъства на неговия сайт, така че ако няма някакви съображения, може да се запише и той.

# 736
  • Мнения: 177
Здравейте, тъй като скоро почва училище, а на мене ми е малко трудно да се концентрирам и уча (Мога, нямам сериозни проблеми, но искам да запоням нещата от първи-втори прочит, или пък да запомням лесно в клас) и се чудех дали комбинацията от "Габър, Пъпка от бял див кестен, Орлови нокти, Повет, Шипка, Склерантус, Бял див кестен" би ми помогнала. Имам предвид, ако има определени дни, в които ми се налага да уча много, но не мога и ми трябва спешно да подобря ума си, това ще помогне ли веднага или се изисква дългосрочно използване? Смятам да ги слагам директно под езика, а не с вода, както е указано.

ПС: Комбинацията се нарича "Dr. Bach комбиниран цветен еликсир за концентрация 20мл."

# 737
  • Мнения: 35
Здравейте някой може ли дами помогне да си избера кой капки ще са за моя проблем.Проблемът ми е че от 2 години получавам периодични болки в лявата ръка и лекар невролог ми каза че е от мозъка подавал инфо. точно там даме боли и ми изписа антидеприсанти но аз нейскам да се лекувам с тях за това ви моля който може да ми помогне в избора на капки

# 738
  • Мнения: 7 048
Вчера получих капките си от д-р Пашкулев. Понеже едното ми шишенце е 100мл, а единия от приемите ми се пада на работа и не ми се разнася това шише в чантата, смятам да си прелея една част в по-малко? Доколкото съм чела трябва да бъде от тъмно стъкло и ги купувате от аптеките, нали така?

# 739
  • Мнения: 71
Здравейте!

Помагат ли капките на Бах при гастрит и стомашно-чревни проблеми?
Благодаря предварително!  bouquet

# 740
  • софия
  • Мнения: 119
Помагат, ако проблемът е на нервна почва, например. Ако има дисбаланс на чревна флора или Хеликобактер-не. Дайте повече яснота за проблема си.

# 741
  • Мнения: 71
Ами намесени са и нерви, и бактерията.  Sad През юни ме диагностицираха с гастрит, причинен от х. пилори. Пих антибиотици 10 дни, които с нищо не промениха положението ми. Изведнъж отслабнах, изплаших се много, защото четох в нета, че едва ли не тази бактерия е нелечима и изобщо паникьосах се здраво. Внимавам какво ям, но въпреки това имам киселини и някакво парене в стомаха и червата. Внушила съм си, че антибиотиците ми разбиха храносм. система, че имам кандида в цялото тяло, паразити..... Усещам, че отивам към депресия, все ми се плаче и ми е отчаяно, треперя, чувствам се без всякакви сили. Ужасно е. Има ли някакви капки, които поне да ме успокоят?  Confused Пих мента, глог и валериан, но имат алкохол и ми дразни. Сега пия чай от жълт кантарион, но не виждам кой знае какъв ефект.  Confused
Извинявам се за дългия пост, просто исках да опиша ситуацията.
Благодаря предварително за всички съвети!  bouquet

# 742
  • Мнения: X
Flower2016 , според мен 10, краб епъл е подходящо.
Мента, глог , валериана го има и на хапчета и е без алкохол, Неуропан или нещо подобно е името  bouquet

# 743
  • Мнения: 71
Облаче, благодаря за отговора! bouquet А има ли вероятност да си навредя или пък да се влоша? Четох в предните теми за това и се притесних... Confused
А за ментата - аз не живея в България и тук няма как да си купя таблетки, за съжаление.

# 744
  • Мнения: X
Аз не съм имала лечебна криза от капките, нито децата ми. Действат ни веднага облекчаващо ! Но не зная, опитай и виж  Hug Да навредят не може.

# 745
  • Мнения: 543
Момичета, какво да поръчам за сина ми, за малко повече увереност.
Малко притеснителен е и чувствителен. Разсеян, мечтател, трудно се изразява с думи/ тук работим доста/, трудно се адаптира в ДГ.
Спрях се на Centaury и Cerato. Може би орех преди новата учебна година?

# 746
  • Мнения: 177
Здравейте, тъй като скоро почва училище, а на мене ми е малко трудно да се концентрирам и уча (Мога, нямам сериозни проблеми, но искам да запоням нещата от първи-втори прочит, или пък да запомням лесно в клас) и се чудех дали комбинацията от "Габър, Пъпка от бял див кестен, Орлови нокти, Повет, Шипка, Склерантус, Бял див кестен" би ми помогнала. Имам предвид, ако има определени дни, в които ми се налага да уча много, но не мога и ми трябва спешно да подобря ума си, това ще помогне ли веднага или се изисква дългосрочно използване? Смятам да ги слагам директно под езика, а не с вода, както е указано.

ПС: Комбинацията се нарича "Dr. Bach комбиниран цветен еликсир за концентрация 20мл."

Ще се радвам ако някой помогне Grinning

# 747
  • Мнения: 5 608
Скрит текст:
Здравейте, тъй като скоро почва училище, а на мене ми е малко трудно да се концентрирам и уча (Мога, нямам сериозни проблеми, но искам да запоням нещата от първи-втори прочит, или пък да запомням лесно в клас) и се чудех дали комбинацията от "Габър, Пъпка от бял див кестен, Орлови нокти, Повет, Шипка, Склерантус, Бял див кестен" би ми помогнала. Имам предвид, ако има определени дни, в които ми се налага да уча много, но не мога и ми трябва спешно да подобря ума си, това ще помогне ли веднага или се изисква дългосрочно използване? Смятам да ги слагам директно под езика, а не с вода, както е указано.

ПС: Комбинацията се нарича "Dr. Bach комбиниран цветен еликсир за концентрация 20мл."

Ще се радвам ако някой помогне Grinning

Би трябвало да помогне,пробвай и сподели после.Успех !

# 748
  • Мнения: 177
Днес пристигнаха, може ли освен да ги разтворя във вода, по друг начин да ги приема за по-бъзо действие? Под езика да капна?

# 749
  • Мнения: 42
Здравейте. Тъй като има доста теми и не мога да изчета всичко, моля да ме извините ако вече е дискутирано. Интересува на дете на 2 год, което трудно заспива, върти се по половин час във всичи посоки, сяда, ляга, буди се насън и пищи, кои капки са подходящи? Той е преждевременно роден близнак, с брат му нямам подобни проблеми. Четох за капки мама и бебе, но детето вече не е бебе и не знам дали да взема от тях. Благодаря ви предварително

Общи условия

Активация на акаунт