Лятото си е в разгара-ноемврийчето с ритници ни дарява - Тема 6

  • 26 303
  • 723
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 31
здравейте мами!

Поздравления за хубавите новини!

Днес ми направиха и втората пломба. За сега нямало друго важно да се прави. Дано да не изниква нещо ново по зъбите, че много ме е страх като трябва да ходя на зъболекар.

Аз пишкам през деня по-често. Вечер ставам по 2 пъти, но последните няколко дни даже по веднъж. Но не мога грам да стискам, допишка ли ми се, бегом в тоалетната, че иначе почват едни болки.

Да ви питам- забелязвам някакви ситни пъпчици по гърдите, деколтето, лицето от вчера. Днес са малко по-бледи, ама си ги има пак. Някоя от вас с подобен проблем? Това на бременността ли може да се дължи или по-добре да бягам при кожен?  newsm78 С какво мога да ги третирам?


Аз също имам и по гърдите и по челото,казаха ми че е от бременността....не знам как да ги махна  Sad

# 76
  • Мнения: 628
За пъпчиците - много е възможно да е от слънцето, момичета. Аз и преди бременността като се заседя малко повече на слънце ( и то в градска среда, не на плажа) и ми избиваха такива обривчета по деколтето, ръцете. Това е слънчева алергия, затова дори когато ходите на работа или изобщо излизате навън през лятото, е хубаво да ползвате слънцезащитна козметика Peace

# 77
  • Мнения: 31
Да е слънчева алергия,ама не трябваше ли да се обади по-рано,мен ми се появяват откакто съм бременна.На гърдите са ми червеникави,а на челото не,но са ситни като обрив.

# 78
  • София
  • Мнения: 56
Напоследък нямам никакво време и чак сега ви дочетох.         Ренденце, хиляди благодарности за новата тема!         Добре дошла на Руми, дано остатъкът на бременността е без подобни вълнения.         Нуленце, задължението да се представят болничните в НОИ е на работодателя. На счетоводителите си ако иска и милион да плаща, това си е негов проблем. Въобще не се връзвай, стига да не е фиктивен договорът и да са ви други отношенията.           Не знам защо при писането на постове от мобилното приложение не ми работи ентера newsm78. Извинявам се за непригледността.

# 79
  • Мнения: 481
Обривите може д аса от храна, слънцето или просто от бременността. Аз имах такива няколко дни преди да си направя теста, мен ме и сърбеше много. Бяха по цялото ми деколте, шията... Седяха си до преди 2-3 седмици между гърдите ми. Сега от време на време някоя пъпка само ми се появява между гърдите. Не знам дали може да се мажат с нещо.  newsm78

# 80
  • Мнения: 5 037
Да е слънчева алергия,ама не трябваше ли да се обади по-рано,мен ми се появяват откакто съм бременна.На гърдите са ми червеникави,а на челото не,но са ситни като обрив.
Може да се проявява сега тъй като сме с намален имунитет.Неща с,които преди организма ни се е преборвал,сега може да ни съборя.

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 88
Здравейте момичета , аз днес в 15 съм на втората ФМ , стискайте палци всичко да е наред
приятен уикенд на всички и много слънчеви емоции Flowers Bouquet

# 82
  • Мнения: 2 620
Ще стискаме, Вале Flowers Four Leaf Clover
Аз тази седмица посетих АГ-то извънредно. 2-3 дни бях с много странни усещания, буквално усещах пулсации на входа на влагалището и гадното течение много се засили, представям си как ми се е смяла като съм излязла от кабинета Laughing За първи път ми направи гинекологичен преглед, взе ми секрет, гледа ме с вагиналния трансдюсер, понеже аз изразих съмнения да не би да имам изтичане на околоплодна течност и  скъсена шийка. Според мен бебето притиска нерв, който инервира външните полови органи. Всичко е ОК, пак увеличихме дозата магнезий на 2х1. От секретът- гъби, ама аз си знаех, че ги имам, но досега никой не искаше да ми ги лекува (нали до 4 месец не изписват нищо за тях), а и аз нямам оплаквания освен обилен бистър секрет. Изписа ми Гинопеварил, винаги съм била доволна от тях, когато ми се е налагало да ги ползвам. Сега съм купила и на ММ крем за мазане, че той отдавна имал съмнения ама не смеел да ми каже #2gunfire Ама ще му простя, тези дни съм в добро настроение Laughing

# 83
  • Стара Загора
  • Мнения: 12
Лелеее, нова тема, а аз се записвам чак на 6та страница  Joy
Момичета определено пъпчиците са слънчева алергия. Мен миналата седмица ми излезнаха по цялото чело, след едно намазване и всичко се оправи Simple Smile

# 84
  • Мнения: 10
Здравейте дами,
Ренденс отново благодарности за новата тема. Руми,  добре дошла и успех до края на бременността.
Момичета не знам дали защото ходя на работа и се изморявам, но аз хич нямам проблем със съня. Като се прибера и съм като труп и много ми се доспива. За пъпчици аз имам по гърба си, но се надявам от слънцето да изчезнат, а не да се увеличават. Мисля да излезна малко днес да се разходя, че времето е по-хладничко и приятно.
Иначе и аз да се похваля успях да си запиша час при едно от светилата във Варна за ФМ. В понеделник в 18.15 съм и силно се надявам всичко да е наред. Praynig
Хубав уикенд    bouquet

# 85
  • Мнения: 3
Здравейте, отдавна не съм се включвала,но ви чета:) Все още си ходя на работа редовно ... и аз както и някои от вас имах остри,кратки болки ниско, моят съвет е да не пренебрегвате болките, моята докторка каза,че са контракции.

Иначе нашето момиченце е голямо и здраво и ме радва вече с доста ритания, а вечер си спим спокойно.

ЖЕлая хубав и слънчев ден на всички! Praynig

# 86
  • Мнения: 164
Лелеее, нова тема, а аз се записвам чак на 6та страница  Joy
Момичета определено пъпчиците са слънчева алергия. Мен миналата седмица ми излезнаха по цялото чело, след едно намазване и всичко се оправи Simple Smile

а с какво ги мажеш?

Аз днес отидох на дерматолог за всеки случай, че още ме глоожди мисълта да не е шарка или някаква инфекция-куку голямо съм, ама... Та ми казаха, че е от слънцето+ олиото против стрии-верно че се появиха и където се мажа. Та ми препоръчаха да сменя олиото с мляко против стрии- някакви идеи? Да почна да ползвам бебешки сапун и задължително като излизам да се мажа със слънцезащитен крем. Изписа ми и някакъв крем но имал антибиотик+кортикостероиди  #Crazy да съм ги мажела 1 седмица, нямало опасност за бебо. Да, ама аз съм чела че кортекостероиди не е хубаво да има в мазилата, които се ползват, та не си го купих. В четвъртък ще питам и доки на ЖК.

daysleeperin браво за часа! Чакаме сега да споделиш добрите новини!

# 87
  • тук и там
  • Мнения: 11 744
Добре дошла на мама Руми и лека бременност от тук нататък!Благодаря и на Ренденце за прекрасната тема!
Аз съм си вече в Бг.Другата седмица ще си запиша час за ФМ и ще говоря със доктора да ми пусне изследванията,които във Белгия не правят.Полета мина нормално,но на летището в София не видях нито един служител в близост до лентата със багажа,който да помоля за помощ.Единият куфар тежеше 20кг,другият 18кг-така че дори не опитах да си взема багажа сама.Никой не ми предложи помощ и от останалите пътници ,и най-накрая помолих един господин да ми помогне,но доста неудобно се почуствах -та ми помогна де Grinning
Хубав и слънчев уикенд на всички!

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 88
да се отчета и аз , всичко ни е наред ФМ в норми и.............. най-накрая видяхме пола , имаме си малък мъж  Simple Smile
прекрасно е да ги видим , да ни обяснят подробно и да сме щастливи  Hug

# 89
  • Мнения: 1 617
Привет от мен. Hug
 От вчера сме във Варна и няма почивка. Детето се е затъжило за нас, а и ние за него и плътно заедно. Днес бях на ФМ при д-р Максим Яков в "Майчин дом"- всичко ни е наред. Вече момата е 416 гр. , леко изпреварва с няколко дни по ехограф,но няма проблем.
След като не успях да си запиша час в Пловдив за д-р Даскалов, сестра ми ми записа час във Варна, че не исках да отлагам докато се прибера. Дори ММ и сина ми бяха с мен да видят бебка.

Общи условия

Активация на акаунт