Отговори
# 690
  • Мнения: 317
Честито на всички родили мами. Да са ви живи и здрави бебоците.
На чакащите - стискам палци.

Аз най-накрая съумях да изчета темата, откакто родих. Виждам доста оредяла. Ама то покрай грижите за бебчовце е разбираемо. Аз съумях да изчета всичко по време на кърмене през телефона, че иначе все нещо има да се прави.

Имам си "баба-помагачка". горе-долу нещата вървят, тя гледа да се съобразява. Говоря за майката на ММ. Предната седмица пък майка ми беше, но и с нея се получиха нещата.
Имам да свалям още 4 кг. Общо бях +11. Но бабите се грижат да не заслабна, яко готвене пада. Корема ми почти го няма обаче. Аз много се чудих да взема ли стягащ колан. Реших да прежаля парите и да си взема на Чико. Още щом ми махнаха конците, седмица след секциото започнах да го слагам. Не знам естествен процес ли е, от колана ли е но определено виждам разлика. Пък и ми стяга кръста.
Не знам вие как си обличате бебетата, но моето седи с боди с дълъг ръкав и ританки. Не пускаме климатик, но в апартамента е поносимо. Аз ходя с дълго долнище и потник и ми е добре. Толкова бодита с къс ръкав има, сигурно така ще си останат. То това лято, лято ли е. За другите градове не знам (не съм гледала прогнозата), но в София постоянно е облачно, вали, духа. Още не съм вадила малката буболечка на разходка, а е вече на 20 дни. Докато бях бременна си мислих, че още като ни изпишат ще съм в парка. Да,ама не. Само на терасата я вадя. Ако случа на слънце даже я оставям да спи там.  Кой знае кога ще  я огрее първата разходка с количката. Боже, а като се сетя какъв дерт беше за тая количка. Какво избиране, чудене, проучване. Все едно космически кораб щяхме да купуваме. Помните ли?

# 691
  • Мнения: 10 874
stork-girl ВЕСТИТЕЛСКА НОВИНА stork-girl
С огромна радост и вълнение ви съобщавам,
че в 21:25 bebe2 е дала живот
на малката прекрасна Амели (3100 гр, 48 см). Two Hearts
Добре дошла на малката лейди,
нека расте много щастлива и обичана
от мама, татко и батко. Hug
На мама желаем бързо да се възстановява,
за да се гушкат скоро вкъщи. Heart Eyes Hug

 baloni mamma baloni

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 421
.
Zdraveite ne pi6a za6toto sme o6te v bolnica.dobre sme 4eta vi vseki den i se radvam za vsi4ki stanali ve4e mami.4estito na vsi4ki jivi i zdravi i mnogo 6tastlivi.izvinqvam se za pisaneto no telefona mi e takuv.prosto iskah da 4estitq na vsi4ki. :*

# 693
  • Мнения: 208
DiyanaChar и аз като повечето момичета на един дъх изчетох разказа ти, много се развълнувах, винаги описваш историйте си толкова увлекателно. Благодаря и за успокоението относно моите притеснения, мисля, че нещатата започнаха да се нормализират.

# 694
  • Мнения: 366
Добро утро момичета,

Тези дни едва смогвах да ви попрочета и тамън седна да пиша и единия се размрънка, другия се разреве . За капак и баткот е болен вече цяла седмица с кошмарна кашлица. Луда работа- от време на време успявам през телефона да пиша в групата във фейса ама тук по-си го обичам. Hug Hug Hug Hug Hug  Сега с едната ръка държа помпата и се цедя с другата пиша  Joy hahaha hahaha

Първо честито на всички нови мами - да са ви живи и здрави малките съкровища и да растат  щастливи и безгрижни ( няма да опитвам да изброявам поименно че сте толкова много че взема да изпусна някои )

 1905vv,  мила ужасно страшно съжелявам за преживяното. Бързо възстановяване и дано избелее скоро ужасния спомен

Жоси много е неприятно с тази жлъчка - но важното е накрая да си добре  Hug Hug Hug

Аз да се похваля - тази нощ ММ решил че имам нужда от почивка ( че малката нещо много реве и двамата лудваме по цели нощи ) -Взел малката и двамата спали в хола - и аз станах в 10:00 и не мога да повярвам - наспала се и чак и сънувала- ох златен е тоя ММ - много е хубаво да поспиш- откакто се е родина малката не съм спала така- 10 часа без прекъсване.
 
Да се похваля имам си ново возило , взехме и матраче за количка - ей всеки ден повече я харесвам тази количка - уникално маневрена, страхотен сенник- с две думи господ си знае работата - точно щях да поръчвам хаука и в видях.

Хубав ден от мен че всички се размърнкаха вкупом  Hug Hug Hug Hug Hug



# 695
  • София
  • Мнения: 71
Момичета, благодаря ви за вниманието, моята жлъчка трябва задължително да се махне, защото имам огромно количество малки камъчета, които са я изпълнили цялата и няма място за жлъчен сок в мехура, та затова създава проблеми. Надявам се обаче да не е скоро и да се поуталожат малко нещата.
Взех да пиша за раждането вчера в един уърдовски файл, с идеята да го постна тук после, ама то стана 2 страници, а съм някъде към средата на разказа. Ще го посъкратя накрая преди да го публикувам, имам нужда да ви споделя, за да ми олекне малко на душата.
На новите мамчета - честито   ura
МАМА_SANCHO, количката е страхотна, със здраве да си я ползвате и на много щастливи разходки да ходите с нея Simple Smile

# 696
  • Мнения: 613
Привет и от мен !

И на мен не ми остава много време да пиша, за което съжалявам, но пък ви чета през телефона всеки ден!

Първо - честито на всички обебелили се мами! Да са ви живи и здрави съкровищата!!

Josi_Josi: Щом си в такова положение, по-добре наистина да се махне. Поне няма да те боли повече. А за разказа на мен ми ем ного любопитно, вярвам и на другите .Пускай без да съкращаваш направо!

Мама Сънчо : Страхотна количка! Честита да ви е. Много е сладък твоя мъж. И моя така прави сутрин, са да си доспя. Даже сега излезе с бебко, за да дремна, че не успях тази нощ.

DiyanaChar: Страхотен разказ, много увлекателен. Благодаря ти!
А за капките - ние ги даваме, откакто малкия има колики, но нищо не ни помага, за съжаление.

Елика: Много се радвам, че раждането ти е минало толкова леко и бързо. Дай боже всекиму!

1905vv: Съжалявам за преживяното.Дано бързо забравиш. Концентрирай се върху най-хуавото сега!  Hug

При мен нищо ново. Борим си коликите.Тази седмица съм на контролен преглед, в кактово и да се състои той..  Thinking

Хубав ден желая на всички!

# 697
  • Варна
  • Мнения: 483
Честито на bebe2 за малката Амели, както и на всички други новородили мами! Да са ви живи и здрави бебчетата!

За пробождащите болки вляво и вдясно след секцио - аз ги имах същите. И при мен в началото се засилваха, ако не съм ходила по голяма нужда, а после започна да ме боли след като ходя по малка. Попитах доктора и той каза, че точно от двете страни "връзвали" някакви мускули и било нормално да ми опъва и боли около 20-30 дена след операцията. Точно на 20-тия ден спря да ме боли  Peace

Мен сега ме мъчат последствията от бременноста- натрупаните килограми и обездвижването. За стриити и целулита да не говорим, че съм като релефна карта на страната.Имам да свалям 15 кг и се чудя и се мразя как допуснах това да се случи. Обездвижването също е много тежко - едвам клякам, а като вървя походката ми е като на патица с разкрачени крака   ooooh!

# 698
  • София
  • Мнения: 199
Elfita, дали може един "служебен" въпрос към теб  Blush

Имам следната ситуация с болничните: първите 6 работни дни от юни месец ми се включваха в болничен, издаден преди 45-дневния за престой, който имах в болница и последващо лечение...Останалите 15 работни дни от юни са част от 45-дневния ми болничен. Първата част беше вече платена. Сега виждам, че на 22.07. ще ми платят за втората част от дните в юни ОБАЧЕ са изчислени различни суми за среднодн. обезщетение  newsm78 Възможно ли е това като дните са от един и същи месец и ставката не се ли изчислява на база на броя работни дни в конкретния месец? Имаш ли идея защо се получава такава разлика в дневната ставка (в моя случай са си 12 лв/ден, което не е малко)  Thinking

Благодаря ти предварително  Hug

# 699
  • Мнения: 322
Честито на Хриси и бебе2    bouquet

котенце, и аз я обличах така, докато взе все повече да се поти, сега е по боди с къс или дълъг ръкав и чорапки, навън я изкарвам и с дълъг крачол. Не е проблем да изкарваш вече малкото човече навън, и ние сме софиянки  Sunglasses

# 700
  • Мнения: 10 874
MAMA_SANCHO, браво на ТМ! Hug Баткото бързо да оздравява! Hug И тук да кажа, че количката ви е страхотна!!! Heart Eyes Влюбена съм в моделите на Чиполино и Лорели. Blush Two Hearts

josi_josi, аз с удоволствие бих прочела дългия ти разказ и според мен няма нужда да го съкращаваш. Hug Ама аз съм си такава, де - обичам подробните описания. Blush

Аз пак да питам за тия капки БиоГайа. Blush Давах ги три дни на Елица и й докарах разстройство. Sad Поне си мисля, че е от тях, де. Отделно вечер ставаше много неспокойна и плачеше непрестанно, даже по едно време си мислех, че са я почнали коликите и правех сметки да купуваме някакви капки. Та при някоя друга мама имало ли е подобен проблем? От два дни не й ги давам и няма разстройство и си е все така кротка, както беше и преди. Една наскоро родила приятелка каза, че и при тях се е получило така и че тя го е отдала на капките и ги е спряла. Та май и аз натам клоня. Какво мислите? Възможно ли е наистина да е от тях? newsm78
Ето две снимки от днес на хиенката с тигрова окраска. На втората реве като истински тигър. Joy
Скрит текст:

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Имам следната ситуация с болничните: първите 6 работни дни от юни месец ми се включваха в болничен, издаден преди 45-дневния за престой, който имах в болница и последващо лечение...Останалите 15 работни дни от юни са част от 45-дневния ми болничен. Първата част беше вече платена. Сега виждам, че на 22.07. ще ми платят за втората част от дните в юни ОБАЧЕ са изчислени различни суми за среднодн. обезщетение  newsm78 Възможно ли е това като дните са от един и същи месец и ставката не се ли изчислява на база на броя работни дни в конкретния месец? Имаш ли идея защо се получава такава разлика в дневната ставка (в моя случай са си 12 лв/ден, което не е малко)  Thinking

Благодаря ти предварително  Hug

Не е ненормално да са различни ставките,защото и болничните са ти на различни проценти и с различна база.45 дневния е ново основание с 18 м назад и на 90 процента.Обаче разликата е много голяма и предполагам не е в твоя полза
Пише мейл до НОИ,което ти обслужва документите с този ти въпрос.Трябва да ти обяснят

Предполагам осигуровките преди болничните по време на бременността не са ти били едни и същи.Възможно е те да те свалят така.

# 702
  • София
  • Мнения: 199
Elfita, много ти благодаря за бързата реакция   bouquet
Аз не съобразих, че наистина 45-дн. болничен е на различно основание и на 90 %... Имам разлика в осигуровките, но не е много голяма за последните 18 месеца. Ще им пиша мейл да видим защо се получава такава голяма разлика в дневната ставка...

# 703
  • Варна
  • Мнения: 913
Без да съм специалист, но дали разликата не е от периода. Болничните са на различни основания и също така 45 дневния се явява първичен, а не продължение както са били предходните. Та предходните да кажем се изчисляват от момента в който си почнала да ползваш болничен за общо заболяване по повод бременност(например ако от декември си в болничен се гледат 18м. назад от ноември). Докато 45 дневния се изчислява от май 18м. назад. Ти ползва ли болничен през бременността или имаш само няколко дни през юни?

# 704
  • София
  • Мнения: 199
Без да съм специалист, но дали разликата не е от периода. Болничните са на различни основания и също така 45 дневния се явява първичен, а не продължение както са били предходните. Та предходните да кажем се изчисляват от момента в който си почнала да ползваш болничен за общо заболяване по повод бременност(например ако от декември си в болничен се гледат 18м. назад от ноември). Докато 45 дневния се изчислява от май 18м. назад. Ти ползва ли болничен през бременността или имаш само няколко дни през юни?

MiRa, имам само един болничен от 3 май до 9 юни преди 45-дневния...Предполагам, че е точно заради това, което казвате с Елфита - типа основание и базата от 18 месеца назад, която се взима..

Общи условия

Активация на акаунт