Отговори
# 705
  • Мнения: 68
Хайде и аз в отбора на подминалите термина Sad. Тези момченца не искат да излизат от мен и това е.

# 706
  • Мнения: 10 874
Хайде и аз в отбора на подминалите термина Sad. Тези момченца не искат да излизат от мен и това е.
Дано в близките ден-два бебчо да се реши да се покаже на белия свят. Hug

# 707
# 708
  • Варна
  • Мнения: 483
Момичета, помагайте. Събудихме се с хрема-не е много силна, не й пречи да диша през носа, но все пак сумти и хрипти. Струва ми се, че като си мврънка й е леко пресипнало гласчето иначме като заплаче не е пресипнал -плаче си както обикновено. Достатъчно ли е само да й капвам физиологичен разтвор в нослето и колко пъти? Трябва ли да я водя на лекар? Забравих да кажа, че няма темпелатура и си се храни нормално.

# 709
  • Мнения: 317
Да ви питам за детските надбавки. Докумени се подават на същото място като еднократната помощ, нали? Този доход за член от семейството как се изчислява? С ММ нямаме брак. По лични карти сме на различни адреси? Аз съм на адреса на родителите си, това има ли значение? Т.е техния доход брои ли се?

# 710
  • Мнения: 208
Здравейте момичета и от мен, първо честито на всички родили мами, на чакащите търпение. И на мен не ми остава много време да пиша, но иначе ви чета през телефона докато кърмя. Взех вече малко по-малко да влизам в ритъм, беше ми много трудно в началото с това безсъние и почти не излизах от спалнята, или кърмех, или се цедях или приспивах малката, та взех малко да депресирам, добре, че е ММ да ми даде сили и подкрепа, както и много помощ от към домакински работи, на мен не ми остава време за това. И от два дена излизаме с количката и се родих. Та това е от мен за сега. Целувки  Hug

# 711
  • Мнения: 10 874
Да ви питам за детските надбавки. Докумени се подават на същото място като еднократната помощ, нали? Този доход за член от семейството как се изчислява? С ММ нямаме брак. По лични карти сме на различни адреси? Аз съм на адреса на родителите си, това има ли значение? Т.е техния доход брои ли се?
Да кажа това, което аз знам, пък другите ще допълнят. Peace
На същото място се подават документите. Гледа се само твоят доход, след като нямате брак. Адресът няма никакво значение.  bouquet

# 712
  • Варна
  • Мнения: 483
И аз да допълня за детските, че понеже не знаех тази подробност трябваше два пъти да попълвам заявлението.
Та освен доходите от служебната бележка от местоработата за 12 месеца, се попълват и получените болнични и майчински, за които трябва да ти пуснат разпечатка на място в Социално подпомагане.

# 713
  • Мнения: 613
Добто утро !

Mar_Bella: Сигурна си, че няма мляко в носа, така ли? Честно казано не мога да ти помогна, защото ми е първо детенце и не знам как се реагира, но аз може би бих звъннала на педиатъра на твое място.
Ние също от сутринта сме със запушено носле, но го отдавам на заседнало и засъхнало мляко. Много често му се случва след като се задави, особено.

Мама Сънчо: За Биогая не знам. Предполагам е възможно да има различен ефект върху всеки. При мен лично нямат разтройвствен ефект. Сякаш му действат благоприятно.
Иначе знам, че трябва да се пие около седмица, за да има ефект.

# 714
  • Мнения: 866
Здравейте момичета,
Честито на всички мами и леко и безпроблемно раждане на тези, на които им предстои. Искам да ви попитам има ли отделна тема, в която обсъждате тревогите около юлските бебоци или тук е мястото?

# 715
  • Мнения: 10 874
Здравейте момичета,
Честито на всички мами и леко и безпроблемно раждане на тези, на които им предстои. Искам да ви попитам има ли отделна тема, в която обсъждате тревогите около юлските бебоци или тук е мястото?
Точно тук е мястото. Flutter

Явно днес ще пусна и новата тема, която се очертава да е последната ни в този раздел, преди да се преместим в подфорум "Родени 2014 г." newsm44

# 716
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 37
Mar_bella може и да отшуми ако е само лека хремичка, но са още малки бебоците и аз бих се обадила на педиатъра, а тя ще прецени според описанието ти какво да се прави.

# 717
  • Мнения: 10 874
Мама Сънчо: За Биогая не знам. Предполагам е възможно да има различен ефект върху всеки. При мен лично нямат разтройвствен ефект. Сякаш му действат благоприятно.
Иначе знам, че трябва да се пие около седмица, за да има ефект.
Това сигурно е за мен, понеже аз питах за разстройството. Laughing Благодаря ти за мнението. Hug
Все пак на своя глава реших да не й давам повече от тия капки, колкото и да са полезни.  Confused Измъчи се горката, а откакто не ги пие, си е все така спокойна, няма разстройство и всичко е наред. Може пък наистина да не й понасят, знам ли... newsm78 Баща й е с много чувствителен стомах и ако хапне нещо "неподходящо", организмът му почти веднага реагира. Та може това да го е наследила от него. Mr. Green Майка ми и тя е така. Моят стомах пък е точно обратното - и нещо развалено да ям, нищо няма да ми стане. Blush

Mar_bella, може би е по-добре все пак да я заведеш при педиатъра. Дано бързо се оправи малката принцеса! Praynig Hug

# 718
  • Мнения: 866
Включвам се тогава с питанки:)
 Нашата бебка се роди на 3.07 излизаме от няколко дни на разходки и на мъжа ми му направило впечатление, че само ние разхождаме толкова малко бебе. Вие кога започнахте (или мислите да започнете) с излизането. И още нещо как обличате бебетата като излизате? На мен понеже ми е все горещо и я мятам само по едно боди с къс ръкав, чорапки и завита с пелена.

# 719
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 37
Ние излязохме на 15-я ден.
Баткото също е лятно бебе и пак някъде там започнахме с разходките!
Всеки си преценява според мен...

Общи условия

Активация на акаунт