Отговори
# 735
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нощни очи, имаш предвид да спи с вас в леглото ли? И на мен много ми допада тази идея. Чувала съм, че така бебките плачат по-малко и са по-спокойни. Вярно ли е? А не се ли страхувате да го затиснете? Моят татко се притеснява именно от това.

Да, спят при нас. Сега сме сложили легло допряно до спалнята, защото спалнята ни е тесничка и момчетата обичат да се присламчват по някое време при нас да си доспиват, та петимата ще ни дойде свръхтясно да се бутаме.
Иначе бебето обичайно спи от страната на майката. След раждането хормоните се пренареждат така, че майката спи по-леко и може да откликне лесно на всяко размърдване на бебето. Отделно, че супер много улеснява кърменето. Simple Smile
Ето и една информативна статия за съвместния сън: Съвместен сън за кърмещи майки

Ето и как сме се наредили в спалнята:
Скрит текст:


# 736
  • Мнения: 141
Супер! А как се справяте с  luvbed ? Simple Smile)))))

# 737
  • Мнения: 192
Нощни, много практично сте си наредили легълцата, браво Simple Smile
А за инфоримраността за риска от секциото - как позна, че не са Simple Smile Добре, че в днешно време човек може да си набави информация по много начини, само да иска. Аз доста материали изчетох и постоянно я заливам с въпроси моята лекарка - това вярно ли е, онова така ли е. Тя сигурно затова вече чака да питам, ако нещо не съм разбрала, а не сама да си почне да обяснява Simple Smile

# 738
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Супер! А как се справяте с  luvbed ? Simple Smile)))))

Въпрос на желание... Simple Smile Имаме цяла къща на разположение, не само легло в спалнята. Проявяваме изобретателност. И сега за тия дето ще ме контрират, че видиш ли като има други стаи е лесно, ами ако няма... Когато Искрен се роди и преди това всъщност, живеехме в гарсониера.  Crazy Mr. Green Когато има мераци, мястото не представлява особена пречка.  Joy

karamelska, много хубаво правиш, че разпитваш и се информираш и от други източници.  Peace Важно е медицинските лица да се научат, че пациентите им са човешки същества, които са им равни. Че имаме чувства и заслужаваме уважение. Не сме бездушни предмети върху, които да си правят каквото си искат...

Основния проблем на жените в България е, че не задават достатъчно въпроси на медицинските лица, почти никога не си търсят правата си (малко въобще ги знаят) и имат безрезервно доверие на лекарите, без да търсят допълнителна информация. Лекарите са преди всичко хора и също могат да грешат или да практикуват остарели методи! Също се забелязва една много криворазбрана лоялност към някой лекар. това, че някой те е следил еди колко си време не значи, че по някакъв начин си му длъжна. Ако се издъни - търсиш си човек, който да отговаря на нуждите ти и който ще реагира адекватно в конкретната ситуация.

Как съм познала, че не са те информирали ли? От 6 години съм в "родилната" сфера. Simple Smile Не съм медицинско лице де. Simple Smile Основния ми интерес е вагиналното раждане след сецио и превенция на секциото, но като цяло съм активист за нормализиране на родилните практики, въвеждане на акушерски модел и подобряване на качеството на родилната грижата... та съм се наслушала на какви ли не глупости. Научила съм им номерата вече!  Mr. Green

# 739
  • Мнения: 160
Нощни, чакай да те застрелям с една причина за секцио: На братовчедка на моя позната днес докторът ѝ казал, че ще трябва да ражда секцио. На въпроса "Защо?" , отговорът е : "Ами, от притеснение може да Ви прилошее по време на раждането и да припаднете и тогава като припаднете, няма как да напъвате."  smile3521 Момичето е от Ямбол, така че най-вероятно става дума за доктор от там, но не му знам името. Дано тук да няма негови пациентки...

# 740
  • София
  • Мнения: 710
Нощни, чакай да те застрелям с една причина за секцио: На братовчедка на моя позната днес докторът ѝ казал, че ще трябва да ражда секцио. На въпроса "Защо?" , отговорът е : "Ами, от притеснение може да Ви прилошее по време на раждането и да припаднете и тогава като припаднете, няма как да напъвате."  smile3521 Момичето е от Ямбол, така че най-вероятно става дума за доктор от там, но не му знам името. Дано тук да няма негови пациентки...

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Е този вече ме уби!

# 741
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нощни, чакай да те застрелям с една причина за секцио: На братовчедка на моя позната днес докторът ѝ казал, че ще трябва да ражда секцио. На въпроса "Защо?" , отговорът е : "Ами, от притеснение може да Ви прилошее по време на раждането и да припаднете и тогава като припаднете, няма как да напъвате."  smile3521 Момичето е от Ямбол, така че най-вероятно става дума за доктор от там, но не му знам името. Дано тук да няма негови пациентки...
hahaha Joy hahaha Joy
 ooooh! Outta Joint

Чувала съм нещо подобно между другото... Само че версията беше, че много щяла да повръща и нямало да може да напъва.  hahaha Joy
Но е факт (чела съм изследвания по въпроса, мързи ме обаче сега да ровя), че дори жени в безсъзнание са успявали да родят децата си. Тъй като нещата опират до чист физиологичен неволеви рефлекс. А за тия дето раждат в съня си разказвала ли съм?  Mr. Green

# 742
  • Мнения: 141


Въпрос на желание... Simple Smile Имаме цяла къща на разположение, не само легло в спалнята. Проявяваме изобретателност. И сега за тия дето ще ме контрират, че видиш ли като има други стаи е лесно, ами ако няма... Когато Искрен се роди и преди това всъщност, живеехме в гарсониера.  Crazy Mr. Green Когато има мераци, мястото не представлява особена пречка.  Joy



хаха ами то така е още по-интригуващо:))) много добре! ще пробваме и ние:))

# 743
  • Мнения: 160
И от какво ще повръща? От напъването ли  Shocked ?
И определено не си разказвала за раждали на сън. Това 100% щях да го запомня  newsm78

# 744
  • Мнения: 1 172
Ааааа, аз миналия път повръщах! Ама беше преди да дойдат напъните. Обясниха ми, а и бях чела, че се получава така, защото тялото освобождава всичко излишно от себе си в този момент, за да може да се ражда спокойно бебето (нищо, че няма да го родя през устата hahaha ).

# 745
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ох, ужасТ! Кукнах в 5 часа и не мога да заспя. А от 10 сме на детско парти и после от 14 на рожден ден... ще дремя нейде на някоя пейка в парка.  hahaha Joy

Уики, има жени, които повръщат преди или по време на раждането. Теди го е обяснила - тялото се чисти по този начин. Понякога жените повръщат и ако правят разкритие твърде бързо. Неприятно е, но не е страшно като цяло.

А за другото - има много регистрирани доста случаи, в които жени са раждали децата си докато спят. Събуждат се и... изненада!  Shocked Бебе между краката. Simple Smile
Тук има статия на Ина Мей Гаскин където се споменава за това: http://www.arizonachoices.com/journal/AZCHDec_web.pdf
*
Доста полезна статия за митовете за раждането: http://www.rodilnitza.com/blog/birth/obstetric-myths/

Последна редакция: сб, 30 авг 2014, 06:34 от Нощни очи

# 746
  • Мнения: 13
Здравейте на всички, много отдавна не съм писала но четях. На 13 август моето момче реши че трябва вече да се ражда и в 34 седмица се роди Калоян-2240 гр. и 45 см. Понеже бяхме недоносени лежахме в кувьоз. Естествено се роди секцио защото беше седалищно.Докато аз се възстановявах се оказа че имаме следния проблем-изписаха ни отболницата със съмнение за краниосиностоза.Това е срастване на един или няколко шева на черепа и главата не може да нараства правилно. Лечението е само оперативно. След консултяция с друг лекар диагнозата се потвърди. сега всичко в мен е на топка, кърмата почти спря.....Моля зя информация, защото почти нищо няма в интернет-каква е тази операция, колко време протича, колко е опасна.......Ако има мами преминали през това МОЛЯ ви за помощ.Понеже сме от Плевен търсим и добър неврохирург в София, ако някой знае ще се радвам да ми сподели.

# 747
  • Мнения: 10 998
Албени моя позната имаше същия проблем, лекува нейното дете в Св. Иван Рилски в София при д-р Кирил Георгиев. За съжаление не мога да ти дам никакви подробности, защото тази информация я имам от трети човек. При нея бяха близначета и поради по-малко място за едното черепа му беше леко странен, но след две операции детенцето е страхотно, вече е на две години и няма абсолютно никакви проблеми. Момиченце е и е много красиво. Няма да съм ти от полза, единственото което знам е че преди всяка операция му даваха по 1000 лв. на ръка, но не гарантирам за достоверност. Майката е от Бургас, пътуваше със самолет, идваше престоят беше два или три дни и си заминаваха. Така от страни сигурно изглежда много лесно, но те се справиха. Така че не се отчайвай, всичко ще се нареди, ако трябва консултирай се с няколко различни неврохирурга. 

# 748
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Албени, честит да ти е Калоян!  Heart Eyes Hug  bouquet
Надявам се да се справите с това, пред което сте изправени и всичко скоро да е зад гърба ви! Прегръщам те!

# 749
  • Мнения: 13
Благодаря ти Кристина- вторият неонатолог с когото направихме консултация ни препоръча доктор Захаринов от Пирогов или някой от Иван Рилски. Ако някой знае нещо за д-р Захаринов моля да ми пише.
Нощни очи, благодаря за пожеланията. Пожелавам на всички здрави и щастливи бебета и чакам информация. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт