Как бързо лятото минава, а след него СЕПТЕМВРИйчето за ясли трябва да се стяга!

  • 53 516
  • 725
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 224
 nbirthday на Плами, да е жив и здрав, много добричък, винаги усмихнат и щастлив, а мама и тати много да го обичат и слушат!
За храната в яслите... Не мисле, че ще дадат на децата по 190 гр от всяко ядене... Супата е 30 гр., основното е 130 гр, салатата е някакъв малък грамаж... общо правят всичко до 200 гр. И да ви кажа, на децата им е малко. А неяшните или ще проядат в яслата, или лелките ще ви лъжат, за да сте спокойни  Mr. Green . В общи линии, ако лелките не са ви близки и не се е случило нещо опасно за детето, няма да ви казват цялата истина. Децата винаги са добре, децата винаги са доволни и щастливи, нахранени и наспали се  Hug И по-добре, че го правят така, защото ако ви кажат " Детето не яде и не спи" , ще си приберете детето и по-зле става  Hug
след млко ще ви кача снимки от РД на Али в яслата и ще видите нагледно как протича един техен ден. Мога да ви кажа, че на мен камък ми падна от сърцето, толкова спокойна изглежда там Simple Smile
А да ви разкажа за нашата одисея с памперса  Mr. Green Не знам дали споделих вече, ама айде пак  Laughing Заведох я аз в понеделник с куп дрехи и без нито един памперс, но с протектор за матрак  Mr. Green Отидохме да си я вземем и още като ни видя, се хвана за дупето и каза " Туте Ака" , което значи, че ако вече е на лице.... А лелките почнаха една след друга.... опика си всичките дрехи, цялото легло, всичко!  Mr. Green Нямаше суха дреха, сухи гащи, суху пантофи, бях сложила 2 чифта пантофи, че ги пълни.... Във вторник на РД отивам да я вземам, гледам... водят я с дрехите от сутринта, през ума ми мина, че толкова мноиго е пикала, че с ай сушили първите дрехи... Е да ама не! Дететнце е било сухи цял ден!. А вчера само се е наакала, но съм сигурна, че са я изпуснали лелките. И така с нашия памперс  Mr. Green
Данаека , не чакай и ти за изследванията много, защото за чревните паразити се прави 7 дни  Hug
За българските дрехи си говорите.... Ами по принцип не обичам като се говори с анти настроение за БГ, но.... поръчвам бодита само от АСДА, преди това взимах на Комес от тук, ами... едно пране, едно обличане и скъсана подмишница.... Задължително! А пък дрехите детските в БГ магазините са адски скъпи.... От ХМ взимам 2 блузи за 10 лв, качество пъти по-добро.
Много ви благодаря за хубавите пожелания, да ви се връщат  Hug

# 541
  • shumen
  • Мнения: 18 023
Стаси,при нас майки,който са пускали изследвания им са готови на другия ден.Няма такова нещо,което да става за 7 дни.Днеска отивам за направление на обяд и ще разпитам педи все пак.
Ние след малко отиваме на едно кафе с детски кът,че в нас взе да подивява.

# 542
  • Мнения: 224
Стаси,при нас майки,който са пускали изследвания им са готови на другия ден.Няма такова нещо,което да става за 7 дни.Днеска отивам за направление на обяд и ще разпитам педи все пак.
Ние след малко отиваме на едно кафе с детски кът,че в нас взе да подивява.
[/quote
За да излезе дали има , или няма паразити се посява нещо и се чакат минимум 3-4 дни. На Али станаха за 5 дни, но ти си питай

# 543
  • Пловдив
  • Мнения: 449
Стаси браво на Али за втория сух ден в яслата,та няма да се излага на рождения си ден.Разгледах снимките и наистина изглежда много спокойна и щастлива с децата.

# 544
  • Мнения: 201
Данаека - на другия ден са готови само кръвта, урината и твоя васрман. За другото се чака, както ти е казала Стаси

# 545
  • Мнения: 217
Здравейте!
Данаека, те момичетата са ти написали: Чревните изследвания се правят за минимум 3 дни; кръв, урина и васерман могат да станат готови и същият ден, ако ги пуснеш сутрин. Чревните важат 2 седмици, кръв и урина- 1 седмица, а Васермана е 6 месеца.

Честит Рожден Ден на Мишко (мама Зайка), Али (Стаси) и любимото ми адашче Пламчо! Нека имат прекрастно детство, изпълнено с моного бели, игри и смях. Нека са живи и здрави и много щастливи!
Целувки на всички  Heart Eyes Надявам се да не съм изпуснала някой  Crazy

# 546
  • Мнения: 1 779
И нашите изследвания станаха за един ден - всичките. Взеха ни 2 секрета от дупето, ако,  урина, кръв, васерман. Всичко пуснахме във вторник, вчера резултатите бяха готови, а днес си взех документите за яслата от педиатърката. Явно в Търново ги правят по-бързо. newsm78
   Иначе се чудя в какво да слагам нещата за яслата на Яна - как е по-удобно да седят в шкафчето - раница или торбичка? newsm78 Те някои дрешки се мачкат, дали имат закачалки там. #Crazy

# 547
  • Мнения: 47
Чики,не е ли рано другата седмица за изследванията на Маги щом ще тръгва от 23.09.Кръвта и урината са валидни 7 дни,ако не знаеш.
При вас може да е така. Тук кръв и урина важат един месец, а чревните 15 дни - явно във всеки град, или ясла е различно  Peace

# 548
  • Мнения: 2 802
   Иначе се чудя в какво да слагам нещата за яслата на Яна - как е по-удобно да седят в шкафчето - раница или торбичка? newsm78 Те някои дрешки се мачкат, дали имат закачалки там. #Crazy

Аз съм му купила една малка раничка и там ще слагам всичко ... не се притеснявам дали ще се измачка, те така или иначе изцапани ще ги връщат  Mr. Green
И тук паразитите стават за минимум 3 дена, не знам как правят посявка за 1 ден  Shocked

Стаси ... малката изглежда щастлива и прекрасно както винаги  Hug

Данаека ... РД на Пламен ще го правим в неделя на село /молете се да не вали  Praynig/ и тогава ще получава подаръци. Иначе се навих да му купя един акумулаторен мотор  Crazy и довечера отивам да го видя и ако ми хареса си го взимаме  Mr. Green Паричките са от баба и дядо, така че бюджета няма да намалее  Wink

Поколоко ... как е адаша, свикна ли  Hug
А работа намери ли си, как е положението там?

И накрая да честитя и на днешните ни рожденици  Heart Eyes да са ни живи и здрави, усмихнати и щастливи  Hug

# 549
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
На мен ми казаха да направя изследванията на Цвети на 08.09,а на 10.09 ще са готови. Днес и биха последната ваксина. най-накрая,че ми беше дерт какво щее пишем в бележката за ваксините

# 550
  • Мнения: 2 802
Днес и биха последната ваксина. най-накрая,че ми беше дерт какво щее пишем в бележката за ваксините

Пентаксим-а ли? Има ли го вече ... щото и нашата не е бита, та да знам да звъня на педи  newsm78

# 551
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Ами звънни и. Аз не отидох специално за това. Но ЛЛ и сестрата изчисляваха на колко бебета имат да бият и дали има и за нас. Добре,че имаше. Иначе в ФБ като ги чета из София май нямат такъв проблем

# 552
  • Мнения: 217
За чревните: не знам как стават за 1 ден в предвид посявките и там другите щуротии, които си се правят при този вид изследвания #Crazy На мен педи и сестрата ми ги обясниха, а отделно звънях поне на 5 лаборатории във Варна и все за мин. 3 дена са готови. В Търново явно правят някаква шашма  newsm78, не реално е това.
Фейт, адаша спи и яде на ясла. Помрънква си естествено от време на време. Работа за сега нищо не намирам  newsm78 Положението не е розово  #Cussing out

# 553
  • Мнения: 2 802
Ами звънни и. Аз не отидох специално за това. Но ЛЛ и сестрата изчисляваха на колко бебета имат да бият и дали има и за нас. Добре,че имаше. Иначе в ФБ като ги чета из София май нямат такъв проблем

Обадих се, утре в 10 ще му я сложат ... добре, че писа  Hug

Работа за сега нищо не намирам  newsm78 Положението не е розово  #Cussing out


Оффф ... предполагам ... дано излезе нещо  Praynig

# 554
  • Мнения: 478
Изследвания, багажи, ранички за ясли, а ние си висим на опашката и чакаме да стане чудо и да ни приемат  Tired
Днес ходихме до Джъмбо с мама и Дария да купим на Иво подарък за РД. Взехме му тротинетка и разни други дреболийки които си харесах ама пак не ми стигна времето да го огледам цялото Джъмбо.
И да се оплача Иво е болен от днес, сутринта тръгнаха сополи, а вече леко покашля. Утре ще го водя на лекар да видим какво ще каже, дано да мине по-леко тоя път и без антибиотик ама леко се съмнявам. Мрън мрън

Общи условия

Активация на акаунт