Родата му при нас в чужбина!!!

  • 16 177
  • 168
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 33
nanaa, винаги ще си остане такъв мухльо по отношение на родителите си. Наблизо ли са, не се надявай на него и не чакай нищо добро. Ще се съобразява с родата си до 9то коляно, но не и с теб.
Ако искаш да е такъв, какъвто го познаваш....махаш го надалеч от мама.
Ако не може да се откъсне...по-добре не се захващай и не гради семейство.


Знаеш ли, не знам как да се измъкна от тая ситуация. Не искам да си тръгна ей така, като ние се обичаме и не сме се блъскали 4 години, за да дойде неблагодарното му семейство и аз да си тръгна като "бит пес", някак не ми е в природата! Колкото и да се чувствам като идиотка, че от "респект" им позволих да ме манипулират. Разбирам глупавата си постъпка.

# 76
  • out of space
  • Мнения: 8 574
nanaa, ако си моя дъщеpя не бих позволила да се омъжиш за подобно семейство.
Пази си здpавето   Hug
Ако трябва се изнасяй сама от там.

Еми, ако моята дъщеря някой ден е в подобна ситуация и аз не бих и позволила, но всички виждат само ситуацията.

А нашите отношения с него са мн добри. Той е прекрасен, отговорен, сериозен, а не мохльо какъвто е по отношение с родителите си. Просто не го разбирам!

А така! Той е прекрасен, ти ще търпиш. Ще търпиш и мама, и тате, и сестра, и още който дойде.
Ама как така ще разговаряш с когото и да било? Плащай, чисти, готви. Искаш да спиш? Ама как изобщо ти хрумна? Няма да спиш, ще чистиш, готвиш и плащаш!
Зъби те болят? Що за лигавщини! Готви, плащай и чисти.
Бъди доволна, че отношенията ти с НЕГО са "мн добри".

# 77
  • Мнения: 22 508
nanaa, не е задължително да си тръгнеш "просто ей така".
Аз бих вдигнала сериозен скандал, ей така, за кеф. Макар че и с него и без него...пак ще продължат да те гледат тъпо и неразбиращо. Такива хора не могат нито да се усетят, че постъпват някак нередно...а дори и да се усещат, просто не им пука.
Хващай го за ръчичка довечера твоя хубостник и на масата. Поставяте ребром въпроса и това е.
Ако няма промяна, тогава си търси нещо за теб и ги остави да си тънат в простотията.

# 78
  • Мнения: 33
nanaa, ако си моя дъщеpя не бих позволила да се омъжиш за подобно семейство.
Пази си здpавето   Hug
Ако трябва се изнасяй сама от там.

Еми, ако моята дъщеря някой ден е в подобна ситуация и аз не бих и позволила, но всички виждат само ситуацията.

А нашите отношения с него са мн добри. Той е прекрасен, отговорен, сериозен, а не мохльо какъвто е по отношение с родителите си. Просто не го разбирам!

А така! Той е прекрасен, ти ще търпиш. Ще търпиш и мама, и тате, и сестра, и още който дойде.
Ама как така ще разговаряш с когото и да било? Плащай, чисти, готви. Искаш да спиш? Ама как изобщо ти хрумна? Няма да спиш, ще чистиш, готвиш и плащаш!
Зъби те болят? Що за лигавщини! Готви, плащай и чисти.
Бъди доволна, че отношенията ти с НЕГО са "мн добри".

Всъщност бяха. Той винаги ми е помагал и с готвенето и с чистенето, защото аз работех и учех. Но когато Мадамата дойде, той започна да взема и повече часове, а тя уж ми помагаше в началото... Много е трудно той напълно да ме разбира, като излиза в 6 сутринта и се прибира в 8 - капнал. Когато е изчистено. сготвено сервирано.  Когато той е наоколо те са много мили, което още повече ме вбесява.

# 79
  • Мнения: 8 983
Твоят годеник няма да го проведе този разговор, който очакваш - на него му е добре така, той все пак е отраснал с тези хора и с този модел, така че едва ли се впечатлява от ситуацията - за него е обичайният му начин на живот.

Не разбирам изказванията, че момичето си е виновно за нахалното присъствие на цялото семейство - била е любезна, поканила ги е, държала се е възпитано, че и на слугиня го е обърнала, но така става като човек иска да запази някакъв баланс в отношенията - нахалитетите му се качват на главата и то обикновено става неусетно, това е тактика - днес ще отидем на гости, утре ще се пренесем, вдруги ден ще ни платят сметките и така до безкрай

Лично за мен - постави ребром въпроса и човекът да избира между мама-тате-систър и взаимното ви самостоятелно съжителство, защото след сватбата е късно за такива изяснения  Peace

# 80
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Живей си със спомените тогава- как те е подкрепял някога. Ти достатъчно си го подкрепила- него и цялата му рода. Отделно, разбира се, че е идеален- излиза в 6 и се прибира в 8, то няма за кога да е крив  Laughing

Сериозно, сама виждаш какво е положението. Разбираш, че няма как да продължи така- ще се изпокарате, въпрос на време. Единственият вариант е да се пречупиш и да строиш пиявиците в две редици. Виждам, че се опитваш да подходиш деликатно, но с прости екземпляри оправията е твърдост. Иначе кой от къде е.

# 81
  • Мнения: 33
Твоят годеник няма да го проведе този разговор, който очакваш - на него му е добре така, той все пак е отраснал с тези хора и с този модел, така че едва ли се впечатлява от ситуацията - за него е обичайният му начин на живот.

Не разбирам изказванията, че момичето си е виновно за нахалното присъствие на цялото семейство - била е любезна, поканила ги е, държала се е възпитано, че и на слугиня го е обърнала, но така става като човек иска да запази някакъв баланс в отношенията - нахалитетите му се качват на главата и то обикновено става неусетно, това е тактика - днес ще отидем на гости, утре ще се пренесем, вдруги ден ще ни платят сметките и така до безкрай

Лично за мен - постави ребром въпроса и човекът да избира между мама-тате-систър и взаимното ви самостоятелно съжителство, защото след сватбата е късно за такива изяснения  Peace

Aз не съм ги канила - те се самопоканиха под предтекст да ни помогнат за събиране на пари и депозит за жилище. Но за 1 година не помагат с наема дори. Отделно последното, което казали не на мен, а на моята приятелка, че до Декември щели да останат, докато си платели заемите в България.... Нямам думи.

# 82
  • Мнения: 2 931
      Нана, ако годеникът ти и днес не намери повод за разговор, ти го проведи и то още утре. По-добре един неприятен момент с малко разправия, отколкото мъка в продължение на ... не се знае до кога. Ако ситуацията ти действа толкова зле на нервите, не отлагай във времето.
      И ако позволиш още един съвет - не бъркай доброто възпитание с мекушавост. Не е проява на деликатност да не реагираш на поведение, което те поставя в позицията на домашна прислужница, чието мнение няма никакво значение. И не е проява на лошо възпитание да изясниш с "гостите" какви са правилата в твоя дом.

# 83
  • Мнения: 8 983
Такава помощ не ви трябва и без това винаги подобни услуги излизат през носа и се припомнят до живот  Peace
Прави се, че не знаеш, какво ти е казала приятелката ти за намерението им да стоят до декември и постави условие на годеника си - аз на твое място не бих се церемонила.

# 84
  • Мнения: 8 853
Тези хора няма да си отидат и през декември. Къде ще намерят някой да им слугува и да мълчи? Ще си отидат...когато спестяванията на хипотетичното семейство се преместят в България. Не е изключено с тази цел да са дошли.
Боя се, че лошото вече се е случило и нищо няма да се промени.
Шехерезада, топката е в твоето поле. За съжаление нямаш кой знае какъв избор -да жертваш всичко постигнато досега и в бъдеще, за да се ожениш за твоя човек, или да се разделите със съответните финансови и морални загуби за теб. Мисля, че клониш към първото. Не те съдя, ти си знаеш.
Изпусна вече парата, можеш да се обадиш на модератор  Wink

# 85
  • Мнения: 2 190
Да, дами, разговор не се състоя. Той каза, че ще го направи днес, когато моментът е най-подходящ. А моето търпение е на ръба! #Cussing out

Вчера свекито пак беше в лошо настроение, т.е. каза ми само 2-3 думи за цял ден. newsm78


Защо ли си мисля, че свекито ти е видяло накъде духа вятъра и затова е (се прави, че е ) в лошо настроение. Печели време и слага бариери пред разговора. До сега ви е изработила перфектно и ще продължи да го прави.

Всички съвети са много добри - послушай ги и действай. Ако все още ти е трудно да говориш - поне спри да слугуваш, да купуваш храна и да плащаш сметките. (Аз подкрепям предложенията за директно и бързо излизане от ситуацията, но все пак е по-добре да направиш поне първата крачка)

# 86
  • Мнения: 1 384
Като не искаш да си тръгнеш като бит пес...тогава се бори-направете каквото трябва.

В момента си в такова състояние,че нямаш какво повече да губиш-те са ви превзели и жизненото пространство и парите са ви взели и ги обслужваш ежедневно и ви тровят атмосферата.....колко по-лошо ще чакаш да стане?

# 87
  • Мнения: 341
nanaa, винаги ще си остане такъв мухльо по отношение на родителите си. Наблизо ли са, не се надявай на него и не чакай нищо добро. Ще се съобразява с родата си до 9то коляно, но не и с теб.
Ако искаш да е такъв, какъвто го познаваш....махаш го надалеч от мама.
Ако не може да се откъсне...по-добре не се захващай и не гради семейство.


Знаеш ли, не знам как да се измъкна от тая ситуация. Не искам да си тръгна ей така, като ние се обичаме и не сме се блъскали 4 години, за да дойде неблагодарното му семейство и аз да си тръгна като "бит пес", някак не ми е в природата! Колкото и да се чувствам като идиотка, че от "респект" им позволих да ме манипулират. Разбирам глупавата си постъпка.
Ама, миличка, проблемът не е в твоята кротост, а в това, че не познаваш бъдещия си мъж. Ти може да си глупава, аз също съм доста глупава в това отношение, търпя много, но имам мъж на място, който ме подкрепя, когато е необходимо, и не позволява да ме тъпчат. При тебе няма такава подкрепа. Това е проблемът.

П.П. Забравих да напиша - при това положение ти няма смисъл да говориш с роднините му. Те са ти чужди хора и винаги ще бъдат. Говори с него насаме. При една масовка той ще вземе тяхната страна или в най-добрия случай ще мълчи като пън. От личен опит го казвам. Постави му ребром на него въпроса и изчакай да се задейства, но с роднините не говори в никакъв случай. Не е твоя работа да се намесваш в перфектното им семейство.

# 88
  • София
  • Мнения: 4 072
  Nanaa, изобщо не чакай повече.
  Довечера, като седнете на масата, започни ти разговора. Кажи: " Милото иска отдавна да говори с вас, но не знае как да започне. Хайде, мило, обясни на всички, че сме решили да живеем сами и да се разберете кога да им купим билети." И толкова. После той ще-не ще трябва да говори. Или да не говори и ти да си наясно, че принцът всъщност си е обикновена жаба.

# 89
  • Мнения: 2 850
  Nanaa, изобщо не чакай повече.
  Довечера, като седнете на масата, започни ти разговора. Кажи: " Милото иска отдавна да говори с вас, но не знае как да започне. Хайде, мило, обясни на всички, че сме решили да живеем сами и да се разберете кога да им купим билети." И толкова. После той ще-не ще трябва да говори. Или да не говори и ти да си наясно, че принцът всъщност си е обикновена жаба.
Ще й каже, че го притиска, че са му семейство и не може току-така да ги изгони. Бас ловя.
Ужасна ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт