Ухапване от насекомо. Съвети?

  • 41 796
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря на всички ви! Ходих на лекар, биха ми урбазон, казаха , че м е ухапало насекомо  Crazy  Засега нямам подобрение.

# 16
  • Мнения: 14 133
 Geraldine , дано да се оправиш по-бързо.  Praynig
Уви, каквото и да пиеш ли да ти бият, ще трябва да мине известно време , докато подейства.  Sad

# 17
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря! Hug

# 18
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Ще се оправиш, добре че отиде на лекар. Той урбазонът е ясен, но няма ли да се мажеш с нещо, че да премахва неприятното усещане?

# 19
  • София
  • Мнения: 2 132
Казаха фенистил и компреси с риванол и също, че ихтиола бил грешка, но не разбрах защо, хем попитах. На мен ми е много интересно какви са били тези насекоми, та са толкова зли? Мислим тука сега и не можем да измислим какво може да е. А определено е от насекомото, а не въпрос на чувствителност, защото доста комшии са пострадали. Тях обаче веднъж ги бодне, а не три пъти на веднъж, да се чудя на ръце ли да ходя.

# 20
  • Мнения: 11 622
Аз също не разбрах какво точно ме е ухапало. Разпитах комшиите - те такива поражения не са имали. Лекаря каза, че съм направила алергична реакция на отровата, но така и не разбрах какво е това чудо. Внимавай да не се инфектира, че тогава става зле. От него момент без репилент не излизам и повече за сега не ми се е повторило, а може и да съм направила имунитет - не знам. Дано бързо ти мине без усложнения  Praynig

# 21
  • Мнения: X
И мен преди час ме ужили по носа някакво насекомо, което не можах да видя. Отидох направо да ми сложат урбазон.

# 22
  • Мнения: 1 318
Миналата година се събудих цялата подута, в огромни червени петна, които имаха точки в центъра. Намерихме огромна стоножка, която явно се е разхождала вечерта по мен. В продължение на 2 месеца имах сърбежи, пъпките изчезнаха след 4 месеца. Тук-там ми остана петънце, дето съм разранила пъпката от чесане. Бяха ми дали алергозан, витамин Ц и още нещо, но се оказа, че за мен стоножките са страшно токсични... Вече като видя, че не е комар, ходя задължително при кожната лекарка, за да предотвратя същия кошмар.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 132
И мен преди час ме ужили по носа някакво насекомо, което не можах да видя. Отидох направо да ми сложат урбазон.
Когато ужилването е в областта на главата е много по-опасно. Добре си направила.

# 24
  • софия
  • Мнения: 1 305
Кажете нещо ефикасно за предотвратяване на ухапвания от насекоми и други гадини, не съм купувала нищо тази година , а трябва, миналата година купи Аутан, става въпрос за децата. Тези гривнички който отричаха миналата година и казаха че са вредни, гледам пак ги продават, знаете ли нещо, струва ми се че бяха ефикасни.

# 25
  • Sofia, Младост 3
  • Мнения: 674
По същия начин два пъти за няколко месеца ми се случи- ухапване на глезена на крака с огромен оток,  рана и мехур , не можех да ходя, да спя.. Лекаря каза , че е ухапване от паяк, първият път дори видях самия паяк, бях в парка. Пих антихистамини, мазах се с Дипрогента. Сега изпитвам ужас да ходя сред трева като знам как болеше.  ooooh!

# 26
  • Мнения: 11 622
Ние ползваме лепенките с масло от цитронела - лепя на обувките на детето и с дечко съм нямала проблем. Когато мен ме нахапа гадината бях без репилент - сега не излизам в градината без такава лепенка и повече не съм имала инцидент. Такива лепенки залепям и над леглото му в двата края. Не ползвам гривнички и мазила, че малкия е с атопичен дерматит.

# 27
  • Мнения: X
Ползвам спрей с цитронела против комарите, но с насекоми като пчели и оси просто трябва да се внимава - те обикновено жилят, когато се почувстват застрашени. Мен ме ужили някакво летящо насекомо, което ми се заби в лицето, както си летеше - егати късмета.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 132
Ами аз днес трябва да изляза навън с детето, вчера си седя у дома горкото, но не можех да изляза посмъртно. Та единсвения репелнт, който имам е  БРОС, купувала съм го преди две години сигурно,  но никога не съм го пробвала, само Аутан съм мазала, но ухапването ми миналата година от същия дзвер беше след мазане с аутан та.. Та искам да питам от този БРОС някой има ли впечатления?
За дъщеря ми ще взема гривна.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 641
Момичета, преди повече от седмица ме е ухапало нещо по крака.
Нямам сърбеж или болка, но седи един червен пул колкото монета от 50 стотинки с черна точица в центъра.
Дали да се притеснявам след като не изпитвам дискомфорт?

Общи условия

Активация на акаунт