Ухапване от насекомо. Съвети?

  • 41 796
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Никакви не са последствията от урбазона, от ухапаното нямаше следа на другия ден.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 132
И на мен почти ми мина, само ранички има на месата на ухапвания. Иначе от урбазона няма последствия.
Кърлежите не трябва ли да преседят поне 12--тина часа , за да заразят? Доколкото знам,, ако са повече от 12 ч. изписват антибиотик профилактично.

# 47
  • Мнения: 199
Добре, че е бил кратък приема на урбазон и нямате други сериозни заболявания! Иначе си е тежък кортикостероид с последствия.
Да благодарим на разумното си тяло, че ни търпи глупостите. Hug

# 48
  • Мнения: X
Кое точно са глупости, бе, grown? Какво ми предлагаш, след като ме ухапе неизвестно насекомо по лицето и започна да се подувам? Да изчакам да ми се подуят дихателните пътища и да ми сложат евентуално урбазон пост мортем, че да няма странични ефекти ли?

# 49
  • Мнения: 199
При животозастрашаващо ухапване - по лицето, около гърлото външно - веднага Урбазон. Ама само при изриване или ухапване по ръце, крака и то единични, да се слага силен противоалергичен е дори опасно. А и имунната система привиква към тежката артилерия. И после какво?!?
Мен така като малка за дребни инфекции ми даваха антибиотици и организма ми се срина  - вече не ми действаха, а ме и хващаше какво ли не.
Трябваше основно пречистване дълги години, че да започнат да действат лекарствата.

Тия дни от ухапване на комари бях се надула. Приложих бабешки методи - по-бързо мина.

# 50
  • Мнения: 1
Здравейте можете ли   да  ми  помогнете моят  син имаше   кърлеж на  главата и  като  го  водих на  лекар той каза  че е  седял поне  3 дена беше много   голям и  то  добре  че  преди  тава отидохме  да  го  постригат и  така  разбрахме  че  има  кърлеж .Всички  иследвания са  добре  но самота  място  където  беше  кърлежа  сега  е  голо  петно и не  му расте  коса някой  дали не  знае  някякво  лекарство водих го и на   кожен  изписаха  ни  мазила  но  ефект никакъв .Благодаря предварително

# 51
  • Мнения: 5
Урбазон или алергозан след ухапване и веднага на кожен лекар

# 52
  • софия
  • Мнения: 1 305
Дъщеря ми е цялата изпохапана по крачетата, днес четох, че и в Пловдив вече имало тигрови комари, и нещо се филмирам вече. Днес ще и купя от гривничките за краче и смятам и да спи с нея, къде я хапят не знам друг от семейството  не е нахапан newsm78

# 53
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Нещо определено им има на всички насекоми тази година.
Все са ме хапали, но такова чудо чак с подуване и зверски сърбежи никога не е било, а не съм от вчера на тоя свят. Трагичното при мен освен това е, че кожата ми е много бяла, почти прозрачна и задължително ми остават белези, ако нещата продължат в същия дух ще заприличам на петниста хиена Close

Преди два дни ме ухапа някакво насекомо, което не видях при ухапването, а след като се прибрахме от разходка, усетих сърбеж. Постепенно се възпали , зачерви започна силно да боли, като днес не мога да си стъпя на крака, прасеца (където е ухапването) е червен, много отекъл и болезнен...
Преди 2-3 месеца ми се случи нещо подобно, единствено мехур нямах и ухапаното беше върху видимата част на свода на стъпалото (отделно и отзад на прасците имах симетрични ухапвания) Rolling Eyes
Подутото спадна за няколко дни и освен, че изкарах половината лято с панталон други поражения, слава богу, нямах. Забелязам обаче, че лявото ми стъпало (където беше ухапаното) някак си остана една идея по обемно от другото, отделно като стоя дълго време седнала  (което ми е почти постоянно състояние) глезенът ми започва да отича. Никога не съм имала такива проблеми преди, да го $#@*&$^# и проклетото насекомо Twisted Evil

# 54
  • София
  • Мнения: 1 641
CTramell определено и аз забелязвам по-голям интерес от насекомите да хапят тази година.
Освен, че пострадах аз - пъпка с плътно червено петно около нея, което си седя няколко седмици, след това си остана пъпката, от която два-три пъти изстисквам нещо като гной, но бяло и по-гъсто, сега ми е останало едно мораво-лилаво петънце.
Кучето ми също го нахапаха някакви страни насекоми, но той се пребори по-лесно от мене.

# 55
  • Мнения: X
Преди 2-3 седмици сина ми го ухапа комар по клепача и се поду силно. Лекарката, която го видя, спомена, че тази година насекомите хапят много "токсично".

# 56
  • София
  • Мнения: 2 132
То с тия дъждове са и ужасно много насекомите. Сега пък там където играят децата, пред съседния блок има нашествие от бълхи. Няма ненахапан. Идваха да пръскат от общината, ние родителите също събирахме пари и пръскахме, но след всичко детето пак е нахапано...

# 57
  • Мнения: 2
При ухапване от комар помага втриване на сок от магданоз при прясно ухапване.
За отгонване на комарите помага босилекът. Може да си сложите саксийки босилек на прозорците.

# 58
  • Мнения: 29
Да повдигна темата:

Това петно от какво насекомо е? Рових из малините и после случайно се видях на огледалото...Нито сърби, нито боли. Две петна са, като едното е по-бледо от другото.

# 59
  • Мнения: 43
Преди няколко дни вероятно ме ухапа насекомо по крака.Мазах с банеоцин.Ефект нулев.Остават ми белези.Смятам да отида на кожен.Някакви идеи и какво може да ме е ухапало?

Общи условия

Активация на акаунт