Как се справяте със стреса?

  • 6 802
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 508
Моята работа понякога е много натоварена и в тези случаи, в които усещам, че ще стане страшно, го удрям на майтап.
Съвсем сериозно. Даже в офиса като съм, с определени мои колеги, които явно имат същия подход, понякога ни питат ние работим ли въобще.
Но шефа си знае, че това работи. По-добре, отколкото от притеснение и стрес да объркаш нещо.
Разбира се, всичко е в границите на нормалното.

Моята рецепта е това, плюс огромна доза непукизъм. Разбира се, пука ми за работата, но се насилвам да не я приемам много присърце, за да не ми тежи после.
Имам си и своите моменти, в които треперя от нерви и стрес, но са доста рядко в сравнение с другите. Почти всеки ден си тръгвам усминхната от офиса.

По време на работа редовно гледам да се отскубна за кафе с колега, обяд, просто да поседим на някоя пейка.

Иначе основно разпускам след работа. Ходя на танци, гледам всеки ден да карам поне по 20-30км с колелото - до срещата с приятел. В дните, в които съм скапана и не мога или времето не го позволява, домакинствам из къщата но след седенето в офиса седенето вкъщи не ми се отразява много добре.
Идеята е ВЕДНАГА да излезеш. Остана ли си повече време вкъщи след работа, после много се чудя дали ми се излиза, защото умората директно слиза в краката.

# 16
  • Мнения: 8 972
Аз имам и още един въпрос?
Кога разпускате? След работа или основно в почивните дни? Особено спортуващите?
Аз след работа имам желание само да се отпусна пред телевизора/лаптопа с някой филм/сериал. Embarassed
Как си поддържате енергията чак за спортуване?  Confused

Ами след работа отивам директно на тренировка - залата ми е на 3 минути от офиса. Така че до към 8 съм приключила. Директно се прибирам вкъщи и минавам през банята. Ако имам излизане с приятели, излизам. Ако не - правя нещо за хапване и пийвам вино. Филми или книжка - преди сън  Peace

# 17
  • Мнения: 46 591
Така като ви чета повечето сте без деца Simple Smile
След време като се сетите вкъщи какво ви чака, стресът в работата ще го имате за почивка Mr. Green
Щегувам се... и не съвсем.

Като цяло подбирам работата си да е такава, в която няма стрес и самата тя да ми е отмора. Всичко друго е само замазване на положението и не ме устройва Simple Smile

# 18
  • Мнения: 559
В такъв случай на теб не ти трябва почивка Simple Smile

# 19
  • Мнения: 46 591
Да, но това е резултат от редица планирани решения, които са направени с тази цел - избягване на стреса Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 157
При мен липсата на мотивация се проявява вмомента, в който вляза в апартамента. Laughing И без това мисля за храна от следобяда, та желанието ми е веднага да хапна нещо. Embarassed
Преди време ходехме с приятеля ми на фитнес след работа, обаче сега той е от сутрин до късна вечер, а сама нещо се уфлянквам... Rolling Eyes Лигава работа...

# 21
  • Мнения: 1 121
Surєla , поста ти ми е много полезен, благодаря  Hug

# 22
  • Мнения: 559
Да, но това е резултат от редица планирани решения, които са направени с тази цел - избягване на стреса Simple Smile
Да бе сигурно си започнала да го планираш от дете ...

# 23
  • Мнения: 1 364
Разпускам с разходки, срещи с приятели, приятна книга.

# 24
  • Мнения: 46 591
Да бе сигурно си започнала да го планираш от дете ...

Не. Когато усетих, че имам нужда да се справям със стреса.
Според мен влиянието му така или иначе е налице, без значение дали се борите с/у него или не.
Разбира се, въпрос на избор  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 559
По скоро въпрос на " нерви" ... Има хора които не могат да превъзмогнат стреса от един счупен маникюр Wink

# 26
  • Мнения: 6 365
Има разлика между внезапен стрес и хроничен стрес. Може да нямаш никакви извънредни ситуации и пак да си стресиран заради лоша обстановка, лоши навици на спане, ако щете- много висене пред монитор и гледане на филми до късно.

По-голямата част от стреса е от лоши навици. Ако се подходи правилно, не би трябвало човек да е стресиран.

А, да, спомних си това "разпускане" от периода на моминство-везирство:) Наистина, с деца вече работата е съвсем друга. Но и стресът не е тоя, който е бил, щото не взимаш навътре разни работни проблеми.

# 27
  • Мнения: 46 591
По скоро въпрос на " нерви" ... Има хора които не могат да превъзмогнат стреса от един счупен маникюр Wink

Имаш право.
Въпреки че аз например съм голям темерут и рядко нещо може да ме трогне  Simple Smile

Според мен докато човек е без отговорности към деца, понася стреса леко, след това идва страшното и се налага избор (ако говорим за непрекъснат стрес), защото всичко се натрупва и не се знае къде ще избие.

Иначе в личната ми класация книгите водят пред спорта и другите варианти. Но и това е въпрос на лично усещане Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 178
За съжаление все още не съм открила рецептата. Записвам се да следя темата. Може някоя от вашите рецепти да ми помогне.

# 29
  • Мнения: 6 365
Не се сърди, не знам дали младежите понасят стреса леко. По-скоро са свикнали да си ходят навити и стресирани. Дори и на фитнес да ходят, не забелязват как това още повече хаби ресурса им. Щото реално нямат от тия задължения, които те оставят наистина без сили, а трябва да ги вършиш. Няма ни проект, ни работа, която да изисква например да се будиш всяка нощ по няколко пъти в продължение на години. Или да реагираш светкавично и да си нонстоп в повишено внимание.

Юпитата в големите градове са едни от най-стресираните хора, но дори не го разбират.

Общи условия

Активация на акаунт