Мнения за 125 СОУ "Боян Пенев", Младост 1 - II

  • 176 319
  • 1 428
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 483
знаете ли кога правят първата родителска среща за втори клас?

Втори клас са втора смяна и са в едни стаи с първи. Затова на 15.09 не влизат в стаите. Ние имахме родителска среща малко преди началото на учебната година (в началото на септември) когато ни дадоха само учебниците. Стандартната родителска среща в края на септември си се проведе нормално с другите класове и там се обсъждаха, прочитаха и подписваха стандартните неща.

# 16
  • Мнения: 27
Мили мами,детето ми учи от 1 до 7 клас в 125 СОУ,сега вече сме в 73СОУ/така наречената Втора Немска/,приети с бал 35.00,за 91НЕГне ни стигна0.048.Мога да кажа само хубави неща за 125 СОУ.До 4 клас ни беше класна г-жа Елеонора Рангелова,един невероятен преподавател и човек.Мотивира децата да учат,успя да ги направи задружен клас,държеше се като майка с тях.Остана си и до днес за целия клас най-добрия учител,когото познават.До завършването си на 7 клас целия клас продължаваше да ходи при нея,подаряваха й цветя на всеки 15септември,24май,търсеха я постоянно,говореха си,споделяха си с нея,защото много си я обичат.След 4 клас моето дете влезе в математическа паралелка в 125 СОУ,след успешно положен изпит по математика в училището.Препоръчвам на всички деца математическите паралелки,защото ги подготвя успешно за кандидатстване след 7 клас.Благодарение на тази подготовка ние изкарахме 5.90 на матурата по МАТ и 5.60 по БЕЛ.От 5 до 7 клас класен им беше г-жа Камелия Николова-страхотен учител по математика,която даваше всичко от себе си да направи децата отличници по математика.Съвсем отговорно заявявам,че в 125 СОУ математическите паралелки са невероятно добри,правят децата машинки по математика.Освен това и целия екип  от учители са много добри преподаватели:Г-жа Вълова по БЕЛ,за нея само прекрасни неща мога да кажа-обича професията си и подготви също отлично децата за матурата.Не мога да не спомена и други страхотно добри преподаватели:г-жа Десислава Чергарска по физика,моето дете заобича физиката заради нея.По география г-жа Нели Цацева,изцеди ги,но научиха географията и на външно оценяване в 7 клас изкараха целия клас само 5 и 6.По химия г-жа Деляна Гаджанова така добре ги подготви,че моето дете изкара на олимпиадата в 7 клас"Талантлив химик"оценка 5.75,с която директно го приеха без изпит в НПМГ,профил Химия.Ние обаче не приехме този шанс и не се записахме,защото искахме да учим в езикова гимназия.По музика г-жа Донка Петрова ги побърка от изпитване на теория,благодарение на което изгради в децата добра музикална култура.По информационни технологии училището има добре оборудвани стаи,а г-жа Лора Дангова наистина научи децата на Информатика.Виждам по моето дете в къщи на компютъра.По немски г-жа Тинка Лалева-строг и справедлив учител,от когото тръгна нашето желание да учим немски.Само една учителка не мога да похваля и нямам добри думи за нея:г-жа Жанета Рачева по Биология,която пише шест само на себе си.За съжаление преподава на всички 7 класове и разваля дипломите им,защото на никого не пише повече от 5.При нея изписаха 100листа голям формат уроци по биология,побъркваше ги от изпитване и винаги намираше начин да не им напише 6,защото им задаваше въпроси на академично ниво-да намират прилики и разлики между отделни видове,да чертаят сложни схеми на организми,с една дума беше ад за децата.Не че нейната оценка е зависеща за кандидатстването на децата........Беше важна само за тези деца,които искат да учат в НПМГ с профил Биология,защата там тя е балообразуваща.Мога много да пиша за 125 СОУ,защото моето дете беше цели 7 години в него.Но ще ви кажа най-важното:Мили мами,ако искате вашето дете да попадне в добра среда и сред добри учители-125СОУ е едно добро училище за това.Много строги учители,желязна дисциплина,здраво учене,оценките не се изкарват лесно,но си струва.Защото всички,които са имали късмета да учат в него,излизат добре подготвени след 7 клас и влизат в елитни гимназии.Това е от мен,мили мами!Желая много успех и късмет на вашите деца!

# 17
  • Мнения: 28
Благодаря ти, дърто хлапе, за споделеното!  Hug
Успех желая на твоето дете в новото училище - да е отличниче с много добри приятели и страхотни учители!
Можеш ли да ми кажеш, г-жа Елеонора Рангелова кой клас ще води от септември 2014 г.?
Благодаря ти предварително и весело лято   bouquet

# 18
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
...Можеш ли да ми кажеш, г-жа Елеонора Рангелова кой клас ще води от септември 2014 г.?
Благодаря ти предварително и весело лято   bouquet
И аз търся актуална иф, но такава НЯМА
нито
-на официалната интернет страница на 125 СОУ
- ФБ - училище и училищно настоятелство
Както обикновено, ще добием иф по особен начин и след това ще я поискаме офиц, за да се научат!

Търся, поради обстоятелственото чаве в 5 клас (няма как да приключа съдебното пр-во ако го преместим в друго учебно заведение). Всички класирания след 4 клас преминаха успешно, но иф за групирането на децата и класните ръководители и до днес НЯМА.

# 19
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
http://sou125.com/контакти на посочения в сайта на у-щето мобилен тел номер отговаря Валя Станева, която според самата нея е "библиотекар" и не знае собствената си длъжност, съгласно КТ.
Цитирам "Не мога да Ви отговоря Госпожо...Всичко е опуска до петнадесети август"
аз обаче съм и упорита  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 1 009
Не познавам г-жа Елеонора Рангелова,но като сметне човек,че миналата уч.година е водила трети клас,значи от новата уч.година ще води 4ти клас и не вярвам да има промени,нали един учител си води децата от първи до края на 4ти клас.

# 21
  • Мнения: 27
Благодаря ти, дърто хлапе, за споделеното!  Hug
Успех желая на твоето дете в новото училище - да е отличниче с много добри приятели и страхотни учители!
Можеш ли да ми кажеш, г-жа Елеонора Рангелова кой клас ще води от септември 2014 г.?
Благодаря ти предварително и весело лято   bouquet
Благодаря за прекрасните пожелания!И на Вашето дете,и на всички други деца желая да имат шанса и късмета да попаднат в хубава учебна среда-сред добри учители и съученици.И в 7 клас да бъдат добре подготвени,за да се представят отлично на изпитите и да бъдат приети по първо желание в училища,които най-силно желаят.
След като ние сега ще бъдем 9 клас,значи Г-жа Рангелова трябваше през учебната година 2013/2014год да е извела още една паралелка до 4 клас.И сега да бъде класен ръководител на нова паралелка от 1 клас.Но тъй като отсъстваше 1 година,заради заболяване на член от семейството й-тази година ще води 4 клас.Чак 2015/2016 ще бъде класен ръководител на нова паралелка от 1 клас.С една уговорка-г-жа Рангелова води само паралелки с англ.език.Ако запишете паралелка с руски език/което не ви препоръчвам/-нямате шанс да попаднете на нея.

# 22
  • Мнения: 28

Чак 2015/2016 ще бъде класен ръководител на нова паралелка от 1 клас.С една уговорка-г-жа Рангелова води само паралелки с англ.език.Ако запишете паралелка с руски език/което не ви препоръчвам/-нямате шанс да попаднете на нея.


OK, още веднъж МЕРСИ!   bouquet

# 23
  • Мнения: 540
Не познавам г-жа Елеонора Рангелова,но като сметне човек,че миналата уч.година е водила трети клас,значи от новата уч.година ще води 4ти клас и не вярвам да има промени,нали един учител си води децата от първи до края на 4ти клас.
г-жа Рангелова е страхоте човек  и бяхме късметлии че ни беше класна .Всъщност тя на практика е трябвало да изкара още 1 година за да завърши с 4 клас .Но поради някаква причина и връчили нашият клас и някой друг изкара  последната год нейната паралелка.Така че стагват промяни мога да кажа че и сега моят син я убожава .Тъй като виждамрче има чудене кога ще вземе нов 1 клас това ще стане  през учебната 2015 -2016 .Моят син 2007 беше 1 клас вие сметнете сега ще е 8 клас.

Последна редакция: чт, 17 юли 2014, 00:56 от aleks..

# 24
  • Мнения: 45
Не съм сигурен дали тук трябва да питам, но въпроса ми е някой знае ли откъде могат да се изтеглят тестовете по матеметика от предишни години за кандиадатстване в 125 СОУ за 5-ти клас? Това е турнира "Акад. Георги Брадистилов" мисля.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 035
  Не могат да се намерят в нета. Като подавате заявление за изпита може да купите задачите от предишни години. След изпита също ги продаваха в библиотеката, но не знам дали само на участвалите (така пишеше на сайта) или всеки може да си ги купи. 
  Изпитът не е труден, напълно стандартни задачи. Достатъчно е да се готвите по Читанките.  Peace

# 26
  • Мнения: 27
Не съм сигурен дали тук трябва да питам, но въпроса ми е някой знае ли откъде могат да се изтеглят тестовете по матеметика от предишни години за кандиадатстване в 125 СОУ за 5-ти клас? Това е турнира "Акад. Георги Брадистилов" мисля.
Моят съвет е:като започне учебната година отидете първо в библиотеката на 125 СОУ.Ако там ги нямат в архива,потърсете г-жа Камелия Николова,тя преподава на математически паралелки от 5 клас.Страхотен човек и преподавател е.И голям професионалист.Мисля,че тя ще намери начин да ви ги намери и да ви помогне.УСПЕХ!

# 27
  • Мнения: 1 394
Не съм сигурен дали тук трябва да питам, но въпроса ми е някой знае ли откъде могат да се изтеглят тестовете по матеметика от предишни години за кандиадатстване в 125 СОУ за 5-ти клас? Това е турнира "Акад. Георги Брадистилов" мисля.
Моят съвет е:като започне учебната година отидете първо в библиотеката на 125 СОУ.Ако там ги нямат в архива,потърсете г-жа Камелия Николова,тя преподава на математически паралелки от 5 клас.Страхотен човек и преподавател е.И голям професионалист.Мисля,че тя ще намери начин да ви ги намери и да ви помогне.УСПЕХ!

Г-жа Камелия Николова НЕ преподава на математическите паралелки в момента! Отново се пише наизуст...

# 28
  • София
  • Мнения: 449
Утихна ли нещо корупционният скандал с безумно скъпите униформи? Някой вече успя ли да си вземе от Бонита униформи, за да сподели първи впечатления от качество и дизайн?

# 29
  • Мнения: 1 394
Казаха края на август ще са готови...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт