Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 33-та тема

  • 42 423
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 708
Наскоро попаднах на информация за козметика с шуслерови соли и хомеопатична козметика. От това, което съм прочела и научила за хомеопатията тук, не съм срещала такова нейно приложение. Хомеопатичната козметика я предлага хомеопат  newsm78
Не съм виждала продуктите от близо, за да прочета състава им, а само това - Хомеопатичният околоочен крем „...“ е уникална комбинация от хомеопатични разтвори и етерични масла.
Целта на хомеопатичните разтвори е да стегнат отпуснатата кожа около очите и да възвърнат младежкия вид на лицето. Те успешно подобряват хидратацията на кожата и играят важна роля в стимулирането на производството на колаген, необходим за възстановяване на нейната еластичност.

Аз ли съм изпуснала някаква новост Simple Smile
А какво ще стане, ако човек на хомеопатично лечение ползва такива продукти?

# 16
  • Мнения: 648
Най-вероятно просто спекулират с името "хомеопатичен" с идеята, че хората ще се подлъжат, че това е някакъв специален крем, че няма изкуствени химикали в него и е безвреден. Както хомеопатичното в "хомеопатичните" пастите за зъби например, е че в тях няма мента и флуор, иначе всичко друго си им е същото като на обикновените пасти.

# 17
  • Мнения: 3 483
А ако има хомеопатични разтвори, както е крема под ноздрите който се мажеше при хрема, не мога да се сетя името, това си е хомеопатия, приемана през кожа.

# 18
  • Мнения: 2 382
А крем с арника? Все се изкушавам да купя, защото тази година доста си изпатих от травми, но всеки път се сещам, че арниката увеличава отока при травма и се отказвам.

# 19
  • Мнения: 3 483
Защо да го увеличава? Напротив. Само при навяхване и изкълчване се внимава, но иначе....
Аз си правя маслени извлеци от мащерка, невен и ги ползвам външно

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
преди 2 дни моя син го ужили пчела на крачето.Досега от пчела не беше жилен,само от оса като малък.А тук на село където сме лятото има доста пчели и винаги ме е било страх от реакция след ужилване.
Той много ревал,защото се уплашил че го е ухапал паяк,а много го е страх от паяци.
Абсолютно нищо не съм мазала,и не съм му дала да пие.Мястото поотека и стана твърдо и го засърбя след няколко часа.

Исках да попитам следното-до колко време след ужилването може да се влоши човек,знам че е индивидуално,но ако до няколко часа няма сериозни реакции ,мога ли да съм спокойна че после след ден ,два няма да направи някоя алергична реакция?
И при алергична реакция има ли време изобщо за хомеопатия?то и да звънна на хомеопата,ако нямам подходящото лекарство и потенция  Rolling Eyes

Нормално е да има оток на мястото на ужилване ,нали?Поне мен когато са ме жилили винаги е имало малък или по-голям оток.

# 21
  • Мнения: 3 483
В болшинството случаи оток има, може да е различен на цвят, с болка или сърбеж, или и двете. Това е реакцията на организма, хистамини  и прочие... Животозастрашаваща алергична реакция се дава бързо. Дишай спокойно. Трябва да се огледа мястото за останало жило и да се премахне евентуално, внимателно. Аз съм късала жило на пчела на себе си, защото твърде бързо го махнах, без да внимавам и след това се наложи да изстисквам мястото, за да излезе, но дете надали ще изтърпи това.
Хората, които дават такива реакции, обикновено си го знаят и носят със себе си лекарства или инжекции, тогава трябва да се реагира бързо.
Ледум е добре да има човек, но дори арника може да свърши някаква работа докато се окаже медицинска помощ.
Винаги има време за хомеопатия докато човек се придвижва към бърза помощ. Ако се вземе навреме лекарството, често докато се стигне до някой пунк, пряката опасност е отминала.
И може би също така важно е родителят да не зарази детето с притеснението си, като по този начин му вметне и допълнителна тревога!!!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Но пък четох в нета че човек може да направи алергична реакция след няколко ужилвания,че не се проявявала винаги след първо,второ ,а след няколко.Т.е това че сега не е направил,не значи че в бъдеще няма да направи според писаното в статията newsm78

На мен ми е повече притеснено когато не съм с децата.Например като го ужили беше при баба си,но не ми се обадиха.И си викам ами ако тръгне да му става лошо,а баба му да не разбере.
А тук най-близката спешна помощ е на половин час с кола.
На мен след едно  ужилване по ухото се наложи  инжекция .

Преди време един хомеопат ми беше казал да си взема да имам Апис30 -не ми се е налагало да давам обаче никога досега за щастие.
Но четох че Апис не се дава като първо лекарство при ужилване от пчела-Защо?може да влоши ли състоянието?

Последна редакция: сб, 12 юли 2014, 17:36 от budiko

# 23
  • Мнения: 3 483
Но пък четох в нета че човек може да направи алергична реакция след няколко ужилвания,че не се проявявала винаги след първо,второ ,а след няколко.Т.е това че сега не е направил,не значи че в бъдеще няма да направи според писаното в статията newsm78

На мен ми е повече притеснено когато не съм с децата.Например като го ужили беше при баба си,но не ми се обадиха.И си викам ами ако тръгне да му става лошо,а баба му да не разбере.
А тук най-близката спешна помощ е на половин час с кола.
На мен след едно  ужилване по ухото се наложи  инжекция .

Преди време един хомеопат ми беше казал да си взема да имам Апис30 -не ми се е налагало да давам обаче никога досега за щастие.
Но четох че Апис не се дава като първо лекарство при ужилване от пчела-Защо?може да влоши ли състоянието?


В миналата тема се коментира. Защото ако започне подуване на гърло например, а при хомеопатията знаем, че има винаги първоначално влошаване /ако е правилно л-вото, човекът почти не го усеща/, за да настъпи после излекуване, и е ясно ако има подуване в гърлото до какво може да се стигне. Освен това преди да се развие картина на апис имаме налице травма прободна рана, каквото си е ужилването. Не си чела внимателно.
По другия въпрос. Алергия може да се отключи по всяко време. Както и по всяко време може да ни блъсне кола на пешеходна пътека. Живейте си живота, хора Simple Smile Simple Smile

# 24
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 289
Мацки помагайте. На балкан съм а одеве на малката видяхме забит кърлеж. С нас има мед сестра която го извади лесно и третира мястото с йод и спирт, но аз съм притеснена. Педката по тел каза антибиотик, а хомеопатката не вдига. В други случаи давам Сулфор, кажете какво да правя?

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Според мен изчакай, не се паникьосвай и не предприемай нищо, докато не се свържеш с хомеопата! Peace
И моето дете имаше кърлеж веднъж, при това се наложи да се маха със скалпел.  Crazy Никой не ни е казвал да пием АБ.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Мече ето това имах предвид:"Още повече, че при първия контакт между организма на алергичния човек и отровата, се извършва само т. нар. сенсибилизация - образуване на антитела /главно от тип Іg -Е/ без особени клинични изяви. Антителата се запазват дълго време в кръвта и едва при следващ контакт реакцията е значително по-бурна и бърза."
т.е. при второ и трето ужилване вече човек може да реагира по-бурно.
Аз не мисля постоянно за тези неща,но предпочитам да съм подсигурена с нещо за спешни случаи-като например имаме ампули метилпреднизолон тук на село и за възрастни и за деца.

А за Апис го четох в фейсбук групата ,там с големи букви пише НЕ се дава като първо лекарство.Ще прочета миналата тема като имам време-където е писано по темата.

Последна редакция: нд, 13 юли 2014, 17:11 от budiko

# 27
  • Мнения: 8 527
Смърфиетка, напиши смс на хомеопата. По-добре не давай сама. До колкото съм запозната лекарството е друго.

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мацки помагайте. На балкан съм а одеве на малката видяхме забит кърлеж. С нас има мед сестра която го извади лесно и третира мястото с йод и спирт, но аз съм притеснена. Педката по тел каза антибиотик, а хомеопатката не вдига. В други случаи давам Сулфор, кажете какво да правя?

честно казано не разбирам паниката.
в Бг много малко от кърлежите са носители на някаква болест.
тук където живея, всеки 4ти кърлеж пренася нещо - борелиоза, FSME или някаква друга гадост. против кърлежи не се пръска никъде и само 10 мин. нейде из тревата и няколко са те полазили. щом има забит кърлеж се маха и се следи 2-3 месеца за симптоми.

дори при доказано наличие на борелии не се дава антибиотик, защото няма надежни тестове, които на 100% да установят наличието им. лечение с антибиотик се предприема само след появата на червени кръгове около ухапаното място. ЧАК ТОГАВА се дава антибиотик!!!!
FSME незнам как се лекува, знам, че има ваксина, но незнам подробности.

понеже моето дете имаше вече няколко кърлежа и съм говорила с моят хомеопат и тя ми каза: ако преценя мога да дам веднага след ухапването ledum c200 един път.
тя не дава нищо, дава при поява на картина. дъщеря й е била с борелии, но е нямала червени кръгове и тя не е давала антибиотик. дъщеря й не е развила болестта....

# 29
  • София
  • Мнения: 5 190
Знаете ли за практикуващ хомеопат в гр.Гоце Делчев?
Имам и подвъпрос на който не държа да получа отговор, стига да се намери хомеопат в този град.
Става дума за близък, който е много ревнив и в съчетание с алкохол става агресивен. Вчера е пребил съпругата си и сега се чудим как да им помогнем , тя е на легло, а той е избягал. Тя иска да го лекува, още не знаем дали той иска.
Достатъчно ли е хомеопатично лечение за този човек? (инцидентно злоупотребява с алкохол, не знам дали това е алкохолизъм)
Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт