Добър клещолог-вадач у Филибето(хирург в Пловдив за неразбралите)

  • 8 368
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте,
Препоръчайте добър стоматолог-хирург в Пловдив за вадене на зъби.Иде реч за възрастен,на мене ще ги вадят.Имам 3-4изгнили коренища,от които от време на време се надувам,пия антибиотик и се оправя,ама тоя път май ще видя дебелия край щото и антибиотика взе да не помага...Явно и някакъв лимфен възел имам поддут на бузата щото усещам че между бузата и венеца все едно имам метална съчма,която постоянно ми подпира(Интеренсно че иначе не мога да набарам нещо твърдо-абцес,торбичка и т.н. а си повдига-все едно сурово бобено зърно съм сложил между венеца и бузата).
Причината за цялото това чудо-шубе.
Първо и основно изискване-да не боли,въобще грам и изобщо по възможност или поне да е умерено търпимо.В смисъл човека трябва да си разбира от работата,да си е специалист-хирург и да работи мноого внимателно.Щот тука у наше село до Пловдив още ползват арсен и за упойка при вадене на нерв не щът и да чуят.Като през соца.
Второ-ако има възможност за фотографчийска дейност кабинета,включително и за панорамни фотота-ще е много добре.Щото са бая изгнилтаци един до друг и ми се ще на първо време да се оттърва с вадене на 1-2които трябва,а не с налучкване и вадене напосоки докато уцелим виновника.А те че всичките са за вадене е ясно,ама то требвало и пари,викат ората.
Насочил съм се сега засега към д-р Мартин Трифонов-само положителни отзиви чета в нета за него.Ще се радвам да споделите отзиви и тук някой ако е ходил.Било положителни,било отрицателни.Както и ако някой е ходил скоро да каже някакви ориентировъчни цени-без значение за вадене или за друго.Може и насоки за някой друг ако смятате че отговаря на изискванията.
Благодаря предварително!


# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 563
На мен ми е вадил зъби (мъдреци обаче) д-р Николай Стоянов в центъра във ВМИ. Като ти сложат упойка нищо няма да усетиш. Ще усещаш след това. И аз съм голямо шубе, но от този д-р определено съм много доволна. Е, и от упойката ме е шубе, но няма как. Защо твърдиш, че в наше село не слагат упойки? Не сме чак толкова изостанали. А някои зъболекари предпочитат да не слагат специално при вадене на нерв по други причини, не че не могат.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 51
 Ползвала съм услугите на д-р Трифонов/лека операция на венците/,останах много доволна.НО,за вадене на зъби легенди се носят за д-р Батинков и леката му ръка.Успех.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
и за упойка при вадене на нерв не щът и да чуят.Като през соца.

Каква упойка при вадене на нерв искаш?Като нервът се вади от умъртвен зъб и нищо не се усеща при почистването и ваденето на нерва от каналите на зъба
Упойка за вадене на зъб се ползва задължително.

Батинков вади леко зъби

# 4
  • Мнения: 10
Казвам "наше село" щот не съм от Пловдив,ами от Карлово.Тук е някъв ад-още се ползва поголовно арсен,за упойки трябва да се молиш кат палестинско сираче докато ти вадят нерва.Най-добрия ми приятел е зъболекар(за съжаление отдавна емигрира)-учил е през соца-в неговите учебници от соца ми го е показвал цитат-черно на бяло да си пише-"абсолютно всички стоматологични манипулации могат да бъдат направени напълно и абсолютно безболезнени за пациента при доброто желание на лекуващия стоматолог".Няма да коментирам че от 80те години когато е бил писан тоя учебник до сега технологиите и оборудването е светлинни години напред.А всеки път когато ходя е мъка,мъъчна голеема мука както викат сърбите.Като ти отворят пулпит в момента в която борчето хлътне в дупката скачам до тавана и всеки път ми се доревава от зор.При вадене на нерв е чудо.На една докторка замалко да и отхапя пръста от болка.Само един път са ми слагали местна при вадене на нерв и се родих направо.Иначе знам-тоя авер ми е обяснявал защо не щът да слагат упойка при т.нар."кореново лечение"-в основни линии са два метода-при единия се умъртвява и тогава се вади нерва(пулпата),при другия-се вади жив с упойка.Обяснявам лаишки,а и както е било едно време-сега сигурно и методиките са по-съвременни.А тук си караме постарому-с арсена.Не знам-имам съмнение че при мене е и до самото онервяване на ченетата работата-явно са много чувствителни.Щото примерно съм си резал кракът до кост при травма-прекъсната вена-боли но съм търпял,шили са ми вежда без упойка-пак търпя,апенндицит-след операцията след 2часа станах и си тръгнах щот в отделението не даваха да се пуши Simple Smile .А зъб-най-малката манипулация и почва да ми причернява от зор и от болка.Ставам излизам и не мога да набарам бравата на вратата-така ми чернее.А не е да ми е паднало кръвно.Просто от болка.
А страхът си е отделно нещо-то кой не го е страх от зъбари.От упойката не ме е страх-тя не боли и от двете страни.И във венеца дето я бият на това по-твърдото дето раздува и пука венеца докато я бият-и там боката е съвсем пренебрежима.В небцето пък въобще не боли.Ама отпосле ваденето-мамата си трака.
А иначе по принцип питам за частници-така или иначе не съм здравно осигурен.То па и не че здравната осигуровка покрива нещо при зъбни манипулации...
Но е факт че ще трябва да ходя.Тук у града хирург въобще няма-те са 3-4корена изгнили един до друг.Отгоре нещо ми подпира твърдо между венеца и бузата,а на пипане и видимо няма нито торбичка,нито надут лимфен възел.Бузата за 3-4дена от амопена уж ми поспадна ама не нацяло.Иначе болки нямам особени-траят се с 1-2аналгина или аулин,вечер колкото да мога да заспя.Ама не мисля да трая така-шубето си е шубе ама от днес забелязвам че и лека температура почвам да вдигам-37.1-37.2 и да се седи така определено не е полезно за организъма...

Последна редакция: ср, 09 юли 2014, 16:48 от derovalf

# 5
  • Мнения: 10
и за упойка при вадене на нерв не щът и да чуят.Като през соца.

Каква упойка при вадене на нерв искаш?Като нервът се вади от умъртвен зъб и нищо не се усеща при почистването и ваденето на нерва от каналите на зъба
Упойка за вадене на зъб се ползва задължително.


По принцип е така,ама само на книга май.Само че явно не щът да мрът пустите пулпи.Арсен-седя 3дена,отива отваря зъба и още с отварянето и кат пъхне да завие игличката(нервекстрактора)и умирам от зор.Втори арсен-пак 3дена-пак същото.След 3дена-пак отваря-пак мъка-хлорфенолкамфор-тва дет мирише на чубрица-и с него 3дена седя-отива отваря и с огромни мъки или упойка го вади нерва.Един път карах пневмония и на легло.А в зъбът с арсен-трябваше да ида на третия ден,ама кат ме пресече пневмонията,а днес,а утре-и така 26дена.Мина ми пневмонията-отидах-отвори ми зъба-пулпата вътре-нерва-изгнил като умрял червяк-само врътна 2пъти и падна всичко без да усетя ни болка ни нищо.Така че явно си има и друг фактор може би-бързането да се оттика пациента и да се вземат едни пари.Или може би не слагат необходимото количество арсен или не преценят правилното време за седене.Но факта си е факт-нерви са ми вадени на над 15зъба при поне 5 различни доктора и на всички без този с пневмонията ме е боляло зверски ваденето и се е налагало по 2-3арсена,мъки,молитви,ставане от стола,упойки,хапане,чудесии и простотии...
.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Но факта си е факт-нерви са ми вадени на над 15зъба при поне 5 различни доктора и на всички без този с пневмонията ме е боляло зверски ваденето и се е налагало по 2-3арсена,мъки,молитви,ставане от стола,упойки,хапане,чудесии и простотии...
.

Явно при теб има нещо специално.Имам вадени нерви,като първо разбира са умъртвени с арсен,при 3 ма различни зъболекаря и НИКОГА не ме е боляло.Принципно не трябва да боли,ако боли значи не е умъртвен зъбът.
Струва си да си хванеш свестен зъболекар в Пловдив и да не се мъчиш в Карлово.Разстоянието не е кой знае какво

# 7
  • Варна
  • Мнения: 6 321
И мен ме е боляло някога, когато първо ми слагаха арсен и после вадеха нерва!
Затова предпочитам без арсен, с упойка. Разбира се първо трябва да е доказано, че нервите трябва да се извадят!
Абсолютно съм в потрес как в днешно време зъболекар би отказал упойка! Нали си я плащаш! ooooh! От такива, които ще ме проверяват колко съм мъж( в случая жена) и как бих могла да изтърпя-бих избягала с 200 км в час!


Сетих се нещо-недоумявам защо се слага първо арсен, за умъртвяване на нервите, при положение, че зъбът е издълбан току що с упойка! Пресен случай от колега. Защо още в момента не е са извадени нервите-така и така пациента е с упойка.

Последна редакция: пт, 11 юли 2014, 21:17 от Стейси Грей

# 8
  • Мнения: 10
За съжаление очевидно проблема е точно в "такивата" и последния пост е много верен.Днес случая приключи с развръзка.Да разкажа.Сряда вечерта топчето което ми подпира на венеца почти беше спаднало,четвъртък сутринта-също.Все пак от неделя пия амопен.И си викам-айде и тоя път минах метър и се оправих само с амопена.Кеф...
И в четвъртък към един следобед като почна да се образува нова бучка на венеца ама огромна-с гной.Торбичка и вътре плиска течност-все едно както като лапета пълнехме капути с вода....И тва нещо като взе да расте-обхвана от мъдреца до най-отпред,включително и над абсолютно здрави зъби.Бузата отвън ми стана червена и ме избиха от външната страна на бузата ситни пъпки отведнъж.Сливицата от същата страна на това чудо стана огромна и почна яко да ме боли гърло и да не мога да преглъщам сухи храни.Почнах като мигам с окото от тая страна да ме боли,ухото от същата страна и то почна да ме боли.И най-интересното-ръката от тая страна почна да ми се поти зверски-и то най-вече дланта.Иначе в интерес на истината самите зъби се обаждаха но съвсем слабо и търпимо,а въпросната торбичка пък беше напълно безболезнена.Взех и да вдигам лека температура 37.3-37.5.Викам си-"Край-тая вечер ако не ми изгние главата няма кога да е...".Шест без нещо вечерта си записах час за доктор Трифонов по спешност.Цяла нощ не спах щот ме беше страх от толкоз надутата сливица да не се задуша...
И днес благополучно в 12 и полвина цъфнах при въпросния лекар.Би ми упойка на 3места,като биенето на самата упойка не болеше изобщо.И ме остави да чакам.След 15минути рече да зейна и тва беше.Те понеже са 4корена изгнили един до друг и аз мисля че още проверява кой от корените е виновника и кой от четирите да вади.А той го извадил през тва време и ми го показа.За общо 10секунди ми го беше извадил,беше разцепил от страната на венеца един разрез и викаше на сестрата да даде дрен.Пак казвам-общо цепене и вадене-10секунди.Все съм слушал че е факир ама такова чудо не бях очаквал...Общо упойки,вадене,цепене-не ме е заболяло нищо,въобще и изобщо.Комар да ме беше ухапал-повече щеше да ме заболи...След ваденето-никви болки-бях се запасил с лист аналгин и три аулина.В момента болка нямам абсолютно никаква.Кръвта като спря 10минути след ваденето-отпосле капка не е капнала...Леко още имам оток на бузата и това е.
Въобще-евала на тоя доктор.Записах си часове да извадя още 3 изгнили корена,които не са ми спешни.За съжаление за август чак щото по-рано нямаше свободни.   
Още не мога да се нарадвам че нищо ме не боли и тая вече ша се наспя като пич.И по случая вместо аулин си сипах бира(няклко пъти).

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
derovalf,радвам се за последното ти положително преживяване на зъболекарския стол

# 10
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Браво, браво!
Но не мога да се въздържа-как въобще си допуснал загнили корени! Занемарил си се и сега страдаш.

# 11
  • Мнения: 10
Той не е един изгнил корен.В момента за вадене имам общо още СЕДЕМ изгнили корена плюс ретиниран мъдрец който е тръгнал да расте срещу съседния зъб.И той понеже съседния зъб е също изгнил корен съответно се е строшил на две тоя корен и сега двете парчета като ям дрънкат и лакат.Плюс още един корен който не мисля да го барам.Той па е от умъртвен зъб преди много години който беше станал прозрачен.Организма съм слушал че от умъртвените зъби си извлича калция и ги счита за чуждо тяло.Та тоя прозрачния от една кожа на сланина по-твърда-изхвърча целия-излезе си цял зъб-с корени със всичко.Само от връхчетата на корените парчета по около 1-2милиметра останаха.То това предполагам трябва да се цепи костта да се изкарат тия връхчета,а и никога не ми е правило проблем така че тия коренчета мисля да ги оставя.Плюс още един ретиниран мъдрец който изобщо не е показан,ама и не е правил дертове-и той мисля да седи.Но останалите седем гнилоча мисля август малко по малко доктора да ги издърпа всичките.
А съм стигнал до това дередже заради много болене при зъболекарите.При кви ли не съм одил-и все ме е боляло яката.В интерес на истината навремето д-р Бацелова от Пловдив ми направи 7-8зъба-повечето вадене на нерви и пломби.И за нея лоши отзиви не мога да кажа.Много ме болеше всички пъти при нея,цените-върли.Но и двете неща минават и заминават-болката отшумява,пари се изкарват...В интерес на истината от тия 7-8зъба-правил съм ги 99та година-ни един досега няма да ми е правил проблеми или да се е развалял-абсолютно никакви проблеми.Много здраво работи.Има други зъболекари-направи пломба-то след година-две отстрани на пломбата тръгнало да подкожушва нов кариес и бутне и пломба и всичко.При тая-няма такива работи-изключително качествено изпълнение наистина.Другите карловските няма да ги хваля-имаше една свястна-тя пък сега работи в Англия...
А изводът от цялата тая простотия е да си правите и вадите зъбите навреме и да си намерите подходящ стоматолог при който не боли-очевидно има такива.От 5-6години въобще не ходя на зъбар от страх като знам къв зор ще е кат седна на стола.Резултата-секи месец надуване,амопен и след 30-40дена ново надуване.И накрая амопена спря да действа...Ако днеска не бях сбрал кураж-с това избиване на пъпки по бузата,с тия червени петна по бузата,с тия температури-кой знае кво щеше да стане сега събота и неделя.Една шепа гной изтече от тоя венец.Ми отде да знам че тая събота и неделя вместо да избива тая мизерия от абсцеса във вид на пъпки по бузата беше рекла да избие във вид на абсцес в мозъка?Кво прайм тогава-заминаваш си при дядо поп и тва е.За едното нищо.Както беше и горен корен.
Абе-с две думи-шега не бива...

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 41
И аз бих препоръчала д-р Трифонов с две ръце! По принцип съм пациент на д-р Конакчиев от "Изи Дент" (който също само мога да препоръчам), но той ме насочи към д-р Трифонов в "Изи Дент", когато положението с един мъдрец стана за хирург Simple Smile

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 468
А може ли да споделите и каква е цената за вадене на зъб. За неосигурен пациент. При доктор Трифонов или Батинков. Кой каквато информация има. Ще ви бъда много благодарна

# 14
  • Мнения: 10
Бая време не бях влизал тук и гледам че има въпроси.Нормално-мъж кво да прави тук...
Не мога да коментирам публично цените на д-р Трифонов,още повече че от вадене до вадене има голяма разлика.Ако някой се интересува за цени-да пита на лични.Доколкот мога и знам-ще помогна.Общо взето-нормални цени.Не е по-скъпо от другите места.Аз съм от Карлово.Има и друго-от гарата до клиниката дето работи са 200метра.Докато ги минеш-минаваш покрай поне 10 частни зъболекарски кабинета и една рентгенова лаборатория.Няма как при тая конкуренция цените да са кой знае колко високи.За сравнение при нас в Карлово някои от манипулациите са по-скъпи.Е има и зъболекари дето вадят за 10лв.,ама при такива по-добре да не стъпва човек.
В сряда пак ще ходя да ми дърпа мъдрец че вече 10ти ден съм на амопен и не минава,само дето се обринах от тъпия антибиотик.Тръгнал е да расте към съседните зъби,счупил се е на две,корените му са се показали,дерат бузата,чак там дето е ставата май се е оголила костта.Ставата от тая страна дето отваря и затваря устата чак ме боли,а венеца само кат го докосна с език и откачам.Шибана работа ама...
Майка ми водих миналата година при него за един мъдрец дълбоко разрушен,останали му беха само корените и не се показваше над венеца.Извади го за секунди,без никви болки,1-2капки кръв да беше пуснало на марлята,после и мина упойката-пак я не боля изобщо.
Работи бързичко,което според мене е от голямо значение.Щото има зъболекари дето вадят зъб по половин час,че и повече.При такова къртене и ръчкане мястото на зъба се разчеква и разранява и после кат пусне упойката няма как да не боли...
Работи качествено,безболезнено и най-вече е свестен като човек.Звъннах му че е спешна работата и веднага ми каза когат имам възможност да отивам и че ще ме вмести между часовете.Щот при него винаги часовете са запълнени за седмици,месец напред...
Между другото при него ходи и един приятел хижар.Беше тръгнал аджамийската да си кове коня че не му се слизаше до града.Коня му беше опрал един ритник и му беше счупил бузата.Едно парче от костта бая голямо беше хлътнало навътре,а в лицето се беше надул кат футболна топка.Него го "ремонтира" в Хирургиите,не на частно.За секунди го беше наместил,без болки без нищо.Има година близо оттогава,зарастна му идеално,по нищо не личи на лицето.Хем че доктора му беше забранил да спи на тая страна,пък той си спеше както му падне...
Въобще-само положителни отзиви мога да дам за тоя зъболекар.
 

Общи условия

Активация на акаунт