АВГУСТ се задава, а с него и среща най-мечтана!

  • 24 787
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 92
Добро утро  Hug
Ели, благодарим за новата тема и за труда   bouquet
Нека я изпълваме все повече с хубави новини и пухкави бебчета  Heart Eyes

fiona страхотна е стаичката и приготовленията за бебчетата, а отношението и поведението на каката е толкова мило  Heart Eyes

Martin Vali какво става с теб, пак болница, дано сте добре и всичко да е наред  Hug

Хубав ден момичетаа  Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 114
Момичета помагайте креватчето което ни дадоха за беба е правено по поръчка и сега няма намиране на матрак 60/140 някакви идеи  Rolling Eyes

има 65/130 70/140 ама нашия размер го няма винаги всичко при нас става с много мъка  #Cussing out

# 17
  • Мнения: 2 653
Добро утро!

Благодаря за темичката! Хайде бебетата подред да си излизат, без да се бутат и изпреварват!  Grinning

Благодаря, ви и за коментарите!

Martin Vali, пиши при първа възможност, да не раждаш вече? Търсих те в списъка, но те няма- кога ти е терминът?

Pelteshka, вземи 60/130 и просто в единия край ще е празно- там можеш да сложиш декоративни възглавнички.

# 18
  • Мнения: 1 073
Добро утро!

Ели, благодаря за темата.

Фиона Всичко е просто прекрасно.

Мартин Вали Какво става с теб?

PoCuHka Ако си готова пожелавам ти го и аз Simple Smile
 
Астинед Чакам те да споделиш, че ми е важна всяка информация от теб защото сме в една болница Simple Smile

Ana-Sofia По колко бройки са Линберото за 10 лв, че аз такива ще ползвам, но вчера гледах в ДМ само по 33 бр. за 17 лв. Предпочитам да взема по-малък пакет за родилното ако намеря.

Като заговорихте за стетрилизатори - ми аз хич не помня колко вода слагах и за колко време го пусках. Моят е на бертони за микровълнова. Някой ако има такъв и аз ще помоля за инфо.
 Иначе понякога съм ползвала и термокана или директно в тенджера на котлона. Когато съм била  при нашите например.

Момичета, аз днес съм парцал. Снощи към 22.00 се сетих, да проверя как са прозорците на тавана и съответно и двата бяха счупени със стъкла навсякъде. А точно под тях детската количка и разни други детски истории. Много ми стана гадно. С мъжа ми мислехме варианти да ги затворим поне да изкарат до днес ако вали през нощта и така докато оправим се мотахме сума ти време.  После детето се събуди с плач към 3.00 ч. с някакви болки в крака и плач до към 4.00 ч. Аз съответно не можах да спя добре след това за да я проверявам как е. Сутринта се успах, тя се събуди да я гушна и целуна и после пак с плач ме изпрати, че искала да ми каже чао на вратата. Много ми е любвеобилна и чувствителна, направо почвам да се притеснявам вече. Та хич не съм в кондиция и закъснях с 30 мин за работа. А на всичкото отгоре всеки път когато закъснея шефа ми е дошъл вече и ме хваща. То да ми се случва най -много веднъж в месеца, но няма пропуск. криво ми става така, как да ми вярва, че иначе си идвам навреме.

Освен прозорците на тавана и предното стъкло на колата е пукнато. Ама хич не ми е зор да ви кажа. Тя тая кола и без това вече е пътник.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 740
Pelteshka ти от къде беше? В Лабиринта ми бяха казали, че се правят матраци по-поръчка. Нямам повече инфо провери по сайтовете на фирмите за матраци.

# 20
  • Egypt
  • Мнения: 132
Записвам се и аз в новата тема да се отчета: преди два дни кожните ми проблеми се обостриха неимоверно, на местата, където имах изгаряния (преди години един тиган с врящо олио се изля върху мене). Въпреки че нямам белези, кожата си има памет, и сега се появиха петна и обриви, и адски болеше и сърбеше. Наложи се дами бият инжекция кортикостероиди, която е същата, която бият за отваряне на дробчетата на бебето. И на следващия ден нито веднъж не почуствах бебето, което по принцип е много активно, и се засилих към болницата. Мериха тоновете, всичко е перфектно, той се поразмърда малко под коланите, нямам и контракции никакви. После слязох за ФМ, и там всичко е ОК, но вода почти нямам Sad По всяка вероятност тоя проблем с водата е от инхалатора за астма. И искат да го вадят бебето другата седмица, което за мен е най- гадния вариант- или секцио, или предизвикване на раждане с окситоцин. А на мен идеята ми за нормално раждане беше точно да избегна тоя адски болезнен окситоцин. И до сега се чудих какво да правя, и реших да не се съгласявам, ще ходя да следят бебето, да му мерят тоновете през ден и на ФМ да го гледат, ако има проблем да ме режат, ако е ОК да излиза, когато реши. Поне, че болницата е под носа ми. Терминът ми е на 7-и август по принцип.
Когато раждах дъщеря ми също нямах води, тогава не са ме следили, и нямам представа дали по време на бременността е била намалена или какво, просто води не са ми изтичали, и по време на раждането се чудиха къде са тия води, и тапа не ми е падала. Та си мисля, че може и да е физиологично при мене.
Така, оплаках се.
Иначе в болницата ми хареса много, настаниха ме в нормална стая, чистичко, с голям телевизор със сателит, хубава и чиста баня, и климатик най- важното. Стаите са по принцип с едно легло, и се зачудих това ако е обикновената стая каква е ВИП-а  Laughing Докато зяпах телевизия донесоха апарата за тоновете и ме мериха на място. Разпитах какво да си нося за раждането, за мене нищо, за бебето боди, ританки без пети и пелена, това е  Rolling Eyes Без чорапи, шапка и биберон залъгалка, изобщо не се ползва, особено в ранните месеци. Споделих, че се притеснявам, че няма да имам пак кърма, те ми казаха да не се тревожа, имало някакви хапчета, които предизвикват кърма дори и на нераждали жени  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 2 164
Ели, благодаря за новата тема   bouquet

Фиона, поздравления! Страхотна стая си спретнала, а за венеца нямам думи  Heart Eyes

Разни мисли ме тресат за раждането, но колкото и да го мисля, по-спокойно не ми става.

Днес ще е денят на голямото пране, ако не ни изненада времето като вчера. Искам вече всичко да ми е готово.

Pelteshka, първо виж из всички сайтове за матраци дали го има този размер. Ако не, вземи по-малкия и можеш да сложиш от по-дебелите обиколници.

# 22
  • Мнения: 259
Преди, като съм се интересувала от памперси, бях останала с впечетление, че най-добри са Пуфис и Либеро. Засега съм се ориентирала към Пуфис, но си спомням, че съм купувала по около 30лв. най-голямата опаковка от 94бр. Сега ги видях в Емаг по 20,00. Някакви фалшиви ли ще са или цените падат. А вие към какви сте се насочили?

И аз взех от Емаг 94бр. Пуфис, внесени са от чужбина

# 23
  • Мнения: 2 965
Да ни е честита темичката!  Hug Hug Hug
Ели   bouquet  bouquet   bouquet

Фиона, супер е стаята, а за венеца...нямам думи!   bouquet Венеца в стаята на бебчетата ли ще е или на входната врата?  Heart Eyes Че тук като се роди бебето се слага на вратата и в зависимост какво е бебето е и цвета- син или розов! Аз купих готово за входната врата!  Simple Smile

Мартин Вали, надявам се да сте добре и да пишеш!  Hug

Пелтешка, много кофти  Crazy, питай дали няма по поръчка!  Thinking

# 24
  • Мнения: 609
Добро утро и благодаря за новата тема!   bouquet

fiona много е красива стаята Simple Smile

Pelteshka не съм мяркала такъв размер матрак, но по магазини или складове, където продават дунапрен мисля, че могат да ти изработят, а ти да си го обшиеш само.


faima значи наближава срещата с бебо!  Heart Eyes  Party

# 25
  • Мнения: 191
Добро утро и от мен в новата темичка! Нека ни бъде на късмет и да я пълним само с хубави новини!   bouquet  bouquet  bouquet
Честито на Inked Mom и СаbиНка. Да са им живи и здрави бебчовците и да се възстановяват бързо!  Hug
Fiona, много хубава е станала стаята.
Faima, стискам палци при вас нещата да се случат от само себе си по най-естествения и добър начин! И аз силно се надявам за възможно най-естественото раждане без много намеси.
Аз вече всеки понеделник ходя на ЖК. Последният път бебо беше станал 2900 и док за сега казва, че на този етап няма причини да не го родя нормално, освен ако не пренося и порасне много. Гледа ме за разкритие - 0 см., макар че си имам контракции от време на време като се преуморя. Аз изпрах и изгладих вече бебешкия текстил, сглобили сме креватчето, нагласила съм и чантата, пък когато дойде.
Док ме предупреди да се поддържам добре обезкосмена, защото в родилното не били много добри козметички  Mr. Green Разказа ми и как ще протече раждането в общия случай, като не пропусна да ме предупреди за адските болки, които ще изпитам в предродилна зала и че трябва да си наложа самоконтрол и да слушам и изпълнявам това, което ми казва екипа. Confused
Отделно съм подготвила и списък със задачи за бабите и бъдещия татко, които да се свършат докато съм в болницата. Имаме и още някои дреболии за пазаруване, но има време Simple Smile

# 26
  • Мнения: 127
Добро утро и от мен,
Ели, благодаря за новата тема   bouquet

fiona много хубаво е станало Simple Smile
Martin Vali надявам се да са се подобрили тоновете и да не се е стигнало до предизвикване на раждане, пиши като можеш  Hug Hug Hug
faima хубаво е, че скоро ще си видиш бебо  Heart Eyes
Пострадалите мамчета от София, дано се съвземете по - бързо.
Аз да се оплача тази вечер установих, че вече явно няма да се спи, цяла нощ не си намерих място и въобще не съм спала, да не говорим, че за първи път имах две болезнени контракции и съвсем се шашардисах да не взема да родя по - рано, че още не съм се уговорила с док  Sick 

# 27
  • Varna
  • Мнения: 201
Още са ниски тонове,едвам 120 пак са по добре,бяха първите два дни до 100, вчера ямах болки'но днес са много,казаха 'че се мъчи,а искат да закрепят положението,но ги е страх да не го изтървем,дишам кислород,
Ще слизам да го гледаме,в неделя беше 2300 гр ,за дробчетата слагаме инжекции мускулно и това е за сега,карат ме да се движа да мога да ходя до вц нормално,първата вечер спах един час'а другите две по три часа..мн ми е трудно момичета...страх ме е,поне каза няма да е секцио ,а ще го предизвикаме ,заради разкритието...

# 28
  • Мнения: 345
И аз мисля да взема от Емаг Пуфис. Не вярвам нещо да им има. Иначе сега ги има в Кауфланд за 21,29  за 94 бр., а в емаг са 20 лв.
Martin Vali стискам палци всичко да е наред  Hug Няма страшно ще се справиш, сигурна съм   bouquet

# 29
  • Мнения: 321
Martin Vali, стискам палци. По-добре да с роди по-рано дечко, отколкото да се мъчите и двамата. Пази се! Прегръщам те! Бъди силна, лекарите си знаят работата!

Общи условия

Активация на акаунт