АВГУСТ се задава, а с него и среща най-мечтана!

  • 24 819
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 2 901
Преди месец и нещо, когато приключихме с допълнителното зареждане на неща за бебето, купих памперси 2-ка за вкъщи, защото и мъничко да се роди, все ще опре до тях един ден - бяха на добра промоция в Била. А за болницата също купихме 2ка, по-малък пакет от друго място, с идеята, че и малко да се роди, те така и така не слагат точно моите паперси на моето бебе, така че все на някое подходящо дупе ще отидат.

Моят се правеше на ербап да присъства на първото раждане, аз склоних едва като разбрах в последния момент, че ще ме режат, и той до ден днешен съжалява за тази си безумица да види тази операция от първи ред!!! За второто раждане ми беше казал "когато те извикат за операционната, ми се обади, че да започна да се притеснявам". Явно така се е бил притеснявал за това време, в което ще му се наложи да се притеснява по команда, че съдбата го предпази - беше ми толкова зле прихически и физически докато чаках, че като ме вдигнаха от леглото да ме водят към операционната, не ми беше въобще до обаждане и така и не му се обадих. И като ме потърси по-късно, направо му казах, че всичко е приключило. Че ми се и накара защо не съм му се обадила, когато ми бил казал!

# 721
  • Варна
  • Мнения: 4 966
Моя и той се е ентусиазирал да помага. Даже иска той да къпе бебето. За разлика от нас те го нямат тоя инстинкт и им е непознато всичко и задават всякакви въпроси, но аз търпеливо си обеснявам.
Много ме кефи малкия като се разбеснее и той го гали и му се кара да не ме ритал много, че ме боляло. Да ритал, но по-нежно. Дано не си мисли и че като се роди ще ни слуша, че доста годинки ще минат докато започне да се случва  Laughing
хххууу на тези реплики спрях да обръщам внимание. Като чуя 'Какво сега пак чистиш?' И ми идваше даго ударя с един тиган по главата. Трябва ли да чакаме да стане мръсно, за да чистим. Или репликата 'преди 2 дни чисти, сега защо пак' много ме кефи   Mr. Green 
Другата ни драма е защо не съм пускала миялната, а съм миела чинии на ръка. Еми да ги събирам с дни, че да пусна миялна ли. Ако съм готвила нещо с повечко изцапани съдове или сме имали гости-ок, но за две чинии и две чаши ще ми отнеме повече време да я пусна отколкото да ги измия.
За водите и аз все чувам въпроси и ме пита какво да правим да не изтекат.  Mr. Green
Откакто му казах, че и бебето може да си ги спука така като беснее и вече го моли да е по-нежен не защото ме боли, ами да не спукал водите  Laughing
Ох, мъжка му работа! Има и една тема с изцепките на татковците за децата. С дни съм се смяла, но я изчетох цялата. Няма такъв смях.
Tasty0703, няма да се учудя и моя да го пратят да си ходи, въпреки че не ми се вярва някой да го пусне да тръгне като си представя как ще излежда. Той ми се кара, че съм била гледала как изглеждала операционната зала. Все пак там щели да ме режат. Еми да де! Нали трябва да ми е комфортно, а и да се успокоя. Все пак мен ще режат.

Едит:Coming 2 life на мен ми предложиха да присъства на вратата на операционната и да снима. Беше потресен, че някой може да направи такова предложение Grinning

# 722
  • Мнения: 191
Привет и от мен още 2 в 1  Blush
Аз съм добре, но бебо все още е разположен доста нагоре в корема ми и няма никакви признаци да излиза, а така нямам търпение вече! Контракции нямам също. Нарочила съм си края на другата седмица за раждане, ама ще видим какво ще стане. В понеделник съм на ЖК и ще говоря с док кога ще ме приемат в болницата, най-вероятно ще е ако не родя до 7.08, когато ми е термина.

Може ли и на мен да ми пратите линк и парола към галерията  Hug

# 723
  • Варна
  • Мнения: 4 966
Който иска парола пишете ми, че така от темата ще пропусна някой Simple Smile

# 724
  • Мнения: 475
Моят мъж за момента е доста спокоен.Като се спеча нещо и той все повтаря:" спокойно,има още време за къде си се разбързала?" а аз искам всичко да ми е подредено и оправено и да съм спокойна ,че когато и да дойде момента ще съм готова! Чудя се от къде го вади това спокойствие???

# 725
  • София
  • Мнения: 550
Здравейте, мами!

Много забавни мъже имате, ММ само ми повтаря стискай още ,стискай още само това.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Връщам се от Начев.Да кажа за еутирокса.При мен няма да има спиране ,но явно всеки случай е различен..До раждането си пия 125мг.в момента хормона ми е добре, след като родя везнага намалявам на 87.5 толкова колкото бях преди да забременея и понеже с кърменето е малко сложна работата,че не може да се пие повече от 75мг.дневно ще трябва на два прие
ма сутрин и следобяд, като хапчето се взима след кърмене.. PeaceУф,  Tired и после след 45 дни контрола..
Оставям ви, че днес вкъщи има бригада от професионални чистници-майка ми и свекървата.Обърнали са апартамента с главата надолу, отивам да давам наставления.. Sunglasses

# 726
  • Мнения: 1 423
ММ е в чужбина, до сега си говорихме по телефона, и аз се обяснявам какъв потоп вали в момента, като река се изипва дъжда, каката е навън без чадър, а той ми вика, бебето усеща ли,че вали и гърми  #Crazy...
 Другото,което ме дразни-поръчвам му да купи нещо,пиша му смс, че да не обърка.Звъни ми от магазина/аптеката, и вика, сега обясни на жената, и ми тръшка сушалката на продавачката.После се прибира с още 5 неща,които не ми трябват, но са препоръчани от въпросната продавачка.
И всеки ден ме пита, колко време остана, ама всеки божи ден!

# 727
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
Аз напоследък съм изпаднала в една чуденка за името на човечето. Нали бях решила да я кръстя на баща и, името продължава да си ми харесва, но от скор оя наричам по име / че до сега си имаше прякор Simple Smile/ и все ме избива на рев. Та ако ще си оревавам детето при всяко споменаване на име Sad, а резервно нямам.
Astined, аз си купих от там комплекта за изписване, с мечочета. Много си падам по бежово, екрю, кафяво...все такива изчистени. Добре,че после си намерих и подходяща пеленка пак с мечета. И чаршафи имаха подобни, но полиестер Confused

# 728
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз напоследък съм изпаднала в една чуденка за името на човечето. Нали бях решила да я кръстя на баща и, името продължава да си ми харесва, но от скор оя наричам по име / че до сега си имаше прякор Simple Smile/ и все ме избива на рев. Та ако ще си оревавам детето при всяко споменаване на име Sad, а резервно нямам.

Ели, защо не я кръстиш с 2 имена? Това даже съм го чувала като обяснение от познати, които много искали детето им да се казва еди-как си, но свекърите тропали с крак за друго име, и така - с 2 имена е детето. Пак ще е кръстено на таткото, и пак ще има и друго име. Аз не знам как се казва вашият татко, но много добре си спомням, че ти беше казала, че на него ще го кръстиш детето. Но наистина, ако дори сега плачеш всеки път заради името... после и хормоните след раждането като се разбушуват, не можеш да знаеш какво те чака и не е нужно да си го причиняваш и да усеща и детето, че си лабилна - бебетата така усещат кога мама е спокойна и уверена!

# 729
  • Мнения: 2 653
По предложение на chockolina  нека сложим в първи пост имената на тези, които се съгласиха за вестителки. Освен нея и мен намерих поста със съгласието и на ymemansi. Помня, че имаше още някой, но не мога да открия другите. Кой беше да си признава бързо, за да го добавя  Mr. Green

# 730
  • София
  • Мнения: 550
Аз,аз... bowuu

# 731
  • Мнения: 1 073
Влизам набързо да се похваля само, че трябва да правя вечеря. И аз като Сърчице се връщам от Начев Simple Smile ама май не сме се засекли там,че аз пристихгнах в 17.05. Та новините са страхотни. Първо много учуден как добре ме е следял ендокринолог, който според него не е много кадърен Simple Smile, но аз това си г ознам и общо взето го ползвам само за да ми пуска изследвания. ТА сега съм на 125, след раждането се връщам на 75, както беше преди и за щастие влизам в допустимия наведнъж прием, така че аз няма да разделям елтироксина на 2 пъти. Същото като при сърчице и на мен каза, веднага след първото сутрешно кърмене за да има после 2 часа поне преди следващото. Питах го дали е задължително да чакам 2 часа или ако се наложи ( а в началото се налага) мога да кърмя бебете и по - скоро. Каза, че е по-добре да мине време, но все пак няма проблем ако се случи да трябва да го кърмя и преди 2-та часа. НА 45 ден контрола само на ТСХ и ехография да се види развитието на жлезата. Аз не съм правила ехография точно 2 години, а точно през такъв период се следяла тя. За Хашимотото толкоз.

Показах му и резултатите от обременяването с глюкоза. КАтегорично ми каза, че нямам диабет и да не се притеснявам изобщо. Дори както мама ирина каза при бременни инсулина не се гледал на 60 и 120. А пък дори и да се гледа норма за 120 нямало, но все пак било прието, че може да се покачи до 120, пък аз съм 75. Ей мого съм щастлива, изкара ми го тоя филм от главата накрая. Аз си бях сигурна. В понеделник ще отида и ще му кажа на моя всеразбиращ АГ да си гледа акушерството и да не поставя диагнози, за които не е учил Simple Smile Много ми е щастливо.
цял следобяд с малката нявън, сега се прибрахме и тя заспа. Отивам да правя вечеря и даже ще се почерпя със спагети по случая. Simple Smile Поздрави на всички Simple Smile

# 732
  • Мнения: 334
Coming 2 Life-хареса ми това, което написа за това как се чувстваш като знаеш , че скоро секциото наближава:)
Аstined-аз от Джъмбо си купих чаршафи и одеалце в кафяво и бяло с мечета...явно и ние ще сме с мечета:)

Днес си купих крем за зърна на медела, уж скъп швейцарски, би трябвало да е хубав.Малка опаковка взех за всеки случай, само че на нея пише за след като накърмя да си слагам.
Не може ли да започна от сега да си слагам, макар, че нямам проблем още със зърната?

# 733
  • София
  • Мнения: 1 740
yememansi и аз си знаех, че с тези стойности нямаш диабет. Вярно инсулина ти беше повече от моя на 60 и 120 ама пък е нормално при бременни да е завишен. Абе само дето диета пази ама пък така имаше мотивация.....като казах тука от една седмица много ме влече на шоколад.....не е било такова нещо.... #Crazy #Crazy #Crazy  #Crazy #Crazy #Crazy Ако ми бяха казали, че имам диабет щях да удържам фронта поне Simple Smile Май съм 14+ досега, не е крайно зле Simple Smile Даже като се гледам си се харесвам как изглеждам, като изключим огромния бюст ....Ще видим след като родя как ще се чувствам. Абе да е здраво бебето......

# 734
  • Мнения: 1 073
Асти да ти кажа цяла бременност не ми се яде нищо сладко и хич не съм го и поглеждала. Обаче след като ми го казаха тоя диабет рязко ми се приядоха всички сладки неща на света Wink Ама то забраненото е така . Няколко дни ми се плачеше чак за сладко. Мина ми, все така не ми се яде. Мъжа ми само ме бъзика, че тая година много евтино ни е излязло морето заради моята диета. Само от сладолед колко сме били спестили Simple Smile Аз в понеделник бях +11,5. Следващия понеделник пак ще се меря да видим как го карам, обачееее очаквам изненади. За рзалика от теб последните дни хич не се харесвам. Забелязах колко ми е порастнал носа. Сутрин като се погледна само едно големи устни и огромен нос в огледалото, направо страшно.

Общи условия

Активация на акаунт