Побой над пет 12 годишни момчета във Варна

  • 22 183
  • 331
  •   1
Отговори
# 270
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Напротив, вземате страна! Вземате страната на всички възрастни, които посaгят на деца! Дори своето собствено нямате право да малтретирате! Или поне така е в нормалните държави, каквато България не е!

И съм по-склонна да повярвам на деца, отколкото на индивид в изпитателен срок с условна присъда!!! А и има достатъчно свидетели!

# 271
  • Мнения: 1 479
Да бе мирно седяло, не би чудо видяло. Ко са напраили тия петимата?  newsm78
Много правилно зададен въпрос.  5 деца срещу 1 -  не много приятно нито за потърпевшото дете нито на родителят му.

Така че най напред да се разбере деянието им а чак след това да се обсъжда ответната постъпка.

# 272
  • Мнения: 9 802
Някои съвсем изтрещяха. Възратни да пребиват деца ми се вижда абсолютно неандерталско. Между тяхното деяние(каквото и да е то) и боя, има много други стъпки, които възрастният може да предприеме, ако има акъл за 5 стотинки.

# 273
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Напълно съм съгласна с Ивайло Христов, който наскоро говореше за тоталното обуначване на българина! Е, вижда се!
А колкото за фактите - има свидетели, че никой не го е пипнал с пръст това дете, пребитите деца имат и медицински!

Но каквото и да е станало...главата ми не го побира, че подобен акт - ТРИМА възрастни (един, от които с криминално минало! Твърде вероятно и другите да са същата стока!) да пребият няколко хлапета в категория "щурец"!!! И подобни типове като тук списващите да го сметнат за "нормално"!

Въобще какъвто и да е насилствен акт на възрастен срещу дете е КРИМИНАЛИЗИРАНО  в нормалния свят!

За ваше сведение мога да ви цитирам френския закон:
"При насилие над малолетно лице под 15 години, при трайни увреждания, затвор до 20 години.
При насилие над малолетно лице под 15 години, с временни увреждания, затвор до 10 години и глоба до 150 000 евро."

Така достатъчно сериозно ли ви се струва???

# 274
  • Мнения: 781
Да цитираш едно нещо хиляда пъти по тактиката на Гьобелс не е зле, но трябва да се има предвид, че има изключения.

Сега, държа да подчертая, че като цяло, не е редно възрастен да посяга на дете. Желателно е децата да се оставят сами да решават проблемите си/споровете си.

Обаче:

при систематичен тормоз тип 'глутница' на някакви отракани отворковци над едно беззащитно дете, който не спира след говорене/оплакване/алармиране от страна на родителите на потърпевшото дете, какво следва да се предприеме? И моля да не ми се посочва Европа или Америка, като примери на 'страни с културни норми, където хората знаят как да се държат' при положение, че са с най-висок процент на педофилски извращения. Или това 'пипане' на деца не се брои щото не е с пръст, а с цел обичане?

Ето ти например един случай, при който смятам, че бащата не просто трябва да е оправдан по всички параграфи за побоя над тийнейждъра a да му се даде медал пожизнено:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2697700/Father-beats-man … year-old-son.html

Даже малко му е било; трябвало е да го удави в кенефа като псе. Има и други такива - наскоро нали едно 14-годишно момче беше заклано в Англия, защото майката е следвала протокола и звъняла на техния 112 да докладва, че друг тийнейджър го groom-ва онлайн и междувременно е станало твърде късно. Виж, ако бащата беше посетил героя в къщата му (имали са адреса) и го беше помлял, сега детето им щеше да е живо. А за случая на Джеймс Бълджър пък изобщо не ми се говори...както и да е.

Мисълта ми е - дано се разбере какво точно се е случило, но самият факт, че има 'нападната група' е леко подозрителен. Обикновено децата имат проблеми помежду си - това с това, онова с онова', а когато един има проблем с цели петима, надали той самокооперативно ги е тероризирал всичките. И родителите са хора - гледаш го, трепериш му, храниш го и за какво - да може после някой отракан нещастник заобиколен от себеподобни да се гаври с него и да се беснееш безсилен? Ами, избива ти в даден момент, нормално...

# 275
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Боже мили, седя и мисля и направо не мога да повярвам на това, което чета!

plamenhk и  wwwrrr, един принципен въпрос:

Вие сериозно ли мислите, че ако едно дете ви даде повод, вие имате право да го пребиете и това да се сметне като смекчаващо вината ви обстоятелство, че и даже да ви изкарат невинни в съда???

Колко трябва да ти изкривено съзнанието за да ти минават подобни мисли!!!

От цялата тази история в едно съм сигурна - няколко семейства ще се превърнат в емигранти! Щом не можеш по никакъв начин да защитиш детето си, какво ти остава!

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 23 799
Ами то и първото семейство не може да защти детето си. Като се замисля - 5 деца тормозят моето дете, не мисля да ги бия, ама как да го защитя?

# 277
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Да бе "тормоз" - въпросното дете ги е псувало като каруцар и те му взели някакви карти! Страшен тормоз ви казвам!  newsm78 Направо да се чудиш как да си защитиш детето, що пък да не им теглиш един бой до припадък та да си знаят занапред! Вие сте болни мозъци!

# 278
  • Мнения: 781
Ами то и първото семейство не може да защти детето си. Като се замисля - 5 деца тормозят моето дете, не мисля да ги бия, ама как да го защитя?

Елементарно. Ще ти споделя тактиката на един от най-известните български боксьори навремето приложена спрямо тероризирания му син в училище. По стечение на обстоятелствата беше семеен приятел и сподели.

Детето тренираше бойни изкуства и беше изключително тихо, неконфликтно и скромно. Двама дрисльовци всеки ден се  гавреха с 'ти ли с бащата _____ дето тренира карате бе? я да те видим какво можеш' докато след поредната ескалация не му разбиха носа. Той не отговори на насилието с насилие, защото 'не се използва наученото на ринга извън него'.

Обаче бяха минали месеци от началото на атаката и на баща му му падна пердето. Причака смелчаците след училище по тъмно и много културно с бухалка в ръката им обясни, че от този момент нататък ако нещо се случи на детето му, ако някой го бутне дори с пръст или го погледни накриво, той ще е убеден, че тия двамата са го подкокоросали и ще дойде да се разберат по мъжки.

Резултатът: до края на гимназията тези му станаха втора сянка; единият даже се би с училищния гамен, само и само той да не посегне на сина на боксьора, защото нещо се бяха заяли. Даже и приятели станаха към края  Joy

Ако бащата на 'жертвата' не е много представителен, винаги можеш да викнеш някой едър батко да си поговори. Но подчертвам - само поговори - нали знаете, на страха очите...

странно пиле - т.е. е абсолютно сигурно, че това е първия и последния път, когато са се засичали? няма съмнение и са абсолютно непознати? тогава влиза в графата неприемливо, разбира се. и леко с епитетите - дадох ти специално няколко случая. за мен може да е болен мозък някой, който се прехласва по европата, където 225,000 деца ги изнасилват системно годишно със знанието на социалните и властите, но пък виж - кви закони имаааат, мамата си трака.

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 23 799
странно пиле - Очевидно си силно пристрастна, явно близка на едно или повече от тези деца. Силно се съмнявам в правдивостта на твоята история. Изобщо не звучиш разумно обективна


 babunka - Давам пример само Simple Smile Нито едно от децата ми не е тормозено засега, надявам се да си остане така Simple Smile

# 280
  • Мнения: 242
Аз пък не вярвам на фактите изложени в два клюкарски а и понякога май и поръчкови сайта...5 тийна повикали 1 малчуган да си играе с тях, той пък без повод ги запсувал...Естествено, реакцията на бащата не е хубава, но може би не и непредизвикана...Странно пиле, посегателството от дете на дете също е престъпление...Не сте обективен\на, форума е за диалог а не просто за излагане на факти от едната гледна точка и не приемането на други мнения по въпроса...Естествено не ми се иска да бъда на мястото на нито една от страните в спора, но не е редно да се казват нещата само както ги вижда едната страна. Не е редно да се тормозят деца едни други, както и не е редно възрастни да посягат на деца.

# 281
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Всички деца в тази случка са ВРЪСТНИЦИ и СЪУЧЕНИЦИ и се познават! Едните са искали да играят заедно, но от дете от ответната страна получават само псувни на майка! За "отмъщение" му вземат някакви карти и ги скриват! И въпросното дете се обажда на баща си. Всичко останало го знаете! Децата са разпитвани многократно, ако лъжеха едва ли всеки път щяха всеки път да дават една и съща версия!
Според "биячът" нищо такова не се е случило, той не ги е бил - т.е. са се самонабили, пак според него не е имало още двама мъже, а всички деца, вкл. и приятелите на неговият син са единодушни в показанията си!
Може да се върнете в самото начало на темата - там е казано всичко. И ето ви малко неанонимни медии:
http://tv7.bg/%D0%94%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE-%D1%83%D1%82%D1%80% … html#.VlSZQbcrKM-

http://petel.bg/Mazhagi-prebiha-zhestoko-pet-12-godishni-momchet … -vav-Varna__77219

http://petel.bg/Maykata-na-prebito-dete-vav-Varna-pred-Petel--Is … -biyacha--__77248

http://clubz.bg/5825-babaiti_biqt_%E2%80%9Ebanda%E2%80%9C_shestoklasnici

Това е ФБ групата, където може да прочетете всичко, което се случва!

# 282
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Първо - надявам се, че побойникът баща ще си получи наказанитео от съда.
Второ - Пиле, ти говори ли с твоето дете, че не е хубаво да тормози друго дете? Явно е имало предистория и групичката деца са тормозили въпросното дете. Ей така не се псува и не се крият карти.  Wink

# 283
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Сеса, нещо си в грешка - моето е на 3 и засега тормози само нас!  newsm44

# 284
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Сеса, нещо си в грешка - моето е на 3 и засега тормози само нас!  newsm44

Извинявай. Не съм прочела правилно, помислих, че е твое. Hug
Добре, де. Родителите на пострадалото детенце да му обяснят, че не е хубаво да тормози приятелчета.

Общи условия

Активация на акаунт