Побой над пет 12 годишни момчета във Варна

  • 22 218
  • 331
  •   1
Отговори
# 255
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Извинявам се, момичета, но мисля да информирам модератора за да изтрие всичкия спам! Май не си давате сметка, че говорим за нещо изключително сериозно, от което зависи бъдещето на децата ви! newsm78

# 256
  • Мнения: 429
Извинявам се, момичета, но мисля да информирам модератора за да изтрие всичкия спам! Май не си давате сметка, че говорим за нещо изключително сериозно, от което зависи бъдещето на децата ви! newsm78

Даваме си сметка! Аз лично точно поради това че си давам сметка участвам в темата. Не участвам в много теми по принцип. Даже са единици темите по които се включвам в последните 2-3 години.  Peace

В това което наричаш спам имаше много истини и развоят на разговора беше миниатюрен пример на агресията за която дебатираме. Онагледеняваше как всяка крушка си има опашка!  Wink

Признавам си, че ако в тази случка не беше замесено детенце на мои приятели, нямаше да повярвам!

Странно пиле! Това ти е първото изречение по темата. Благодаря за разбирането защо не всички включили се по темата могат да повярват! Моля дръж ни в течение и давай линкове ако изникнат нови детайли за случая! 

Мисля си друго аз и то още от първия момент като прочетох.
Как пък така и бащата и майката на по-малкото дете веднага са се отзовали. Да не би да е дошъл някой батко с приятелите си пък натупаните деца да са приели че това е таткото. Много татковци са достатъчно млади и могат лесно да приличат на батковци и обратното - много 17-18 годишни момчета са достатъчно възмъжали за да приличат на татковци особено в очите на уплашен малчуган?

Ей такива подробности са важни и това че питаме не означава че оправдаваме насилието по принцип!  Peace

# 257
  • Мнения: 4 418
това че питаме не означава че оправдаваме насилието по принцип

Точно това ми прави впечатление и факта, че тук се представя едната страна, познати на битите (по думите им) скачат и т.н., с едно на ум.

За жалост не ми е толкова интересно, че да се ровя допълнително и остава да се "информирам" в тази тема, май по-добре да спра да я посещавам.  Thinking

# 258
  • София
  • Мнения: 62 595
А според мен нищо не трябва да се трие. Нека написаното тук да ни е за урок на всички ни - както по отношение на децата, така и по отношение на самите нас.

# 259
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Ocaso, че кой я спира другата страна да говори според теб? Да съберат всички медии и да дадат пресконференция ако искат. Да, ама не, защото официално отричат пред полицията, че са извършители на тази гадост!
Засега единственото им изкаване е под формата на "анонимки" под статията в Блитц! Накратко- прекрасни хора на честта и достойнството!  Simple Smile

# 260
  • Мнения: 12 033
Ocaso, че кой я спира другата страна да говори според теб?

Най-вероятно това са съвети на защитниците им.

Но защо журналистите не потърсят директора на училището, класните ръководители на едните и другите деца.Нека има информация- имало ли е предишни конфликти, имало ли е агресивно поведение от едната и другата страна.

Това е важно не за оправдаване на постъпките- ясно е, чи никой не би оправдал възрастния, посегнал на дете.
Но е важно, за да научим децата си как да не попадат в конфликтни ситуации.

Да ги научим да са пестеливи откъм поведение и обидни намерения, защото освен, че е важно насилниците да са наказани, не по-малко важно е децата ни да не се набутват зорлем в ръцете им.


# 261
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Защо пак опряхме до училището?
Лято е, децата са във ваканция, инцидентът е извън периметъра на училището и доста след края на учебната година. Тези деца имат родители и близки. Не е ли странно да питаме директора какви са децата, след като не сме чули семействата им.
Бащата не желае да се появи, да обясни, да опита да оправдае поведението си, а вие искате директора да оценява децата. Те все още са анонимни, едва ли е правилно представители на училището да ги коментират. Не мисля, че и от правна гледна точка е правилно. След като допускате, че защитниците не позволяват на бащата да говори...

# 262
  • София
  • Мнения: 62 595
разбира се, че няма да се обясняват! Най-вероятно адвокатите им са ги посъветвали така. И аз да бях адвокат, и аз щях да кажа така на довереника си! Училището тук няма нищо общо. Правилно отберязватт някои, че тези деца първо си имат родители които да се грижат и отговарят за тях. Ако беше по време наа учебни занятия и децата като са на училище - разбирам. Ама те не са.

# 263
  • Мнения: 12 033
Не е нужно с имена, да има информация - имат ли тези деца някакъв нерешен конфликт- от едната страна, от другата страна.Имат ли проблеми в общуването си, проблеми със спазването на правилата.

Такива неща.
Но както и да е, все ще се разбере някога.


Но децата ни трябва да са подготвени, че не всички около тях са миролюбиви и затова трябва да са малко премерени в общуването си.

Скрит текст:
Моето дете, например,много често заговаря непознати.Възрастни, деца, няма значение.Какво ли не правя, за да го отуча.Съответно съм го предупредила, че с непознати трябва да има някаква дистанция, защото никога не знае кой какво му мисли.
Освен това съм предупредила, че всяка една уж невинна закачка с дете, може да доведе до сериозни последствия.
Това е заобикалящия свят и дали ми харесва или не- за мен е важно да взема необходимите мерки, за да не се превърне детето ми в жертва на агресия.

# 264
  • Мнения: 13 832
Но децата ни трябва да са подготвени, че не всички около тях са миролюбиви и затова трябва да са малко премерени в общуването си.

И малко по-миролюбиви те самите, защото така е редно и защото винаги ще се намери някой по-силен или по-агресивен от тях Peace

Защо е трито в темата? Също и във ФБ страницата само на едната страна се дава думата. Нека  видим и различните мнения, щом ги има.

# 265
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Не е нужно с имена, да има информация - имат ли тези деца някакъв нерешен конфликт- от едната страна, от другата страна.Имат ли проблеми в общуването си, проблеми със спазването на правилата.

То не е много трудно като излезе директора и класните ръководители, да се събере 2 и 2 и да се разбере кои са децата. За детето на бабаита се знае първата буква от името, а и фамилията на бащата, та... Всъщност, вероятно това затишие е по-скоро от полза на насилника и детето му, отколкото на другите - за тях, поне на обкръжението, е ясно кои са.

# 266
  • Мнения: 1 040
Леле ужасна история,  чак сега чувам,
като влязох в темата, то не е за вярване направо ...

# 267
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
От всичко, което прочетох, явно се очертават два начина на реагиране от страна на нас-родителите.
Първият е да "научим" децата си как да се пазят от подобни индивиди, как да ги разпознават, с какви деца да се сприятеляват...В този случай, ако прекрачим границата на допустимия максимум информация, която една детска главица може да побере, резултатът ще бъде Параноя. Виждала съм подобно детско състояние и лично аз нямам никакво желание да докарвам детето си до там.

Вторият вариант е да се обединим, да провокираме дебат, обсъждане на закона и промяната му! Говоря за нов закон, много добре обмислен (за да няма злоупотреби) и бързи съдебни процедури! Знам, че това е по-трудното, но не е невъзможно и все някога трябва да се направи. Ако чакаме от политиците...няма да е скоро!

# 268
  • на езерото в града
  • Мнения: 141
Най - после нещо се размърда!

http://varna.topnovini.bg/node/641965

# 269
  • Мнения: 242
За първи път чувам за въпросният сайт, но статията е изключително некоректно написана, от първите изречения останах с впечетлението, че е писана от "юношите", които естествено ни лук яли, ни лук мерисали Grinning Не взимам страна, но често съм бил свидетел на системен тормоз над деца от други техни връстници и колкото и грозно да е, понякога на родителят му писва да тормозят детето му и следват такива сцени. Не взимам страна, най-малкото не съм чул другата гледна точка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт