Интериорен стил по аматьорски - 24

  • 74 033
  • 743
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 481
Eeee, Titina, честито  Hug! Със здраве да си я ползваш! 

# 496
  • София
  • Мнения: 1 419
Titina  честита нова и простооорна кухньо-трапезария  Simple Smile Много ми харесва, чисто бяла ли е или леко кремава? Харесвам шкафове до тавана. Тук в БГ оставят едно място от 10-15-20 см, ако не е запълнено с гипскартонена конструкция, стои  много неестествено и само прахоляк събира. При вас колко са високи помещенията?

Съпружка  свежа и нестандартна идея за кът за хранене, но ще имаш ли място? По груби сметки заема около 4-4,5 кв.м. Доколкото си спомням, помещението ти беше около 20 кв.м.? И камината ще ти заеме доста място, защого на 1,5 м от нея поради греенето няма да може да се сложи нищо... Гледах подробно примерните разположения, които пуснахте преди.  Моят съвет е - трапезна маса с възможност за разтягане, така че да може да събере свободно  6-8 човека и съответно да остане "въздух". Диванът - по възможност да може двама да полегнат и да "си опнат" краченцата  Wink Ако е по-малък, кресло + табуретка някаква. Сега сте двама, но го мислете и обзавеждайте като за повечко - деца, гости  Simple Smile

Когато е празно, помещението изглежда огромно, но после изведнъж мястото изчезва  Wink Набързо надрасках схема на моя хол, защото е с такава квадратура. Вратата, която е до ТВ секцията ще се маха, ще усвоим прилежащата тераса от 9,5 кв.м и ще я направим кухня. Трапезната маса е с d=1400. На едната страна на ъгловият диван има малко компютърно бюро, след него - детски стол към момента. Холната маса също е големичка, но в момента служи за спиране достъпа до ТВ-то  Simple Smile
Скрит текст:

Дано съм била полезна  Peace

# 497
  • София
  • Мнения: 1 023
   Много хубава, удобна и изчистена кухня! Много ми хареса. Може ли снимка на червената стена и с каква боя е боядисана, че и аз мисля да правя едната стеничка в хола - моля, моля, моля!  Praynig Laughing

# 498
  • Майничка
  • Мнения: 12 642
Титина, честито, със здраве да ползвате кухнята и трапезарията!

В кухнята имаме висок и дълбок шкаф, стигам го със стол или стълба, но ми е идеален за най-високите и тумбести вази, както и за кутии с разни тематични украси (малобройни и предимно чупливи) - великденска, за Хелоуин, осмомартенска и подобни.

# 499
  • Мнения: 13 802
Високите шкафове са много удобни и винаги съм ги харесвала. Събират всички рядко използвани, но все пак нужни неща, които иначе само се пречкат.

Честита кухня, Титина! Хубава е, голяма и изглежда удобна Peace
Много харесах плочките ти на стената!

# 500
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879
Височината тук (старо строителство) е 2.40м. И аз стигам горните рафрове със стълба  Mr. Green, но държах да ги има, та да ми поберат нещата.

# 501
  • Мнения: 2 674
Титина, честита кухня. Само вкусни манджи да готвиш.

Защо махна айленда?

# 502
  • Мнения: 2 140
sofyia, само за това ще имаме място. Въртяхме нещата как ли не, правихме различни схеми, но не намерихме вариант, който да ни устройва и да не е сбутан. Права си, че когато помещението е празно изглежда голямо и в началото си мислех, че ще има място за всичко, пък сега няма място за нищо.
Вчера обикаляхме да гледаме мебели и да събираме идеи и в крайна сметка решихме, че ще е най-добре да сложим канапе /dining settee/ с голяма и удобна трапезарна маса, два фотьола с табуретки и два трапезарни стола и ще се получи нещо такова http://www.decorpad.com/photo.htm?photoId=92318. Така ще можем да вечеряме спокойно и удобно, а като искаме да си опънем краката пред ТВ-то ще ползваме фотьойлите с табуретките около ТВ-то и камината. Когато имаме гости пък ще може всичко да се събера около масата и да има място за сядане. Просто канапето и фотьойлите трябва да са съобразени с височината на масата, която със сигурност ще се разтяга. Отделно ще има място за бюфет, скрин и конзола/бюро - без да е прекалено тясно. Проблемът е, че такива канапета почти не се намират по магазините, а и повечето са твърде класически като стил, аз като че ли искам нещо по индустриално- скандинавско.

Нисък диван ще сложим в кабинета на мъжа ми и там ще можем да посядаме на ниско и меко.  Laughing

Шкафа над хладилника винаги ще намеря с какво да напълня - голям плюшкин съм  Embarassed, но реално нямаха такъв дълбок и широк шкаф от серията на кухнята и ММ не искаше, та ще го мисля допълнително.

Мернах, че в Каре има 50% намаление, та мисля да се разходя идната седмица.

# 503
  • Мнения: 762
Титина, честита кухня! Много ми харесва, предразполага за  много кулинарни подвози Grinning. Шкафовете до тавана са много практични и моите са така, само дето не се сетих, че могат да са така издължени като твоите. Определено следващите ще са такива. Идеята шкафа зад хладилника е интересна ако е удобно може ли една сномка и на него. И тези шкафове зад и над не пречят  ли на работата на хладилника  newsm78. ММ все с тоя довод ми излиза.

# 504
  • Мнения: 2 674
Съпружка, изглеждат много ефектно, но абсолютно непрактично за трапезария. Ще са вечно във петна или ще трябва да ги покриваш с нещо за да ги предпазиш от ежедневната мърсотията. Другият вариант е да каниш да ти ги чистят, но поне при нас тази услуга е скъпа.

Последна редакция: нд, 03 авг 2014, 18:34 от Цонна

# 505
  • Мнения: 2 140
Цонна, предполагам говориш за канапето и фотьойлите - със сигурност ще ги избирам със свалящи се калъфи. Ние сега се храним седнали на нисък модулен диван, ММ е от тези дето се капе и цапа, свалям калъфките и пера, веднъж годишно викам фирма да изпера меката мебел и килимите.

# 506
  • Мнения: 677
Съпружка, абсолютно подкрепям мнението на Цонна, че ще се цапат, но на мен и чисто визуално не ми изглежда тази комбинация добре Hug

Титина, честита кухня! Просторна и бяла - какво повече да иска човек Simple Smile Много ми харесва! Но масата и столовете ми харесаха още повече, а най-много голямата картина отзад. Много харесвам големи картини, големи огледала, големи маси, големи.....увлякох се Laughing

gadamer, познато ми е това с комбинирането на осветителните тела в едно помещение, доста е трудно. Виж, боядисването ми е детска игра, така че с каквото мога да бъда полезна, насреща съм Hug

# 507
  • Мнения: 5 160
съпружка,
Много претрупано изглежда...
Сложи си неголяма маса с опция за разтягане и 4 стола като начало.
И не ъглов диван, а някакъв олекотен и фотьойли, кресла, подобни.

# 508
  • Мнения: X
Съпружка, премисли още веднъж. Няма ли да е много претрупано с фотьойли и табуретки? А за постоянното местене не ми се мисли.  Няма да е удобно да стоиш на стол да гледаш телевизия. Според мен заложи на удобното, а помисли за масата. Има разтегателни маси при които се регулира и височината.

# 509
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879
Ето това е шкафа зад хладилника:
http://www.prikachi.com/images.php?images/0/7514000K.jpg , който всъщност си е вграден шкаф
А това е червената стена в дайнинг ерията:

http://www.prikachi.com/images/9/7514009r.jpg
Обикновенно детската кухня не стой там.... Mr. Green но това са рисковете на живот с дете.

Махнах айланда, защото поне за мен се оказа неудачно използването му. Само ми заемаше место, а не побираше нищо.
Някой беше питал какъв цвят е кухнята, бяла е.

Съпружка, аз не бих сложила такова...виждала съм как огромните американски къщи с такива мебели, нямат место за въздух. Хеле пък в бг вариант съвсем ще се изгуби. А и много се цапат (белите столове ги чистя нон стоп.

Общи условия

Активация на акаунт