Отговори
  • Мнения: 114



Преди да питате тук, моля ползвайте Гугъл!



ПРЕДИШНИТЕ НИ ТЕМИ:

https://docs.google.com/document/d/1DGbUd0iBHPWBdykofDE2cmsCdEKi … IOd7t8AZF89o/edit

Нашата библиотека
благодарение на СърБи мЕ кИриЛизАциЯта или Просто Кирилизация  (цък върху картинката)


 


Предложения за заглавия:

...ЗИМНИ...

Плетем шалове чудесни с плетеници интересни.
Топли дрешки си плетем, от студ няма да умрем!

...ПРОЛЕТНИ...

Топла пролет, цветни плетки - рокли, потници, жилетки!
Пролетни прежди пазарим, бримки броим и безброй плетки редим!    

...ЛЕТНИ...

Не ни мислете за тетки, щом въртим страхотни плетки!
От жегата не се страхуваме - за нови плетки пак бленуваме!
Бира, куки и R’n'R!
С чипс и бира - плетенето не спира.
Лятно слънце ни напече, в потничета ни облече.



На пазар за прежди, обръчи и куки - 1

На пазар за прежди, обръчи и куки - 2



Одеяло на надеждата - Робин за плетачки - 1

Одеяло на надеждата - Робин за плетачки - 2

Блогът с одеялцата на надеждата - http://hopeblankets.blogspot.com/






Последна редакция: пт, 11 юли 2014, 15:48 от big pufana

# 1
  • Мнения: 2 755
Много бих искала да се науча да плета, не мога никак обаче. Има ли шанс да се науча само с четене без да има кой да ми покаже и дали бихте ми посочили от къде да чета, че да науча някоя плетка? Като начало ми се иска да започна с терлици и гети.

# 2
  • Мнения: 208
Хайде да ни е честита новата тема и да я изпълним с много красиви неща
 Благодаря Пуфанке

# 3
  • Мнения: 114
  Асер, бих ти препоръчала за първа плетка шал. Терлици и гети е трудно за начинаеща. Откъде си? На две или на една кука искаш да се научиш?
 

# 4
  • Мнения: 2 755
От Русе съм, на две куки искам да започна. Зора ми е да науча терлици и чорапи, те май са на 5 обаче... Съжалявам, че като малка не съм гледала баба ми като плетеше, тя можеше всякак... Ако пък толкова задобрея ще пробвам и на една кука Wink

# 5
  • Мнения: 7 362
                Цък,запис!Може пък и да оплета скоро нещо ,а не само да гледам тайничко вашите красоти! Laughing

Последна редакция: пт, 11 юли 2014, 18:21 от Didia

# 6
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 472
Много бих искала да се науча да плета, не мога никак обаче. Има ли шанс да се науча само с четене без да има кой да ми покаже и дали бихте ми посочили от къде да чета, че да науча някоя плетка? Като начало ми се иска да започна с терлици и гети.

Само с четене ще е трудно, но с четене, гледане в youtube и търпение ще стане.
Аз самата се научих по този начин преди година, тъй като нямах кой да ми показва.

# 7
  • Мнения: 2 755
Много бих искала да се науча да плета, не мога никак обаче. Има ли шанс да се науча само с четене без да има кой да ми покаже и дали бихте ми посочили от къде да чета, че да науча някоя плетка? Като начало ми се иска да започна с терлици и гети.

Само с четене ще е трудно, но с четене, гледане в youtube и търпение ще стане.
Аз самата се научих по този начин преди година, тъй като нямах кой да ми показва.


Благодаря, значи има надежда Simple Smile А Може ли да ми препоръчате размер куки с които да започна, а също и вида прежда, защото съм си купила само от дебелата вълна.

# 8
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 472
Тънките игли не са подходящи за учене, според мен. По-добре по-дебели за начало.

На всяка прежда на етикета пише за какви игли е подходяща, така че погледни на твоята какви ас препоръчани и вземи такива. Или пък иди в най-близкия магазин, помоли да ти помогат при избора и си купи прежда и игли за нея и почвай.


Това е първият ми шал. Кученцето не се оплака, затова реших да не се отказвам  hahaha


После направих шал за дъщеря ми, който беше доволно крив, и дори не осъзнавах кога и как успявам да увелича бримките. Laughing Това ме накара да се разровя да се науча как се правят свивките. Simple Smile  Но пък тя си го носеше с такава гордост. И обясняваше на всички, че майка й е най-голямата плетачка  Laughing
После се появи и шапка към шала. И така вече цяла година.

Последна редакция: пт, 11 юли 2014, 10:28 от Ujasia

# 9
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Принципно дебелите прежди се плетат на дебели игли /обръч/, тънките на по-тънки и на всяка прежда си пише с какъв номер е подходяща. Например на мен никак не са ми удобни пластмасовите обръчи и куки, които се продават и реално ползвам колекцията от обръчи и куки /без едната кука/ на мама и баба /майка ми не е особено голяма плетачка, но има завидна колекция от пособия, аз все не мога да си намеря нещо добро и удобно/.
Като начало по-добре започни с проби - тип шал с дебелата прежда, че наплита бързо и бързо виждаш резултата и по-лесно виждаш отделните бримки - кое как се получава.
Не че с книжки не става, но лично за мен е доста по-трудно /реално книжките ми влязоха в употреба едва когато оформях различни деколтета и ръкави/.
Ето тук https://www.youtube.com/watch?v=owmFsH5J7UY&list=PLKVbJ_GeM7 … qt-1o6NbI2U2G8JWF събрах различни начини за започване на 2 куки /имало плетене на пръст и на врат, аз винаги съм виждала това на врат, на него баба ме учеше и тези на пръст ми изглеждат адски странно и много неудобно/. Харесай си този, който ти пасва и започвай.

Има различни начини за плетене на чорапи - може и на 2 куки /не съм го усвоила още/, може и на 1, на мен ми е най-лесно на 5 /трудността е само в започването, после песен пей сърце, има малко тънкости в петата, но не е голяма философия/.

Успех.

Това е като запис в новата тема, не съм снимала последните творения /мислех си днес малката да е с новата блузка и да я щракна, но то едно мрачно, облачно и се отказах/. Работя по тази на кака и, вчера тя измисли нови модификации, ще бъде от 2 прежди /едната по-дебела ще е само на бюста, тази, която ми остана от полата, аз мислех от нея да направя само цвете за украса, ама нали работим по желание и модел на клиента  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 1 176
Благодаря за новата тема
В този форум винаги намирам вдъхновение и с удоволствие понякога преглеждам и старите теми.
И за да не е само запис - потника, който стана малко дебеличък, но ще си го нося:




Спорни плетки на всички

П.П. Изтрих част от снимката, не защото не искам да се покажа, но този форум е прекалено публичен, така че, извинете ме.

Последна редакция: пт, 11 юли 2014, 11:43 от hmhm

# 11
  • Мнения: 114
Асер, много бързаш с терлиците и чорапите. Намери някоя бабка да ти покаже как. Послушай ни и започни с шал, който лесно се разплита. Трябва търпение и умение. Погледни как се плетат лицеви, опакови бримки, свивки, наметки. И успех!

Хмхм, чудна е! Ужасия, много красив животинския шал! Давай още ... аксесоари.



Това е завършеното одеяло от мен за щерката, преждите са Алара и Джинс, кука номер 3. Както виждате, бая е ...

# 12
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 472

Хмхм, чудна е! Ужасия, много красив животинския шал! Давай още ... аксесоари.


Благодаря ти  Simple Smile Лапичка (така се казва кучето) има и пончо, и шапка с дупки за ушите правих. И на барбитата поли и рокли плетох. Сега имам поръчка да плета опашка на русалка за премяна на една от куклите, но се разсейвам  Grinning

Предпочитам да плета аксесоари за малки и големи или пък самите играчки.
 
Това мишле го изгубихме миналата година на морето, та сега мисля да изненадам детенце докато е при баба си, да й направя ново.  


Одеалото е станало невероятно. Огромен труд, но си заслужава Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 юли 2014, 12:30 от Ujasia

# 13
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Доста труд е хвърлен по одеялото. Браво! Сега и получателката да си използва с кеф!
hmhm чудно си е станало потничето, пък и с това лято навън си удари десятката с преждата.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Асер, много бързаш с терлиците и чорапите. Намери някоя бабка да ти покаже как. Послушай ни и започни с шал, който лесно се разплита. Трябва търпение и умение. Погледни как се плетат лицеви, опакови бримки, свивки, наметки. И успех!

Хмхм, чудна е! Ужасия, много красив животинския шал! Давай още ... аксесоари.



Това е завършеното одеяло от мен за щерката, преждите са Алара и Джинс, кука номер 3. Както виждате, бая е ...



Олеле, наистина много труд е било... но си заслужава!

Общи условия

Активация на акаунт