Мърда, ритка Декемврийското човече, а мама знае пола вече!

  • 20 282
  • 722
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 657
Мими - не ме виждаш, защото профила ми е неактивен през по- голямата част от времето.  Влизам чат пат да видя фотографа от сватбата дали се е наканил да започне да обработва нашите снимки  Grinning. Ако има нещо- питай Wink.

Ааа, аз рекох, че нещо не ни харесваш Mr. Green Кой ви беше фотографът, ако не е тайна? Simple Smile
Съжалявам, че не мога да помогна за контракциите, май само един път ми се случи и не съм сигурна newsm78 Дано се оправиш бързо! Hug

# 61
  • Мнения: 107
Ето ме и мен тук. Simple Smile

Засега няма нищо ново при мен, освен че вече съвсем ясно си усещам бебчо, малко съм по-спокойна така, много ми е хубаво, като си шава. Simple Smile Лошото е, че вече се чувствам по-трудно подвижна, започва да ми тежи. Гледам след работа да се прибирам пеш, макар че ми е малко далечко, но да не губя тренинг и да не се заседявам.

# 62
  • Мнения: 90
Мимченце -едно огромно Благодаря за хубавата тема и извънредния труд   bouquet
Аз съм с първа бременност и много ми помогнахте с описанието на контракциите. Май досега не съм имала (и дано продължи така още 4 месеца). Само понякога нощем като се завъртя ме прерязва силна болка (най-често от дясната страна) чак дъха ми спира... обаче след 5 минути отпуска и даже пак заспивам...
Хайде - лека нощ и хубав weekend  Hug

# 63
  • Мнения: 54
Whiteflower, феталната морфология, до колкото знам аз, се прави на 2д, но обикновено на хубави апарати, които включват опции за 3 и 4д. Последните са повече за атракция и снимки, чрез 3д-то не се виждат потоци на кръвта, камерите на сърцето и т.н. Всичко това се гледа на 2д, дори броенето на пръстчетата пак е двуизмерно. Но все пак апаратът трябва да е хубав, има разни двуизмерни ехографи от старо поколение, които едвам виждат бебето:-)  с предната бременност ме следяха на такъв и като отидох на фетална щях да падна от очудване колко добре се вижда всичко и двуизмерно:-)  иначе си имам още запазените снимки от 3д-то на баткото и трябва да ви кажа, че дори и днес си прилича визуално:-)
Аз както се притеснявах за бебчо и движенията, така снощи стана страшно ритане и скачане, чак таткото го усети. Явно когато се движа много, не усещам почти нищо и бебчето спинка, вчера беше по-мързелив следобеда и той се разскача:-)
За болките да кажа и аз - от петия месец е възможно да се ъсещат т. Нар. Бракстън-хикс контракции, които са втвърдяване на стената на матката, но без болка. Те са подготвителни и съвсем не опасни. Но ако има втвърдяване на целия корем плюс болка, и особено ако се повтаря на интервали, е добре да се иде бързо да се види. Болките нощем при местене в леглото обикновено са мускулни, дори и да са по-резки. А по-късничко започват и едни много странни тъпи болки в ставите около таза, те пък разхлабват връзките и помагат за лесното преминаване на бебчо. Simple Smile  дълго стана, но исках да помогна както мога, че с първата бременност се притеснявах от всяка болчица.

# 64
  • Мнения: 1 207
Момичета,вече за втори път усещам нещо като боцкане  newsm78,да не би това да е бебето?

# 65
  • Мнения: 92
Запис в новата темичка прекрасна е !
При мен нищо лежа по цял ден и броя дните. Колкото до болките от опит знам че каквито и да са болки с изключение на разтягащите изискват незабавни мерки. Аз почти постояно съм с някакви болки и забелязвам че кървенето се усилва с получаване на болките. При мен обяснението на лекарите е че нямам някакво голямо отлепяне на плацентата а някъде по ръбовете изпуска периодично по малко кръв. Пия си дуфастона нош па и магнерот  и се моля това да ми е последното кървене вече ми станаха 3 доста обилни. Но да не ви плаша с моите проблеми радвайте се че всичко ви е наред и не се плашете от най малкото.  Както и с първата Бр така и сега съм на мнение че нищо не може да се направи и че ако някой има да живей независимо от всичко той се ражда!

# 66
  • Мнения: 108
Запис  bouquet Браво, Мимченце  Hug
Момичета,чета ви, но нямам време да пиша, бях с температура и гадене от смотаното време,грипа ме беше хванал, ама то вкъщи болни всички,та... 3 дни бях в болницата на системи, нон-стоп. Антибиотик някакъв ми биха 3-4 инжекции, витамини и съм се била обезводнила,но да чукна на дърво за това време ни вдигнаха на крака. Докато  бях там, малко по-спокойна бях, че съм под наблюдение /в Селена-Пловдив/ бях, даже пуснахме БХС, понеже трябваше сега във вторник да ходя, но използвах,че съм там, да не се разхождам само. Бебо при прегледа беше като пумпалче, според доктора  Blush отново потвърди за девойка,пораснала си е, вървим с 4-5 дни назад, но то е относително,защото аз съм с нередовен цикъл,а те винаги изчисляват на 28-дневен,та... за сега си е добре Praynig Praynig Praynig Дай Боже и резултатите да са добри, уж гледам да не се притеснявам. Не сме правили ранен БХС, сега пускаме чак,късния. Даже доки много не искаше, ама вика,че поне през един трябва да минем, ей така за запис...дано всичко е ок Praynig
Почнах да се наливам с вода, за мамите, които нямат навика като мен, да кажа - пия със сламка, колкото и смешно да звучи,но действа,по-не се усеща така и пиеш повече  baby_neutral
Искам вече отчетливо да почна да усещам мъника, само, че доки каза, че има време, първа бременност чак към 20-та седмица каза..та така Heart Eyes
Вие добре ли сте? Прегръщам ви! И се пазете от стоене на течение, много е лошо, като наркоман съм в ръцете от игли, ужас..дано следващото ми влизане е за раждането живот и здраве декември. Hug Praynig Peace

# 67
  • Варна
  • Мнения: 261
Леле, не съм влизала от 5-6 дена (бяхме отпуск и ходихме на палатки, плажчета, разходки) и сте изписали почти 15 страници, едвам ви изчетох! Simple Smile

Честито на всички с хубави новини и на тези, които са разбрали пола!  Hug

На тези, които са имали леки неразположения, стискам палци вече всичко да е наред!  Praynig

Мимченце, новата темичка е супер! Simple Smile

Иначе покрай мен почти нищо ново, бебчо вече заяква и почва все по-силно да шава, много ми е хубаво така като го усещам! Simple Smile

Хубав ден на всички!  Peace

# 68
  • Мнения: 39
Леле, не съм влизала от 5-6 дена (бяхме отпуск и ходихме на палатки, плажчета, разходки) и сте изписали почти 15 страници, едвам ви изчетох! Simple Smile

Габии, да те питам, как се справи с палатките? Ние също сме къмпингари и малко се притеснявам няма ли да ми е неудобно спането. Чудим се дали да не си купим един надуваем дюшек за палатката? Някакви препоръки имаш ли, нещо специално да ти е трябвало?
Иначе ти завиждам благородно, тази година още не сме стигнали до морето, това никога не е било.

# 69
  • София
  • Мнения: 8 711
Anyka, аз бях на къмпинг до преди 3-4  дни. 8 дни бяхмв там.
Ние си бяхме с надуваем дюшек, персон и половина за 32 лв го взех. Но си е широк, спахме си спокойно с моя мъж. Ако мъжът е твърде едър(зет ми например е 2 м и нещо и тежи 116кг) може да му е късо и да не може да се шири, но моят си е просто висок и слабичък, беше му много добре.
Сестря ми, мъжът и и детето им бяха на дунапрени и също им беше удобно.
 Ставаше ни доста студено през нощта, затова си вземете по едно одеяло  за всеки случай. Бяхме в Гърция и денем е пек, но нощем си беше студено. Нощем ставах да пишкам(а аз не го правя в нормално състояние) и ми беше досадно да ходя до общата тоалетна. Също и сега стомахът ми не е наред, беше ми много некомфортно като ходех по голяма нужда  едва успявах с всичките тези хора наоколо.
 

# 70
  • Мнения: 958
Ей, аз също съм къмпингар, от както сме тръгнали с моя на палатки, винаги сме били с дюшек размер спалня, то на него се спи като на легло, супер удобно е. През нощта винаги си вземаме по няколко одеала, че да не ни е студено. Не смея аз да ходя вече докато съм бременна, обаче, че номера с ходенето до тоалетна по 15 пъти няма как да си го позволя на къмпинг. И хигиената също ме спира.
Иначе и аз завиждам, ходи ми се на палатка, но няма как, ще изчакаме Peace

# 71
  • Варна
  • Мнения: 261
anyka, ние също сме с такъв надуваем дюшек и нямах никакви проблеми с удобството. Спахме само с олекотена завивка и ни беше добре. Иначе денем само под чадърчето на плажа, само сутрин до към 9 се пекох, докато е по-слабо слънцето, мазах се с фактор 30.

Ние понеже живеем във Варна и тукашното черноморие по-често го посещаваме, та решихме този път да се разходим към южното и останахме много разочаровани. На повечето ни любими места вече хубавите горички до плажа са заградени и се плаща, за да си опънеш палатката, а да не говорим за палене на огън. Като се почне от плажа до Созопол (на Bash-Bar), Арапя, Синеморец/Велека (там изцяло е забранено къмпингуването), Силистар... Най-хубавите, по-безлюдни и спокойни местенца са ги направили платени зони. Но отчасти ги разбирам хората, някои къмпингари оставят такива мизерии и боклуци след себе си, че явно това е решението. Ние с повечко обикаляне и разпитване попаднахме на едно девствено заливче близо до Варвара и там изкарахме повечето време, даже и се къпах във водата, беше много чиста.

Та ако някой планува палатки това лято, препоръчвам северното черноморие, тук все още не се плаща, за да спиш на свеж въздух сред природата - Паша дере, Крапец, Езерец, Тюленово... все хубави местенца. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 39
Аз също съм от Варна, и посещавам плажовете на северното черноморие. Тази година сме запланували една седмица на север - Камен бряг, Крапец и накъдето ни отвее вятъра, а после на юг Иракли, Карадере ... по платени къмпинги по принцип не ходим, от копачите на дупки сме Wink мисля наистина ди си вземем един надуваем дюшек, дилената е колко да е голям, понеже догодина пак си мисля да го полваме, а имаме две палатки едната за двама, а другата за трима. Мисля отгоре да постеля шалтета и да си спом със спалните чували както винаги. За хигиената, не мисля че е толкова страшно, просто ще се въоръжа с прилично количество мокри кърпички, пък и имаме душче. А пък ако закъсам толкова много винаги мога да скоча до Варна Simple Smile Само ходенето по голяма нужда ще ми е проблем, то и сега ми е, но никой няма да откаже на бременна жена да ползва тоалетната Wink вече нямам търпение да дойде време.
Извинете за многото грешки, мъча се да пиша от таблета.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 261
Да, и ние никак не си падаме по платените къмпинги. Иначе нашият дюшек е точно колкото палатката (май 1,50 м), а тя е двуместна. Струваше около 40 лв. преди 3 години от Карфур. Няма да съжаляваш! Wink Даже понякога ми е по-удобно и уютно да спя на него сред природата, отколкото вкъщи на леглото! Simple Smile

# 74
  • Мнения: 309
Здравейте, мили мами  Hug радвам се , че обсъждате палатки и къмпинги, и ние плануваме няколко дни на Иракли с палатки другия месец
Gallaa, ти при кой доктор ходиш? Видях, че си ми градска   bouquet

 Елиас, при д-р Добрев ходя ☺, а ти?

Общи условия

Активация на акаунт