Като за последно - закриват Националния център по наркомании

  • 2 806
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 892
Това и административните спънки, които поставят пред бежанците, за да учат, са двете феноменални глупости, които даже не знам, а най-вече не искам да коментирам.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 298
Много жалко, ако е истина. Там имаше на времето много свестни специалисти Sad Лекари, психиатри - не знам сега (след 10 години) дали и кои от тях са все още там. Но мисля, че ще е крачка назад в борбата с проблема, ако го направят. Винаги, когато обединяват институции, се размива отговорност и се влошават практиките, контрола, всичко... Sad
Метадонът е като всичко друго - употребата му иска индивидуална преценка и висок професионализъм... тук малко му отпуснаха края на раздаването, по мои наблюдения... Понякога и това, да бъде контролирана зависимостта, е нещо. В сравнение с алтернативата...

# 17
  • Мнения: 8 972
Имам преки наблюдения върху дейността, живея  в квартала - освен да раздават метадон, друго не знам какво точно вършат...Моля ви се, на всички съседи ни е омръзнало от контингента им
В градината на св. никола е кошмар от тези хора

# 18
  • Мнения: 130


Ейми Уайнхаус - може да се види колко е била красива на аватара на предишния пост.  Много талантлива певица.  Почина на двайсет и осем години.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 298
Like_Smoke, това е видимата страна на нещата - оздравелите няма де да ги забележиш (по-точно разпознаеш)  Simple Smile няма и как да видиш работата по същество с хората (които не са само тези, дето после ходят в градинката...) а иначе - ходенето върху счупени стъкла от бутилки и спринцовки никому не е приятно... то ясно
Justem, тъжна картина  Sad
все пак някой знае ли какво е развитието на онова предложение за закриването на центъра?  newsm78

# 20
  • Мнения: 822
В случая не мисля, че има някакво значение, каква е причината за затварянето на центъра... Няма значение, дали са нечии финансови интереси или доказана неефективност... В една сравнително социална държава преди да се ликвидира едно звено, създадено в подкрепа на някаква социална група, би трябвало да се намери алтернатива, която да поеме функциите му... Аз поне не срещнах информация, коя институция ще замести този център...
В много страни наркозависимите могат по всяко време да получат лечебната си доза в спешното отделение на болницата, стига да са регистрирани като наркозависими... Получават си дозата и ги наблюдават в рамките на поне 1-2 часа, преди да ги пуснат да си вървят. Наркозависимите се приемат с предимство дори пред хора с травми от инциденти. Получават си помощта от медицинско лице и в същото време не се дава възможност да се търгува с наркотични вещества...
Не зная, дали в България спешните центрове могат да оказват подобна помощ... Повечето информация, която намирам в медиите е за спешна помощ след предозиране с метадон...
Видно е, че има нужда от засилен контрол, но както често се случва у нас някой министерски гений пак е решил да изхвърли мръсната вода заедно с бебето...

Общи условия

Активация на акаунт