Перилни препарати и омекотители - 23

  • 51 103
  • 733
  •   1
Отговори
# 255
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 754
Днес си купих от Коколиното с водна лилия и грейпфрут - страхотно ухание от шишето.
Скрит текст:
Ако не се лъжа Гес беше писала за нови артикули на Фикосота /шампоан, балсам, душ-гел, маска за коса/. Аз днес си купих шампоана, балсама и душ-гела с аромат на мед и липа - е разкошни са. Аромата е вълшебен и не само това: шампоана - с малко коичество стана хубава пяна, балсама омекотява чудесно, а душ-гела също е страхотен. Направо съм влюбена в тях. Heart Eyes

# 256
  • Мнения: 311
Аз преди 5 дена купих новия Савекс Summertime 2 in 1 ... Много хубаво мирише и изпира добре  wash hang

# 257
  • Мнения: 1 760
julia_gt, не знам дали правилно съм те разбрала, защото не знам кои точно таблетки на DM слагаш, но ако ползваш таблети или прах за омекотяване на вода, слагай перилен препарат като за мека вода. Ако не ползваш омекотител за вода, прегледай добре инструкциите на опаковката. Двойна доза перилен препарат е твърде много. А омекотител за вода и двойна доза прах е пълен абсурд. Вместо да пестиш перилен препарат и пари, ти харчиш тройно, а целта е точно обратното. Да не говорим за замърсяването на водите.

Аз винаги слагам минималната доза, указана на праха. Досега единствено с Май Форест съм ползвала по-голяма доза, но без ефект.
Ако си в район с мека вода, добре, но ако ви е тредно твърда или твърда, по-добре е да спазваш дозировката. То всъщност на повечето от нашите прахове за мека и средно твърда вода дозата е еднаква.
julia_gt, не знам дали правилно съм те разбрала, защото не знам кои точно таблетки на DM слагаш, но ако ползваш таблети или прах за омекотяване на вода, слагай перилен препарат като за мека вода. Ако не ползваш омекотител за вода, прегледай добре инструкциите на опаковката. Двойна доза перилен препарат е твърде много. А омекотител за вода и двойна доза прах е пълен абсурд. Вместо да пестиш перилен препарат и пари, ти харчиш тройно, а целта е точно обратното. Да не говорим за замърсяването на водите.

Аз винаги слагам минималната доза, указана на праха. Досега единствено с Май Форест съм ползвала по-голяма доза, но без ефект.
Ако си в район с мека вода, добре, но ако ви е тредно твърда или твърда, по-добре е да спазваш дозировката. То всъщност на повечето от нашите прахове за мека и средно твърда вода дозата е еднаква.
Благодаря вече ще правя точно така. Simple Smile

# 258
  • Мнения: 5 209
Скрит текст:
Ако не се лъжа Гес беше писала за нови артикули на Фикосота /шампоан, балсам, душ-гел, маска за коса/. Аз днес си купих шампоана, балсама и душ-гела с аромат на мед и липа - е разкошни са. Аромата е вълшебен и не само това: шампоана - с малко коичество стана хубава пяна, балсама омекотява чудесно, а душ-гела също е страхотен. Направо съм влюбена в тях. Heart Eyes
А аз
Скрит текст:
си взех серията с анжелика и арганово масло. Това са едни от най-гадните шампоан и балсам, които съм ползвала (първенството дължи Алверде от DM, който ми направи косата на метла за 2-3 измивания). Все едно, че не съм си мила косата. Освен това имат една странна консистенция; шампоанът пени в шепата, а на косата - хич; балсамът оставя косата една странна на допир. За мазна коса не пожелах да си взема заради мащерката, от миризмата която ми се повдига. Изобщо съм много разочарована. Та шампоан Тео от лев и петдесет ми прави косата много по-хубава, ама няма към него балсам.

# 259
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 754
Скрит текст:
Ако не се лъжа Гес беше писала за нови артикули на Фикосота /шампоан, балсам, душ-гел, маска за коса/. Аз днес си купих шампоана, балсама и душ-гела с аромат на мед и липа - е разкошни са. Аромата е вълшебен и не само това: шампоана - с малко коичество стана хубава пяна, балсама омекотява чудесно, а душ-гела също е страхотен. Направо съм влюбена в тях. Heart Eyes
А аз
Скрит текст:
си взех серията с анжелика и арганово масло. Това са едни от най-гадните шампоан и балсам, които съм ползвала (първенството дължи Алверде от DM, който ми направи косата на метла за 2-3 измивания). Все едно, че не съм си мила косата. Освен това имат една странна консистенция; шампоанът пени в шепата, а на косата - хич; балсамът оставя косата една странна на допир. За мазна коса не пожелах да си взема заради мащерката, от миризмата която ми се повдига. Изобщо съм много разочарована. Та шампоан Тео от лев и петдесет ми прави косата много по-хубава, ама няма към него балсам.

Аз обожавам аромата на липа и може би за това съм в такава еуфория Embarassed. Все пак това са ми първите впечатления и то наистина са много добри. За да е коректно обаче, ще пиша пак след няколко измивания. За сега косата е мека и ухае невероятно.

# 260
  • Мнения: 5 209
Радвам се, че ти допадат.
Скрит текст:
Аз се съмнявам, че серията, която взех, не е за моята коса. Увредена и суха ми е от боядисването, но пък се омазнява бързо в корените. Винаги ползвам продукти за суха и увредена коса.
Ако ги пуснат на промоция (но повече от 5 лева не давам), бих дала шанс на варианта за нормална коса със смокиня и зехтин или с липа и мед за суха коса.
Иначе откъм аромат нямат равни.

И аз си взех една малка кутийка от новия Савекс, но не съм го пробвала, че е за цветно.

А от новия компактен Ариел няма никъде. Днес имах свободен ден и пообиколих няколко вериги и малки магазини, но ядец.

# 261
  • Мнения: 7 995
Гес, виж какво пише за акрилната киселина: Acrylic acid is severely irritating and corrosive to the skin and the respiratory tract. Eye contact can result in severe and irreversible injury. Low exposure will cause minimal or no health effects, while high exposure could result in pulmonary edema. The LD50 is 340 mg/kg (rat, oral).

Аз изобщо не знам каква ни е водата, но прането се изпира с минимална доза прах. За пералнята не ми пука особено Simple Smile

Ev_e, и аз не ходя лекьосана вкъщи, защото имам достатъчно много "парцалки", но това потниче на малката и го обличам понякога, за да се изпере евентуално след няколко пранета, но ме съмнява. То това не е леке. Ние лекета нямаме, защото Тео-то явно изпира всичко.

# 262
  • Мнения: 702
Az vchera si vzeh ot novata Tema skin loving za cvetno,ot paketa uhae mnogo hubavo dano da sa podobrili praha i da mi haresa,makar,che az biah dovolna i ot starata versia.Za bialo tozi pat si vzeh Ariel,kupih i ot omekotitelia na Savex lilava butilka,haresa mi aromata,kato go probvam shte pisha otzivi.

# 263
  • София
  • Мнения: 38 985
Аз съм много доволна от Тема скин ловинг за бяло.
Пиши за Савекса.

# 264
  • Мнения: 5 209
celika, в това, което си цитирала, става въпрос за чиста акрилова киселина. В съставката, която те притеснява, акриловата киселина не е чиста.
Сода каустик също в чист вид е много корозивна, но сапунът, въпреки че е направен със сода каустик, не ти изгаря кожата. С този ко-полимер е горе-долу същото.

# 265
  • Мнения: 7 995
Ясно! Simple Smile Благодаря за разясненията! Simple Smile

# 266
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 888
И аз си взех една малка кутийка от новия Савекс, но не съм го пробвала, че е за цветно.
Току-що и аз се сдобих с малка кутийка от новия Савекс 2 в 1 Summer Time /на центъра са спрели бус на Savex и раздават на всеки/. Правят промоция и на омекотителите си. Не знаех, че този е за цветно. Ухае разкошно, но ще видим и как ще пере.

# 267
  • Мнения: 5 209
Ах, късметлии шуменци. Laughing
Хайде, и за бяло може да става този Савекс, но съдържа PVP и не съдържа избелители, така че за цветно със сигурност става.

# 268
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Здравейте,предварително се извинявам за въпроса,сигурно много пъти сте отговаряли,но нямам време да прочета темата.Търся си много траен като аромат омекотител.Досега съм пробвала синия Ленор и Силан,но не ме устройват,аромата бързо изчезва.Затова ,моля,помагайте.  Praynig

# 269
  • Мнения: 5 209
Максима, Коколино, а от паралелния внос - Суплин/Софтлан. Обаче Максима е много траен и силен.

Общи условия

Активация на акаунт