Защо бихте имали /имате второ дете ?

  • 3 750
  • 127
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 098
Не възнамерявам да им купувам последен модел телефон, защото и моят не е най-последният. Няма да им купим и коли, защото нашите сме си ги купили сами.

Но ще им дам любов, сигурност и спокойствие. Ще им дам възможност да се обичат, да си помагат, да си имат доверие.
За мен това е най-важно.
Убедена съм, че съм права.

Права си и оЩе как PeaceНа първо място моята цел е да си направя детето 4овек,ЛИ4НОСТ,която е отговорна и може да се справя с живота.4ак тогава Ще мисля дали да й дам къЩа,нова кола и т.н.,важното е да оцени какво полу4ава.
А колкото до дрехите_сега на тази възраст какво разбират те.И най_скъпите и красиви дрехи стават на ниЩо,когато играе в захлас.

# 61
  • Мнения: 429
Искам защото децата са смисъла на живота, радостта на деня и подкрепата в делата.
Аз самата съм от многодетно семейство и вярвайте ми майка ми беше най-щастливата майка, когато се прибархме вкъщи след изпит.
А в дома ни винаги е имало песни и винаги е имало време за всички, вкъщи беше пълно.

# 62
  • Мнения: 357
И моето бебче е съвсем малко и въпреки че се разделих с таткото съм твърдо решена, че ще си имам второ детенце и дано този път да е момиченце!
Имах ужасно "нормално" раждане, но и това не ме уплаши, този път ще опитам с операция Wink
Раждането на детенце е такава радост, искам да я изживея отново!
След всички притеснения покрай раждането ми, майка ми каза: И да не съм те чула, че ще имаш второ дете!
Тогава аз само я попитах, тя защо е родила брат ми след като с мен е била на косъм. Тя повече не каза нищо! Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3 537
Искам още едно дете,защото е хубаво да си има братче или сестриче,за да си играят,споделят....да знае,че някой ден когато нас няма да ни има ще има на кой да разчита....и т.н., друго си е Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 2 255
Ами защото след 11 години най-после пораснах и поумнях  hahaha това в кръга на шегата (но и не съвсем)
По принцип от край време съм мислила за поне 2 деца, но понякога не всичко се подрежда както и когато го искаш  newsm78
Но важен е резултата  thumbsup имам най-прекрасните две момчета на света  Wink

# 65
  • Мнения: 2 587
Защото знам колко е хубаво да си имаш братче или сестричка и не искам да лиша дъщеря си от това.

# 66
  • Мнения: 1 059
много искам второ детенце ако е живот и здраве може и трето а ако някои попита мъжът мми той ще каже поне 5. хубаво е и да не им е голяма разликата ама в тея пусти безпарични времена. егпистично е да го кажа ама искам момиченце. амам прекрасно момченце което изцяло е одрало кожата на баща си и ако не носеше моята буква нямаше да има нишо от мен. не това беше в кръга на маитапа наистина много искам второ дете за да не е самотен малкия пък и наистина ми беше хубаво докато бях бременна

# 67
  • Мнения: 481
Имам второ дете, защото то взе че се появи три минути след първото без въобще да ме пита дали може Joy hahaha Joy
А сега сериозно - и трето искам да си имам, а защо не и още една двойка близнаци! Пожелали сме си другите две да са близнаци - момчета!!!
Просто и двамата с таткото искаме да имаме още деца, няма някаква конкретна причина.

# 68
  • София
  • Мнения: 9 903
Имам две момиченца-на 4,6г и на 1,4г.И двете бяха запланувани,но и да не бяха бих ги родила.Смятам,че децата имат нужда едно от друго,смятам,че така се научават да делят всичко-играчки,вещи,а и вниманието на родителите си.Истината е,че голямата ми дъщеря се промени в положителна насока-вече не е такъв егоист,стана и по-самостоятелна.Аз лично не смятам,че най-важно е да осигуриш всичко на детето си -скъпи дрехи и играчки,но мога да им дам токова много обич...Много познати са ми казвали,чее лудост на 26г да имам две деца,да уча и прочие.На всички тях казвам ГОРДЕЯ СЕ ЧЕ СЪМ МЛАДА МАЙКА И НЕ СЪЖАЛЯВАМ ЗА НИЩО.Разбира се всеки има право на мнение и аз бих го уважила.

# 69
  • Мнения: 462
Аз имам две момченца Simple Smile Честно да си призная второто ми дете стана ненадейно за нас, макар че винаги съм искала да имам три момчета....и още го искам Simple Smile Реших се да имам второ дете защото аз съм само такова и ми беше адски скучно да раста сама...защото исках моите деца да имат опора в живота и да имат човек до себе си, на когото да могат да разчитат винаги...на кого другиго ако не на брат или сестра? Това, разбира се е въпрос на възпитание, но все пак...предполага се че щом като искам да имам повече от едно дете ще се постарая да ги възпитам по този начин Simple Smile

# 70
  • Мнения: 10 758
Защото обичам децата.ако мога бих родила и трето.Децата осмислят живота ми.Не мога да си представя да живея без тях.

# 71
  • Мнения: 3 034
 Ами може би защото сестра ми е най-близкия ми човек и много, много я обичам. Heart Eyes И тя мен също, всичко си споделяме и когато има проблем, първо на мен казва - не на нашите.
Липсва ми, защото живее извън БГ и нямам търпение утре да си дойде и да я нагушкам. Знам, че отношението между братя и сестри е въпрос на възпитание и съм сигурна, че дъщеря ми много ще обича братчето/сестричето си. Тя и сега почти бсеки ден ни пита кога ще и родим сестричка. Grinning

# 72
  • Мнения: 1 440
Единствената причина е,че и двамата много обичаме децата!
Бихме гледали и повече от две,ако имахме възможността.
Мъжът ми си мечтаеше за 4,а аз за 3,но...

# 73
  • Мнения: 2 609
Аз съм едно дете и винаги ми е било много кофти от това Sad.Всички около мен си имаха брат, сестра, кака, батко, само аз не и се чувствах много самотна понякога Rolling Eyes.Още от тогава си казвах, че живот и здраве, ако зависи от мен ще имам 2 деца.

# 74
  • Мнения: 269
Със сестра ми имаме разлика 11г. Честно казано не сме си много близки, все едно съм израсла сама. Когато вече бях достатъчно голяма да си споделяме тя беше отишла да учи в друг град, после се омъжи... Колко съм завиждала на съученичките ми, които имаха по-малки братчета и сестричета и как жадно попивах врявата и суматохата, която постоянно цареше в тях... smile3518
От друга страна винаги си зная, че мога да разчитам на сестра ми и това ме крепи в тежки моменти. Имам ли добра новина ще се пръсна докато не споделя с кака. Когато майка ни почина тя ми беше голяма утеха.
Сега делим и радости и неволи. По празници се събираме и ни е весело, ако се случи нещо лошо пак го посрещаме заедно.
Никога не бих лишила детето си от тази духовна връзка. Само съм се погрижила да не е толкова голяма разликата /живот и здраве ще е 3г.!/ newsm44
А относно осигуряването - аз не съм получавала всичко, което съм искала от родителите си. Много пъти са ми предлагали да си изкарам паричките и да си купя  желаното нещо. И съм ги изкарвала - през лятната ваканция ходех по бригади и т. н. Чувствах се толкова горда със себе си!
Моето дете не е издокарано с различен тоалет всеки ден. Ако ми се върне чиста от ясла на другия ден е със същите дрешки. И честно казано слабо я вълнува! Всичко е до това как ще ги научиш и кое ще им покажеш ти като приоритет в живота - дали ще ги превърнеш в разглезени материалисти или ще ги научиш да поглеждат по-навътре в нещата.
Естествено, не става дума за основните неща - да е сито, облечено, нагушкано и нацелувано, изслушано и разбрано - тях всеки дребосък трябва да ги получава в големи количества и без уговорки!

Общи условия

Активация на акаунт