Защо бихте имали /имате второ дете ?

  • 3 744
  • 127
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 193
На мен ми бяха казали, че няма да мога да имам второ дете. Това много ме натъжи защото моят мъж винаги е казвал, че иска да имаме второ. Радвам се, че без лечение нещата станаха и сега се чувствам много жива. Децата са стимул и най-голямото щастие в живота ни.

# 91
  • Мнения: 670
Обичам децата. Винаги съм искала три деца. Няма нищо по-стойностно от това да даряваш обич, закрила, нежност... Дъщеричката ми е на 7 месеца и вече мисля за второ детенце.

# 92
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Защо,защо... ми защото обичам деца, харесват ми, обичам да ми е лудо, да ме подмладяват, да ми показват света по друг начин. Пристрастена съм към процеса на забременяване, бременеене и раждане и към всичко около малките човеци. Натрупала съм един куп знания и умения около тези неща и ми се струва чиста загуба на потенциал да не ги използвам никога повече Mr. Green (майтап, майтап - ама си е така).
Децата пък обичат да са с други деца - да си сам вкъщи и да имаш само възрастни за общуване у дома хич не е забавно и не е особено полезно за едно дете, а независимо от споровете и битките понякога, споделените игри, тайни, шушукането и дори номерата, които правите на родителите заедно са страхотни емоции.
Това са само някои примерчета - далеч не цялата картинка
Искрено се надявам и моля да имам един ден щастието и за трето дете, не само за двечките, които имам.
За материалната страна на въпроса изцяло се подписвам под мнението на Червената кралица - ако някое от децата ми някога отправи към мен претенция защо не съм му осигурила пари, кола и жилище, ще се чувствам пълен провал като родител...

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Колкото и тривиално да звучи синът ми осмисли дните ми. Много пъти съм казвала, че той е най-смисленото и истинско нещо, което съм правила. Винаги съм искала и второ дете, с малка разлика от първото, но за жалост живота ни се стече така, че не можахме да го осъществим. Сега работим по въпроса за второ и дано стане скоро  Praynig
Чувала съм и следната приказка: "Да отгледаш едно дете си е чист егоизъм на родителите" и съм напълно съгласна с нея  Naughty
Ами това е - искам и второ дете .

# 94
  • Мнения: 5 393
Аз лично искам 3 деца живот и здраве.По-весело е,аз също имам двама братя.Надявам се да можем да си го позволим с мъжа ми.

# 95
  • Мнения: 2 242
От малка си мечтаех за голямо семейство. И двамата със съпруга ми искаме поне три, аз съм навита, ако имаме възможност и да осиновим.

Вероятно при мен така се получава, защото нямам братя и сестри и въпреки, че на човек не може да му липсва нещо което не е имал, аз съм твърдо против детето да отрасва само!

# 96
  • Димитровград
  • Мнения: 1 754
Ами много е тъжно да живееш сам/самичка.Племенниците са по едно дете-ами не искам дъщеря ми да е сама-друго си е да си имаш сестра/брат.

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Винаги съм искала деца не едно а три и то с малка разлика за да растат заедно и за да са си близки да имат упора занапред в живота,и когато сега имам две живота ми е в пълния смисъл пълноценен,когато ги гледам как се забавляват заедно и се обичат и търсят знам че не съм сгрешила,дано скоро да имам още едно и да ми растат живи и здрави,но според мен не важно само да ги родим а да можем и да се грижим добре за тях да успеем да ги възпитаме иначе няма смисъл.

# 98
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Просто защото искам, това е важното. Не е нужно да има причина.

# 99
  • Мнения: 1 735
Винаги съм искала деца не едно а три и то с малка разлика за да растат заедно и за да са си близки да имат упора занапред в живота,и когато сега имам две живота ми е в пълния смисъл пълноценен,когато ги гледам как се забавляват заедно и се обичат и търсят знам че не съм сгрешила,дано скоро да имам още едно и да ми растат живи и здрави,но според мен не важно само да ги родим а да можем и да се грижим добре за тях да успеем да ги възпитаме иначе няма смисъл.
Няма спор!!!   bouquet

# 100
  • Мнения: 3 537
Просто защото искам, това е важното. Не е нужно да има причина.

# 101
  • Мнения: 1 382
Защото ме изпълва с хубави,положителни чувства и защото обожавам малки бебета  Flutter

# 102
Защото исках синът ми да не остане сам някой ден, когато нас ни няма...
Защото не исках да расте егоист...
Защото много обичаме деца...
Защото исках още веднъж да видя всички първи неща - първата усмивка, първото зъбче, първите крачки...
Защото... просто го искахме Hug
И сега сме много щастливи, че го имаме Heart Eyes

# 103
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Защото е прекрасно да имаш близък човек до теб в труден момент.
Надявам се някой ден да родя братче или сестриче на Ивайло!

# 104
  • Мнения: 2 849
И второ и трето искам ,да са ми живи и здрави и да ме радват .Децата са смисъла на живота все пак .Искам да ми е пълна къщата и душата . Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт