Слънчеви лъчи озаряват ФЕВРУАРСКИТЕ очи

  • 22 584
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • NE
  • Мнения: 10 999
Маги Браво за варианта да вдигнеш хемоглобина. Peace
Поза по корем ни е любима и на нас. Hug
Иначе дай безмлечка оризова каша с кърма и сложи една лъжичка плодово пюре. Дай круши Уилямс на Gerber, че са сладички и нямат киселок. Peace
princessd Браво на Алекс. Hug

Аз днес дадох сладък картоф - батат и много добре се прие. Нещо средно между картоф и тиква е. Grinning Децата, които обичат тиква няма да го подминат без овации. Иначе кг е около 5-6 лв. и го намерих в Метро.

# 721
  • Варна
  • Мнения: 72
magyg В началото и моето пуканче не искаше плодове , предлагах ги заедно с оризова каша , така минаваше номера . Постепенно махнах оризовата каша и сега си хапва чисти плодови пюренца следобед  , Днес си хапна един банан заедно с круша , много вкусно  Joy мислех че ,  ще остане и за мен но всичко се изяде . Акото и при нас в началото беше така , много твърдо , но се оправи , дай тиква ако не си давала досега , при нас много добре се отрази .
princessd На нас ни се повдига , ако случайно има малко по голяма бучка в пюрето . За плезенето  и правенето на бърррррррррр...... аз открих че  , когато стане от сън и го храня веднага , няма такива екстри .
Eli.......... Това количество храна ми се струва прекалено много , може и да греша де  Heart Eyes ......, аз давах по около 180 - 190 гр . пюре , но ЛЛ каза че е много  да го намаля на 150 гр . за ядене . Кърмиш ли след това....
telly Ние бяхме така когато ни излязоха първите зъбчета , будене на всеки 2 часа с рев , и заспиване на цицата . Сега пак сме така ,чакаме другите 2 да излязат  Praynig  

Скрит текст:
Почти безобидна ми се губи нещо

Аз утре ще се пробвам да направя малко компоти от праскови , че много му харесаха на малкия , та се чудя  да слагам ли захар  newsm78 newsm78

# 722
  • Мнения: 27
Привет мами и бебоци  55

magyg Като се запече малката и спирам моркова за ден-два и се оправя. Линекс бебе също би регулирал изхождането.  Simple Smile

djoia Майка ми слага съвсем малко захар на компотчетата на беба. За вкус колкото.  Peace

И ние вече имаме направления за изследвания и да видим кога ще се наканим да ги направим.
Моята бебуна много е пораснала този месец. Наддала е 900 гр. и вече е 7,900 кг. и е 70 см. Имаме заместено обедно със зеленчуково пюре и следобедно с каша. Днес облажихме и с пуешко  Laughing Дручко си е мръвчица да хапнеш, мн и хареса  newsm53
За резил, в лекарския кабинет щяхме да направим севтето с полет. Ужас!  newsm09 Посмяхме се с лекарката, ама то хич не е смешно това, удар щях да получа.
Другото интересно е, че според педи, беба ме имитира като кашлям. Аз още си кашлюкам и я слушам пот няколко дни и тя така. С баба си и веднъж не се е изкашляла, а при мен доста често, че ми се и хили насреща  #Crazy Маймуна. Слуша я , гледа гърлото, уж е здрава.

На всички мамчета с летящи бебчета и с раздразнени зъбоникнещи  Hug

# 723
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте отново!
Минахме на ехограф и всичко е наред, само ми каза да забелвам пишлето,  че до годинката трябвало да се показва главичката. Аз до сега само леко съм помагала и има още доста, но не съм сигурна, че е правилно и ще съм пас. Другото, което ме изненада приятно е че не се заплаща прегледа както беше при ортопеда. Бях се настроила да плащам и се изненадах Simple Smile.
Лекарката ни каза, че бил едро бебе, но пък органите били съразмерни. Кое му в едрото като тук във форума май сме най-дребни 64 см и 7.250кг ама айде Simple Smile
Хубава вечер и спокойни бебчовци.

# 724
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте, здравейте, мацки  Hug

Забравихте ли ни  Wink

Ние сега "кацнахме" след 10-дневно гостуване на баба Simple Smile

Утре ще ви чета  Embarassed

Хващам се за последното

...като тук във форума май сме най-дребни 64 см и 7.250кг ама айде Simple Smile
...
... ние утре сме на ДК, но ... ще сме към 6200-300 Simple Smile, та не се "бутайте" при дребните  Joy

# 725
  • София
  • Мнения: 2 130
здравейте и от нас.
и ние нещо не искаме да ядем плодовите пюрета. мешах ги и с  каша и пак не ги иска. посъветваха ме да ги спра за една седмица да ги забрави и после пак да пробвам.
днес му дадох авокадо и много го хареса.
чудя се от кога да започна да давам и месо. с яйцето мисля да поизчакам до 7 месец, честно не съм решила кога ще е , но няма да е скоро.
Ние си имаме 2ро зъбче вече и малко се поуспокой днес, че беше ад до вчера  ooooh!.

лека вечер и спокоини бебоци  Hug

# 726
  • Варна
  • Мнения: 72
Добре дошла Почти безобидн@  усещаше се липсата ти във форума . Мерси за отг. на лични   bouquet  bouquet  bouquet
 При нас новото е , че от няколко дена седим в количката седнали , без да е подпрян с възглавници ,хваща се с  две ръце и киризи като някоя клюкарка ,  Joy hahaha .  Къпането е същата работа , стои си седнал в коритото и се чуди как да хване душа  newsm37
 Хубава вечер  и спокойни бебчета

# 727
  • NE
  • Мнения: 10 999
Момичета, утре пускам новата тема  Flutter

# 728
  • София
  • Мнения: 2 130
djoia вземи му играчки. аз му взех на моя патета и рибки и много се заиграва с тях   bath1

# 729
  • Варна
  • Мнения: 72
djoia вземи му играчки. аз му взех на моя патета и рибки и много се заиграва с тях   bath1

И аз за това си мислех днес , на дъното на коритото има нарисувани рибки , но вече не са му интересни  Laughing
Flower Fairy Ще чакаме с нетърпение   bouquet

# 730
  • Мнения: 642
Здравейте, мами. Да се извиня, че няма да назовавам поименно, но съм през телефона.
Благодаря за идеята за подложката на Лорели, чудесна е, не се поти в столчето на колата.
За хемоглобина - нормално е към 6 мес. да намалее, тогава се изчерпват запасите и докато се натрупа от храната трябва време. Ние сме с нисък, но и др показатели MHC MHV май че бяха са ни ниски още от 4 мес- явно по-рано си е изчерпила запасите на желязо или се е родила с по-малко, та затова сме от по-рано с месо и жълтък.
Аз засега успявам само зеленчуково пюре да давам, с плодовите и кашите малко е мъка, въпреки че веднъж изяде почти цяла елда с банан и ябълка Овко, даже и на мен ми хареса.
Не сме летяли, но като гледам как се върти на чеверме вече, трябва повече да внимавам, че спалнята ни е височка.
Ние сме в Охрид на почивка и е едно свежо и чудесно, омотавахме тия дни по цяло пюре с месо на гербер Simple Smile но главно си искаме само цицка, особено на плажа. В последно време е особено ревлива, не иска да седи сама, не мога до тоалетна да отида. Четох че това било скок в растежа, дани да мине скоро. А заради зъбите май се приспиваме по час, задреме ми в ръцете, само да допре глава на матрака и рев и пак от начало.
Овладяли сме "Браво" и пляскане с ръце, сега работим за Чао. Малко ми е съвестно, имам.чувството, че.си уча детето на номера.като кученце, ама без награди Grinning като казах кученце - подариха ни онова на Фишър Прайс,.много му се кефи Simple Smile

Лека нощ и мирни и спящи бебоци :*

# 731
  • Мнения: 3 410
Само допълвам...
Бяхме на док за 6м и той каза нещо в което все повече се вслушвам... Бебето е човече, малко но човече, ако и дадеш нещо вкусно ще го яде.
 Така се отказах от стандартното захранване с гол картоф или гол морков, слагам на едно място мин три зеленчука и гледам да не е баш същото в два поредни дни. На всяка манджа слагам и малко карма..

Ааа и сме 70см 7350г...
На кг не е мръднала нито грам за цял месец, но боледува два пъти и док каза че е нормално.

 Вече имаме и нова косичка... Руса,?!!! .... Не е странно че е руса защото аз също съм, но се роди с гарваново черна коса... Шантава работа Simple Smile

# 732
  • Varna
  • Мнения: 356
Да се цопна и аз почти финално в тази тема!
Бобо е добре и не знам дали е много, обаче си изяжда 190 гр домашно зеленчуково пюре и се оглежда за още. Месо хапваме вече- засега един път заешко, и днес пуешко. Кашите смесвам със плод- или плодово пюре, или пъпеш, малко сварена ябълка, днес правих с царевично нишесте кисел с плодчета вътре и нищо не остана за опитване даже.  Joy И вече се надигаме от количката- возим се странно на една страна подпрени на лакът и главата извън количката, за да се вижда всичко, ако не е в тази поза- естествено по корем и пак главата е навън.
Това от нас. Лека вечер и хайде скоро да се цопваме в новата тема!

# 733
  • Мнения: 139
Добро утро на всички @-}-- Ние още сме в Търново,но скоро почивката ще приключи,че каката тръгва на училище.Гери вече седи седнала сама:-) вече е 70 см.и 8.150 кг.яде пюрета и каши,че даже по някой път и давам да опита от нашата храна.Имаме два зъба и май и други ще излизат....Много слънчев и усмихнат ден от нас @-}-- B-)

# 734
  • Мнения: 1 468
Добро утро мами и бебоци!  Heart Eyes

Вчера като пазарувах пюрета се зачетох в етикета на едни,които се водят за след 4 месеца (ябълки и круши) и видях,че в тях има захар,а аз до колкото знам захар се дава след 1 годинка? Вие какво мислите по въпроса?  newsm78

Иначе малката продължава да се буди на всеки 2 часа през нощта и много пръцка! ooooh! Вече започвам да се притеснявам с това бунтуващо се коремче,а хем давам пробиотици...

Ние от 10 дена вече сме в коша за след 6 месеца-докторката така ни каза,въпреки ,че няма пълно легнало положение (коша е от тези с чупката и на малката и е много удобно ,но все пак... ).Вие как се возите?

Хубав ден на всички от нас!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт