Образование - към какво да се насоча

  • 5 262
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
По - добре запиши информатика (или други подобни) в СУ или ТУ от колкото в УНСС.  Wink

Повярвай ми, ако можех.. щях  Grinning само УНСС ми е вариант..  Sad

И защо?

# 16
  • Мнения: 185
По - добре запиши информатика (или други подобни) в СУ или ТУ от колкото в УНСС.  Wink

Повярвай ми, ако можех.. щях  Grinning само УНСС ми е вариант..  Sad

И защо?

Нямах възможност да се явя на приемните изпити за другите университети  Sad

# 17
  • Мнения: X
Аз не разбрах... искаш да станеш програмист и да работиш като такъв, или искаш да имаш диплома за висше образование? Понеже, ако е първото, нямаш нужда от университет на този етап - сядаш вкъщи и започваш да четеш и да пишеш код - поне онлайн ресурси има колкото искаш.

# 18
  • Мнения: 185
Аз не разбрах... искаш да станеш програмист и да работиш като такъв, или искаш да имаш диплома за висше образование? Понеже, ако е първото, нямаш нужда от университет на този етап - сядаш вкъщи и започваш да четеш и да пишеш код - поне онлайн ресурси има колкото искаш.

И 2те. Като гледам, всяка 2ра работа иска образование, особено по - скъпоплатените. Иначе това с четенето съм го започнала от миналата година  Grinning

# 19
  • Мнения: X
Мъжът ми работи в най-голямата българска софтуерна компания и на никого не му пука какво образование има (а той няма диплома за висше образование все още). Реално, времето, което е прекарал в Техническия университет, е изгубено за него.

# 20
  • Мнения: 794
Мъжът ми работи в най-голямата българска софтуерна компания и на никого не му пука какво образование има (а той няма диплома за висше образование все още). Реално, времето, което е прекарал в Техническия университет, е изгубено за него.

Бившото ми гадже е по същия начин, така и не завърши, а си работи като програмист и взима една прекрасна заплата. Никой не му е искал диплома, а умения  Wink

Към авторката, пишеш, че живееш в Германия, защо не запишеш нещо там, не е ли по-добрият вариант?

# 21
  • Мнения: 185
Страхотно! Може би най - добрия вариант е в Софтуерния.. Иначе да, живях там, но се върнахме тук - там няма кой да ми помага с мъничето, тука разчитам на бабите   Grinning

# 22
  • Мнения: X
Ако има кой да ти помага с детето, и аз бих те посъветвала да пробваш в Софт уни.

Аз кандидатствах на първия приемен изпит, но не можах да направя почти нищо, защото съм съвсем начинаеща и с две деца вкъщи не успях да се подготвя. Не съм се отказала обаче, ще опитам пак.

# 23
  • Мнения: 185
Абсолютно! Не трябва да спираме да опитваме, ще се получи все някога. Аз в началото като чуех JAVA Script-а лошо ми ставаше, но нещата станаха много приятни Grinning Забелязвам обаче, примерно Dell  си държат на образованието.. всяка една обява с Компютърни науки Sad

# 24
  • Мнения: X
Официално почти във всички обяви е посочено като изискване висше образование, но на практика, ако можеш да правиш добре това, което търсят, няма да ти откажат работата, само защото нямаш диплома. (Сигурно има и някакви изключения.)

# 25
  • София
  • Мнения: 104
Здравейте! Макар и малко късно, се сетих, че не мога да се задоволя със средно образование.Насочих се към компютърните науки - винаги нещо ме е дърпало натам. Ще запиша специалност Бизнес информатика в УНСС, а като магистър - Софтуерни технологии (Дай Боже, макар че е рано, но се замислям от сега ) в СУ. Та.. според вас, с такава диплома, ще се наредя ли сред програмистите? Защото навсякъде предпочитат диплома компютърни науки, макар че и без виссше взимат на база знания, или да се преориентирам към Застрахователно и социално дело - следователно и финанси?  Peace

Хубаво е да имаш образование, но също така е хубаво да си държиш твое лично портфолио, което ще те отличи сред останалите. Имам предвид да работиш, това което те влече сам и pack-неш нещата.

# 26
  • Мнения: 327
Повечето университети няма да могат да си попълнят бройките и след сроковете за прием на документи,  отново ще приемат документи.

Ако целиш само програмиране, по-добре  да се насочиш към инженерна специалност. Но имай предвид, че програмистите се пенсионират сравнително рано, не съм виждала 50-55 годишен програмист. От друга страна, ако след това успешно преминеш магистратура с икономическа насоченост, след това имаш възможност да работиш като ръководител проекти...
Но зависи от фирмата, от средата, от насионалността...много са параметрите, които биха повлияли.

От друга страна, ако няма кой да ти гледа детето...и дори не можеш да отидеш да подадеш документи в реално време, много от университетите приемат документи онлайн.


Пожелавам ти успех, хубава насока си избрала, също така е сравнително добре платена.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз пък още не съм виждала пенсиониран програмист. Професията и науката, необходима за нея, са сравнително млади и съответно малко хора се преквалифицират в програмисти, че да са вече за пенсия.
Няма такова изискване за ранно пенсиониране на програмисти.

# 28
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Аз пък още не съм виждала пенсиониран програмист. Професията и науката, необходима за нея, са сравнително млади и съответно малко хора се преквалифицират в програмисти, че да са вече за пенсия.
Няма такова изискване за ранно пенсиониране на програмисти.

Явно е забравила кавичките. Тази професия е адски изтощителна...

# 29
  • Мнения: X
При кандидатстване за работа, фирмата няма как да е сигурна, колко добър програмист си, това се показва в процес на работата. В СВ-то ти гледат предишен опит и образование, най - често.
Така че, не се колебай, да запишеш висше, особено пък, щом те влече и ти е интересно, а и специалността е переспективна. Просто не е лесно, но ти се занимаваш и вкъщи, така че сигурно ще имаш успех.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт