Продукти за къпане и хигиена на тийнейджъри

  • 25 730
  • 119
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14 654
Аз пък си мисля за мъжете - те обичайно с нищо не си мажат кожата, аз поне не познавам мъж, който да ползва крем за лице и мляко за тяло, пък не остаряват по-бързо от нас.
пп: баба ми имаше един крем "Лимон" в кухнята и нищо друго. Даваше ни да си мажем ръцете ако са сухи.

# 76
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз съм на обратното мнение. Категорично.
Остаряват едновременно при липса на сериозна разлика в "гена за стареене", начина на живот и грижата за здравето, вкл. кожата.

# 77
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Kожата на мъжете и жените се различава драстично. Не разбирам как може да ги сравняваш, Янечек Simple Smile?
Аз също имам ген по майчина линия за хубава кожа. Но си спомням, че и двете се мажеха с крем, откакто ги помня (майка ми и баба ми). МАйката на баща ми също. Да, прости хидратиращи, но все пак.

# 78
  • Мнения: 11 214
Мъжете имат чувствително по-здраво работещи мастни жлези и като стандарт по-мазна кожа, така че ако имат проблеми - е в тази насока (виж ги в пубертета, колко са по-зле масово), но инак омазняването запазва кожите им млади и в тургор по-дълго време.

При жените преждевременното остаряване се равнява главно на суха, тънка деликатна кожа без влага и мазнина. И естествено, че накрая пак опираме до генофонд и индивидуални особености Simple Smile

От "прост крем", който не е натурално масло, досега файда не съм видяла. Само като им прочета химическия състав и технологията и ми става ясно, че такова нещо няма да си сложа на лицето или тялото посмъртно.

# 79
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А аз си мажа и тялото след всеки душ Embarassed. Не понасям да са ми изсушени лактите, коленете и стъпалата. Като видя жена със сухи, белещи се лакти и пети и....ми става лошо.

# 80
  • Мнения: 11 214
И аз, най-вече през зимата (лятото веднъж на ден или два мазане е достатъчно), но не мисля, че е необходимо за всеки човек и всяка кожа.
А и това е общо взето единственото ми "прегрешение" с козметика.

# 81
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За лицата специално, много мъже имат ежедневно ексфолиране и овлажняване.
Ако се бръснат. Това в добавка, към по-стабиланата кожа.

# 82
  • Мнения: 7 171
Малко се е изместила темата. Аз съм предубедена и си ползвам козметика от години. Ползвам кремове, серуми за лице, ексфолианти, правя си маски, ползвам и козметика за косата. Купувам си по-скъпички неща, просто защото от опит си харесах определени марки, а те не са евтини. Дори като малка (пубертет), се грижех за лицето си, най-вече с тоалетни трици и хума.  Laughing

Аз също съм от генетично облагодетелстваните, никога не съм имала акне, рядко са ми излизали пъпки по лицето, честно казано, помня почти всички случаи, защото са много малко, нямам и особено много бръчки. Проблемът ми е, че другата част от генофонда е доста зле откъм кожа. Кожата им е много бяла, много чувствителна, с лунички - английски тип Laughing. Зълва ми има проблем с пъпки, пори. Затова гледам с четири очи за симптоми. Не желая да се стига до ексцесии с акне, лекарства, и т.н.

# 83
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Не се притеснявайте, всички деца днес са така добре подложени на медиен натиск от всички възможни посоки кое е правилно и как е неописуемо важно да мажат сто и три различни неща на лице, очи, нос, коса, върхове на косата, лакти, пети, нокти, ръце, корем, бедра, задник, колена, сгъвки на колената, рамене, шия, уши и т.н., че изглежда неминуемо да се мажат, няма да са като бабите ни Crazy

# 84
  • Мнения: 7 171
От около година взе да си мие косата през ден или всеки ден, мазна й била. Вземам й шампоан на Клоран с коприва, за да не й се съсипе съвсем от толкова миене. Лошото е, че я обзе мания и да я изправя всеки божи ден, което допълнително я изсушава и изгаря, та гледам и с кристали или арганово масло да я снабдявам. Тя пък все гледа да ги пропусне, защото от тях й се "омазнявала" още повече. Изобщо терминът "мазна коса" е като анатема за нея Crazy.


Право е детето за "омазняването"! Днес ми се наложи да дойда много рано на работа. След като се изкъпах си сложих "кристали" в косата и потеглих. Не се бях поглеждала в огледалото до преди малко. Като се видяхсе засрамих.  Embarassed Косата ми изглежда ужасно мазна, сякаш не съм я мила със седмици. Точно от кристалите. Явно съм попрекалила.  Mr. Green

# 85
  • София
  • Мнения: 44 285
Има и друга уловка, колкото по-често се мие една коса по-бързо се омазнява Wink И явно не сте оцелили и точния шампоан.

# 86
  • Мнения: 7 171
Има и друга уловка, колкото по-често се мие една коса по-бързо се омазнява Wink И явно не сте оцелили и точния шампоан.

Аз си мия косата всеки ден и нямам проблем с омазняване.

# 87
  • София
  • Мнения: 44 285
Има и друга уловка, колкото по-често се мие една коса по-бързо се омазнява Wink И явно не сте оцелили и точния шампоан.

Аз си мия косата всеки ден и нямам проблем с омазняване.

Говоря за хора които принципно са с мазна или склонна към омазняване коса.
То не е лошо и причината да се търси, ама да кажем при тийн вероятно е хормонална, както и с пъпките.
Така или иначе ежедневно миене, особено съчетано със шампоан за мазна коса, че и  масла и перли... всичко това само до по-голямо омазняване ще води.

# 88
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Taka е, това се опитвам да й обясня от сума ти време, но не ме слуша. То е ясно, че се появява в пубертета това прекомерно омазняване на скалпа, но започне ли се такова често миене - няма оправия. А тя е и с по-тъничка коса.

# 89
  • Мнения: 7 171
Taka е, това се опитвам да й обясня от сума ти време, но не ме слуша. То е ясно, че се появява в пубертета това прекомерно омазняване на скалпа, но започне ли се такова често миене - няма оправия. А тя е и с по-тъничка коса.

Кафе с мед, аз съм дъщеря ти по отношение на косата.  Grinning От години (бих казала десетилетия), я мия всеки ден, с шампоан и балсам. По принцип ползвам и мус, сешоар, понякога и лак. Боядисвам се. Косата ми си е съвсем добре. Оставяла съм я два дни без миене - не е проблем. Аз не бих се притеснявала от честото миене.

Общи условия

Активация на акаунт