За контактите с другите деца..?

  • 1 332
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
Дъщеря ми също не обича да дава играчки на други....пуска ги, но не й е приятно други да ги вземат. Като беше по-малка обаче сякаш това бе по-силно проявено, сега май почва да отслабва. Виждам, че при повечето деца е така, явно както вече е писано по темата, това е нормален етап и ще отмине постепенно...

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Естествено, че е нормален етап през който се преминава. Децата нямат реална представа за 'мое' и 'чуждо' до към 3 годишна възраст май беше.

Като решение - защо не дадеш на госпожицата някаква играчка купена специално за нея? Като подарък един вид. Която да не е взета от купа с играчки на детето ти.

Не намирам нищо лошо във вземането на играчки от ръцете на другите деца. Най-много ме дразни по площадките разни майки и баби като започват да въдворяват ред коя играчка на кой била - за мен това е глупаво и ненужно.

korneliia_h между другото тръшкането и "инатите" както ги наричаш са също естествен етап от развитието на детето и утвърждаването му като личност. Без да искам да те съдя ще кажа само, че според повечето детски психолози да удариш дете, което изразява чувства на гняв не се отразява много добре на развитието му като индивид /казано най-меко/ от друга страна дори и в БГ малтретирането на дете е наказуемо и да - 'шамарчетата' също влизат в графа малтретиране.

# 17
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Нашата кака започна да се заиграва истински с други деца около 3 годишна,до тогава беше същата като твоето слънчице.Не се притеснявай,ще мине този период.Сега малкото ни пищи ако кака реши да вземе някоя играчка и тича да и я издърпа от ръцете,винаги тези ,които са в нея са по-интересни Sick.Голяма борба пада.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 288
Ще го израсте.
Като си спомня моят син как ме е притеснявал с този детски егоизъм...

# 19
  • София
  • Мнения: 9 489
С Христи съм нямала този проблем или поне не в такава степен. Wink
Напротив- той даваше играчките си на другите деца по площадката, само и само някой да благоволи да играе с него. Laughing
Но, виж, с Лора нещата стоят другояче. Crossing Arms
Което си е нейно, си е нейно Crossing Arms. Никой да не смее да го пипа, взема или играе. Там саморазправата е задължителна! Naughty
Използвани техники: щипане, бутане, викане, скубане... Joy
Моят проблем е по-скоро желанието и да щипе по бузите всички деца на нейният ръст. Thinking

# 20
  • Мнения: 369
Това си е един нормален период на едно будно дете .Ние сме същите и все още не сме го минали newsm78незнам докога ще е но сама виждам че сега като е по голяма разбира от обяснения. Grinning Не е много добре това положение но пък и обратното не е добре да ти взимат всички играчки и ти да си мълчиш Rolling EyesТака че зачакай още малко време и с малко повече обяснения всичко ще се оправи Hug УСПЕХ Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 6 182
То че е период, период е. Но май си зависи и от характера на детето в каква степен ще е. И не става въпрос за егоизъм или възпитание, а просто за характер. И като гледам, накъде вървят нещата, дъщеря ми май ще е като това пищящото дете ooooh!

# 22
  • Мнения: 7 430
То че е период, период е. Но май си зависи и от характера на детето в каква степен ще е. И не става въпрос за егоизъм или възпитание, а просто за характер. И като гледам, накъде вървят нещата, дъщеря ми май ще е като това пищящото дете ooooh!

Напълно съм съгласна  Peace
От дечицата в парка съм наблюдавала, че има такива, които не си дават играчките и това е Naughty (на около 5-6г са) иначе си играят с на другите.
На приятели момченцето е на 5г - Вики така иска да си играе с него и с играчките му, но онова не дава  Naughty т.е. дава, но повечето ги крие или ако моя ги вземе, започва бутане, ритане, блъскане и т.н. Sad
При някой е период, при други вече си е до характер и няма израстване  Confused

Дано го израсте и е само временно това ваше явление Wink
При моя Вики за сега няма такива изпълнения, дано и не дойдат Wink

# 23
  • Мнения: 590
Благодаря ви за отговорите момичета! Идеята ми беше повече да ми дадете съвет как да се държа аз, иначе знам че е от възраста и е нормално. Просто питам вие как реагирате в такава ситуация,говоря за постоянно пазене, пищене и тръщкане а не само в началото.Кое е най-правилно да правя и казвам аз за да не се задълбочи проблема вместо да става по-добре?   bowuu    bouquet

# 24
  • Мнения: 5 500
Нищо не можеш да направиш!

И нищо не трябва да правиш, защото ако е като мойто зверче, каквото и да правиш все ще е тая!
Малко преди да навърши 2 г имаше лек ефект като му кажа, че другото дете ще си поиграе с играчката и ще му я върне! После взе да не ми вярва и просто стискаше съответната играчка със зъби и нокти  Mr. Green никой и нищо не беше в състояние да му я вземе от ръцете. Държи я в ръце, крещи, реве, сълзи текат, дращи! Негова е и това е! Някой трябва да отстъпи и това не е той! Действа малко закона на джунглата!
А като почне да взема на другите играчките няма да ти кажа какво става  Thinking Просто решава, че е негова и това е. В такъв случай чакам да си поиграе малко или и ако другото се тръшка като него, обещавам нещо, което обича, или нова играчка, или нещо по-хубаво от това, за което реве. Или и аз се вбесявам изтръгвам я от ръцете му и я давам.
А, знаеш ли някои майки как реагират като децата им не си дават играчките: Той/тя не си дава играчката, много плаче и не можем да я дадем! Това е положението!
Няма какво да му мислиш, както и да постъпиш все някой ще е недоволен, а не можеш да угодиш на целия свят!
Остави детето си на спокойствие, ако успеят да се оправят с другото добре, ако не, по-силния побеждава! От това няма да стане егоист, спокойно!

# 25
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами защо не пробва6 да прибере6 вси4ки игра4ки Simple Smile
 може да ти зву4и сме6но .. но ние имахме същия проблем с една моя приятелка ..ако сме втях .. той не пуска тя пищи ... ако сме в нас тя не дава и пищи .. тои дърпа ... е докато един ден просто седнахме в кухнята да си приказваме а вратата бе6е затворена .. без игра4ки .. да ви ди6 как се заиграха двамата един с друг ....
 друго предложение .. моми4енцето да си донесе малко игра4ки нейни . така твоя хубавец ще се интересува от нейните ... а тя от неговите .. ти само може6 да бъде6 арбитър. не одобрявам гледането отстрани без реакция .. това води по късно до ужасен егоизъм според мен . възпитавам  детето си в добрина и макар 4е  казват 4е още не разбирала вси4ко , винаги когато тя е виновна в спора гледам да й го изтъкна ..с думи и да й кажа 4е това не е правилно .

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Цитат на: Герганче Хулиганче
не одобрявам гледането отстрани без реакция .. това води по късно до ужасен егоизъм според мен . [quote

Съгласна съм! Когато се получат подобни сцени аз прилагам Закона на казармата при който аз съм главнокомандващия и не правя разлика между мое и чуждо дете /случи ми се да гледам 6 деца наведнъж/. След като не могат да играят с играчките им се измисля обща игра /без играчки например/ в която всеки има определена роля /сравнително равнопоставена/ и строги правила. Винаги съм се замисляла, как, аджеба, се справят в яслата с толкова деца, като на нас ни е трудно с две, например. И след като съм виждала моята щерка как гледа лелките като Господ си отговарям - не децата определят правилата, а големите и то правила които се спазват от всички задължително, ако не - просто не играеш.

Общи условия

Активация на акаунт